Jump to content

iPad 2 (2011)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι με το jailbreak. Ελπίζω να μη συμβάλει ο mr jalebreakme που πλέον εργάζεται στην apple, στο να κλεισει τα πιθανά κενά για κανονικό jb

 

 

Sent from my iPad 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι με το jailbreak. Ελπίζω να μη συμβάλει ο mr jalebreakme που πλέον εργάζεται στην apple, στο να κλεισει τα πιθανά κενά για κανονικό jb

 

 

Sent from my iPad 2 using Tapatalk

 

Nομίζω πως όλοι το ελπιζουμε αυτο :D!! Απλα δεν υπαρχει λογος ανησυχιας. Η παρανομία (που πλεον ειναι και νομιμο)

ειναι ΠΑΝΤΑ ενα βημα μπροστα:D:D Αναμένουμε λοιπον....

Link to comment
Share on other sites

Όχι και ούτε θα υπάρξει. Ολοι ασχολούνται πλέον με το iOS 5 που ερχεται σε μερικες μερες

 

 

Sent from my iPad 2 using Tapatalk

 

Στη θέση σου δεν θα απαντούσα τόσο καταφατικά. Παίζονται / ακούγονται πολλά για τις συσκευές με Α5 επεξεργαστή...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα :)

Για να μην ανοίγω καινούριο θρεντ, θα μπορούσε ίσως κάποιος να μου προτείνει εδώ μια καλή θήκη για το iPad2?

Έχω το smart cover αλλά ψάχνω κάτι που να προστατεύει κ το πίσω μέρος και να μπορείς να το κρατάς και σαν βιβλίο ας πούμε- όπως είναι οι θήκες του iPad1 πχ

Thanks

Wendy let me in I wanna be your friend

I wanna guard your dreams and visions

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα :)

Για να μην ανοίγω καινούριο θρεντ, θα μπορούσε ίσως κάποιος να μου προτείνει εδώ μια καλή θήκη για το iPad2?

Έχω το smart cover αλλά ψάχνω κάτι που να προστατεύει κ το πίσω μέρος και να μπορείς να το κρατάς και σαν βιβλίο ας πούμε- όπως είναι οι θήκες του iPad1 πχ

Thanks

Μόλις χθες πήρα την Magico από την Tucano που είναι από το ίδιο υλικό του smart cover και υπάρχει στα ίδια χρώματα :) Είναι ελαφρύ και έχει και μαγνήτη στην άκρη για να κολλάει το cover όταν το γυρνάς πίσω για να κρατήσεις το iPad σαν βιβλίο... Είμαι πολύ ικανοποιημένη!
Link to comment
Share on other sites

Eγω πάλι είμαι ικανοποιημένος μ αυτή αφού έχει φοβερό υλικό στην υφή και χωρίς να γλιστράει και όταν την έχεις κλειστή κανείς δεν καταλαβαίνει ότι έχεις στα χέρια σου iPad πράγμα που για μένα είναι πολύ σημαντικό. Αν σου αρέσει πάρτην απ το Ίντερνετ για φθηνότερα. Εγώ δυστυχώς πήρα το iPad τόσο αναπάντεχα που μη θέλοντας να το αφήσω ούτε ένα λεπτό απροστάτευτο αναγαγκάστηκα και έσκασα τα 37€.

http://www.public.gr/prod/computers-and-software/tablet-pc/thikes-ipad/belkin-ultrathin-f8n605cwc00-thiki-ipad-2-mayro/prod1291897pp/

Link to comment
Share on other sites

Στο public εχει και με 29,90 αν ειναι δυνατόν. 10000 δράχμες για μια ζελατίνα που αν δεν εχεις και τη σχετικη εμπειρια και αν δεν πιανουν τα χερια σου την αχρηστευεις σε δευτερολεπτα. Προσωπικα εγω δεν χρησιμοποιω screen protector sto ipad2 σε αντιθεση με τα iphone που δεν εχουνε μεινει ουτε λεπτό χωρις. Μου φενεται περιττο και δυσκολο να γρατσουνιστει το ipad (εφ οσον ειναι σε θηκη φάκελο). Edited by BIANCOrossi
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως πήρα απο το eBay 2$ και είναι μια χαρα.υπάρχει βεβαια και η ζελατινη της zagg η οποία κοστίζει 29$ αλλα είναι το κάτι άλλο και με εφόρου ζωής εγγύηση για γρατζουνιες

 

 

Sent from my iPad 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω απο ebay ψωνιζω φιλε μου απλα απορω με τους κλεφτες που εκμετακλευονται οσους δεν ψωνιζουν ebay. Πως γινεται να πουλας 30 ευρω κατι που κοστιζει 30 λεπτα?? 100 φορες το κοστος. Και ειναι ζελατινα!! Δεν ειναι να πεις οτι πληρωνεις τεχνη ή πρωτοτυπία!! ελεος
Link to comment
Share on other sites

Οι ζελατινες που πηρα απο ebay παρα πολυ φτηνα ηταν απαισιες και φυσικα τις εβγαλα μια και καλη.
images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγω αγορασα εδω στο Cairo ένα επώνυμο πολυ προσεγμένο screen protector 9€. Φοβερή συσκευασία, ποιοτικος, εύκολος στην τοποθέτηση.

Μόνο που δεν πρόσεξα ότι ήταν μπλε χρωμα:lol: όμως όταν τον έβαλα διαπίστωσα ότι δεν διαφέρει σε τίποτα. Ίσα που κάνει λίγο πιο ψυχρά τα χρώματα.

 

Στο ipad1 δεν είχα βάλει ποτε. Όμως μετα απο 14 μήνες χρήσης, μπορείς να διακρινεις οταν κοιτας την οθονη κλειστη και υπο γωνία αρκετές γραμουλες. Δεν είναι γρατζουνιες ακριβώς αλλα δεν φεύγουν με καθαρισμό.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Και στα ελληνικά καταστήματα για τα παιδιά που δε θέλουν η δε μπορούν να περιμένουν απο eBay παίζουν φθηνοι και καλοί screen protectors. Εγώ προμηθεύτηκα απο extreme mobile (γιατί μου είχαν τελειώσει απο τα iPad που είχα κατα καιρούς στο παρελθόν) σε πολυ χαμηλή τιμη και με εξαιρετική ποιότητα.

Επίσης το έχω πει πολλές φορές. Παρότι το γυαλί των iOS devices είναι ανθεκτικοτατο, οι screen protectors είναι επιβεβλημένη αγορα.

Υ.γ αποφύγετε τις ζελατινες τύπου zagg γιατί μπορει να δημιουργήσετε πρόβλημα στη συσκευή σας με τα υγρα, ενώ στην αφαίρεση τους είναι προβληματική η διαδικασία.

Link to comment
Share on other sites

Για να μην χασεις ποτε αυτα που συγχρονιζεις με το itunes θα πρεπει να κρατας τακτικα ενα backup του φακελου itunes που θα τον βρεις στο pc σου στον φακελο "η μουσικη μου".

 

Αυτο ισχυει και για τα ipa που εχω κατεβασει απο το ιντερνετ??θα κρατησει και τις σπασμενες εφαρμογες το back up η θα χαθουν αρχηγε???γιατι ηθελα να κανω και γω ενα φορματ... :)

galaxy note 2,iphone5,ipad3....kai keep walking!
Link to comment
Share on other sites

Αυτο ισχυει και για τα ipa που εχω κατεβασει απο το ιντερνετ??θα κρατησει και τις σπασμενες εφαρμογες το back up η θα χαθουν αρχηγε???γιατι ηθελα να κανω και γω ενα φορματ... :)

 

Μέσα στον φάκελο iTunes υπάρχουν και τα ipa των εφαρμογών. Νόμιμων και παρανόμων :lol:

Δεν χάνεις τίποτα. Καλο είναι το backup να αποθηκευεται σε εξωτερικό σκληρό.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Μέσα στον φάκελο iTunes υπάρχουν και τα ipa των εφαρμογών. Νόμιμων και παρανόμων :lol:

Δεν χάνεις τίποτα. Καλο είναι το backup να αποθηκευεται σε εξωτερικό σκληρό.

Ολα θα αποθηκευτουν...μεχρι και τα shsh.... :) ευχαριστω πολυ αρχηγε

galaxy note 2,iphone5,ipad3....kai keep walking!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια προσφατα εκανα αναβαθμηση τη συσκευη καταλαθος σε 4.3.5 και εχασα το ξεκληδωμα. Μετα απο ψαξιμο βρικα οτι μπορω να επαναφερω την παλια εκδοση αλλα εχω κολλησει στο error 1600 και οσο και αν προσπαθησα με την umbrella και ireb δεν καταφερα να κανω κατι. Ακολουθω την διαδικασια κανει bipass την apple αλλα μετα μου διχνει το 1600:(

Maybe you were right

But baby I was lonely

I don't want to fight

I'm tired of being sorry ...:shifty:

Link to comment
Share on other sites

Για διάβασε εδώ http://jaxov.com/2011/03/how-to-fix-itunes-error-1600-during-custom-ipsw-restore/

Πρεπει να είσαι σε DFU mode για να γίνει σωστά από ότι καταλαβαίνω.

Link to comment
Share on other sites

Η πιο βολικη θήκη για iPad.

Δεν κρύβει την συσκευη, είναι ελαφριά και αφαιρείται εύκολα.

http://tapatalk.com/mu/5b8a8ee7-de73-f583.jpg

http://tapatalk.com/mu/5b8a8ee7-de93-95bc.jpg

 

 

 

Sent from my iPhone

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Έχω δοκιμάσει μερικές θήκες και κάποια σαν αυτή αλλά αυτό που με βόλεψε περισσότερο ήταν μία ταπεινή θήκη σιλικόνης για την πλάτη και το smartcover για την οθόνη του.
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ βρε παιδιά, όσες θήκες κι αν δοκιμάζω, πάντα καταλήγω να τις βγάζω και να μεταφέρω το iPad μόνο σε sleeve... Δεν μπορώ να το ευχαριστηθώ ακόμη και μέσα στην πιο ποιοτική θήκη :( Και επειδή είμαι και λίγο ατσούμπαλη το βλέπω καμιά ώρα να μου γλιστράει απ'τα χέρια και να το κλαίω :p
Link to comment
Share on other sites

Ποιά θήκη είναι όμως;

 

Moιάζει με αυτή http://viewitem.eim.ebay.gr/Leder-Tasche-Case-Sleeve-Hlle-f-Original-Apple-iPad-2/120714771468/item , δεν ξέρω εάν είναι ίδια.

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPad 2 (2011)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...