Jump to content

ISDN και μοίρασμα γραμμής!


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπόν το θέμα έχει ως εξής! Έχω ISDN και θέλω να ρωτήσω αν μπορώ να μπαίνω net εγώ με ISDN64 και ο συγκάτοικος με την δεύτερη γραμμή με απλή σύνδεση! Αν δεν γίνεται αυτό, μπορώ εγώ να μπαίνω με απλή σύνδεση στην μια γραμμή και ο συγκάτοικος στην άλλη(με απλή σύνδεση πάλι)?

Το κύριο πρόβλημα, αν γίνεται κάτι από τα παραπάνω όμως είναι η χρέωση! Πως θα ξέρω στον λογαριασμό, ποιές είναι δικές μου χρεώσεις και ποιές του συγκάτοικου?(Για Internet μιλάμε πάντα)

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά!

Never tell your problems to anyone...20% don't care and the other 80% are glad you have them.

 

Daily Article - Το Καλύτερο Άρθρο της Ημέρας

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος CaeSaR (30 Μάρ. 2004 , 07:38)

 

Λοιπόν το θέμα έχει ως εξής! Έχω ISDN και θέλω να ρωτήσω αν μπορώ να μπαίνω net εγώ με ISDN64 και ο συγκάτοικος με την δεύτερη γραμμή με απλή σύνδεση! Αν δεν γίνεται αυτό, μπορώ εγώ να μπαίνω με απλή σύνδεση στην μια γραμμή και ο συγκάτοικος στην άλλη(με απλή σύνδεση πάλι)?

Το κύριο πρόβλημα, αν γίνεται κάτι από τα παραπάνω όμως είναι η χρέωση! Πως θα ξέρω στον λογαριασμό, ποιές είναι δικές μου χρεώσεις και ποιές του συγκάτοικου?(Για Internet μιλάμε πάντα)

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά!

 

Όλα που ανέφερες στην πρώτη παράγραφο γίνονται. Όσο για την δεύτερη, πρέπει να ορίσεις διαφορετικούς MSN αριθμούς, κάτι που θα σε βοηθήσει όχι μόνο στην χρέωση, αλλά και στο να ξεχωρίζετε τις δικές σου κλήσεις από τον συγκάτοικο. Δυστυχώς όμως αυτό χρεώνεται και δεν θυμάμαι πόσο. Μπορείς να το τσεκάρεις ίσως στο oteshop.

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

bebaia gia kathe pstn syndesi hreiazesai kai ena allo modem. patnws otan thelete na mpainete taytohrona giati den tin kanete shared apla na min plirwnete ta dipla kai na ehetai kai eleytheri ti grammi?

Dulce et decorum est pro sciencia mori.

----------------------------------------------

milan - kountera : 1 - 0

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις παιδιά!

Λοιπόν, επειδή μου έρχεται αναλυτικός λογαριασμός, αν σημειώνει ο καθένας κάθε φορά τι ώρα μπαίνει, πιστέυετε θα βγάλουμε άκρη?

Never tell your problems to anyone...20% don't care and the other 80% are glad you have them.

 

Daily Article - Το Καλύτερο Άρθρο της Ημέρας

Link to comment
Share on other sites

Επειδη καταλαβαινω οτι κύριος σκοπος σας ειναι να διαχωριζετε τα έξοδα προτεινω την λυση του MSN οπως είπε και ο aimilios.

Το κοστος για αυτη την επιπλεον γραμμή ειναι μονο 0.73 € το μηνα!

Ετσι ο καθένας θα εχει την δικη του γραμμη και τα δικά του εξοδα. ;)

Link to comment
Share on other sites

Και πως ακριβώς γίνεται η ενεργοποίηση αυτής της υπηρεσίας? Πρέπει να πάω στον ΟΤΕ και να κάνω αίτηση? Αν ναι, αυτός που θα πάει για να κάνει την αίτηση θα πρέπει να είναι και αυτός που έκανε την σύνδεση για την γραμμή ISDN?

Αν είναι έτσι τότε πακέτο, γιατί σιγά μην πίσω τον πατέρα μου να ανέβει Λαμία για μια αίτηση! :( Θα μου πει πάρε τα ...... μου που θα ανέβω εκεί πάνω μόνο για να υποβάλω μια αίτηση! :p

Never tell your problems to anyone...20% don't care and the other 80% are glad you have them.

 

Daily Article - Το Καλύτερο Άρθρο της Ημέρας

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω και γω κάτι στο θέμα. Αν το τηλέφωνο μου είναι 2106845470 (τυχαίο νούμερο ε!) ο αριθμός MSN που θα μου δώσουν από τον ΟΤΕ, είναι δυνατόν να είναι παραπλήσιος, δηλαδή 2106845471 ή κάτι τέτοιο;

 

Τα λέμε :)

Ότι αρχίζει, πάντα πρέπει να τελειώνει. Είναι φυσικός νόμος...:yinyang:
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Jheremias (31 Μάρ. 2004 , 10:07)

 

Παιδιά να ρωτήσω και γω κάτι στο θέμα. Αν το τηλέφωνο μου είναι 2106845470 (τυχαίο νούμερο ε!) ο αριθμός MSN που θα μου δώσουν από τον ΟΤΕ, είναι δυνατόν να είναι παραπλήσιος, δηλαδή 2106845471 ή κάτι τέτοιο;

 

Τα λέμε :)

 

 

Αν το ζητήσεις να είναι έτσι και φυσικά ο επόμενος ή προηγούμενος αριθμός είναι ελεύθερος, θα πρέπει να στον δώσουν.

Επισκεφθείτε το site μου για τις αστικές συγκοινωνίες της Αθήνας: http://www.leoforeia.gr/
Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα...χλωμό το κόβω:( Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση πάντος :)
Ότι αρχίζει, πάντα πρέπει να τελειώνει. Είναι φυσικός νόμος...:yinyang:
Link to comment
Share on other sites

Την συγκεκριμενη "λυση" την χρησιμοποιω και γω χωρις κανενα προβλημα.Εχω ορισει το κεφαλικο νουμερο στην μια θυρα και σε μια συσκευη,και στην αλλη θυρα εχω το MSN το οποιο το χρησιμοποιω αποκλειστικα εγω και μεσω αυτου μπαινω στο internet.Στον αναλυτικο φαινονται καθαρα οι κλησεις που εχουν γινει και απο τα δυο νουμερα και οι χρεωσεις.

 

Οσο για συνεχομενα νουμερα,αν υπαρχει ηδη νουμερο στην κατοχη και ζητησετε να σας δωσουν το επομενο σαν MSN τοτε μαλλον δυσκολα θα το πετυχετε.Εκτος κι αν γινει μεταφορα ή νεα συνδεση οπως εκανα εγω,και μου εδωσαν νουμερα 618+619 για κεντρικο+msn

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος CaeSaR (30 Μάρ. 2004 , 23:22)

 

Και πως ακριβώς γίνεται η ενεργοποίηση αυτής της υπηρεσίας? Πρέπει να πάω στον ΟΤΕ και να κάνω αίτηση? Αν ναι, αυτός που θα πάει για να κάνει την αίτηση θα πρέπει να είναι και αυτός που έκανε την σύνδεση για την γραμμή ISDN?

Αν είναι έτσι τότε πακέτο, γιατί σιγά μην πίσω τον πατέρα μου να ανέβει Λαμία για μια αίτηση! :( Θα μου πει πάρε τα ...... μου που θα ανέβω εκεί πάνω μόνο για να υποβάλω μια αίτηση! :p

 

 

Αφου ξερεις τα στοιχεια no problem!!!Παρε 134 ή απο oteshop.gr.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...