Jump to content

iPad 2 (2011)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ένα καλο προγραμμα για να παίζεις ταινίες στο iPad με υποτιτλους χωρίς μετατροπή είναι το buzz player HD.

 

Υπάρχει buzz player HD?την έψαξα μέσω iPhone στο AppStore κ δεν την βρήκα!:confused::confused:

IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχει καταφέρει να το κάνει κανείς jailbreak με την 4.3.1 ?
Link to comment
Share on other sites

PC έχω με Windows 7 64bit

 

Πάρε Mac να σου πω τι να κάνεις :p

(sorry, αλλά ούτε και εγώ στο PC μου έχω βγάλει ακριβώς άκρη το τι φταίει. Από το Mac μου το έτρεξε κανονικά. Πάντως δοκίμασε να απενεργοποιήσεις το firewall σου γιατί λέει στο site τους ότι πολύ συχνά φταίει αυτό)

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει buzz player HD?την έψαξα μέσω iPhone στο AppStore κ δεν την βρήκα!:confused::confused:

 

Επειδή ψάχνεις από το κινητό.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω ιδέα ... δεν διαθέτω Iphone. Προτίμησα android για κινητό .

 

 

 

Όχι καμία σχέση. Όταν κάνεις λογαριασμό στο Itunes δηλώνεις αν θες στοιχεία πιστωτικής κάρτας ... Εγώ επειδή δεν έχω πιστωτική , έβαλα την προπληρωμένη κάρτα της Κύπρου που έχω. (Βάζεις ένα ποσό και μπορείς να την χρησιμοποιείς σαν πιστωτική μέχρι να εξαντληθεί το ποσό αυτό)

 

Όχι, εφαρμογές αγοράζεις από το App Store που έχει μέσα στο iPad (και το iPhone και πλέον και τα ίδια τα Mac)

Tις αγοράζεις με πιστωτική ή προπληρωμένη και τις κατεβάζεις κατευθείαν στη συσκευή και μετά αυτές μεταφέρονται και στο PC/Μac σου στον πρώτο συγχρονισμό.

 

Μερσί παιδιά, θα έχω να μάθω πολλά τον επόμενο καιρό....

Πάντως, αυτή η προπληρωμένη που λέτε δεν ξέρω τι ακροβώς είναι. Δεν πολυανακατεύομαι και με τράπεζες...:O

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Μερσί παιδιά, θα έχω να μάθω πολλά τον επόμενο καιρό....

Πάντως, αυτή η προπληρωμένη που λέτε δεν ξέρω τι ακροβώς είναι. Δεν πολυανακατεύομαι και με τράπεζες...:O

 

Είναι αυτό που λέει η λέξη ;)

Πας σε μια τράπεζα (θεωρητικά όλες το κάνουν πια, απλά τις λένε με άλλο όνομα) και βγάζεις μια κάρτα που δεν είναι όμως πιστωτική και την οποία "φορτώνεις" όποτε θέλεις με ό,τι ποσό θέλεις.

π.χ. ο DuAl_SuN ήθελε να αγοράσει πράγματα αξίας μέχρι 50 ευρώ, οπότε έβαλε αυτό το ποσό και όσα περίσσεψαν παραμένουν στην κάρτα σου μέχρι να τα χρησιμοποιήσεις - ή να λήξει, αν και δεν είμαι σίγουρος ότι και να λήξει τα χάνεις.

 

Βασικά, είναι για αγορές μέσω internet - όχι από το App Store, από site που δεν είσαι 100% σίγουρος ότι είναι ασφαλή - γιατί έχεις το κεφάλι σου ήσυχο ότι και κάτι να πάει στραβά, άντε το πολύ να σου κλέψουν τα 50 ευρώ σου ή όσα τέλος πάντως έχεις βάλει μέσα, και όχι όλα σου τα λεφτά.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Είναι αυτό που λέει η λέξη ;)

Πας σε μια τράπεζα (θεωρητικά όλες το κάνουν πια, απλά τις λένε με άλλο όνομα) και βγάζεις μια κάρτα που δεν είναι όμως πιστωτική και την οποία "φορτώνεις" όποτε θέλεις με ό,τι ποσό θέλεις.

π.χ. ο DuAl_SuN ήθελε να αγοράσει πράγματα αξίας μέχρι 50 ευρώ, οπότε έβαλε αυτό το ποσό και όσα περίσσεψαν παραμένουν στην κάρτα σου μέχρι να τα χρησιμοποιήσεις - ή να λήξει, αν και δεν είμαι σίγουρος ότι και να λήξει τα χάνεις.

 

Βασικά, είναι για αγορές μέσω internet - όχι από το App Store, από site που δεν είσαι 100% σίγουρος ότι είναι ασφαλή - γιατί έχεις το κεφάλι σου ήσυχο ότι και κάτι να πάει στραβά, άντε το πολύ να σου κλέψουν τα 50 ευρώ σου ή όσα τέλος πάντως έχεις βάλει μέσα, και όχι όλα σου τα λεφτά.

To κατάλαβα πλήρως.:D

Ευχαριστώ πολύ.

(δεν περνάν και οι μέρες....:cry:)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Eννοείς να περνάς στο iPad ταινία και υπότιτλους και να παίζουν;

 

Δεν έχω δει κάτι τέτοιο. Πάντως υπάρχει το VLC Streaming το οποίο κάνει...streaming :p και σε πολύ καλή ποιότητα, παίζει υπότιτλους (αρκεί- όπως κλασικά πάντα- στο VLC να ειναι στο ίδιο folder στον υπολογιστή και με το ίδιο όνομα) και εγώ που το δοκίμασα στο δικό μου εχθές με 720p επεισόδιο του How I Met Yout Mother (το αναφέρω για να καταλάβεις το μέγεθος του αρχείου - το HIMYM είναι περίπου 30min επεισόδιο) έπαιζε μια χαρά.

 

CinexPlayer λεγεται η εφαρμογη, ανεβαζεις ταινιες σε .avi και τους υποτιτλους ξεχωριστα με το ιδιο ονομα σε .srt κ τους διαβαζει κανονικα ! 1.79 λιρες αγγλιας το κοστος της

:D
Link to comment
Share on other sites

Guest valeria
Μια ερώτηση επ' αυτού. Κάνει κάποιου είδους "sync" με το αντίστοιχο του iPhone (π.χ. μέσω του username στο Game Center) ώστε να σε "βγάζει" στο ένα στην ίδια πίστα όπου έχεις φτάσει στο άλλο, και τανάπαλιν;
Την ίδια απορία είχα κι εγώ όταν αγόρασα το iPad και ήθελα να αρχίζω να παίζω το Cut The Rope σε HD πλέον... Δυστυχώς αναγκάστηκα να περάσω όλα τα levels από την αρχή, μιας και δεν κρατάει τίποτα το Game Center. Τα θεωρεί ξεχωριστά παιχνίδια (Cut The Rope/Cut The Rope HD - Angry Birds/Angry Birds HD) :cry:
Link to comment
Share on other sites

Εγω στο iPad έχω το buzz player!!ποια είναι η διάφορα με το buzz player HD?:confused::confused:

Η χρεωστικη κάρτα είναι πολυ πιο ασφαλής απο την πιστωτική!!εγω αυτη χρησιμοποιω για αγορές απο το AppStore!!:D:D:D

IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

Guest valeria
Εγω στο iPad έχω το buzz player!!ποια είναι η διάφορα με το buzz player HD?:confused::confused:

Η χρεωστικη κάρτα είναι πολυ πιο ασφαλής απο την πιστωτική!!εγω αυτη χρησιμοποιω για αγορές απο το AppStore!!:D:D:D

Το HD είναι για το iPad, το απλό είναι για το iPhone... Υπάρχουν και εφαρμογές που είναι ταυτόχρονα συμβατές και με τα δύο, προσαρμόζοντας την ανάλυση ανάλογα με την συσκευή που πραγματοποιείται η εγκατάσταση :) Απλά πολλοί developers προτιμούν την άλλη λύση, προφανώς για να έχουν περισσότερο κέρδος :p
Link to comment
Share on other sites

Το HD είναι για το iPad, το απλό είναι για το iPhone... Υπάρχουν και εφαρμογές που είναι ταυτόχρονα συμβατές και με τα δύο, προσαρμόζοντας την ανάλυση ανάλογα με την συσκευή που πραγματοποιείται η εγκατάσταση :) Απλά πολλοί developers προτιμούν την άλλη λύση, προφανώς για να έχουν περισσότερο κέρδος :p

 

Τώρα πρέπει να αγοράσω κ το buzz player HD :mad::mad::mad: Γι αυτο δεν έδειχνε τις ταινίες τόσο καλα?:dash:

IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

Keynote

Numbers

Pages

iFiles

:) καλημέρα,τι κάνουν αυτά τα 4 apps?:O:O

Τα τρία πρώτα είναι τα αντίστοιχα του PowerPoint, Excel και Word.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Τα τρία πρώτα είναι τα αντίστοιχα του PowerPoint, Excel και Word.

 

:confused: ποια η διαφορα με το documents to go?:O:O

IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

:confused: ποια η διαφορα με το documents to go?:O:O

 

Ηδιαφορα είναι ότι πρόκειται για εφαρμογές τις apple που προϋπήρχαν στους Mac υπολογιστές και προσαρμόστηκαν στο iOS.

Για μένα μόνο το pages (κάτι σαν το word) είναι απαραίτητο και καλύτερο απο οτιδήποτε άλλο υπάρχει και ίσως το keynote για παρουσιάσεις.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Καινουργιος και εγω στον χωρο και τον χορο των Ipad2....

 

Υπαρχει καπου , thread που να συζητουνται οι διαφορες εφαρμογες που υπαρχουν ?

 

προς το παρον το φορτιζω, αλλα λιγο που διαβασα εδω, απο την 18 σελιδα και μετα ,μπορω να πω οτι ενιωσα λιγο καπως, οτι δεν αξιζει και τοσο...

 

αυτο το 4.3 ιοs γιατι λεγεται οτι υστερει? (σορρυ ειμαι νεος :P)

 

α και κατι αλλο . flash δεν παιζει στον browser?

Link to comment
Share on other sites

Καινουργιος και εγω στον χωρο και τον χορο των Ipad2....

 

Υπαρχει καπου , thread που να συζητουνται οι διαφορες εφαρμογες που υπαρχουν ?

 

προς το παρον το φορτιζω, αλλα λιγο που διαβασα εδω, απο την 18 σελιδα και μετα ,μπορω να πω οτι ενιωσα λιγο καπως, οτι δεν αξιζει και τοσο...

 

αυτο το 4.3 ιοs γιατι λεγεται οτι υστερει? (σορρυ ειμαι νεος :P)

 

α και κατι αλλο . flash δεν παιζει στον browser?

 

Δες εδω για κάποιες εφαρμογές http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=275378

 

Η 4.3.1 στο iPad είναι μια χαρά.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Ηδιαφορα είναι ότι πρόκειται για εφαρμογές τις apple που προϋπήρχαν στους Mac υπολογιστές και προσαρμόστηκαν στο iOS.

Για μένα μόνο το pages (κάτι σαν το word) είναι απαραίτητο και καλύτερο απο οτιδήποτε άλλο υπάρχει και ίσως το keynote για παρουσιάσεις.

 

:thanks: θα παρω το documents to go κ το pages!!θα με καλύψουν πιστεύω!!:D:D

IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

:thanks: θα παρω το documents to go κ το pages!!θα με καλύψουν πιστεύω!!:D:D

Παρε το documents to go και αν δεν σε καλυψει, πραγμα που δεν το πιστευω, παρε και το pages.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Εκανα λαθος που εβαλα την 4.3.2??

Όχι δεν έκανες λάθος.

Για μένα στο iPad ο μοναδικός λόγος να κάνει κάποιος JB είναι για σπασμενες εφαρμογές.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν έκανες λάθος.

Για μένα στο iPad ο μοναδικός λόγος να κάνει κάποιος JB είναι για σπασμενες εφαρμογές.

 

+toggles(ή οπως λεγονται τελοσπαντων:lol: )

+vlc

+xbmc

+truprint

+ΠΟΛΛΑ ΑΛΛΑ ;)

Link to comment
Share on other sites

+toggles(ή οπως λεγονται τελοσπαντων:lol: )

+vlc

+xbmc

+truprint

+ΠΟΛΛΑ ΑΛΛΑ ;)

 

Δεν είναι απο αυτές που λέμε απαραίτητες συν ότι υπάρχουν εναλλακτικες λύσεις. Πιθανώς όχι καλύτερες αλλα κανεις την δουλεια σου.

Αντίθετα στο iPhone υπάρχουν άκρως απαραίτητα tweaks.

 

Χρησιμοποιω το iPad παρα πολυ στην δουλεια μου οπότε δεν μπορω κάθε τόσο να το στηνω απο την αρχη.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPad 2 (2011)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...