Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος ΙΙ


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πιο πριν που κατεβηκε το recovery , βγηκε μια οθονη με 9 επιλογες

 

Revolutionary CWM v.4.0.1.4

 

-reboot system now

-apply update from sdcard

-wipe data/factory reset

-wipe cache partition

-install zipe from sd card

-back up and restore

-moynt and storage

-advanced

-power off

 

Μηπως επρεπε να επιλεξω κατι?

 

Οχι απο το recovery δεν κανεις κατι ακομα... Aλλα δεν μπορω να καταλαβω πως εχεις recovery και δεν εισαι root

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μηπως παιζει ρολο που πιο πριν επανεφερα τις εργοστασιακες ρυθμισεις?

 

Οχι δεν εχει να κανει με αυτο... Κατι αλλο δεν εχεις κανει τωρα σωστα..

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν εχει να κανει με αυτο... Κατι αλλο δεν εχεις κανει τωρα σωστα..

 

μηπως πρεπει να αφαιρεσω την καρτα sd? Επισης μηπως παιζει ρολο που εχω καρτα sim 2 in 1???

Μηπως να παω σε μαγισσες, σε χαρτοριχτρες????? Τι να φταιει:dizzy::dizzy:?

Link to comment
Share on other sites

Είσαι S-OFF βασικά αλλά δεν είσαι root. Το είχα πάθει κι εγώ με το revolutionary που αποτύχαινε να δώσει root στην εργοστασιακή ROM αλλά πέρναγε recovery και S-OFF κανονικά οπότε μιας και δεν έχω κάτσει να ασχοληθώ με εργοστασιακή ROM πέρναγα την καινούρια από πάνω κανονικά και ήμουν root μια χαρά με custom. Αν θέλεις να rootάρεις τη μαμίσια δοκίμασε άλλο εργαλείο, κανα superoneclick ή τίποτα τέτοιο.

Huawei P20 Pro

HTC 10 Glacier Silver

HTC One M7 Silver

HTC Desire

Link to comment
Share on other sites

Η λυση ειναι εδω παιδια.....επρεπε πρωτα να κεταβει ενα επιπροσθετω αρχειο .....δειτε κ εσεις ΜΕΤΑ ΤΟ 06: 50

 

ομως ο Superuser ειναι ενα πρασινο ανθρωπακι απο την εφαρμογη του Μαρκετ!! Σε εσας ειναι μαυρος ο Superuser?

 

Μπηκα Τιτανιυμ κ βγαινουν αυτα:

 

-Προσβαση Root: Ok (BusyBox 1.18.4-Titanium απο εφαρμογη) τσεκαρισμενο

- HyperShell: οχι (εκδοση donate μονο)

-Γρηγορη/αυτοματη εγκαταστ. εφαρμ.: οχι (απαιτειται HyperShell)

-SQLite: Ναι

-DropBox: οχι (εκδοση donate μονο)

-Εξωτερικη αποθηκευση: /mnt/sdcard ok τσεκαρισμενο

-Καταλογος Αντιγ. Ασφαλ.: /mnt/sdcard/TitaniumBackup

 

Τωρα τι κανω? Ψηνω κανενα καφε? :lol:

 

EDIT Again: Να παω στον οδηγο για το πως θα εγκαταστησω τη rom?

Edited by akaliptos_13
Link to comment
Share on other sites

Με revolutionary σκέτο γίνεσαι S-OFF. Για root πρόσβαση, κατέβασε αυτό: http://www.multiupload.com/Y5D3I2QVZQ, φλάσαρέ το από recovery (μπαίνεις στο recovery menu-πατάς install zip from sd card, μετά choose zip from sd card (ή κάπως έτσι το λέει) και βρίσκεις το αρχείο που το έχεις βάλει στην sd και το επιλέγεις. Μετά κάνεις επανεκκίνηση και πας και κάνεις και μια ενημέρωση από το market στο Superuser για να έχεις την τελευταία έκδοση.

 

Edit: Ωραία το βρήκες. Δεν είδα το αρχείο που κατέβασες αλλά προφανώς είναι νεότερη έκδοση κι είναι πράσινο.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

ο sUPERUSER στο κινητο μου ειναι η ιδια εφαρμογη απο το Market...

 

Στον οδηγο.....Πως εγκαθιστούμε μια custom rom, στο

4. Μετά πατάμε Menu Button > Batch > Backup All Apps + System Data και περιμένουμε να τελειώσει.

 

Εχει περασει μιση ωρα (30 ολοκληρα λεπτα) κ ακομα να τελειωσει......ποση ωρα κανει δλδ? Αν κανει καμια ωρα ακομα να παω να κανω καμια δουλεια κ να ξαναρθω! Ειναι νορμαλ αυτο ή και αυτο σε εμενα εμοιασε?

 

EDIT: To επιπροσθετο αρχειο βρισκετε εδω http://unrevoked.com/rootwiki/doku.php/public/revolutionary

λιγο πιο κατω εχει αυτη την ερωτηση

 

http://img684.imageshack.us/img684/9488/16731450.png

Edited by akaliptos_13
Link to comment
Share on other sites

ο sUPERUSER στο κινητο μου ειναι η ιδια εφαρμογη απο το Market...

 

Στον οδηγο.....Πως εγκαθιστούμε μια custom rom, στο

4. Μετά πατάμε Menu Button > Batch > Backup All Apps + System Data και περιμένουμε να τελειώσει.

 

Εχει περασει μιση ωρα (30 ολοκληρα λεπτα) κ ακομα να τελειωσει......ποση ωρα κανει δλδ? Αν κανει καμια ωρα ακομα να παω να κανω καμια δουλεια κ να ξαναρθω! Ειναι νορμαλ αυτο........?

Σταματησα την λειτουργια κ το ξανα αρχισα απο την αρχη μπας κ στρωσει! Καμια ιδεα κανεις ή μπααααα....?

Link to comment
Share on other sites

1) Τις τελευταίες μέρες οποτε προσπαθώ να κάνω install καποιο apk με κάνει reboot,

σε apk που τα ειχα κανει παλαιότερα install αλλα και σε καινούργια

2) Μετά τα αποτυχημένα install,

εξαφανίζονται μεγάλα ποσά μνήμης παρόλο που δεν έχουν γίνει εγκατάσταση. (δεν φαίνονται στις εφαρμογές)

 

2.2 μαμισια rom

Link to comment
Share on other sites

εγω ειμαι με την 2.2.2.....κ παλι τα ιδια δεν εχει τελειωσει ακομα...

 

E D I T :

Για να περάσω την 4ext Recovery, πρεπει πρωτα να κανω εγκατασταση την rom?

Ρωταω επειδη το επιχειρησα μεν, αλλα δεν επετρεψα να γινει η εγκατασταση μιας κ μ ελεγε οτι:

Your devise does not support ..........partition ή κατι τετοιο!

 

Για πειτε τιποτα βρε γκαρντασια!!!

 

εγω ειμαι με την 2.2.2.....κ παλι τα ιδια δεν εχει τελειωσει ακομα...

 

E D I T :

Για να περάσω την 4ext Recovery, πρεπει πρωτα να κανω εγκατασταση την rom?

Ρωταω επειδη το επιχειρησα μεν, αλλα δεν επετρεψα να γινει η εγκατασταση μιας κ μ ελεγε οτι:

Your devise does not support ..........partition ή κατι τετοιο!

 

Για πειτε τιποτα βρε γκαρντασια!!!

 

Καποιος......?????????????

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Επίσης θέλω να σε παρακαλέσω να αποφεύγεις την έντονη (bold) γραφή γιατί δεν προσφέρει κάτι.

Edited by kollatos
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια προσπαθησαμε να κανουμε ροοτ σε desire ενος φιλου με 2.2.2 με unrevoked οπως αναγραφεται στην σελ1 αλλα στο τελος εβγαλε Error: Failed to get root. Is your firmware too new?

καποια βοηθεια? με revolutionary γινεται? υπαρχει οδηγος?

ευχαριστω

Edited by timos1968
Link to comment
Share on other sites

εχουμε ανανεωμενους οδηγους για τα παντα! δεν γινεται να τους βαλουμε ολους στην πρωτη σελιδα????

σε καθε σελιδα του θεματος εχουμε ερωτηση και το κλασσικο θεμα "failed to root"

ενα copy paste πιστευω δεν ειναι τοσο δυσκολο, απο το να ταλαιπωρουμε τοσα παιδια που ερχονται εδω για πρωτη φορα!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια προσπαθησαμε να κανουμε ροοτ σε desire ενος φιλου με 2.2.2 με unrevoked οπως αναγραφεται στην σελ1 αλλα στο τελος εβγαλε Error: Failed to get root. Is your firmware too new?

καποια βοηθεια? με revolutionary γινεται? υπαρχει οδηγος?

ευχαριστω

 

Το ιδιο ακριβως προβλημα ειχα κ εγω αλλα γραφω την λυση στις τελευταιες 2-3 σελιδες....Διαβασε αν δε σ κανει κοπο

κ θα το κανεις μονος σου!

 

Αν βρεις καποια δυσκολια πες μου!

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες με την καινούρια σου κάρτα να περάσεις ROM εξαρχής, και partition εξαρχής επίσης;

 

Νε το έχω δοκιμάσει

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους! Στο desire μου τρεχω την rom oxygen και θελω να βαζω τις εφαρμογες εξολοκληρου στην καρτα!

Ακολουθησα τις οδηγιες απο εδω

https://docs.google.com/document/d/1pmp0WXEITn0RjkQfgmXprsvAX05N8fmKflH699WAN5M/edit?authkey=CLz_wNsO&hl=en&pli=1#

και καταφερα να κανω partition στην καρτα μνημης μου.

Μαλιστα κατεβασα το quick system info και βλεω οτι εχω sd card storage, a2sd storage, internal storage, system storage και system ψαψηε. Παρολαυτα οταν κατεβαζω εφαρμογες παλι βλεπω να καταναλωνεται η internal storage παροτι μεταφερω τις εφαρμογες στην sd card. Κανω τπτ λαθος, πρεπει να κανω τπτ αλλο; Ειναι φυσιολογικο το system storage παλι να χανει mb? πως καταλαβαινουν οι εφαρμογες να μπουν εξολοκληρου στο partition?

 

Παρατηρησα οτι στην εσωτερικη μνημη μια εφαρμογη δεν καταναλωνει οσα mb λεει, πχ το skype λεει 11 mb, αλλα τρωει το πολυ 1 mb, ισως καποια kb! Αυτο ειναι φυσιολογικο δλδ;

Για να ελεγξω την εσωτερικη παω οπου πηγαινα και παλια, δλδ "αποθηκευτικος χωρος"

 

Απο οτι καταλαβατε ειμαι αρκετα μπερδεμενος! Οταν κανεις partition, οι εφαρμογες πανε μεν στο partition αλλα παντα καταναλωνουν ελαχιστα kb στην εσωτερικη μνημη; Εγω για παραδειγμα εχω βαλει καμια 10 αρια εφαρμογες και για την ωρα εχω χασει γυρω στα 4 mb.

Edited by kollatos
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους! Στο desire μου τρεχω την rom oxygen και θελω να βαζω τις εφαρμογες εξολοκληρου στην καρτα!

Ακολουθησα τις οδηγιες απο εδω

https://docs.google.com/document/d/1pmp0WXEITn0RjkQfgmXprsvAX05N8fmKflH699WAN5M/edit?authkey=CLz_wNsO&hl=en&pli=1#

και καταφερα να κανω partition στην καρτα μνημης μου.

Μαλιστα κατεβασα το quick system info και βλεω οτι εχω sd card storage, a2sd storage, internal storage, system storage και system ψαψηε. Παρολαυτα οταν κατεβαζω εφαρμογες παλι βλεπω να καταναλωνεται η internal storage παροτι μεταφερω τις εφαρμογες στην sd card. Κανω τπτ λαθος, πρεπει να κανω τπτ αλλο; Ειναι φυσιολογικο το system storage παλι να χανει mb? πως καταλαβαινουν οι εφαρμογες να μπουν εξολοκληρου στο partition?

 

Παρατηρησα οτι στην εσωτερικη μνημη μια εφαρμογη δεν καταναλωνει οσα mb λεει, πχ το skype λεει 11 mb, αλλα τρωει το πολυ 1 mb, ισως καποια kb! Αυτο ειναι φυσιολογικο δλδ;

Για να ελεγξω την εσωτερικη παω οπου πηγαινα και παλια, δλδ "αποθηκευτικος χωρος"

 

Απο οτι καταλαβατε ειμαι αρκετα μπερδεμενος! Οταν κανεις partition, οι εφαρμογες πανε μεν στο partition αλλα παντα καταναλωνουν ελαχιστα kb στην εσωτερικη μνημη; Εγω για παραδειγμα εχω βαλει καμια 10 αρια εφαρμογες και για την ωρα εχω χασει γυρω στα 4 mb.

 

Ναι, φυσιολογικό είναι, έτσι δουλεύει. Δεν μπορούν να πάνε εξ' ολοκλήρου στην κάρτα μνήμης. Πάντα θα τρώνε και ένα μέρος της εσωτερικής.

 

ΥΓ: Μην γράφεις συνεχόμενα μηνύματα, χρησιμοποίησε την τροποποίηση, γιατί θα σου κάνουν παρατήρηση οι Moderators.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Σημερα εφαγα την απολυτη φρικη με το desire μου... Προσπαθουσα να βγαλω το αμαξι απο τα χιονια και μου επεσε το κινητο και δεν πηρα χαμπαρι για κανα μισαωρο... Το θεμα ειναι οτι ειχα και φτυάρι μαζι μου και κ το χτυπησα χωρις να το καταλαβω και χαλασε το power button.... Μπηκε λιγο μεσα το κουμπι και με το ζορι και ααααν τυχει πατιεται...... Αφου βρηκα το κινητο και δεν το εχασα παλι καλα αλλα με το κουμπι ξερει κανεις τι να κανω? Να το ανοιξω μονος μου μπας και μπορεσω να το φτιαξω?? Υπαρχει κανενας οδηγος για να δω πως ανοιγει η συσκευη?? Να δοκιμασω κατι τελος παντων πριν το παω στην htc και το χασω για καμια 20αρια μερες...

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

Ναι, φυσιολογικό είναι, έτσι δουλεύει. Δεν μπορούν να πάνε εξ' ολοκλήρου στην κάρτα μνήμης. Πάντα θα τρώνε και ένα μέρος της εσωτερικής.

 

ΥΓ: Μην γράφεις συνεχόμενα μηνύματα, χρησιμοποίησε την τροποποίηση, γιατί θα σου κάνουν παρατήρηση οι Moderators.

Ευχαριστω για την απαντηση! δλδ παλι θα γεμισει η καρτα του κινητου καποια στιγμη;

Link to comment
Share on other sites

Σημερα εφαγα την απολυτη φρικη με το desire μου... Προσπαθουσα να βγαλω το αμαξι απο τα χιονια και μου επεσε το κινητο και δεν πηρα χαμπαρι για κανα μισαωρο... Το θεμα ειναι οτι ειχα και φτυάρι μαζι μου και κ το χτυπησα χωρις να το καταλαβω και χαλασε το power button.... Μπηκε λιγο μεσα το κουμπι και με το ζορι και ααααν τυχει πατιεται...... Αφου βρηκα το κινητο και δεν το εχασα παλι καλα αλλα με το κουμπι ξερει κανεις τι να κανω? Να το ανοιξω μονος μου μπας και μπορεσω να το φτιαξω?? Υπαρχει κανενας οδηγος για να δω πως ανοιγει η συσκευη?? Να δοκιμασω κατι τελος παντων πριν το παω στην htc και το χασω για καμια 20αρια μερες...

 

:X:cry::blink:

Όχι ρε σι...τι ήταν αυτό που έπαθες ρε Σάκη???

Γνώμη μου να το πας στην HTC,μην επιχειρήσεις να το ανοίξεις μη το κάνεις χειρότερα ρε συ...στο service θα στο καλύψουν ή θα σου πουν για κακή χρήση και θα πρέπει να πληρώνεις και από τη τσέπη σου?Καλά το βάρεσες με το φτυάρι??αφού δεν έσπασες καμία οθόνη....

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

:X:cry::blink:

Όχι ρε σι...τι ήταν αυτό που έπαθες ρε Σάκη???

Γνώμη μου να το πας στην HTC,μην επιχειρήσεις να το ανοίξεις μη το κάνεις χειρότερα ρε συ...στο service θα στο καλύψουν ή θα σου πουν για κακή χρήση και θα πρέπει να πληρώνεις και από τη τσέπη σου?Καλά το βάρεσες με το φτυάρι??αφού δεν έσπασες καμία οθόνη....

 

Ρε αφου το βρηκα μεσα σε ενα μετρο χιονι παλι καλα να λεω...! Δεν θελω να το στειλω για να μην μεινω χωρις κινητο... Και ξανα ροοτ και S-off μετα και τα βαριεμαι..! Θα το παω και σε ενα μαγαζακι της γειτονιας εδω μηπως και αλλα χλωμο.... :(

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση! δλδ παλι θα γεμισει η καρτα του κινητου καποια στιγμη;

 

Δυστυχώς, ναι.. Κάποια στιγμή πάλι θα γεμίσει.. Τον πιο πολύ χώρο τον έχει η SuperNova αλλά νομίζω ότι και με αυτή δεν θα έχεις πρόβλημα εκτός αν περνάς άπειρες εφαρμογές. Τι χώρο έχεις τώρα?

 

 

 

Σημερα εφαγα την απολυτη φρικη με το desire μου... Προσπαθουσα να βγαλω το αμαξι απο τα χιονια και μου επεσε το κινητο και δεν πηρα χαμπαρι για κανα μισαωρο... Το θεμα ειναι οτι ειχα και φτυάρι μαζι μου και κ το χτυπησα χωρις να το καταλαβω και χαλασε το power button.... Μπηκε λιγο μεσα το κουμπι και με το ζορι και ααααν τυχει πατιεται...... Αφου βρηκα το κινητο και δεν το εχασα παλι καλα αλλα με το κουμπι ξερει κανεις τι να κανω? Να το ανοιξω μονος μου μπας και μπορεσω να το φτιαξω?? Υπαρχει κανενας οδηγος για να δω πως ανοιγει η συσκευη?? Να δοκιμασω κατι τελος παντων πριν το παω στην htc και το χασω για καμια 20αρια μερες...

 

Κρίμα..:( Η HTC σου δίνει την ασφάλεια αλλά εξυπακούεται χωρίς εγγύηση. Οπότε δεν ξέρω το κόστος θα έχει και αν δεν πας να το δούνε, δεν μπορούμε να ξέρουμε.

Αφού είσαι Θεσσαλονίκη δεν θα κάνει 20 μέρες.

Τώρα αν πιάνουν τα χέρια σου ή ξέρεις κάποιον που να μπορεί να το κάνει μπορείς να δοκιμάσεις. Οδηγούς με ένα search θα βρεις. Είναι από κινητό τώρα για να κοιτάξω.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

75 mb περιπου... ποσο καιρο μου δινεις; :p

παντως δεν το περιμενα να γεμιζει και παλι...

 

Με πόσες εφαρμογές και πόση ήταν η αρχική σου μνήμη όταν πέρασες τη ρομ? Γιατί λίγα μου φαίνονται..

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...