Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος ΙΙ


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια εκανα βλακεια... εσβησα τις επαφες που ειχα στο gmail και τωρα δεν εχω τιποτα... κατι ακουσα οτι για δεκα μερες ειναι στα διεγραμενα αλλα δεν μπορεσα να βρω κατι.. καμια βοηθεια...???

 

Με μια πολυ γρηγορη αναζητηση στο GOOGLE βρηκα αυτο,αυτο και αυτο!!Δεν φαινεται δυσκολο!!;)

 

Καλησπέρα και καλή χρονιά σε όλους,

μόλις πέρασα την CyanogenMOd 7 στην συσκευή μου και θέλω να με βοηθήσει κάποιος αν μπορεί σε κάτι απλό ! Γιατί δεν βρίσκω πουθενά το market ;

 

Καλησπερα φιλε μου,καλη χρονια σε ολους και απο μενα!!!

Ολα τα cyanogenmod δεν εχουν ποτε προεγκατεστημενα τα Google apps. Το αναφερει και στην σελιδα τους και στο thread στο xda(στις οδηγιες).Πρεπει να εγκαταστησεις το PACK-ADDON το οποιο θα το βρεις εδω!Το τελευταιο ειναι αυτο

 

Παιδια αναφερομαι σε ολους γιατι οσπου παει το προβλημα χειροτερευει και θα γεμισει και αυτο το thread και ειναι κριμα να γεμιζουμε αδικα threads ή να μας το κλειδωσουν εντελως:X!!!

Το εχω παρατηρησει εδω και καιρο αλλα ιδιαιτερα τελευταια το προβλημα μεγαλωνει!!:wacko:

Διαβαστε λιγο ή το πιο ευκολο,πατηστε αναζητηση και αναζητηστε αυτο που θελετε πριν να κανετε καινουργιο μηνυμα και ρωτησετε πραγματα τα οποια εχουν ειπωθει απειρες φορες,υπαρχουν στην πρωτη σελιδα ή μπορειται να το βρειτε σε 2 δευτερολεπτα κανοντας αναζητηση στο Google!!!

Kριμα ειναι να γεμιζουμε αδικα threads και ταλαιπωρια να επαναλαμβανουμε τα ιδια πραγματα σε καθε σελιδα(ναι ειναι αληθεια:blink:)!!!!!!!

Edited by darkpain
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γειά σας παιδιά και καλή χρονιά. Εκανα πρόσφατα αναβάθμιση ΟΤΑ σε 2.2.2 (2.29.405.14) αλλά επειδή δεν είμαι ικανοποιημένος, θέλω να γυρίσω στην προηγούμενη official έκδοση. Το τηλέφωνο είναι τελείως εργοστασιακό, δεν έχω πειράξει τίποτα και για τις όποιες ανάγκες μου χρησιμοποιούσα μόνο το visionary.

Αν έχω καταλάβει καλά, διαβάζοντας το forum, θα πρέπει να περάσω την τελευταία official rom από την πρώτη σελίδα (Froyo 2.2 update2 2.29.405.5 ?), αλλά με προβληματίζει το γεγονός ότι στα "10 βήματα για να περάσουμε official ROM (by thanos47)" υπάρχει σημείωση ότι "ο οδηγός αφορά κινητά τα οποία για κάποιο λόγο δεν ανάβουν και θέλουμε να τα επαναφέρουμε, δεν συνίσταται για συσκευές που δουλεύουν σωστά".

Μπορώ να προχωρήσω ή θα μείνω με τη 2.2.2 ?

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά και καλή χρονιά. Εκανα πρόσφατα αναβάθμιση ΟΤΑ σε 2.2.2 (2.29.405.14) αλλά επειδή δεν είμαι ικανοποιημένος, θέλω να γυρίσω στην προηγούμενη official έκδοση. Το τηλέφωνο είναι τελείως εργοστασιακό, δεν έχω πειράξει τίποτα και για τις όποιες ανάγκες μου χρησιμοποιούσα μόνο το visionary.

Αν έχω καταλάβει καλά, διαβάζοντας το forum, θα πρέπει να περάσω την τελευταία official rom από την πρώτη σελίδα (Froyo 2.2 update2 2.29.405.5 ?), αλλά με προβληματίζει το γεγονός ότι στα "10 βήματα για να περάσουμε official ROM (by thanos47)" υπάρχει σημείωση ότι "ο οδηγός αφορά κινητά τα οποία για κάποιο λόγο δεν ανάβουν και θέλουμε να τα επαναφέρουμε, δεν συνίσταται για συσκευές που δουλεύουν σωστά".

Μπορώ να προχωρήσω ή θα μείνω με τη 2.2.2 ?

 

Οπως αναφερα και πιο παλια δεν υπαρχει λογος να επιστρεψεις στην 2,2 απο την 2,2,2 γιατι οι αλλαγες ειναι ελαχιστες και δεν υπαρχουν ουσιαστικες αλλαγες σε UI κτλ!!

Συσκεκριμενα οι διαφορες της 2,2,2 απο την 2,2 ειναι καποια bug fixes, security updates, and performance improvements.Οποτε δεν υπαρχει λογος να επιστρεψεις σε παλαιοτερη Rom και να διακινδυνεψεις να κανεις ζημια στο κινητο σου!!

Τον οδηγο μπορεις να τον κανεις αλλα δεν υπαρχει λογος και πρεπει να εισαι πολυ προσεκτικος!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια να κανω το update σε 2.3 απο pc η οχι? Θα κερδισω τιποτα?

 

Εάν δεν ξέρεις ήδη τι θα κερδίσεις καλύτερα να μην κάνεις, δε θα το καταλάβεις το update και τσάμπα θα χάσεις όλα σου τα δεδομένα.

Huawei P20 Pro

HTC 10 Glacier Silver

HTC One M7 Silver

HTC Desire

Link to comment
Share on other sites

Εάν δεν ξέρεις ήδη τι θα κερδίσεις καλύτερα να μην κάνεις, δε θα το καταλάβεις το update και τσάμπα θα χάσεις όλα σου τα δεδομένα.

 

 

Θα κερδισω κατι σε αυτονομια η μνημη?

Link to comment
Share on other sites

Θα κερδισω κατι σε αυτονομια η μνημη?

 

Κερδίζεις πολλά σε αυτονομία. Είναι και ελαφρώς πιο γρήγορη και πιο smooth. Όχι ιδιαίτερα αισθητά αλλά αν δεν βαριέσαι το στήσιμο κάνε την αναβάθμιση. Και μόνο για την αυτονομία αξίζει.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Κερδίζεις πολλά σε αυτονομία. Είναι και ελαφρώς πιο γρήγορη και πιο smooth. Όχι ιδιαίτερα αισθητά αλλά αν δεν βαριέσαι το στήσιμο κάνε την αναβάθμιση. Και μόνο για την αυτονομία αξίζει.

 

 

Ωραια το sync το κατεβαζω απο την HTC για pc σωστα?

Link to comment
Share on other sites

Οπως αναφερα και πιο παλια δεν υπαρχει λογος να επιστρεψεις στην 2,2 απο την 2,2,2 γιατι οι αλλαγες ειναι ελαχιστες και δεν υπαρχουν ουσιαστικες αλλαγες σε UI κτλ!!

Συσκεκριμενα οι διαφορες της 2,2,2 απο την 2,2 ειναι καποια bug fixes, security updates, and performance improvements.Οποτε δεν υπαρχει λογος να επιστρεψεις σε παλαιοτερη Rom και να διακινδυνεψεις να κανεις ζημια στο κινητο σου!!

Τον οδηγο μπορεις να τον κανεις αλλα δεν υπαρχει λογος και πρεπει να εισαι πολυ προσεκτικος!

 

Οπότε το root είναι μονόδρομος...

Ωστόσο darkpain, αυτό τον οδηγό δεν θα πρέπει να ακολουθήσω σε περίπτωση που θέλω να το κάνω unroot?

Σε ρωτάω, γιατί με προβλημάτισε το ..."πολυ προσεκτικός!".

Link to comment
Share on other sites

Ωραια το sync το κατεβαζω απο την HTC για pc σωστα?

 

Ναι, το sync από την HTC. Βάζεις μοντέλο και σου δίνει τις επιλογές για download.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, το sync από την HTC. Βάζεις μοντέλο και σου δίνει τις επιλογές για download.

 

Το εκανα αναβαθμιση!!!!!! 2.3.3

Link to comment
Share on other sites

Το εκανα αναβαθμιση!!!!!! 2.3.3

 

Με γεια η αναβάθμιση. Ελπίζω να μην παρεξηγηθηκα με το προηγούμενο post γιατί φαίνεται πολύ σνομπ τώρα που το ξαναβλέπω εκ των υστέρων. Απλά ήθελα να τονίσω πως αν κάποιος είναι ικανοποιημένος με την 2.2 δεν υπάρχει λόγος να βάλει τη 2.3 απλά για να τη βάλει αφού δεν είναι OTA και ξεκινάς με το κινητό σου από την αρχή.

Huawei P20 Pro

HTC 10 Glacier Silver

HTC One M7 Silver

HTC Desire

Link to comment
Share on other sites

Οπότε το root είναι μονόδρομος...

Ωστόσο darkpain, αυτό τον οδηγό δεν θα πρέπει να ακολουθήσω σε περίπτωση που θέλω να το κάνω unroot?

Σε ρωτάω, γιατί με προβλημάτισε το ..."πολυ προσεκτικός!".

 

Oχι αναγκαστηκα,μπορεις να κανεις την δουλεια σου και χωρις root!!

Αν και δεν το εχω δοκιμασει προσωπικα,με μια μικρη ματια του οδηγου φαινεται οτι μπορεις να τον ακολουθησεις τον οδηγο για να περασεις την official 2,2 ή να επιστρεψεις σε αυτην!!

Το πολυ προσεκτικος ειναι σχετικο:lol:

Γιατι προσεκτικος πρεπει να ειναι οποιος ασχολειται με τετοια θεματα γιατι ποτε δεν ξερεις τι θα συμβει!!!;)

Γιαυτο παντα διαβαζουμε καλα τις οδηγιες,δεν βιαζομαστε,φορτιζουμε πληρως την μπαταρια,κανουμε backup και δεν βγαζουμε την μπαταρια ενω φορτωνει το λογισμικο ή αν "φαινεται" κολλημενο το κινητο!!

Αν τα κανεις ολα αυτα και ακολουθησεις πιστα τον οδηγο θα εισαι ενταξει:D

Απλα εγω σου ειπα,δεν βρισκω λογο να επιστρεψεις στην 2,2 απο την 2,2,2!!!

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα ειχα καιρο αφησει το desire αλλα επειδη τουβλιασα ενα sgs+ που εχω τον τελευταιο καιρο και το εχω στο σερβις ,τωρα το ξαναπιασα στα χερια μου του περασα αρχικα την Runnymede AIO V4.0.2 Special Edition του αλαξα recovery απο cwm σε 4ext και ολα καλα με τη ρομ , μονο ενα προβλημα με τα γραμματα που ειναι πολυ μικρα και δυστυχως λογω πρεσβειωπιας με κουραζει

μηπως υπαρχει καποιος τροπος να μεγαλωσουν ? τωρα προσωρινα εχω φλασαρει την supernova για αυτο τον λογο

ευχαριστω

Edited by timos1968
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα ειχα καιρο αφησει το desire αλλα επειδη τουβλιασα ενα sgs+ που εχω τον τελευταιο καιρο και το εχω στο σερβις ,τωρα το ξαναπιασα στα χερια μου του περασα αρχικα την Runnymede AIO V4.0.2 Special Edition του αλαξα recovery απο cwm σε 4ext και ολα καλα με τη ρομ , μονο ενα προβλημα με τα γραμματα που ειναι πολυ μικρα και δυστυχως λογω πρεσβειωπιας με κουραζει

μηπως υπαρχει καποιος τροπος να μεγαλωσουν ? τωρα προσωρινα εχω φλασαρει την supernova για αυτο τον λογο

ευχαριστω

 

Σε όλες τις ROM που προέρχονται από συσκευές με μεγάλες οθόνες όπως η συγκεκριμένη που είναι από το Sensation φαίνονται μικρές οι γραμματοσειρές (αφού το δικό μας έχει πολύ μικρότερη οθόνη). Σα γενικό μπούσουλα μπορείς να θεωρείς δεδομένο πως οτιδήποτε για το Desire με Sense 3 και πάνω θα έχει τις μικρές γραμματοσειρές.

Huawei P20 Pro

HTC 10 Glacier Silver

HTC One M7 Silver

HTC Desire

Link to comment
Share on other sites

Σε όλες τις ROM που προέρχονται από συσκευές με μεγάλες οθόνες όπως η συγκεκριμένη που είναι από το Sensation φαίνονται μικρές οι γραμματοσειρές (αφού το δικό μας έχει πολύ μικρότερη οθόνη). Σα γενικό μπούσουλα μπορείς να θεωρείς δεδομένο πως οτιδήποτε για το Desire με Sense 3 και πάνω θα έχει τις μικρές γραμματοσειρές.

 

οποτε την κατσαμε:lol::lol: μενω σε Sense1.9 με supernova που για κανα 2 μερες που την εχω τρεχει καλα και με πολυ χωρο για εφαρμογες εκτος αν εχεις να μου προτεινεις καποια αλλη

 

ok ευχαριστω θα την δοκιμασω

Edited by timos1968
Link to comment
Share on other sites

οποτε την κατσαμε:lol::lol: μενω σε Sense1.9 με supernova που για κανα 2 μερες που την εχω τρεχει καλα και με πολυ χωρο για εφαρμογες εκτος αν εχεις να μου προτεινεις καποια αλλη

 

μπορεις να δοκιμασεις αυτην http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1040121 που εχω και εγω..

βεβαια εχω την v5 εγω αλλα δεν εχει καθολου μικρες γραμματοσειρες σε σχεση με την Runnymede AIO που οντως ηταν αισθητα πολυ μικρες..

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα ειχα καιρο αφησει το desire αλλα επειδη τουβλιασα ενα sgs+ που εχω τον τελευταιο καιρο και το εχω στο σερβις ,τωρα το ξαναπιασα στα χερια μου του περασα αρχικα την Runnymede AIO V4.0.2 Special Edition του αλαξα recovery απο cwm σε 4ext και ολα καλα με τη ρομ , μονο ενα προβλημα με τα γραμματα που ειναι πολυ μικρα και δυστυχως λογω πρεσβειωπιας με κουραζει

μηπως υπαρχει καποιος τροπος να μεγαλωσουν ? τωρα προσωρινα εχω φλασαρει την supernova για αυτο τον λογο

ευχαριστω

 

Στη runnymede πήγαινε settings> rcmix3d tweaks> extras> extra fonts μήπως βρεις μεγαλύτερη γραμματοσειρά.

Link to comment
Share on other sites

Στη runnymede πήγαινε settings> rcmix3d tweaks> extras> extra fonts μήπως βρεις μεγαλύτερη γραμματοσειρά.

 

Γράμματοσειρά μπορεί να βρει αλλά όταν πας να πληκτρολόγησεις κάτι τα κουμπιά είναι τα μισά από αυτα που εχω τώρα.. εμένα αυτό μου την δίνει πιο πολύ..

 

Send from my HTC with Sense 3.0

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

Σε όλες τις ROM που προέρχονται από συσκευές με μεγάλες οθόνες όπως η συγκεκριμένη που είναι από το Sensation φαίνονται μικρές οι γραμματοσειρές (αφού το δικό μας έχει πολύ μικρότερη οθόνη). Σα γενικό μπούσουλα μπορείς να θεωρείς δεδομένο πως οτιδήποτε για το Desire με Sense 3 και πάνω θα έχει τις μικρές γραμματοσειρές.

 

Δεν έχει βγει ακόμη κάποια ROM βασισμένη στην τωρινή rom του desire S,ώστε να είστε κομπλε από θέμα γραμματοσειρας κτλ....;

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Στη runnymede πήγαινε settings> rcmix3d tweaks> extras> extra fonts μήπως βρεις μεγαλύτερη γραμματοσειρά.

 

Nαι το εχω δει αυτο αλλα ειναι οπως το λεει ο sakis697

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να αλάξω γραμματοσειρα με το Root Tools 2 αλλα δεν ξέρω αν διαλέξω κάποια απο τις γραματοσειρες που υποστηριζει αμα μετά θα έχω τα ελληνικά γράμματα . Την είχα πατήσει μια φορά σε ένα κειμενο που είχα γράψει στον υπολογιστή ... το μαρκαρα όλο και μετα όταν διάλεξα μια άλλη γραμματοσειρα εφετζίδικη μου τα έβγαζε όλα κινέζικα και με κουτάκια . Εκεί είχα τουλάχιστον το undo στο desire δεν έχει undo . Γι αυτό ρωταω να μου δόσετε τα φώτα σας .

http://www.lafkos.de/Muhle_1.gif

Where are you going Karamitro ??

Link to comment
Share on other sites

Η κοπελα μου εχει Desire και για καποιο λογο θελει να το επαναφέρω στις εργοστασιακές ρυθμίσεις.

Εχει την επισημη 2.2 και οπως το γεννησε η μαμα htc.

Να του κανω απλα επαναφορα ή να του περασω την 2.3 απο το ΕΔΩ με την ευκαιρία?

Με ενδιαφερει να ειναι σταθερο το λειτουργικο.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

Η κοπελα μου εχει Desire και για καποιο λογο θελει να το επαναφέρω στις εργοστασιακές ρυθμίσεις.

Εχει την επισημη 2.2 και οπως το γεννησε η μαμα htc.

Να του κανω απλα επαναφορα ή να του περασω την 2.3 απο το ΕΔΩ με την ευκαιρία?

Με ενδιαφερει να ειναι σταθερο το λειτουργικο.

 

Δεν χάνεις τίποτε να το αναβαθμίσεις και σε 2.3...το ίδιο λειτουργικό και καλύτερο θα είναι....

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,εδω και λιγο καιρο παρατηρησα οτι η εφαρμογη Facebook for Android μετα το τελευταιο update μου καταναλωνει το λιγοτερο 2 mb την ημερα χωρις να το εχω ανοιχτω ή να το ανοιγω!!!

Το προηγουμενο το παρατηρησα με την εφαρμογη My data manager.

Πηγαινοντας στις Ρυθμισεις/Εφαρμογες/Υπηρεσιες που εκτελουνται

ειδα οτι τρεχει στο παρασκηνιο συνεχεια μια εφαρμογη που λεγεται Upload FAcebook, αν και την εκλεισα (Force shutdown) μετα απο λιγο βγηκε παλι στο παρασκηνιο!

Επομενως το ερωτημα μου ειναι αν το εχει αντιμετωπισει και καποιος αλλο εδω μεσα αυτο? Εννοειται οτι στις ρυθμισεις της εφαρμογης εχω να μην γινεται ποτε ανανεωση των δεδομενω,οχι συγχρονισμος επαφων και καμια ειδοποιηση για μηνυματα και τετοια...

ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΟΔΗΓΙΕΣ ΛΟΙΠΟΝ.....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...