Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος ΙΙ


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σοβαρα??? εμενα γ.... ο Διας.... Με class 6 εισαι..? κ εγψ την 7.2 εχω... και 100 εφαρμογες περιπου...

 

ναι με class6 ειμαι αλλα την εχω φρεσκια μονο 2 εβδομαδες και δεν εχω τοσες πολλες εφαρμογες, περιπου 50

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα, θα ηθελα να προτηνω να καποιος θελει να αλλαξει ρομ θα του προτεινα να δοκιμασει αυτη ROM. Γενικά οι ρομ του MildWild είναι πολύ καλές και τις αναβαθμίζει συνεχώς και πραγματικά νιώθω πως έχω νέο τηλέφωνο..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, θα ηθελα να προτηνω να καποιος θελει να αλλαξει ρομ θα του προτεινα να δοκιμασει αυτη ROM. Γενικά οι ρομ του MildWild είναι πολύ καλές και τις αναβαθμίζει συνεχώς και πραγματικά νιώθω πως έχω νέο τηλέφωνο..

 

Μόνο που δεν έχουν χώρο για εφαρμογές... και όταν τις ρυθμίσεις για data2sd τότε σέρνονται... Βέβαια είναι όντως από τους τελευταίους που ασχολούνται φουλ με το Desire.

Edited by Makinen

Huawei P20 Pro

HTC 10 Glacier Silver

HTC One M7 Silver

HTC Desire

Link to comment
Share on other sites

Μόνο που δεν έχουν χώρο για εφαρμογές... και όταν τις ρυθμίσεις για data2sd τότε σέρνονται... Βέβαια είναι όντως από τους τελευταίους που ασχολούνται φουλ με το Desire.

 

δεν έχεις δίκιο φίλε μου, χρησιμοποιώ την mildwild v 1,5 μήνα και το κινητό κυριολεκτικά πετάει, έχω άφθονο χώρο και δεν σέρνεται με την καμία:). Απλά πρέπει να πω ότι είμαι με hboot cm7r2.

Αν και βλέπω και τον Mildwild να τα παρατάει και αυτός καθώς τελευταία δεν κάνει και τρομερές αλλαγές...πάντως και έτσι πετάνε οι roms του

Edited by argiris77
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω να πώ πάντως τα καλύτερα για την Runny Rom 5.5 που μάλιστα την έχω 1,5 μήνα περίπου.Κανένα απολύτως κόλλημα,αρκετά smooth όπως την πρώτη μέρα που την εγκατέστησα και γενικά έχω βρεί την ησυχία μου.Βασικότερο όμως όλων πρώτη φορά μετά απο πόλυ καιρό που έχω το κινητό (σε 2 μήνες κλείνει 2 χρόνια) κρατάει η μπαταρία 2 μέρες με κανονική χρήση ενώ ήμουν έτοιμος να κάνω παραγγελία μπαταρίας όταν είχα άλλες rom.
Link to comment
Share on other sites

Μόνο που δεν έχουν χώρο για εφαρμογές... και όταν τις ρυθμίσεις για data2sd τότε σέρνονται... Βέβαια είναι όντως από τους τελευταίους που ασχολούνται φουλ με το Desire.

Η συγκεκριμένη πάντως στην έκδοση 4.3, που έχω εγκατεστημένη, έχει ενεργοποιημένο το a2sd+ (το βλέπω από το titanium ότι είναι σε χρήση) και πάει και σφαίρα με class4 κάρτα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

 

Χθες κάποια στιγμή μου έβγαλε το μήνυμα στην οθόνη ότι υπάρχει ενημέρωση λογισμικού συστήματος και την ονομάζει Βελτίωση συστήματος 6.34MB.

 

Εγώ έχω Leedroid v2.5.0 και τον τελευταίο καιρό έχω πρόβλημα με το Google Play Store (πρόβλημα με διακοπή της εφαρμογής com.adroid.vending) που παρόλο που έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και δούλεψε για 2 μέρες μετά πάλι τα ίδια. Δεν μπορώ να κατεβάσω ούτε να αναβαθμίσω καμία εφαρμογή.

 

Επομένως το update ισχύει μόνο για την official rom ή διορθώνει τα προβλήματα μου; Δοκίμασε κανείς τίποτα;

 

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

 

Στέφανος

 

 

Edit: Τελικά δοκιμάζοντας να την εγκαταστήσω μου τη σταματάει το σύστημά μου. Δεν εγκαθίσταται καθόλου.

Edited by kollatos
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Επανέρχομαι με ερώτημα που δυστυχώς με ταλαιπωρεί τελευταία. Έχω το HTC Desire με Leedroid 2.5.0 και όπως έγραψα και στο αντίστοιχο topic έχω πρόβλημα με το google play store ("Υπήρξε μη αναμενόμενη διακοπή της εφαρμογής Google Play Store (διαδικασία com.android.vending). Προσπαθήστε ξανά.").

 

Ως συνέπεια δε μπορώ να κατεβάσω / αναβαθμίσω εφαρμογές που από μόνο του είναι θέμα.

 

Η ερώτηση μου όμως εδώ είναι μήπως το πρόβλημά μου διορθωθεί αν κάνω ξανά τη διαδικασία εγκατάστασης της ROM από την αρχή και να περάσω σαν καινούργια τη Leedroid ξανά.

 

Γιατί βλέπω ότι το πρόβλημα με το google play store δε διορθώνεται και μου μπαίνουν υποψίες μήπως φταίει το δικό μου σύστημα...

 

Οποιαδήποτε συμβουλή, βοήθεια είναι ευπρόσδεκτη.

 

Ευχαριστώ πολύ προκαταβολικά.

 

Υ.Γ. αν κάποιος μπορεί να μου προτείνει καλύτερη ROM με SENSE επίσης το δέχομαι να το δοκιμάσω...

 

Στέφανος

Link to comment
Share on other sites

Αν κάνεις εκ νέου εγκατάσταση χωρίς wipe και με τις ίδιες ακριβώς επιλογές, δεν θα χάσεις εφαρμογές ή δεδομένα και μπορεί να φτιάξει το play store.

Αν θέλεις να δοκιμάσεις άλλη ROM, δες τη runnymede και τη rskrux.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από αλλαγή πλακέτας, δούλεψε 10 μέρες, χθες ενώ ήταν ανοιχτό δεν άναβε η οθόνη ούτε με το power, ούτε με κλήσεις, ούτε με τίποτα και σήμερα με γέμισε στα bootloops. Στο recovery δεν έμπαινε αφού κι εκεί έπεφτε σε bootloop, κι αναγκάστηκα να περάσω RUU rom. Στο bootloader όμως εμφανίζει touch panel fail και όντως η οθόνη είναι νεκρή. Εκτός του ότι δε μου συνέδεσαν καλά την οθόνη, έχει κάποια σχέση με τα bootloops; Να τους πω ότι μπήκα στον bootloader και είδα το touch panel fail;

 

Είχα Cyanogenmod 7.1.0 και ήμουν s-off..

 

edit: Τώρα δεν φορτίζει. Τι συμβαίνει;

 

Μετά από αρκετές μέρες άνοιξε ξανά, έβαλα μία καινούρια sim και πλέον λειτουργεί κανονικά. Αυτή που χρησιμοποιούσα όταν παρουσίαζε προβλήματα είναι 8ετίας. Παίζει να φταίει η κάρτα η οποία είναι αρχαία;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Επανέρχομαι με ερώτημα που δυστυχώς με ταλαιπωρεί τελευταία. Έχω το HTC Desire με Leedroid 2.5.0 και όπως έγραψα και στο αντίστοιχο topic έχω πρόβλημα με το google play store ("Υπήρξε μη αναμενόμενη διακοπή της εφαρμογής Google Play Store (διαδικασία com.android.vending). Προσπαθήστε ξανά.").

 

Ως συνέπεια δε μπορώ να κατεβάσω / αναβαθμίσω εφαρμογές που από μόνο του είναι θέμα.

 

Η ερώτηση μου όμως εδώ είναι μήπως το πρόβλημά μου διορθωθεί αν κάνω ξανά τη διαδικασία εγκατάστασης της ROM από την αρχή και να περάσω σαν καινούργια τη Leedroid ξανά.

 

Γιατί βλέπω ότι το πρόβλημα με το google play store δε διορθώνεται και μου μπαίνουν υποψίες μήπως φταίει το δικό μου σύστημα...

 

Οποιαδήποτε συμβουλή, βοήθεια είναι ευπρόσδεκτη.

 

Ευχαριστώ πολύ προκαταβολικά.

 

Υ.Γ. αν κάποιος μπορεί να μου προτείνει καλύτερη ROM με SENSE επίσης το δέχομαι να το δοκιμάσω...

 

Στέφανος

 

φιλε μου πηγαινε διαχειρηση εφαρμογων βρες το play store και κανε εκκαθαριση δεδομενων και αναγκαστικη διακοπη εμενα μετα απο αθτο μοθ δοθλεψε

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου πηγαινε διαχειρηση εφαρμογων βρες το play store και κανε εκκαθαριση δεδομενων και αναγκαστικη διακοπη εμενα μετα απο αθτο μοθ δοθλεψε

Ειναι κανεις με την RSK team V:7.4.2...? Δεν με δουλευει το ραδιοφωνο και το facebook for htc δεν κανει sync με τιποτα..

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

Είναι κάνεις με την RSK team V:7.4.2...? Δεν με δουλευει το ραδιοφωνο και το facebook for htc δεν κανει sync με τιποτα..

 

 

Κανε ένα clear data στο ραδιόφωνο (εφαρμογές) και λογικά θα σου δουλέψει.

Για το Facebook δεν ξέρω αλλά θα σου πρότεινα την εφαρμογή Friencaster η όποια τα έχει όλα.

Link to comment
Share on other sites

Κανε ένα clear data στο ραδιόφωνο (εφαρμογές) και λογικά θα σου δουλέψει.

Για το Facebook δεν ξέρω αλλά θα σου πρότεινα την εφαρμογή Friencaster η όποια τα έχει όλα.

Εχω κανει τα παντα.. Αλλα τιποτα...

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

Σε έμενα πάντως δούλεψε από την αρχή

 

Έκανα κ με το titanium εκκαθαριση αλλά τίποτα.. δεν ανοίξει.. κάνει scan τους σταθμούς κ κλείνει μόνο του.. κ με το έκανε κ με την προηγούμενη έκδοση..

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

εγω πάντως θα περιμένω να δω τι θα δώσει ο shaky στο xda.

 

το preview στο twitter αφηνει ελπίδες οτι μπορεί να δούμε και ics με sense στο desire μας

 

http://twitter.com/#!/shaky153

Link to comment
Share on other sites

εγω πάντως θα περιμένω να δω τι θα δώσει ο shaky στο xda.

 

το preview στο twitter αφηνει ελπίδες οτι μπορεί να δούμε και ics με sense στο desire μας

 

http://twitter.com/#!/shaky153

 

Σήμερα έγραψε τα προβλήματα που έχει προς το παρών η rom και ρώτησε αν θέλουμε να την δημοσιεύσει (τα περισσότερα προβλήματα είναι βασικά και πιστεύω δεν υπάρχει λόγος να την δημοσιεύσει ακόμη, του το έγραψα κιόλας).

Πάντως σε προηγούμενο του tweet έγραψε ότι πρόκειται για μια τελείως lagfree rom (βοηθάει και το ελαφρύ Sense 4.0 σ' αυτό).

Μένει να διορθωθούν τα προβλήματα και να δούμε πως θα πάει η rom και με τα διάφορα scripts για το ext4 partition της sdcard.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να ρωτήσω κάτι το οποίο συμβαίνει και με τής δυο ROM που έχω δοκιμάσει

(Supernova και RSK_bravo_ 7.4.2).

Σχεδόν μια φορά την ημέρα το κινητό παγώνει εντελώς και πρέπει αναγκαστικά να βγάλω την μπαταρία για να ξεκινήσει .

Έχω δοκιμάσει το Fix Permission του 4EXT recovery με κανένα αποτέλεσμα.

(Να σημειώσω οτι περάσει τρεις φόρες την κάθε ROM) :(

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να ρωτήσω κάτι το οποίο συμβαίνει και με τής δυο ROM που έχω δοκιμάσει

(Supernova και RSK_bravo_ 7.4.2).

Σχεδόν μια φορά την ημέρα το κινητό παγώνει εντελώς και πρέπει αναγκαστικά να βγάλω την μπαταρία για να ξεκινήσει .

Έχω δοκιμάσει το Fix Permission του 4EXT recovery με κανένα αποτέλεσμα.

(Να σημειώσω οτι περάσει τρεις φόρες την κάθε ROM) :(

 

Την RSK δεν την περασα ποτε, η supernova μου το παρουσιασε αυτο μετα απο μηνές απροβληματιστης χρησης

 

Sent from my MB860 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να επισημάνω κάτι offtopic, που έμαθα και γω πρόσφατα για όσους δε το γνωρίζουν και παιδεύονται με το βάλε-βγάλε της μπαταρίας όποτε κολλάει το τηλέφωνο. Reset μπορεί να γίνει και με το συνδυασμό κουμπιών Vol.down-πατημένο trackpad-power. Με αυτά τα τρία κουμπιά ταυτόχρονα πατημένα γίνεται επανεκκίνηση, ανεξάρτητα αν έχει φαινομενικά παγώσει ή όχι το τηλέφωνο. Πολύ βολικότερο από το τράβηγμα μπαταρίας (ειδικά σε όσους φοράνε λαστιχένια θήκη, όπως εγώ).
Link to comment
Share on other sites

Να επισημάνω κάτι offtopic, που έμαθα και γω πρόσφατα για όσους δε το γνωρίζουν και παιδεύονται με το βάλε-βγάλε της μπαταρίας όποτε κολλάει το τηλέφωνο. Reset μπορεί να γίνει και με το συνδυασμό κουμπιών Vol.down-πατημένο trackpad-power. Με αυτά τα τρία κουμπιά ταυτόχρονα πατημένα γίνεται επανεκκίνηση, ανεξάρτητα αν έχει φαινομενικά παγώσει ή όχι το τηλέφωνο. Πολύ βολικότερο από το τράβηγμα μπαταρίας (ειδικά σε όσους φοράνε λαστιχένια θήκη, όπως εγώ).

 

 

το ζητούμενο είναι να μην κολλάει το κινητό.

Πάντως χρήσιμο το tips

Link to comment
Share on other sites

Ειναι κανεις με την RSK team V:7.4.2...? Δεν με δουλευει το ραδιοφωνο και το facebook for htc δεν κανει sync με τιποτα..

 

Βγήκε η v7.4.3 η οποία λύνει το πρόβλημα που είχαν κάποιοι με το ραδιόφωνο.

Αν θα σου λύσει και το θέμα με το Facebook, δεν τον γνωρίζω.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε η v7.4.3 η οποία λύνει το πρόβλημα που είχαν κάποιοι με το ραδιόφωνο.

Αν θα σου λύσει και το θέμα με το Facebook, δεν τον γνωρίζω.

 

Ωραια...!!! Κ ελεγα τι να κανω, τι να κανω σημερα..!!!Παλι δεν θα κανω την εργασια για την σχολη δηλαδη..!:shifty:

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας...

ειμαι ενας "νεος" κατοχος ενος DESIRE.. και οφειλω να ομολογησω πως ειναι αρκετα "ελκυστικό".

Διαβαζοντας αρκετα posts εδω μεσα, παραλίγο να "καψω" τον σκληρο μου δίσκο με όλες αυτες τις πληροφοριες!!!

 

Θα ήθελα να μπορει να μου πεί κάποιος με απλά βήματα (νεος γαρ)... πως θα "εγκαταστησω" μια εφαρμογή πλοηγησης που έχω (ΙGO) στο νεο μου κινητο

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...