Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος ΙΙ


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εχεις δικιο για skyfire.Τον δοκιμασα, πολυ καλο ζουμ και γενικα καλος, αν και λιγο βαρυς.Το θεμα μου ειναι στο blogger παταω να γραψω την αναρτηση και δε μου ανοιγει πληκτρολογιο.Στον τιτλο ανοιγει κανονικα.Ενω υπουιθεται εκει γραφεις, παταω να γραψω, γινεται πρασινο, αλλα δεν ανοιγει πληκτρολογιο.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.Προσπάθησα να κάνω root το κινητό μου αλλά τίποτα. είμαι ακόμη S- on .Νομίζω ότι τα έκανα ολα οκ....τι μου προτείνετε να κάνω?
Oneplus 3
Link to comment
Share on other sites

Εχεις δικιο για skyfire.Τον δοκιμασα, πολυ καλο ζουμ και γενικα καλος, αν και λιγο βαρυς.Το θεμα μου ειναι στο blogger παταω να γραψω την αναρτηση και δε μου ανοιγει πληκτρολογιο.Στον τιτλο ανοιγει κανονικα.Ενω υπουιθεται εκει γραφεις, παταω να γραψω, γινεται πρασινο, αλλα δεν ανοιγει πληκτρολογιο.

δοκίμασε και τους dolphin/dolphin mini/opera στο user agent desktop

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.Προσπάθησα να κάνω root το κινητό μου αλλά τίποτα. είμαι ακόμη S- on .Νομίζω ότι τα έκανα ολα οκ....τι μου προτείνετε να κάνω?

 

αν έκανες root τότε έκανε έγινες μόνο root...! Τσεκαρε στις εφαρμογές σου αν υπάρχει η εφαρμογή super user.. αν είναι είσαι κομπλέ.. για να σου γράψει εκεί που κοιτάς s-off πρέπει να κανείς s-off...! Άλλη διαδικασία πιο "δύσκολη"..

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

αν έκανες root τότε έκανε έγινες μόνο root...! Τσεκαρε στις εφαρμογές σου αν υπάρχει η εφαρμογή super user.. αν είναι είσαι κομπλέ.. για να σου γράψει εκεί που κοιτάς s-off πρέπει να κανείς s-off...! Άλλη διαδικασία πιο "δύσκολη"..

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

 

 

 

Βρίσκω μια εφαρμογή που λέγεται δικαιώματα. Superuser

Είναι το ίδιο?κοιτούσα για το superuser.

Oneplus 3
Link to comment
Share on other sites

Εισαι root τοτε.

 

I'm a superuser

Τώρα δεν πρέπει να χρησιμοποιήσω πάλι το HTC Sync?

Επειδή το διέγραψα για να γίνω root.

Oneplus 3
Link to comment
Share on other sites

I'm a superuser

Τώρα δεν πρέπει να χρησιμοποιήσω πάλι το HTC Sync?

Επειδή το διέγραψα για να γίνω root.

 

Σου χρειάζεται σε κάτι? Γιατί δεν το εχω χρησιμοποιησει βασικα κ δεν ξέρω....

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

Σου χρειάζεται σε κάτι? Γιατί δεν το εχω χρησιμοποιησει βασικα κ δεν ξέρω....

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

 

Για τον συγχρονισμό των επαφών.Αν και τις έχω στο gmail.Επίσης ρωτάω μήπως αν συνδέσω το κινητό με το pc και έχω το HTC SYNC μήπως προκληθεί κάποια ανωμαλία λόγω ροοτ.

Ως επόμενο βήμα μετά το ροοτ. τι μου προτείνετε.Έχω την μαμίσια κάρτα μνήμης class 2 δλδ.

θέλω να αυξήσω την εσωτερική μνήμη ώστε να είναι πιο γρήγορο το κινητό και να βελτιώσω την διάρκεια της μπαταρίας.

Διαβάσω για διάφορες rom με ram optimization κτλ.

θέλω να έχω όμως το sense :)

ζητάω πολλά?

ευχαριστώ εκ των προτέρων....

κάθε πρόταση ευπρόσδεκτη

Oneplus 3
Link to comment
Share on other sites

Αν τις έχεις όπως λες στο gmail τότε μόλις περάσεις το gmail θα γίνει ο συγχρονισμός από μόνος του.. οι περισσότεροι έτσι το κάνουμε..! Από class 4 κ πάνω θα είσαι μια χαρά.. ότι μπορείς να αγοράσεις δηλαδή..εγώ εχω class 4 κ την ρομ που βλέπεις στην υπογραφή μου που είναι κ με sense κ 2.3.. οπότε δεν ζητάς πολλά..! Μπορείς να τα έχεις όλα με αυτό το κινητό...!

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

17 mbs read 15 write η νεα μου καρτα (noname) εχω αναφερθει σε αυτην στο θεμα με τ αξεσουαρ.. 16 γιγα 10 class...

με το h2test .. προτεινετε καποιο πιο αξιοπιστο προγραμμα ?

 

θα την βαλω μετα στο κινητο αν και κολλαωλιγο.. τι βηματα πρεπει ν κανω..

θελει wipe ?

 

η απλα κανω ext3 partition περναω εκει την rcmix και στην υπολοιπη καρτα αντιγραφη επικολληση τ αλλα στοιχεια...

pls help :D

Device: HTC Desire

Radio: 32.49.00.32U_5.11.05.27

Rom:RCMix S v2.0 A2SD + BravoHboot

Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με το autokiller memory optimizer ειδα οτι εχει και widget. Που ειναι; δεν μπορω να τα βρω.υπαρχει δυνατοτητα με συντομευση να τερματιζω οσες υπηρεσιες/διεργασιες θελω;

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

17 mbs read 15 write η νεα μου καρτα (noname) εχω αναφερθει σε αυτην στο θεμα με τ αξεσουαρ.. 16 γιγα 10 class...

με το h2test .. προτεινετε καποιο πιο αξιοπιστο προγραμμα ?

 

θα την βαλω μετα στο κινητο αν και κολλαωλιγο.. τι βηματα πρεπει ν κανω..

θελει wipe ?

 

η απλα κανω ext3 partition περναω εκει την rcmix και στην υπολοιπη καρτα αντιγραφη επικολληση τ αλλα στοιχεια...

pls help :D

 

τελικα την περασα οπως παλι με τον οδηγο....

 

γενικα καθε φορα που θα αλλαζω ρομ πρεπει να γινονται τα βηματα του οδηγου? δηλαδη αν θελω ν ξαναλλαξω τωρα? πχ παλι full wipe Και τα σχετικα ?

 

επισης αποριες σχετικες με το backup.. εστω οτι κανω backup με το τιτανιουμ...

στην περιπτωση μου εκανα.. ανοιξα το recovery και εκανα restore.. data! οντως εικονες τηλεφωνα επανηλθαν ολα....

 

απλα με τις εφαρμογες τι παιζει ?

εχω την παλια sd μου ..απο εκει μπορω να τις μεταφερω καπως ?

 

σορρυ αν κουραζω.. :(:(

 

 

( το κινητο παει σφαιρα τωρα...)

Device: HTC Desire

Radio: 32.49.00.32U_5.11.05.27

Rom:RCMix S v2.0 A2SD + BravoHboot

Link to comment
Share on other sites

Guest alexmi900
γεια σας παιδια.θα ηθελα να ρωτησω κατι.πως μπορουμε οσοι δεν εχουμε κανει καποιο nandroid backup της 2.2 ρομ της htc να κανουμε το τηλεφωνο να επιστρεψει σε στοκ κατασταση?συγκεκριμενα η συσκευη μου ειναι rootαρισμενη με s-off και φοραει την ρομ leedroid 3.3.1.σας ευχαριστω προκαταβολικα για τις απαντησεις σας
Link to comment
Share on other sites

Αν τις έχεις όπως λες στο gmail τότε μόλις περάσεις το gmail θα γίνει ο συγχρονισμός από μόνος του.. οι περισσότεροι έτσι το κάνουμε..! Από class 4 κ πάνω θα είσαι μια χαρά.. ότι μπορείς να αγοράσεις δηλαδή..εγώ εχω class 4 κ την ρομ που βλέπεις στην υπογραφή μου που είναι κ με sense κ 2.3.. οπότε δεν ζητάς πολλά..! Μπορείς να τα έχεις όλα με αυτό το κινητό...!

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

 

Σχετικά με την διαδικασία για όλα που μου λες.Πρώτα κάνω partition ext3 και μετά βάζω την custom rom?

Oneplus 3
Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με το autokiller memory optimizer ειδα οτι εχει και widget. Που ειναι; δεν μπορω να τα βρω.υπαρχει δυνατοτητα με συντομευση να τερματιζω οσες υπηρεσιες/διεργασιες θελω;

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

 

Εχουμε καμια βοηθεια εδω;

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με την διαδικασία για όλα που μου λες.Πρώτα κάνω partition ext3 και μετά βάζω την custom rom?

 

Ναι.. στην κάρτα σου δηλαδή θα έχει το fat32 + το ext3/4 1024mb..

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια.θα ηθελα να ρωτησω κατι.πως μπορουμε οσοι δεν εχουμε κανει καποιο nandroid backup της 2.2 ρομ της htc να κανουμε το τηλεφωνο να επιστρεψει σε στοκ κατασταση?συγκεκριμενα η συσκευη μου ειναι rootαρισμενη με s-off και φοραει την ρομ leedroid 3.3.1.σας ευχαριστω προκαταβολικα για τις απαντησεις σας

 

Γυρνας σε stock hboot (αν δεν εισαι ηδη) και φλασαρεις το official froyo RUU απο το λινκ της πρωτης σελιδας.

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις πως απενεργοποιω στην Ginger Villain 2.7 να ανοιγει το wifi καθε φορα που ανοιγει η οθονη? Και κατι ακομα, πως μπορω να βαλω μια εικονα σε πληρες φοντο? Γιατι παντα μου βγαζει να της κανω περικοπη. Ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλημέρα!!!Ξέρει κανείς κανένα μαγαζί που να αναλαμβάνει να μου αλλάξει πρόσοψη?Πήρα 9volto και ένα gphone και δεν το κάνουν.Σώστε με Please δε μπορώ να το βλέπω με γρατσουνιές.....:worry:
Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλημέρα!!!Ξέρει κανείς κανένα μαγαζί που να αναλαμβάνει να μου αλλάξει πρόσοψη?Πήρα 9volto και ένα gphone και δεν το κάνουν.Σώστε με Please δε μπορώ να το βλέπω με γρατσουνιές.....:worry:

 

Μαλλον σε λαθος section ρωτας...Τι σχεση εχει το gphone με το desire ?

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον σε λαθος section ρωτας...Τι σχεση εχει το gphone με το desire ?

 

Το gphone είναι κατάστημα επισκευής κινητών και όπως αναγράφει και στο site αναλαμβάνει service htc.Σε ποιο section θα έπρεπε να ρωτήσω?Η μήπως να ανοίξω καινούριο θέμα?

Link to comment
Share on other sites

Το gphone είναι κατάστημα επισκευής κινητών και όπως αναγράφει και στο site αναλαμβάνει service htc.Σε ποιο section θα έπρεπε να ρωτήσω?Η μήπως να ανοίξω καινούριο θέμα?

 

Συγνωμη δικο μου λαθος.Νομισα οτι ειναι κλωνος iphone το gphone.Αυτο που λες ειναι g-phone

 

Edit

 

Τελικα δεν ειχα και πολυ λαθος..

 

http://www.google.gr/imgres?q=gphone&um=1&hl=el&sa=N&tbm=isch&tbnid=SlDjC7ieoYOxRM:&imgrefurl=http://www.aiseesoft.com/article/gphone-vs-iphone.html&docid=vBU7XpqQPrgiYM&w=570&h=400&ei=IL0vTrKsOY7XsgbM5KAc&zoom=1&iact=rc&page=1&tbnh=121&tbnw=165&start=0&ndsp=18&ved=1t:429,r:14,s:0&tx=81&ty=62&biw=1152&bih=531

Edited by Γιάννης

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...