Jump to content

Ναρκωτικά


Angelos1983
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ποιο πολυ υπερεβαλα για να δειξω point, κοιτα εγω προσωπικα κανω σπανια, αλλα επειδη μαρεσει να ενημερωνομαι εχω δει διαφορα ντοκυναντερ απο φυτειες και πως φτιαχεται μεχρι τι χημικες αντιδρασεις γινονται στον εγκεφαλο οταν κανεις φουντα.

Απο ολα αυτα λοιπον εχω καταληξει στο συμπερασμα οτι ειναι λιγοτερο βλαβερο απο τα τσιγαρα.

Παντα με μετρο, οπως πολυ σωστα ανεφερε ο parafron ο πρεζ με τον φουντα ουδεμια σχεση εχουνε, αποψη μου ; ναι στην νομιμοποιηση της φουντας, τοσα και τοσα επιτρεπονται αυτο θα μας πειραξει

Αλλα πριν να γινει αυτο και οτιδηποτε αλλαγη στην ελλαδα πρωτα απο ολα πρεπει να υπαρξει παιδεια πανω σε βασικα θεματα.

Ευτυχως η καινουρια φουρνια μεγαλωνει με το ιντερνετ και θα ειναι ελπιζω ποιο δυσκολο να τρωει κουτοχορτο.

σορι για τυχων λαθη ειμαι απο κινητο

 

Sent from my GT-I9000

Σεβαστή η άποψή σου. Εγώ απλά κόλλησα σε αυτό που έλεγες ότι "που ν'το κακό με τη ζωή σε μια μαστουρωμένη πραγματικότητα". Αφού το εννοούσες αλλιώς πάω πάσο.

Και δε διαφωνώ και απόλυτα με τις απόψεις σου (με εξαίρεση τον τρόπο που μίλησες στην Pitsikoulina. Δεν υπάρχει λόγος να προσβάλουμε ο ένας τον άλλο - γι'αυτό υπάρχουν τα επιχειρήματα. Πες αυτό που θέλεις να πεις με links και παραπομπές σε site που να υποστηρίζουν την άποψή σου για να μη χάνεις το δίκιο σου ;) )

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 129
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γίνεται να μείνει νομιμοποιημένη η Absolut και να γίνει παράνομο το Jack's? Όχι!

 

Κι όμως θα σου αναφέρω ένα παράδειγμα σχετικά με τα ποτά στην Ελλάδα. Μπορεί τα αλκοολούχα ποτά να μην απαγορεύονται (όπως το Jack ή η Absolut) αλλά υπάρχουν και ποτά που απαγορεύεται η πώλησή τους στην Ελλάδα και έξω κυκλοφορούν κανονικά όπως για παράδειγμα το Apsenti.

 

Παρόλα αυτά άποψη μου είναι ότι το χόρτο δεν θα πρέπει να πωλείται ελεύθερα παρά μόνο υπό προϋποθέσεις (όπως στην Αμερική πχ για ιατρικούς λόγους).

Link to comment
Share on other sites

Όπως είπα τυγχάνει πολύ κοντινό μου άτομο, να εργάζεται σε ένα μεγάλο κέντρο αποτοξίνωσης της Αττικής (δε θα αναφέρω όνομα εδώ μέσα). Λοιπόν, όλοι οι γονείς αυτών των παιδιών, που τα πηγαίνουν στο κέντρο αποτοξίνωσης τα ξημερώματα, όταν είναι σε χάλια ψυχολογική κατάσταση και μιλάνε με γιατρούς, ψυχίατρους και ψυχολόγους, δύο πράγματα λένε. α) Κατάλαβαν πολύ αργά ότι τα παιδιά τους κάνουν χρήση τέτοιων ουσιών και β) Ότι τα παιδιά τους ξεκίνησαν με ένα απλό τσιγάρο στην αρχή (ως μαγκιά, ή τρόπο να "ξεδώσουν" και να ξεφύγουν από τα προβληματά τους κτλ) και μετά με "χόρτα".

 

Οπότε όπως καταλαβαίνετε, είναι πολύ δύσκολο σε ένα νομιμοποιημένο "χόρτο", να βάλει μέτρο ο έφηβος στον εαυτό του. Εδώ χάνουν το μέτρο ακόμα κι οι μεγάλοι, όπου και καλά έχουν περισσότερες εμπειρίες και είναι και ώριμοι.

 

Κι όσον αφορά το αλκοόλ, όταν γίνεσαι αλκοολικός ΔΕΝ υπάρχει περίπτωση να το κόψεις το πότο, είναι σαν τα ναρκωτικά (ηρωίνη κτλ). Για αυτό και σε αυτούς τους χρήστες όταν κάνουν απεξάρτηση, στην αρχή τους χορηγούν με τις χούφτες πολύ ισχυρά αντικαταθλιπτικά φάρμακα, για να μην καταλαβαίνουν την ανάγκη του σώματός τους για ναρκωτικά ή ποτό. Βέβαια το αλκοόλ με μέτρο είναι το πιο "αθώο" από όλα αυτά που συζητάμε. Και για όσους έχουν εμπειρίες και είναι κι ώριμοι με το πότο, να αναφέρω ότι το βιβλίο της τοξικολογίας αναφέρει ότι ένα ποτήρι ουίσκυ (40% περιεκτικότητας σε αλκοόλ) θέλει 48 ωρες να αποβληθεί τελείως από τον οργανισμό μας.

 

ΥΓ: Σόρρυ για το μεγάλο ποστ.

Hello !
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια,ειστε 23 χρονων.Δε μπορει να εχετε την ιδια λογικη με τον πατερα μας,τον παππου μας κοκ. Ποτε θα αποβαλουμε καποια στερεοτυπα τυπου αν καπνισω ενα τσιγαρο την επομενη θα ειμαι πρεζακι στην ομονοια και θα βαζουν στοιχηματα για το αν θα πεσω ή οχι;Ειναι δυνατον;;

Και κατι αλλο. Johntfsi ας προσπαθισουμε να ειμαστε σωστοι σε αυτα που λεμε διαφορετικα ας μην τα λεμε καθολου. Το αλκοολ (με ή χωρις μετρο) ΔΕΝ ειναι πιο αθωο απο αλλες ουσιες. Το ανεφερα ηδη και θα στο ξαναπω. Class A επικινδυνοτητα μαρκωτικών ουσιων ειναι το αλκοολ και η ηρωινη (ναι,ιδια κατηγορια). Το χορτο Class E. Μη λεμε οτι μας εμαθαν τοσα χρονια να λεμε σαν παπαγαλακια.

Η Pitsikoulina ειναι μικρη ακομα.Στην ηλικια της τα ιδια ελεγα και εγω.Θα μεγαλωσει και θα καταλαβει καποια πραγματα καλυτερα.

Edited by Angelos1983

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=33852&dateline=1200936946

 

 

Εντάξει,το ξέρω οτι είμαι πολύ ωραίο παιδί.Αλλά ηρεμήστε και εσείς λίγο,κορίτσια..

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια,ειστε 23 χρονων.Δε μπορει να εχετε την ιδια λογικη με τον πατερα μας,τον παππου μας κοκ. Ποτε θα αποβαλουμε καποια στερεοτυπα τυπου αν καπνισω ενα τσιγαρο την επομενη θα ειμαι πρεζακι στην ομονοια και θα βαζουν στοιχηματα για το αν θα πεσω ή οχι;Ειναι δυνατον;;

Και κατι αλλο. Johntfsi ας προσπαθισουμε να ειμαστε σωστοι σε αυτα που λεμε διαφορετικα ας μην τα λεμε καθολου. Το αλκοολ (με ή χωρις μετρο) ΔΕΝ ειναι πιο αθωο απο αλλες ουσιες. Το ανεφερα ηδη και θα στο ξαναπω. Class A επικινδυνοτητα μαρκωτικών ουσιων ειναι το αλκοολ και η ηρωινη (ναι,ιδια κατηγορια). Το χορτο Class E. Μη λεμε οτι μας εμαθαν τοσα χρονια να λεμε σαν παπαγαλακια.

Η Pitsikoulina ειναι μικρη ακομα.Στην ηλικια της τα ιδια ελεγα και εγω.Θα μεγαλωσει και θα καταλαβει καποια πραγματα καλυτερα.

 

Φίλε μου, στο προηγούμενο μου post, δεν εννοούσα ότι άμα καπνίσεις ένα τσιγάρο θα καταλήξεις χρήστης ναρκωτικών (όπως ηρωίνης κτλ...). Είπαμε.... Ούτε σημαίνει ότι όσοι καπνίζουν, έχουν κάνει ή θα κάνουν και χρήση ηρωίνης. Λάθος κατάλαβες.

 

Απλά ήθελα να τονίσω πόσο δύσκολο είναι να τηρηθεί το μέτρο σε έναν έφηβο. Αυτό και μόνο.

 

Εγώ δεν είμαι γιατρός για να γνωρίζω, το βαθμό επικινδυνότητας διαφόρων ουσιών. Και πριν μίλησα για το ποτό με μέτρο, όχι να πίνεις ένα μπουκάλι ουίσκυ κάθε μέρα. Κι αναφερόμουν στον εθισμό που σου προκαλεί. Όχι ότι είναι αβλαβές για τον οργανισμό σου, το αντίθετο μάλιστα. Απλά είπα ότι μου έχει πει ψυχίατρος, από το συγκεκριμένο κέντρο. Αν είναι λάθος αυτό που έγραψα, ζητώ συγνώμη.

Edited by johntfsi
Hello !
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά αυτά που λένε με την επικινδυνότητα πολλές φορές είναι παραπλανητικά γιατί παίρνουν ως δείγμα τα θύματα του αλκοόλ πχ και της ηρωίνης που σαφώς είναι λιγότερα επειδή είανι λιγότεροι από τους αλκοολικούς. και οδηγούμαστε σε λανθασμένα συμπεράσματα.

Link to comment
Share on other sites

Κοιτάξτε να δείτε.....το θέμα είναι ΤΕΡΑΣΤΙΟ!Όλοι αναφέρατε παραδείγματα κ.α. αλλά είμαι σίγουρος ότι δεν πρόκειται να βγει καμιά άκρη.Θα σας δώσω ένα παράδειγμα για να καταλάβετε τι εννοώ:

 

Κάποιοι εδώ μέσα λέτε την εξής ατάκα......"κάνω ότι θέλω στον εαυτό μου αρκεί να μην ενοχλώ τον άλλον!"!Εγώ το θεωρώ ΥΠΟΚΡΙΤΙΚΟ αυτό όταν τα ίδια άτομα σε άλλα topic έχουν γράψει για το τσιγάρο ότι θα καπνίζουν όπου θέλουν και δεν έχει ΚΑΝΕΙΣ δικαίωμα να τους το κόψει και μιλάνε για φασισμό παρόλο που οι "άλλοι" τους λένε την ίδια ή με παρόμοιο νόημα φράση!

 

Με το να επικαλούμαστε τον νόμο όπου μας συμφέρει ή να επικαλούμαστε διάφορες ηθικολογίες ΕΠΙΣΗΣ όποτε μας βολεύει είναι ΛΑΘΟΣ!

 

Εγώ προσωπικά ΔΕΝ θέλω να νομιμοποιηθούν τα συγκεκριμένα λόγω έλλειψης παιδείας στην Ελλάδα!Εδώ το πιο απλό.....το κάπνισμα ένας καπνιστής πάει να το "επιβάλλει" στον άλλον γιατί το "θεωρεί φυσιολογικό"!Το κάπνισμα πολλοί το ξεκινάνε απλά για "μαγκιά" ή δεν ξέρω κι εγώ τι άλλο γιατί το θεωρούν κάτι σαν στερεότυπο!Οι περισσότεροι στην ουσία δεν έχουν ΙΔΕΑ γιατί το κάνουν!Αν και τα ναρκωτικά "πέσουν" σε αυτή την "τρύπα"....άντε γεια!Όπως είπα και πιο πριν.....έλλειψη παιδείας.....!Ας το "φτιάξουμε" αυτό πρώτα στην Ελλάδα και μετά ας νομιμοποιήσετε και οτιδήποτε από αυτά!Τουλάχιστον ο άλλος να είναι ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ συνειδητοποιημένος!Επίσης δείτε τι έχει γίνει με τον αντικαπνιστικό νόμο......με κάτι μάλιστα το οποίο είναι εδώ και δεκαετίες κάτι συνηθισμένο!

 

Ακόμα, χωρίς να μπω σε περισσότερες ιατρικές λεπτομέρειες.....ΜΗΝ κοροϊδεύετε τα διάφορα αρνητικά που έχουν βγει για τα τσιγάρα(είτε απλά είτε κάνναβη κ.α.) ή για το αλκοόλ απλά για να προσπαθείτε να δικαιολογήσετε τα αδικαιολόγητα!ΚΑΜΙΑ ουσία από τις προαναφερόμενες δεν προσφέρει κάτι ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ ΚΑΙ ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΟ στην υγεία σας!Τα επιχειρήματα του στυλ.....καυσαέρια κ.α. απλά τα θεωρώ ΑΚΥΡΑ!Το γιατί το έχουν πει πολλοί παλιότερα σε άλλα topic.

Edited by runner

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

runner εγω να συμφωνησω σε αυτα που λες. Αλλα τι προσφερει κατι ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ και ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΟ στην υγεια μας; Να τρωμε μηλα; (Δεν το λεω ειρωνικα.Απλα πας σε αλλο θεμα που επισης αν καταλαβαινω εχω καποιες ενστασεις).

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=33852&dateline=1200936946

 

 

Εντάξει,το ξέρω οτι είμαι πολύ ωραίο παιδί.Αλλά ηρεμήστε και εσείς λίγο,κορίτσια..

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικό και ουσιαστικό........όλων των ειδών οι τροφές!Φρούτα και διάφορα άλλα τρόφιμα!Μην μου πείτε τώρα για μεταλλαγμένα,fast food κ.α.!

 

Ακόμα και τα γλυκά έχουν θρεπτικές ουσίες που μπορεί να χρησιμοποιήσει ο οργανισμός σου!όλα τα άλλα όμως που αναφέρετε απλά είναι ΑΧΡΗΣΤΑ και ταυτόχρονα ΒΛΑΒΕΡΑ για διάφορους λόγους το καθένα και αυτό είναι η πραγματικότητα,δηλαδή δεν υπάρχουν απόψεις στο συγκεκριμένο!

 

Ακόμα και για το αλκοόλ που λέτε κάποιοι....υπάρχουν κάποια ποτά (πχ κρασί) που σε νορμάλ ποσότητες (ένα ποτηράκι πχ) ΕΥΝΟΕΙ διάφορους "τομείς" του οργανισμού!

 

Όλα τα άλλα που αναφέρετε (ναρκωτικά,κάπνισμα κ.α.) είναι εντελώς ΕΦΗΜΕΡΑ και ότι "καλό" μπορεί να αισθανθείς είναι μια "καλή" ψευδαίσθηση!

 

Για παράδειγμα η ευφορία που αισθάνεσαι αφού έχεις αθληθεί απλά ΔΕΝ συγκρίνεται!Αυτό ΟΝΤΩΣ ΕΙΝΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ και ευεργετικό και σωματικά αλλά και ΨΥΧΙΚΑ!

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

εχω βαρεθει να ακουω οτι αυτο κανει καλο εκεινο οχι κτλ κτλ κτλ....λες και θα ζουμε για παντα.....ρε περαστε καλα και βγαλτε γουστα και αφηστε τα αλλα....δεν ξερει κανενας τι ξημερωνει οποτε καντε οτι γουσταρετε και περαστε καλα με οποιους τροπους νομιζει ο καθενας....θες να πας και να πιεις ενα ποτο και ολα οκ??καντο....θες να γυμναζεσαι ολη μερα και να βοσκας πρασιναδες??καντο... ειναι κ αλλοι ομως που γουσταρουμε να πινουμε 5 ποτα μετα να πηγαίνουμε για πιτογυρο και τελος να πινουμε και ενα χορτο του θεου ετσι για να κοιμηθουμε σαν πουλακια....αν καποιος το βρισκει λαθος ολο αυτο λιγο με νιαζει...το τι μου προσφερουν ολα αυτα ας το κρινω εγω και οχι καποιος αλλος....

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

runner ο αθλητισμος ειναι καλος.Καλα κανεις και ασκησε.Σε βοηθαει οπως λες σωματικα και ψυχικα. Πνευματικα σε βοηθαει καπως; Εχοντας φαει μανιταρια,και δεν περιμενω να συμμεριστεις την αποψη μου, μετα απο την εμπειρια που ειχα το σωμα ειναι ενα ΤΟΟΟΟΟΟΟΟΣΟ ματαιο πραγμα.Ενας φακελος που απλα κουβαλαμε.Σαν καταρα.Καλο να το φροντιζεις και αυτο αλλα ειναι τοσο ματαια καποια πραγματα...

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=33852&dateline=1200936946

 

 

Εντάξει,το ξέρω οτι είμαι πολύ ωραίο παιδί.Αλλά ηρεμήστε και εσείς λίγο,κορίτσια..

Link to comment
Share on other sites

Angelos1983

 

Η άσκηση ΑΠΟΔΕΔΕΙΓΜΕΝΑ σε βοηθάει και πνευματικά!!!Όποιος έχει ασχοληθεί (όχι επαγγελματικά μόνο αλλά να το κάνει μέρος της καθημερινότητάς του) καταλαβαίνει τι εννοώ!Και μάλιστα ΔΕΝ είναι ψεύτικο...!Και μάλιστα το αίσθημα της "ευφορίας" έχει και επιστημονική εξήγηση (πχ έκκριση συγκεκριμένων ορμονών που ΗΔΗ υπάρχουν στο σώμα μας)!Όσον αφορά το πιο......"πνευματικό".....ξέρεις πόσες φορές και κάνει να "ξεφεύγεις" από την καθημερινότητά σου;Εκτός αν το κάνεις "αγγαρεία"!ΔΕΝ είμαι κανένα φρικιό με την άσκηση!Μιλάω για φυσιολογικά πλαίσια!Για παράδειγμα 3-4 φορές την εβδομάδα από 1 ωρίτσα δεν είναι κάτι τραγικό!ΔΕΝ μίλησα για ΣΩΜΑ ΠΟΥΘΕΝΑ!Μίλησα για μια απλή άσκηση!Ούτε εγώ είμαι υπέρ πχ του επαγγελματικού bodybuilding!

 

parafron4

 

Ήμουν ΣΙΓΟΥΡΟΣ για την δική σου αντίδραση αλλά δεν μου απάντησες σε τίποτα από αυτά που έγραψα πιο πριν!Το γιατί δεν μπόρεσες να απαντήσεις....επέτρεψε μου να το κρατήσω για μένα....!

 

Κι εγώ είμαι υπερ να γλεντήσουμε την ζωή μας και να περάσουμε καλά!ΔΕΝ είπα το αντίθετο!ΔΕΝ σου είπα να κάνεις υγιεινές διατροφές κ.α.!Σου είπα για τις υπερβολές!Εγώ προσωπικά ΔΕΝ κάνω ούτε υγιεινή διατροφή(ούτε είμαι χορτοφάγος) αλλά ούτε και υπερβολές(κάθε μέρα έξω)!Θα φάω 2-3 γεύματα την εβδομάδα έξω,θα βγω άλλες 2-3 φορές για κάνα ποτό/καφέ και όποτε μπορέσω θα κάνω κάποιο είδος άσκησης για καμιά ωρίτσα!Αν αυτό σου φαίνεται υπερβολικό......ΑΠΟΨΗ ΣΟΥ!

 

Όταν δεν έχουμε κάτι να πούμε φτάνουμε στο άλλο άκρο κράζοντας τις επιλογές κάποιων!Εγώ ΔΕΝ έκραξα!Μίλησα για παιδεία και μέτρο!Αν δεν σου αρέσει......δεν μπορώ να κάνω κάτι για αυτό!Δεν έχω σκοπό να σε πείσω για τίποτα αλλά καλό είναι να ακούγονται πολλές απόψεις!

Edited by runner

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

 

parafron4

 

Ήμουν ΣΙΓΟΥΡΟΣ για την δική σου αντίδραση αλλά δεν μου απάντησες σε τίποτα από αυτά που έγραψα πιο πριν!Το γιατί δεν μπόρεσες να απαντήσεις....επέτρεψε μου να το κρατήσω για μένα....!

 

Κι εγώ είμαι υπερ να γλεντήσουμε την ζωή μας και να περάσουμε καλά!ΔΕΝ είπα το αντίθετο!ΔΕΝ σου είπα να κάνεις υγιεινές διατροφές κ.α.!Σου είπα για τις υπερβολές!Εγώ προσωπικά ΔΕΝ κάνω ούτε υγιεινή διατροφή(ούτε είμαι χορτοφάγος) αλλά ούτε και υπερβολές(κάθε μέρα έξω)!Θα φάω 2-3 γεύματα την εβδομάδα έξω,θα βγω άλλες 2-3 φορές για κάνα ποτό/καφέ και όποτε μπορέσω θα κάνω κάποιο είδος άσκησης για καμιά ωρίτσα!Αν αυτό σου φαίνεται υπερβολικό......ΑΠΟΨΗ ΣΟΥ!

 

Όταν δεν έχουμε κάτι να πούμε φτάνουμε στο άλλο άκρο κράζοντας τις επιλογές κάποιων!Εγώ ΔΕΝ έκραξα!Μίλησα για παιδεία και μέτρο!Αν δεν σου αρέσει......δεν μπορώ να κάνω κάτι για αυτό!Δεν έχω σκοπό να σε πείσω για τίποτα αλλά καλό είναι να ακούγονται πολλές απόψεις!

 

δεν νομιζω να με ρωτησες κατι και να μη σου απαντησα.....

πανω σε τι θελεις απαντηση??

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

έχω ήδη γράψει μια προειδοποίηση για το θέμα...και ακροβατείτε σε πολύ τεντωμένο σχοινί

ο τίτλος είναι ''ναρκωτικά'' και όχι ''τσιγάρο-ποτά κτλ κτλ''...

ειρωνίες, σχόλια υποτιμητικά και άλλα τέτοια άκυρα διαγράφονται άμεσα χωρίς προειδοποίηση και please stay on topic , αλλιώς καλύτερα να κλειδωθεί.

ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Nikos_s3

 

Δεν νομίζω να μίλησα υποτιμητικά ή με ειρωνίες για να μου διαγράψεις το post!Είπα στον parafron4 ότι από την στιγμή που είναι δημόσια η συζήτηση να μην περιμένει να απευθυνθώ ΜΟΝΟ σε αυτόν!Ειρωνία/υποτιμητικό είναι;

 

Επίσης......τα τσιγάρα και τα ποτά τα ανέφερα σαν παράδειγμα ως αποτέλεσμα της νοοτροπίας του σημερινού ανθρώπου (μίλησα για έλλειψη παιδείας) σε κάτι που το θεωρεί "φυσιολογικό" και την αντίδραση του σε αυτό ώστε να δείξω ότι αν και τα ναρκωτικά φτάσουν σε τέτοιο "επίπεδο" (μετά από χρόνια) θα έχουμε ΤΙΣ ίδιες αντιδράσεις!

 

Τεσπα......συνεχίζουμε...!

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

έχω ήδη γράψει μια προειδοποίηση για το θέμα...και ακροβατείτε σε πολύ τεντωμένο σχοινί

ο τίτλος είναι ''ναρκωτικά'' και όχι ''τσιγάρο-ποτά κτλ κτλ''...

ειρωνίες, σχόλια υποτιμητικά και άλλα τέτοια άκυρα διαγράφονται άμεσα χωρίς προειδοποίηση και please stay on topic , αλλιώς καλύτερα να κλειδωθεί.

ευχαριστώ.

 

Τα τσιγάρα ειναι ναρκωτικα φιλε μου.Και ας ειναι παναλαφρα. Τα ειρωνικα σχολια που εκανα δεν αναφερομουν ςε καποιον απο δω μεσα αλλα απο ατομα που εχω δει,και το εγραψα και για χαβαλε. Οσο πιστευεις οτι προσβληθηκε καποιος,τοσο προσβαλεται το θεμα οταν λετε καποιοι δεν συνδεεται με την πολιτικη. Αρα τετοια θεματα ειναι ασχετα να ανοιγονται σε αυτου του ειδους site.

Τι ακριβως δηλαδη θα ηθελες να γραφουμε?

Ο καθενας εχει τις εμπειριες του και αυτο που κανεις να κρατας μονο οσες θες ειναι..κακο!

Link to comment
Share on other sites

Tα τσιγαρα και τα ποτα δεν τα θεωρω λιγοτερα βλαβερα απο ναρκωτικα.

Το ειπα και πιο πάνω,θεωρώ το ποτό εξαιρετικά επικινδυνο,και για τον οργανισμό,και για τους άλλους που σκοτώνουν κόσμο μεθυσμένοι,και εννοείται ότι είναι ουσία εθιστική,εκτός αν θεωρείτε τον αλκοολισμο πτέσμα.

Και έρχεται ο κάθε άσχετος τραμπακουλας και σου βάζει την κάνναβη,ένα φυτό που βγαίνει απο το χώμα,ανεπεξέργαστο μαζί με τα ναρκωτικά,καθώς πάει το βράδυ και πίνει δυο τρία ποτά.

Υπάρχει πιο τραγική ειρωνια?

Κοντευουμε να φτασουμε τους αμερικανους σε υποκρισια.

Αν υπάρχει ένας νοήμων εδώ μέσα ας μου πει:

Για ποιον λιγο είναι πιο βλαβερό το χασίς απο τα ξυδια,για τον εαυτό μας και την κοινωνία.

Πείτε ότι δεν υπήρχε η νυν νομοθεσία και σας ρωτάνε...

 

Sent from my Milestone

Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

http://www.e-esyn.gr/faq.html

^ Διαβάστε το αν θέλετε να καταλάβετε/μάθετε κάποια πράγματα...

 

http://foxnews.gr/alcohol-vs-drugs.htm

Ωστόσο εγώ θα προτιμούσα περισσότερο να έκανα παρέα με καπνιστή παρά με ναρκωμανή...

Edited by Pitsikoulina
Link to comment
Share on other sites

http://www.e-esyn.gr/faq.html

 

Διαβάστε το αν θέλετε να καταλάβετε/μάθετε κάποια πράγματα...

 

Ενταξει το εθνικο συμβουλιο κατα των ναρκωτικων τι θα ελεγε;;;καψτε το ανετα καντε το βολτες και μη σας νιαζει τιποτα;;;ειναι σαν να μου λεει εκκλησιαστικο σαιτ για την θεωρια του χαους και τη θεωρια του δαρβινου..

 

Edit: και αν για σενα οποιος κανει χορτο ειναι ναρκωμανης τοτε καλυτερα να βγαλεις τις παροπιδες και να δεις τα πραγματα λιγο πιο σφαιρικα...και πιο ανοιχτομυαλα...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει το εθνικο συμβουλιο κατα των ναρκωτικων τι θα ελεγε;;;καψτε το ανετα καντε το βολτες και μη σας νιαζει τιποτα;;;ειναι σαν να μου λεει εκκλησιαστικο σαιτ για την θεωρια του χαους και τη θεωρια του δαρβινου...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Δηλαδή σε τί ακριβώς διαφωνείς?? Στο Ποιος τα γράφει ή στο Τι γράφει?

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή σε τί ακριβώς διαφωνείς?? Στο Ποιος τα γράφει ή στο Τι γράφει?

 

Και στα δυο...αλλα περισσοτερο στο πιος τα γραφει....

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Και στα δυο...αλλα περισσοτερο στο πιος τα γραφει....

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Και το κακό ποιό είναι? Ότι τα γράφει το εθνικό συμβούλιο ή ότι λέει αλήθειες που δεν δέχεσαι?

Link to comment
Share on other sites

Και το κακό ποιό είναι? Ότι τα γράφει το εθνικό συμβούλιο ή ότι λέει αλήθειες που δεν δέχεσαι?

 

Αν σου φερω 10 αρθρα που λενε οτι ο χριστος δεν ηρθε ποτε στη γη κ οτι η εκκλησια μας λεει @@ριες θα το πιστεψεις;;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Αν σου φερω 10 αρθρα που λενε οτι ο χριστος δεν ηρθε ποτε στη γη κ οτι η εκκλησια μας λεει @@ριες θα το πιστεψεις;;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Δεν περίμενα τα άρθρα... Αλλά ακόμα περιμένω μια απάντηση...

Link to comment
Share on other sites

Δεν περίμενα τα άρθρα... Αλλά ακόμα περιμένω μια απάντηση...

 

Δεν λεει αληθειες...υπερβαλει σε τεραστιο βαθμο...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...