Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire S


Villis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα και Χρόνια Πολλά σε όλους.

 

Πριν μερικές μέρες πήρα το htc desire S. Είμαι αρκετά ευχαριστημένος αλλά αυτό που παρατήρησα είναι ότι η οθόνη αφής ενώ στην κορυφή φαίνεται να είναι πιο μέσα σε σχέση με το πλαίσιο του κινητού, στο κάτω μέρος (εκεί που είναι τα 4 πλήκτρα του μενού) φαίνεται να είναι πιο ψηλά και να βγαίνει ελάχιστα έξω. Ίσως να είναι και ιδέα μου αλλά το κοιτάζω και το ξανακοιτάζω και νομίζω αυτό συμβαίνει. Ισχύει και σε εσάς που έχετε το ίδιο κινητό? Επίσης όπως είχε αναφέρει και κάποιος άλλος εδώ όταν στο περιβάλλον υπάρχει σκοτάδι, το φως τον πλήκτρων του μενού φαίνεται από το κάτω μέρος της οθόνης. Ισχύει κι αυτό? Τέλος στην κορυφή της οθόνης αριστερά από το σήμα της htc φαίνονται μέσα 2 κυκλάκια, που λογικά βέβαια είναι του κινητού. Μήπως μόνο στο δικό μου υπάρχουν όλες αυτές οι παρατηρήσεις ή γενικώς είναι έτσι και στις δικές σας συσκευές?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημέρα και Χρόνια Πολλά σε όλους.

 

Πριν μερικές μέρες πήρα το htc desire S. Είμαι αρκετά ευχαριστημένος αλλά αυτό που παρατήρησα είναι ότι η οθόνη αφής ενώ στην κορυφή φαίνεται να είναι πιο μέσα σε σχέση με το πλαίσιο του κινητού, στο κάτω μέρος (εκεί που είναι τα 4 πλήκτρα του μενού) φαίνεται να είναι πιο ψηλά και να βγαίνει ελάχιστα έξω. Ίσως να είναι και ιδέα μου αλλά το κοιτάζω και το ξανακοιτάζω και νομίζω αυτό συμβαίνει. Ισχύει και σε εσάς που έχετε το ίδιο κινητό? Επίσης όπως είχε αναφέρει και κάποιος άλλος εδώ όταν στο περιβάλλον υπάρχει σκοτάδι, το φως τον πλήκτρων του μενού φαίνεται από το κάτω μέρος της οθόνης. Ισχύει κι αυτό? Τέλος στην κορυφή της οθόνης αριστερά από το σήμα της htc φαίνονται μέσα 2 κυκλάκια, που λογικά βέβαια είναι του κινητού. Μήπως μόνο στο δικό μου υπάρχουν όλες αυτές οι παρατηρήσεις ή γενικώς είναι έτσι και στις δικές σας συσκευές?

 

Επειδη αυτο που αναφερεις το παρατηρησαν κι αλλοι,ξεψαχνισα το δικο μου και αναφερω οτι η οθονη μου ειναι πολυ καλα ζυγισμενη,δεν προεξεχει πουθενα και φως δεν εχω διαροη απο το πλαι η απο πανω-κατω καθολου....μαλλον καποια φυγαν απο το εργοστασιο βιαστικα...λυπαμαι αν σε στεναχωρω αλλα καλυτερα να το ξερεις μηπως και παιρνει καμμια αλλαγη η βελτιωση.

2i6fhs-5.png
Link to comment
Share on other sites

οποτε κ εσενα ειναι ετσι, δεν ειναι κατασκευαστικο λαθοε αλλα ετσι ειναι η συσκευη λοιπον?

Και σε μένα φαίνεται στο σκοτάδι

Link to comment
Share on other sites

Ξερετε αν εμεις που εχουμε s-on εχουμε καμια ελπιδα να βαλουμε clockwork;Για τους s-off οπου να ναι βγαινει σε beta μορφη.Ειχα καλομαθει με root και custom rom στο προηγουμενο μου κινητο.

 

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Ξερετε αν εμεις που εχουμε s-on εχουμε καμια ελπιδα να βαλουμε clockwork;Για τους s-off οπου να ναι βγαινει σε beta μορφη.Ειχα καλομαθει με root και custom rom στο προηγουμενο μου κινητο.

 

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk

γεια σε ολους,να ρωτησω τελικα το taskiller τι ειναι τι κανει και αν τελικα ειναι χρησιμο η οχι .και αν ναι πως δουλευει και πιο να κατεβασω απο το μαρκετ γιατι εχει πολλα?

Link to comment
Share on other sites

Σας παρακαλώ ξεκολλήστε με τα εμφανισιακά του τηλεφώνου. Έχουμε το καλύτερο smart phone που υπάρχει. χονέψτε το και πάμε παρακάτω... δεν είναι πρόβλημα η ελάχιστη διαροή φωτός κάτω κάτω... ούτε το ότι η οθόνη στο πάνω μέρος φαίνεται πιο μέσα ενώ στο κάτω μέρος βγαίνει πιο έξω.

 

γεια σε ολους,να ρωτησω τελικα το taskiller τι ειναι τι κανει και αν τελικα ειναι χρησιμο η οχι .και αν ναι πως δουλευει και πιο να κατεβασω απο το μαρκετ γιατι εχει πολλα?

 

εν έχει νόημα....

Link to comment
Share on other sites

Σας παρακαλώ ξεκολλήστε με τα εμφανισιακά του τηλεφώνου. Έχουμε το καλύτερο smart phone που υπάρχει. χονέψτε το και πάμε παρακάτω... δεν είναι πρόβλημα η ελάχιστη διαροή φωτός κάτω κάτω... ούτε το ότι η οθόνη στο πάνω μέρος φαίνεται πιο μέσα ενώ στο κάτω μέρος βγαίνει πιο έξω.

 

 

 

εν έχει νόημα....

 

συγγνωμη? τι εννοεις?αν το ειπες για την ερωτηση που εκανα

Edited by STELIOS063
Link to comment
Share on other sites

+1 στο post του ignited! ειπαμε σε οποιον τον χαλαει το κινητο παει και το αλλαζει..ειναι κουραστικο να βλεπουμε συνεχεια τα ιδια post ενω υπαρχουν ποιο ουσιωδεις πραγματα να συζητισουμε!

 

Εχει βαλει κανεις screen protector????? (παρακαλω να μου πει εντυπωσεις) (το εχω ρωτισει και ποιο πανω...αλλα μαλλον δωσατε βαση ΠΑΛΙ στα εμφανισιακα του τηλεφωνου)

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω παλι γιατι μαλλον εγινε ερωτηση σε λαθος σημειο.τι ειναι το taskiller τι κανει πωσ δουλευει ,αν ειναι χρησιμο ,και αν ναι πιο να κατεβασω απο market εχει διαφορα
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει κανενας λογος να βαλεις task killer.Η gingerbread σε συνδυασμο με τα 768mhz της RAM ειναι υπεραρκετα να κρατουν την συσκευη σου γρηγορη οσες εφαρμογες κι αν εχεις αφησει ανοικτες,ακομα κι αν παιζεις βαρια παιχνιδια.

 

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και Χρόνια Πολλά σε όλους.

 

Πριν μερικές μέρες πήρα το htc desire S. Είμαι αρκετά ευχαριστημένος αλλά αυτό που παρατήρησα είναι ότι η οθόνη αφής ενώ στην κορυφή φαίνεται να είναι πιο μέσα σε σχέση με το πλαίσιο του κινητού, στο κάτω μέρος (εκεί που είναι τα 4 πλήκτρα του μενού) φαίνεται να είναι πιο ψηλά και να βγαίνει ελάχιστα έξω. Ίσως να είναι και ιδέα μου αλλά το κοιτάζω και το ξανακοιτάζω και νομίζω αυτό συμβαίνει. Ισχύει και σε εσάς που έχετε το ίδιο κινητό? Επίσης όπως είχε αναφέρει και κάποιος άλλος εδώ όταν στο περιβάλλον υπάρχει σκοτάδι, το φως τον πλήκτρων του μενού φαίνεται από το κάτω μέρος της οθόνης. Ισχύει κι αυτό? Τέλος στην κορυφή της οθόνης αριστερά από το σήμα της htc φαίνονται μέσα 2 κυκλάκια, που λογικά βέβαια είναι του κινητού. Μήπως μόνο στο δικό μου υπάρχουν όλες αυτές οι παρατηρήσεις ή γενικώς είναι έτσι και στις δικές σας συσκευές?

 

οσο αφορα για την αποσταση απο το πλαισιο και τον φωτεισμο στο κατω μερος , ετσι ακριβως ειναι κ μαλλον ειναι αστοχια υλικου καποιων συσκευων, σημερα εγω θα το παω στο servise της htc και θα απαιτησω αλλαγη, γιατι δεν ειναι ετσι ολα τα τηλεφωνα, απλα μερικα κομματια

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω παλι γιατι μαλλον εγινε ερωτηση σε λαθος σημειο.τι ειναι το taskiller τι κανει πωσ δουλευει ,αν ειναι χρησιμο ,και αν ναι πιο να κατεβασω απο market εχει διαφορα

 

Δεν είναι απαραίτητο και σε κάποιες περιπτώσεις μπορεί να προκαλέσει και αστάθεια στο λειτουργικό. Μπορείς, αν θέλεις, να εγκαταστήσεις κάποιον, μόνο για την περίπτωση που κάποια εφαρμογή σου δημιουργεί πρόβλημα, αλλά και πάλι δεν το κρίνω απαραίτητο. Ασχολούμαι ουσιαστικά (όχι απλά έχω κινητό) με το android πάνω από 2 χρόνια και δεν έχω εγκαταστήσει task killer και ούτε πρόκειται.

Link to comment
Share on other sites

jonnylo συγγνωμη που θα το πω..αλλα ρε φιλε μονο τετοια ποστ βλεπω απο το ονομα σου...το ειπες 1 το ειπες 2...μεχρι εκει....μην το λες συνεχεια...κουραζεις!!!
Link to comment
Share on other sites

Εχει βαλει κανεις screen protector????? (παρακαλω να μου πει εντυπωσεις) (το εχω ρωτισει και ποιο πανω...αλλα μαλλον δωσατε βαση ΠΑΛΙ στα εμφανισιακα του τηλεφωνου)

 

Χθες παρήγγειλα ZAGG Full Body Easy Install από Αμερική και περιμένω να έρθει, ένας Θεός ξέρει πότε...

Όταν τη βάλω θα σας πω εντυπώσεις. Μέχρι τότε, λίγο παραπάνω προσοχή στην οθόνη....

Link to comment
Share on other sites

οσο αφορα για την αποσταση απο το πλαισιο και τον φωτεισμο στο κατω μερος , ετσι ακριβως ειναι κ μαλλον ειναι αστοχια υλικου καποιων συσκευων, σημερα εγω θα το παω στο servise της htc και θα απαιτησω αλλαγη, γιατι δεν ειναι ετσι ολα τα τηλεφωνα, απλα μερικα κομματια

 

Με ενδιαφερει να ακουσω την απαντηση που θα σου δωσει η HTC....ειμαι και εγω παθων και ειναι ενοχλητικος ο φωτισμος το βραδυ....

 

+1 στο post του ignited! ειπαμε σε οποιον τον χαλαει το κινητο παει και το αλλαζει..ειναι κουραστικο να βλεπουμε συνεχεια τα ιδια post ενω υπαρχουν ποιο ουσιωδεις πραγματα να συζητισουμε!

 

Εχει βαλει κανεις screen protector????? (παρακαλω να μου πει εντυπωσεις) (το εχω ρωτισει και ποιο πανω...αλλα μαλλον δωσατε βαση ΠΑΛΙ στα εμφανισιακα του τηλεφωνου)

 

Πηρα προστευτικη θηκη απο την case-mate οπου και ειχε μεσα 1 screen protector.... και τα δυο ταιριαξαν τελεια πανω στο τηλεφωνο...

Edited by kollatos
Link to comment
Share on other sites

Χθες παρήγγειλα ZAGG Full Body Easy Install από Αμερική και περιμένω να έρθει, ένας Θεός ξέρει πότε...

Όταν τη βάλω θα σας πω εντυπώσεις. Μέχρι τότε, λίγο παραπάνω προσοχή στην οθόνη....

 

Γιατι τι θα παθει η οθονη;Gorilla glass εχει φιλε μου μην την φοβασαι.Πιστευω ειναι περιττο να φορατε σε αυτο το κινητο screen protector,εκτος κι αν το κανετε για ψυχολογικους λογους.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Γιατι τι θα παθει η οθονη;Gorilla glass εχει φιλε μου μην την φοβασαι.Πιστευω ειναι περιττο να φορατε σε αυτο το κινητο screen protector,εκτος κι αν το κανετε για ψυχολογικους λογους.
Η αν δεν το προσεχουν οσο λογικα πρεπει.. :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Αν κάποιος σπάει μπετα, δουλεύει κομπρεσερ, είναι στη χαλυβουργία ή πετάει το κινητό των 500 ευρώ από δω κι από κει τότε και θήκη να πάρει και προστατευτικό οθόνης...Υπό κανονικές συνθήκες δε χρειάζεται. Όπως δε χρειάζεται και taskiller που σε κάποιες περιπτώσεις είναι και βλαβερός. Με 2.3 παίζετε, αν αυτό σας λέει κάτι και όχι με 1.6 ή 2.1. Root γιατί να γίνει τη στιγμή που ακόμα προσπαθούν να περάσουν τη rom μας στο απλό desire και έχουν τα άπειρα προβλήματα; Αν κάποιος θέλει aosp rom απλά πήρε λάθος τηλέφωνο. Το lg ,για παράδειγμα, που είναι και διπύρινο. Αυτό θα ήταν η καλύτερη επιλογή του. Αν,τέλος,σε κάποιους η οθόνη είναι πιο πάνω ή πιο κάτω από το σώμα του τηλεφώνου τότε να πάει αμέσως για αλλαγή στην htc μια και πράγματι έχει πρόβλημα. Και πάνω και κάτω είναι ομοιόμορφο το τηλέφωνο.

 

Το root δεν χρειαζεται μονο για να περασεις καποια custom rom.Υπαρχουν και αρκετες εφαρμογες που δουλευουν μονο σε root συσκευες.Επισης σε σχεση με το απλο Desire σε μας καποια 2.3 ρομ θα ειναι πιο σταθερη αφου αυτος που θα την φτιαξει θα στηριχτει στην ηδη υπαρχουσα επισημη 2.3 ρομ που το Desire δεν εχει ακομα.Σε ολα τα αλλα συμφωνω!

 

Η αν δεν το προσεχουν οσο λογικα πρεπει.. :rolleyes:

 

Γρατζουνιες δεν κανει η οθονη!Αυτη ειναι η διαφορα απο τις απλες.Τωρα αν πεσει απο τον 6ο οροφο και σπασει και screen protector να ειχες παλι δεν θα σε εσωζε.Για μενα δεν υπαρχει κανενας λογος να βαλει καποιος ζελατινα.

 

ΥΓ.Συγνωμη για το 2ο ποστ.Αν μπορει καποιος μοντ να τα ενωσει...Ευχαριστω!

Edited by kollatos

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Γρατζουνιες δεν κανει η οθονη!Αυτη ειναι η διαφορα απο τις απλες.Τωρα αν πεσει απο τον 6ο οροφο και σπασει και screen protector να ειχες παλι δεν θα σε εσωζε. Για μενα δεν υπαρχει κανενας λογος να βαλει καποιος ζελατινα.

Κι εγω σου λεω κανει. Βαλτο σε καμια στενη τσεπη με κλειδια και κερματα, και θα σου πω εγω μετα.

Link to comment
Share on other sites

Σε στενή τσέπη, ένα κινητό αφής ;. Και να έχει και κλειδιά και κέρματα.... Δεν πιστεύω μετά να βρίζετε τις κατασκευάστριες εταιρίες
Link to comment
Share on other sites

Σε στενή τσέπη, ένα κινητό αφής ;. Και να έχει και κλειδιά και κέρματα....
Επειδη ο φιλος πιο πανω εγραψε οτι δεν κανει. Και ειναι αρκετοι που δεν τα προσεχουν, πιστεψε με.. Γι αυτο το εγραψα, αν δεν το προσεξεις κι αυτο κανει.
Link to comment
Share on other sites

Κι εγω σου λεω κανει. Βαλτο σε καμια στενη τσεπη με κλειδια και κερματα, και θα σου πω εγω μετα.

 

Προσωπικη εμπειρια δεν εχω αφου το μονο κινητο που ειχα και ειχε gorilla glass ηταν το wildfire αλλα το κρατησα μονο μια βδομαδα(δεν την αντεξα παραπανω αυτη την αναλυση οθονης) οποτε δεν μπορω να εκφερω προσωπικη αποψη.Ουτε τα βιντεακια τα θεωρω τελειως αξιοπιστα που τα χτυπανε με κλειδια.

Το εγραψα γιατι εχει φιλος εδω και καποιους μηνες ενα Samsung Galaxy S και ειλικρινα χειροτερη χρηση δεν γινεται να του κανει καποιος.Μονο το ποσες φορες εχει πεσει δεν μπορεις να φανταστεις, κι ομως ενω ειναι γρατσουνισμενο και χτυπημενο παντου,το γυαλι της οθονης του ειναι σαν καινουριο.

Οκ ισως εσυ εχεις δει γρατζουνιες σε παλιοτερο κινητο σου με γοριλλογυαλο και να ξερεις καλυτερα οποτε το σταματαω.

Edited by panosfx

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Σε στενή τσέπη, ένα κινητό αφής ;. Και να έχει και κλειδιά και κέρματα.... Δεν πιστεύω μετά να βρίζετε τις κατασκευάστριες εταιρίες

 

Αν κάποιος σπάει μπετα, δουλεύει κομπρεσερ, είναι στη χαλυβουργία ή πετάει το κινητό των 500 ευρώ από δω κι από κει τότε και θήκη να πάρει και προστατευτικό οθόνης...Υπό κανονικές συνθήκες δε χρειάζεται.

 

Δεν είναι απαραίτητο να δουλεύει κάποιος σε οικοδομή ή κομπρεσερ για να χρειάζεται προστατέψει το γοριλλόγυαλο (το οποίο δεν είναι καν γυαλί). Που ακόμα και γυαλί να ήταν πάλι θα έκανε γρατζουνιές οι οποίες δεν γίνονται από κοπάνημα με στιλό, αλλά από ένα απλό κόκο άμμου που σίγουρα θα πέσει πάνω στην οθόνη (τουλάχιστον τώρα που θα αρχίσουν οι επιδρομές στην παραλία)και θα απομακρυνθεί με τον αντίχειρα. Και παρόλο που έχω πάντα μαζί μου τσαντάκι, δεν υπάρχει περίπτωση να μην το ρίξω, έστω και ακούσια, στην τσέπη μου....

Link to comment
Share on other sites

εχω δει αυτo...

 

http://www.expansys.com.gr/htc-desire-s-screen-protector-sp-p530-2-pieces-retail-pack-210063/

 

και σκεφομαι να προβω στην αγορα..!! ο λογος που μου μπηκαν οι σκεψεις για το screen protector...ειναι οτι εχω 2 φιλους μου με Ν8( gorilla glass) που εχουν..οπως και μερικους σε iphone.

 

απλα ρωταω...1ον) γιατι δεν ειχα ποτε gorilla glass (ειχα iphone 3gs) 2oν) δεν θελω να χαθει η αποκριση που εχει η οθονη!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...