Jump to content

iPad 2 (2011)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επειδή τώρα αγόρασα το iPad 2 και πρώτη φορά χρησιμοποιώ ios , είναι απαραίτητο

κάθε φορά που μπαίνω στο apple store για να κατεβάσω μια εφαρμογή να πληκτρολογω

το password μου ; Δεν γίνεται saving ;

Ευχαριστώ πολύ.

Γίνεται save για 15 λεπτά. Δηλαδη, αν αγοράσεις και κάτι άλλο μέσα στα επόμενα 15 λεπτά, δεν στο ξαναζητάει.

Είναι για λόγους ασφαλείας.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπέρα φιλοι,αξιζει το update απο 4.3.5 σε ios5? επειδη πρόσφατα εγινα κάτοχος δεν εχω ασχοληθεί με τα +/- της καθε έκδοσης,χάνεις πουθενά?

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα φιλοι,αξιζει το update απο 4.3.5 σε ios5? επειδη πρόσφατα εγινα κάτοχος δεν εχω ασχοληθεί με τα +/- της καθε έκδοσης,χάνεις πουθενά?

 

Όχι στο iPad δεν αξίζει. Με την 5 & 5.0.1 έχω πολλά προβλήματα. Περίμενε να στρώσει.

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Όχι στο iPad δεν αξίζει. Με την 5 & 5.0.1 έχω πολλά προβλήματα. Περίμενε να στρώσει.

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Κι εγώ αυτό είδα Κώστα. Επειδή άλλαξα ένα iPad 2 που είχα εδώ και μήνες με την ίδια έκδοση αλλά σε 3g και παραδόξως είχε 4.3.3 (παλιό Στοκ) μπορώ να πω πως δεν έχω κανένα πρόβλημα με τη ram, όπως αυτά που έχουμε με την 5.0.1

Ελπίζω να δουλέψει η apple πάνω σε αυτό...

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ αυτό είδα Κώστα. Επειδή άλλαξα ένα iPad 2 που είχα εδώ και μήνες με την ίδια έκδοση αλλά σε 3g και παραδόξως είχε 4.3.3 (παλιό Στοκ) μπορώ να πω πως δεν έχω κανένα πρόβλημα με τη ram, όπως αυτά που έχουμε με την 5.0.1

Ελπίζω να δουλέψει η apple πάνω σε αυτό...

Συμφωνω.

Το μονο που εχει βελτιωθει στην 5x ειναι ο browser, αλλα ετσι και αλλιως και στην 4.3.x ηταν εξαιρετικος.

Θαααα φτιαξουν ολα, λιγο υπομονη:)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα πάντως όλα δουλεύουν άψογα στην 5.0.1 όπως και στην 4.3.3. Το μόνο μειονέκτημα είναι ότι δεν έχω jalebreak αλλα δε μου χει λείψει κιόλας.δεν παρατήρησα όμως τίποτα καλύτερο στην 5 πέρα απο το iCloud το οποίο δεν χρησιμοποίησα ακόμα.
Link to comment
Share on other sites

Τι πρόβλημα έχετε ρε παιδιά με την 5.0.1; Εγώ δεν πρόσεξα κάτι.. Η 5 από την 4 έχει τεράστιες αλλαγές προς το καλό πάντως...
Link to comment
Share on other sites

Τι πρόβλημα έχετε ρε παιδιά με την 5.0.1; Εγώ δεν πρόσεξα κάτι.. Η 5 από την 4 έχει τεράστιες αλλαγές προς το καλό πάντως...
Link to comment
Share on other sites

Τεράστιες αλλαγές δε θα το λέγα αλλα σε γενικές γραμμές είναι καλύτερη. Τωρα ανάμεσα σε 4.3.3 jb και 5.0.1 χωρίς jb για το iPad θα επελέγα και πάλι το δεύτερο. Το μόνο που μου λείπει απο το jb είναι το ifile
Link to comment
Share on other sites

Τι πρόβλημα έχετε ρε παιδιά με την 5.0.1; Εγώ δεν πρόσεξα κάτι.. Η 5 από την 4 έχει τεράστιες αλλαγές προς το καλό πάντως...

 

1ον: αρκετα συχνα ο σαφαρι κρασαρει και σε πεταει στην αρχικη οθονη. Αυτο γινεται κυριως οταν γραφω κατι στο myphone, οπως καλη ωρα...

 

2ον:οταν σκρολαρω τις οθονες προς τα αριστερα, κανει ενα λαγκ οταν πηγαινω στην οθονη αναζητησης.

 

3ον: το κουμπι για την αλλαγη γλωσσας πρεπει να το πατησω 2-3 φορες μεχρι να πιασει. Δεν ειναι σωστο το καλιμπραρισμα για το συγκεκριμενο πληκτρο.

 

4ον: πολλα βιντεακια youtube (μεσα απο τις σελιδες) παιζουν μονο ηχο, χωρις εικονα. Πρεπει να τα ανοιξω στην εφαρμογη του youtube για να παιξουν κανονικα.

 

Αυτα. Υπαρχουν βεβαια και πολλες βελτιωσεις, ομως νομιζω οτι τα προβληματα που υπαρχουν ειναι καπως....ψιλοαπαραδεκτα, ειδικα για μια εταιρια σαν την απλ.

Αναμενουμε λοιπον αναβαθμιση...:)

Edited by ddr2

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Γιάννη αυτο με τα κρας του safari το παθαίνει γενικά όταν γράφεις σε φόρουμ όχι μόνο εδω:).

Και βέβαια όχι πάντα. Έχω μέρες να την πατήσω φτου φτού:D

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έχω συναντήσει κάτι τέτοιο.. Πάντως σαν update είναι τέλειο.. Εμένα μου αρέσον πολύ τα gestures που έχει που καθιστά άχρηστο πλέον το home button καθώς και το split keyboard με έχει βολέψει αρκετά.. (πέρα από τα κλασικά που υπάρχουν και στο iphone όπως iCloud notif center κτλ κτλ.. ) Δεν νομίζω ότι αξίζει να μείνεις κάποιος στην 4.
Link to comment
Share on other sites

Γιάννη αυτο με τα κρας του safari το παθαίνει γενικά όταν γράφεις σε φόρουμ όχι μόνο εδω:).

Και βέβαια όχι πάντα. Έχω μέρες να την πατήσω φτου φτού:D

 

Ναι, γενικα οταν γραφεις σε φορουμ. Αυτο ηθελα να πω....

Περιεργο ε? αν δεν γραφεις δεν κρασαρει σχεδον ποτε....

 

 

Εγώ δεν έχω συναντήσει κάτι τέτοιο.. Πάντως σαν update είναι τέλειο.. Εμένα μου αρέσον πολύ τα gestures που έχει που καθιστά άχρηστο πλέον το home button καθώς και το split keyboard με έχει βολέψει αρκετά.. (πέρα από τα κλασικά που υπάρχουν και στο iphone όπως iCloud notif center κτλ κτλ.. ) Δεν νομίζω ότι αξίζει να μείνεις κάποιος στην 4.

 

Δεν σου λαγκαρει οταν ανοιγεις την οθονη της αναζητησης???

 

Υπαρχουν και αλλα μικρο-προβληματα, οπως για παραδειγμα , καποιες φορες κανω copy μια φραση και οταν μετα κανω paste μου επικολλα ενα αλλο κειμενο, οχι αυτο που εκανα μολις copy, αλλα κατι αλλο, που ειχα κανει copy πριν μια βδομαδα!! Απιστευτο......

Edited by ddr2

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Γιατι απιστευτο;

Εμενα μου κανει αλλο κουλο σε σχεση με αυτο που ειπες για την επικολληση.

Μπαινω σε μερικα site πχ το gadgetfreak.gr και κανω κλικ μπαινω σε ενα αρθρο και οταν κανω πισω με παει στην αρχικη του gadgetfreak που ειχα δει πριν δυο μηνες !!!!!!!!!!! και οχι την αρχικη που ειχα δει δυο λεπτα πριν.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Γιατι απιστευτο;

Εμενα μου κανει αλλο κουλο σε σχεση με αυτο που ειπες για την επικολληση.

Μπαινω σε μερικα site πχ το gadgetfreak.gr και κανω κλικ μπαινω σε ενα αρθρο και οταν κανω πισω με παει στην αρχικη του gadgetfreak που ειχα δει πριν δυο μηνες !!!!!!!!!!! και οχι την αρχικη που ειχα δει δυο λεπτα πριν.

 

ΝΑΙ!!

Κι εμενα το κανει αυτο, αλλα μονο σε συγκεκριμενα sites!!

 

(Ελεγα να μη το γραψω γιατι θα με περνουσατε για περιεργο....:O )

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έχω συναντήσει κάτι τέτοιο.. Πάντως σαν update είναι τέλειο.. Εμένα μου αρέσον πολύ τα gestures που έχει που καθιστά άχρηστο πλέον το home button καθώς και το split keyboard με έχει βολέψει αρκετά.. (πέρα από τα κλασικά που υπάρχουν και στο iphone όπως iCloud notif center κτλ κτλ.. ) Δεν νομίζω ότι αξίζει να μείνεις κάποιος στην 4.

 

Έκανα την αναβάθμιση σχεδόν μόλις βγήκε αλλά δεν είχα το χρόνο να διαβάσω για τις νέες δυνατότητες. Μετά το ξέχασα. :p

Τώρα που είπες για τα gestures το έψαξα. :lol: Πολύ εργονομικά!!! :up:

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

1ον: αρκετα συχνα ο σαφαρι κρασαρει και σε πεταει στην αρχικη οθονη. Αυτο γινεται κυριως οταν γραφω κατι στο myphone, οπως καλη ωρα...

 

2ον:οταν σκρολαρω τις οθονες προς τα αριστερα, κανει ενα λαγκ οταν πηγαινω στην οθονη αναζητησης.

 

3ον: το κουμπι για την αλλαγη γλωσσας πρεπει να το πατησω 2-3 φορες μεχρι να πιασει. Δεν ειναι σωστο το καλιμπραρισμα για το συγκεκριμενο πληκτρο.

 

4ον: πολλα βιντεακια youtube (μεσα απο τις σελιδες) παιζουν μονο ηχο, χωρις εικονα. Πρεπει να τα ανοιξω στην εφαρμογη του youtube για να παιξουν κανονικα.

 

Αυτα. Υπαρχουν βεβαια και πολλες βελτιωσεις, ομως νομιζω οτι τα προβληματα που υπαρχουν ειναι καπως....ψιλοαπαραδεκτα, ειδικα για μια εταιρια σαν την απλ.

Αναμενουμε λοιπον αναβαθμιση...:)

 

Σε μένα δε υπάρχει τίποτα απο τα παραπάνω. Ίσως επειδη έκανα set up as a new phone οπότε έγινε καθαρή εγκατάσταση. Ο safari στην 5 δε μου αρέσει όπως άλλαξε με τα παράθυρα αλλα δε μου έχει δημιουργήσει θέμα. Μόνο κάποιες εφαρμογές όπως το tapatalk που κρασαρουν κατα κόρον. Αλλα και στην 4.3.3 κρασσαρει η συγκεκριμένη εφαρμογη

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα δε υπάρχει τίποτα απο τα παραπάνω. Ίσως επειδη έκανα set up as a new phone οπότε έγινε καθαρή εγκατάσταση. Ο safari στην 5 δε μου αρέσει όπως άλλαξε με τα παράθυρα αλλα δε μου έχει δημιουργήσει θέμα. Μόνο κάποιες εφαρμογές όπως το tapatalk που κρασαρουν κατα κόρον. Αλλα και στην 4.3.3 κρασσαρει η συγκεκριμένη εφαρμογη

Μετα το set up as new εκανες επαναφορα απο back up?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα δε υπάρχει τίποτα απο τα παραπάνω. Ίσως επειδη έκανα set up as a new phone οπότε έγινε καθαρή εγκατάσταση. Ο safari στην 5 δε μου αρέσει όπως άλλαξε με τα παράθυρα αλλα δε μου έχει δημιουργήσει θέμα. Μόνο κάποιες εφαρμογές όπως το tapatalk που κρασαρουν κατα κόρον. Αλλα και στην 4.3.3 κρασσαρει η συγκεκριμένη εφαρμογη

 

ΜΑ κι εγω εκανα setup us new και στήσιμο απο την αρχη. Έτσι κάνω πάντα όταν υπάρχει εντελως νέο iOS.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Μετα το set up as new εκανες επαναφορα απο back up?

 

Όχι έκανα εγκατάσταση όλων των εφαρμογών από την αρχή γιατί ήταν jb και λέω να το παω για service μια και χάλασε το μικρόφωνο

Link to comment
Share on other sites

Όχι έκανα εγκατάσταση όλων των εφαρμογών από την αρχή γιατί ήταν jb και λέω να το παω για service μια και χάλασε το μικρόφωνο

Και σε εσενα??

Ακουω πολλα χαλασμενα μικροφωνα. (εκτος κι αν ειναι ολο τα ιδια ατομα).

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Όχι ότι με ενοχλεί ιδιαίτερα. Αν δε γίνει αντικατασταση και πάνε να το ανοίξουν για επισκευή δεν πρόκειται να το αφήσω. Ασε που φοβάμαι σε τι κομμάτι θα πεσω μετα με τα προβλήματα στο wifi. Το συγκεκριμένο εκτος το μικρόφωνο δουλεύει αψογα. Έχω διαβάσει και γω για κάμποσα χαλασμένο μικρόφωνα και σε ξένα site
Link to comment
Share on other sites

Όχι ότι με ενοχλεί ιδιαίτερα. Αν δε γίνει αντικατασταση και πάνε να το ανοίξουν για επισκευή δεν πρόκειται να το αφήσω. Ασε που φοβάμαι σε τι κομμάτι θα πεσω μετα με τα προβλήματα στο wifi. Το συγκεκριμένο εκτος το μικρόφωνο δουλεύει αψογα. Έχω διαβάσει και γω για κάμποσα χαλασμένο μικρόφωνα και σε ξένα site

Πως να το ανοιξουν? δεν νομιζω οτι ανοιγει. Λογικα παει για αντικατασταση.

Γνωμη μου ειναι να μη φοβηθεις την αντικατασταση.

Το μικροφωνο βοηθαει στο skype:)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPad 2 (2011)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...