Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος ΙΙ


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν περασεις το ruu της 2.3, δεν μπορεις μετα να πατησεις απο πανω το ruu της 2.2.[/url]

 

Αυτο γιατι δεν γινεται; δεν μπορω να καταλαβω. Αφου οταν βαζουμε ρομ βασισμενη στο 2.3 με το ruu της 2.2 μπορουμε να επιστρεψουμε στην official. Τωρα γιατι δεν μπορουμε που εχουμε την αυθεντικη 2.3;

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να βοηθήσει κάποιος;

Μετά από μερικούς μήνες χρήσης του desire αποφάσισα να δοκιμάσω τις custom rom. Το root έγινε επιτυχώς σύμφωνα με τον οδηγό της πρώτης σελίδας, έχω όμως πρόβλημα κατά τη χρήση του recovery (Clockworkmod 2.5.0.7). Μόλις τρέχει το recovery μου εμφανίζει τα παρακάτω:

 

ClockworkMod Recovery

E:Can't find MISC:

E:Can't mount CACHE:recovery/command

E:Can't find MISC:

E:Can't mount CACHE:recovery/log

E:Can't find MISC:

 

To backup της ROM αποτυγχάνει σύμφωνα με τα παρακάτω:

 

Backing up boot...

Error while dumping boot image!

E:Can't mount CACHE:recovery/log

E:Can't find MISC:

 

Προσπάθησα να περάσω 3 rom (2 εκδοχές της insercoin, καθώς και την τελευταία Leedroid, όλες με A2SD) και συνεχώς καταλήγω στο:

 

-Writing boot.img

assert failed: write_raw_image("/tmp/boot.img"."boot")

E:Error in /sdcard/.(το image)...zip

(Status 7)

Installation aborted.

 

Εννοείται πως η SD μου έχει τα σωστά partitions (~7GB FAT32, 1GB EXT3 με gparted και align patch) και έχω τρέξει όλα τα σχετικά wipe. Οι rom είναι ελεγμένες με md5 hash. Μετά από reboot φορτώνει κανονικά η μαμά ROM. Τι μπορεί να φταίει; Δεν έχω κάνει S-OFF.

 

Ευχαριστώ!

 

Έχω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα!!

Βρήκα καποιες αναφορές ότι μπορεί να ειναι κάποιος παλιός τύπος αλλά καθότι ψιλοάσχετος δεν κατάλαβα πολλά.

Το πρόβλημα του ελεύθερου χώρου όσο πάει και επιδεινώνεται.....

 

Για τσεκάρετε τι pvt είναι τα τηλέφωνα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Με ποιο πρόγραμμα προτείνετε να κάνω back up για να περάσω την 2.3 χωρίς να χάσω τα δεδομένα μου;

 

:)

 

titanium backup ..

Device: HTC Desire, s-on

Radio: 32.49.00.32U_5.11.05.27

HBOOT / Recovery: stock / ClockWorkMod 2.5.1.8

Kernel Version : 2.6.35.10

Rom: ΜΙUΙ 1.8.19

Link to comment
Share on other sites

Αυτο γιατι δεν γινεται; δεν μπορω να καταλαβω. Αφου οταν βαζουμε ρομ βασισμενη στο 2.3 με το ruu της 2.2 μπορουμε να επιστρεψουμε στην official. Τωρα γιατι δεν μπορουμε που εχουμε την αυθεντικη 2.3;

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

 

παιδια εγω εβαλα την official ruu 2.3.3 και δεν μου αρεσε και μετα ξαναφλασαρα την τελευταια froyo

χωρις κανενα προβλημα και ειμαι ξανα root και s-off με την ρομ της υπογραφης μου

LG OPTIMUS 4x HD
Link to comment
Share on other sites

παιδια εγω εβαλα την official ruu 2.3.3 και δεν μου αρεσε και μετα ξαναφλασαρα την τελευταια froyo

χωρις κανενα προβλημα και ειμαι ξανα root και s-off με την ρομ της υπογραφης μου

 

Χρησιμοποιησες την froyo official απο λινκ της 1ης σελιδας; κ μευα εκανες ροοτ με την διαδικασια που αναφερεται εκει; μπορεις να πεις με λεπτομερειες τι εκανες;

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Αυτο γιατι δεν γινεται; δεν μπορω να καταλαβω. Αφου οταν βαζουμε ρομ βασισμενη στο 2.3 με το ruu της 2.2 μπορουμε να επιστρεψουμε στην official. Τωρα γιατι δεν μπορουμε που εχουμε την αυθεντικη 2.3;

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

 

Απ' οτι φαινεται τελικα κανω λαθος, οπως λεει κι ενας φιλος πιο πριν. Απλα το μετεφερα αυτο οπως λεγοταν στο xda, οτι οσοι δοκιμασαν να τρεξουν το παλιο ruu πανω στο 2.3 τους πεταγε μηνυμα οτι ειναι ηδη ενημερωμενο το τηλεφωνο και δεν προχωραγε. Δεν το δοκιμασα εγω, ουτως ή αλλως μου ειναι αδιαφορη η official rom (περιμενω το source code για μονταρισμενες roms). Σκεφτηκα οτι, αν ισχυε, καλο θα ηταν να το γνωριζουν οσοι σκεφτονται την αναβαθμιση, ωστε να μη ξεμεινουν με τη stock μη μπορωντας να κανουν downgrade. :)

Link to comment
Share on other sites

Απ' οτι φαινεται τελικα κανω λαθος, οπως λεει κι ενας φιλος πιο πριν. Απλα το μετεφερα αυτο οπως λεγοταν στο xda, οτι οσοι δοκιμασαν να τρεξουν το παλιο ruu πανω στο 2.3 τους πεταγε μηνυμα οτι ειναι ηδη ενημερωμενο το τηλεφωνο και δεν προχωραγε. Δεν το δοκιμασα εγω, ουτως ή αλλως μου ειναι αδιαφορη η official rom (περιμενω το source code για μονταρισμενες roms). Σκεφτηκα οτι, αν ισχυε, καλο θα ηταν να το γνωριζουν οσοι σκεφτονται την αναβαθμιση, ωστε να μη ξεμεινουν με τη stock μη μπορωντας να κανουν downgrade. :)

 

Δεν υπαρχει προβλημα. Γιαυτο υπαρχουν τα φορουμ για να εξαντλουμε τα θεματα.

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

titanium backup ..

 

Εκτός και αν έχω καταλάβει λάθος, από τα λίγα που διάβασα για την καινούρια RUU και απ' όσα γνωρίζω να ισχύουν για όλες (λογικά) τις RUU, μόλις κάποιος την περάσει παύει να είναι root.

Σ' αυτή την περίπτωση το Titanium Backup είναι άχρηστο, μιας και δεν θα μπορεί μετά να κάνει restore (δουλεύει ΜΟΝΟ σε root συσκευές).

 

 

Swyped from my Sense 3.0 HTC Desire using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Είναι PVT4.

ΗΒΟΟΤ-093.0001

 

Άρα θες amon-ra recovery. Το 2.x clockwork δεν υποστηρίζει backup σε αυτά τα τηλέφωνα. Δεν ξέρω τι γίνεται με τα νέα recovery που κυκλοφορούν.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Εκτός και αν έχω καταλάβει λάθος, από τα λίγα που διάβασα για την καινούρια RUU και απ' όσα γνωρίζω να ισχύουν για όλες (λογικά) τις RUU, μόλις κάποιος την περάσει παύει να είναι root.

Σ' αυτή την περίπτωση το Titanium Backup είναι άχρηστο, μιας και δεν θα μπορεί μετά να κάνει restore (δουλεύει ΜΟΝΟ σε root συσκευές).

 

 

Swyped from my Sense 3.0 HTC Desire using Tapatalk

 

Τοτε τι κανουμε; το mybackup δεν κανει για αυτην την δουλεια; τουλαχιστον για επαφες,μηνυματα κ ημερολογιο;

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Τοτε τι κανουμε; το mybackup δεν κανει για αυτην την δουλεια; τουλαχιστον για επαφες,μηνυματα κ ημερολογιο;

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

 

Το mybackup κανει την δουλεια που θες... εχει κ εκδοση ροοτ κ σκετη... για τσεκαρε το...

https://market.android.com/details?id=com.rerware.android.MyBackup&feature=search_result

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

Ναι, το Titanium back up ειναι για root συσκευές, εγώ που είμαι unroot τι κάνω;

 

δες το ποστ πανω.......!!! :lol:

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

το τιτανιουμ μπακ απ που χρησιμοποιησα εγω πριν λιγο δεν κανει backup σε επαφες και μυνηματα.. ειναι λογικο ????

και εβαλα την leedroid... ε μετα που το ειδα αυτο εκανα ενα advanced restore apo recovery και εκανα restore το data μονο.....

 

ολα καλα εκτος απο το οταν bootarei το κινητο μου εμφανιζει το logo της rcmix.. αντι της leedroid............

Device: HTC Desire

Radio: 32.49.00.32U_5.11.05.27

Rom:RCMix S v2.0 A2SD + BravoHboot

Link to comment
Share on other sites

το τιτανιουμ μπακ απ που χρησιμοποιησα εγω πριν λιγο δεν κανει backup σε επαφες και μυνηματα.. ειναι λογικο ????

 

Γιατί πρέπει να ασχολείστε με το backup των επαφών σας όταν αυτές αποθηκεύονται στον gmail λογαριασμό σας; Όλοι ρωτάνε πως να κάνουν backup τις επαφές τους (όχι μόνο εδώ, και σε αλλά forum και χρήστες άλλων Android συσκευών). Δεν μπορώ να καταλάβω... ο_O

Για backup των sms χρησιμοποίησε το SMS Backup & Restore (από δική μου πείρα, δεν κρατάει τις τυχών εικόνες που έχεις από MMS που σου έχουν στείλει). ;)

 

 

Swyped from my Sense 3.0 HTC Desire using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιησες την froyo official απο λινκ της 1ης σελιδας; κ μευα εκανες ροοτ με την διαδικασια που αναφερεται εκει; μπορεις να πεις με λεπτομερειες τι εκανες;

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

 

περασα πανω απ την 2.3 αυτο το ruu RUU_Bravo_Froyo_HTC_WWE_2.29.405.5_Radio_32.49.00.32U_5.11.05.27_release_159811_signed

και ολα οκ.απλα δεν θυμαμαι αν το εχω κατεβασει απο το λινκ της 1ης σελιδας

LG OPTIMUS 4x HD
Link to comment
Share on other sites

Γιατί πρέπει να ασχολείστε με το backup των επαφών σας όταν αυτές αποθηκεύονται στον gmail λογαριασμό σας; Όλοι ρωτάνε πως να κάνουν backup τις επαφές τους (όχι μόνο εδώ, και σε αλλά forum και χρήστες άλλων Android συσκευών). Δεν μπορώ να καταλάβω... ο_O

Για backup των sms χρησιμοποίησε το SMS Backup & Restore (από δική μου πείρα, δεν κρατάει τις τυχών εικόνες που έχεις από MMS που σου έχουν στείλει). ;)

 

 

Swyped from my Sense 3.0 HTC Desire using Tapatalk

 

 

εγω προσωπικα δεν το ηξερα αυτο..

πρεπει να καων κατι για να αποθηκευτουν στο λογαριασμο ? η γινετια αυτοματα?

 

οποτε με το titanium back up καλυπτομαι σε εφαρμογες δεδομενα και εικονες...

sms για μυνηματα...

 

ευχαριστω πολυ...

Device: HTC Desire

Radio: 32.49.00.32U_5.11.05.27

Rom:RCMix S v2.0 A2SD + BravoHboot

Link to comment
Share on other sites

Γιατί πρέπει να ασχολείστε με το backup των επαφών σας όταν αυτές αποθηκεύονται στον gmail λογαριασμό σας; Όλοι ρωτάνε πως να κάνουν backup τις επαφές τους (όχι μόνο εδώ, και σε αλλά forum και χρήστες άλλων Android συσκευών). Δεν μπορώ να καταλάβω... ο_O

Για backup των sms χρησιμοποίησε το SMS Backup & Restore (από δική μου πείρα, δεν κρατάει τις τυχών εικόνες που έχεις από MMS που σου έχουν στείλει). ;)

 

 

Swyped from my Sense 3.0 HTC Desire using Tapatalk

Αυτο για αυτους που θελουν να μεταφερουν τις επαφες τους στους servers της google.

Για τους αλλους που δεν θελουν??? δλδ εγω π.χ. δεν μπορω να χρησιμοποιησω το mybackup και για μηνυματα και για επαφες και για ημερολογιο??

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Το SMS Backup & Restore δοκιμασμένο και από μένα και λειτουργεί άψογα ..

Για τις επαφές μπες στο μενού επαφές της συσκευής σου -->menu -->import/export -->export to SDcard.

Συνδέεις το κινητό με το pc και απλά αντιγράφεις το vcard αρχειάκι στην επιφάνεια εργασίας ..

Αφού τελειώσεις το φλασάρισμα εκτελείς την ίδια διαδικασία ..ανάποδα !

Device: HTC Desire, s-on

Radio: 32.49.00.32U_5.11.05.27

HBOOT / Recovery: stock / ClockWorkMod 2.5.1.8

Kernel Version : 2.6.35.10

Rom: ΜΙUΙ 1.8.19

Link to comment
Share on other sites

Αυτο για αυτους που θελουν να μεταφερουν τις επαφες τους στους servers της google.

Για τους αλλους που δεν θελουν??? δλδ εγω π.χ. δεν μπορω να χρησιμοποιησω το mybackup και για μηνυματα και για επαφες και για ημερολογιο??

 

Πως δεν μπορείς...! Όλα γίνονται.. υπάρχουν πολλοί τρόποι.. εγώ κάνω κ αυτό με το mybackup κ αραιά κ που την διαδικασία που αναφέρει πιο πάνω..

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

Το SMS Backup & Restore δοκιμασμένο και από μένα και λειτουργεί άψογα ..

Για τις επαφές μπες στο μενού επαφές της συσκευής σου -->menu -->import/export -->export to SDcard.

Συνδέεις το κινητό με το pc και απλά αντιγράφεις το vcard αρχειάκι στην επιφάνεια εργασίας ..

Αφού τελειώσεις το φλασάρισμα εκτελείς την ίδια διαδικασία ..ανάποδα !

ευχαριστω . αυτο αποθηκευει ολες τις πληροφοριες απο τις επαφες? και τις φωτο που εχω στις επαφες?

 

Πως δεν μπορείς...! Όλα γίνονται.. υπάρχουν πολλοί τρόποι.. εγώ κάνω κ αυτό με το mybackup κ αραιά κ που την διαδικασία που αναφέρει πιο πάνω..

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

ευχαριστω

To Mybackup αποθηκευει ολα τα στοιχεια των επαφων μαζι και τις φωτο??

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω . αυτο αποθηκευει ολες τις πληροφοριες απο τις επαφες? και τις φωτο που εχω στις επαφες?

 

 

ευχαριστω

To Mybackup αποθηκευει ολα τα στοιχεια των επαφων μαζι και τις φωτο??

 

Ναι ναι τα παντα....

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

έκανα κ γω το update όλα καλά το τηλ είναι γρήγορο πιο καλή διαχείριση μπαταρίας πιο σταθερό στο σήμα αλλά δεν έχει το τελευταίο g maps το market και δεν είχε κ το τελευταίο flash εκτός από αυτό στο υλικό αναφέρει μόνο 385 mb ram κ το άλλο που παρατηρώ είναι όταν περνώ κάποιον τηλέφωνο η οθόνη σβήνει πριν βάλω το τηλ στο αυτή κ μετά τα χάνει εντελώς έχει δει κανείς αλλά bugs η μόνο εγώ είμαι ο τυχερός
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...