Jump to content

iPad 2 (2011)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επισης σε PC ή iMAC πως φορτιζει;

Το συνδεσα, αλλα διπλα στο εικονιδιο επανω δεξια λεει δεν φορτιζεται!

Ευχαριστω.

Επιδη θέλει περισσότερο ρεύμα απ ότι δίνουν τα USB.

Έχει δοκιμάσει κανείς με διχαλωτο USB , να παίρνει ρεύμα απο 2 USB μαζί ?

 

Πως μπορω να γραψω σε βιντεο , το τι κανω στο iPad??

Δεν υπάρχει επίσημα , μόνο απο Cydia με Jailbrake αν και δεν είμαι σίγουρος ότι παίζει και στο iPad...

Edited by Billeridis
Δγιαδόσται !!!11! :https://www.thepressproject.gr/
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Νομίζω επιδη θέλει περισσότερο ρεύμα απ ότι δίνουν τα USB.

Ναι, αυτος πρεπει να ειναι ο λογος. Εγω το προτιμω που δεν φορτιζει:)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αυτος πρεπει να ειναι ο λογος. Εγω το προτιμω που δεν φορτιζει:)

 

Γιάννη καλοριζικο!!!

Εύχομαι γρήγορα και μ ένα iMac :p:D

Αυτές τις μέρες παλεύω με android. Τελικά η samsung είναι να μην πω καλύτερα.

Εδω θα ησυχασεις.

Εγω μάλλον θα πάω στο 3 κατευθείαν. Το iPad μου κλείνει ένα χρόνο σε λίγες μέρες και δεν θέλω να το σκοτωσω. Προτιμώ να το κράτησω 10 μήνες ακόμα και να το χαρίσω σε κάποιο μέλος της οικογένειας παρα να το δώσω για 250€

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Γιάννη καλοριζικο!!!

Εύχομαι γρήγορα και μ ένα iMac :p:D

Αυτές τις μέρες παλεύω με android. Τελικά η samsung είναι να μην πω καλύτερα.

Εδω θα ησυχασεις.

Εγω μάλλον θα πάω στο 3 κατευθείαν. Το iPad μου κλείνει ένα χρόνο σε λίγες μέρες και δεν θέλω να το σκοτωσω. Προτιμώ να το κράτησω 10 μήνες ακόμα και να το χαρίσω σε κάποιο μέλος της οικογένειας παρα να το δώσω για 250€

 

Ευχαριστω Κωστα:happy::)

Για να ησυχασω ηρθα... Ακριβως οπως το ειπες.

Οσο για τη samsung, απλα δεν ασχολουμαι πλεον, μετα το φιασκο του ΤΑΒ. Δεν υπαρχει για εμενα.

 

Κρατησου για το ipad3 που αναγκαστηκα, οταν βγει, θα ειναι πολυ διαφορετικο.

Ομως για εμενα το ipad2 ηταν αποκαλυψη!!:D

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Παρεπιπτοντως να πω ότι στα MacBook Pro φορτιζει κανονικά και μάλιστα πολυ γρήγορα.

Μπορείς να το δουλεύεις κατα την φόρτιση αφου δεν ζεστενεται καθόλου.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε!! Έκανε και τον πρώτο συγχρονισμό και εγκατέστησε κάποιες εφαρμογές που είχα κατεβάσει ήδη.

Πολύ καλό! Διασκέδασα πολύ με το Garage Band. :D

 

Ερώτηση: Τα αρχεία που θέλουμε να συγχρονίζονται με το iPad, πού τα τοποθετούμε στο PC για να τα "βλέπει" το iPad - iTunes; Σε ποιον φάκελο; (Pdf, τραγούδια, ταινίες κτλ.). ;;

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε!! Έκανε και τον πρώτο συγχρονισμό και εγκατέστησε κάποιες εφαρμογές που είχα κατεβάσει ήδη.

Πολύ καλό! Διασκέδασα πολύ με το Garage Band. :D

 

Ερώτηση: Τα αρχεία που θέλουμε να συγχρονίζονται με το iPad, πού τα τοποθετούμε στο PC για να τα "βλέπει" το iPad - iTunes; Σε ποιον φάκελο; (Pdf, τραγούδια, ταινίες κτλ.). ;;

Kαταρχας καλοριζικο!!!Αμα καταλαβα καλα θες να μεταφερεις αρχεια στο ipad απο το pc σου.Αυτο εχει δυο κομματια: τα βιντεο και η μουσικη που παιζουν με τους native players αρκει να τα κανεις add απο το itunes(πανω αριστερα file->add file to library) Για ολα τα αλλα αρχεια πρεπει να κατεβασεις τις καταλληλες εφαρμογες απο το app store και μετα απο το itunes εχει επιλογη να κανεις file sharing με τις καταλληλες εφαρμογες.Oριστε και ενα tutorial gia to file sharing:http://www.youtube.com/watch?v=eQ-LcjC7Zww

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, τα κατάφερα. Εντελώς διαφορετική φιλοσοφία από τα PC!

Καλά, αν όμως εγώ έχω π.χ. τρεις διαφορετικές εφαρμογές ανάγνωσης PDF, θα πρέπει να φορτώσω τα PDF αρχεία μου τρεις φορές στο iPad μέσα από κάθε εφαρμογή?

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

Σε πιο σημειο μπαινουν οι ρυθμισεις, πια ειναι η διαδρομη;

 

Επισης σε PC ή iMAC πως φορτιζει;

Το συνδεσα, αλλα διπλα στο εικονιδιο επανω δεξια λεει δεν φορτιζεται!

 

Ευχαριστω.

 

Κι ομως!:happy:

Μπορεί να λέει οτι ΔΕΝ φορτίζει, αλλα εαν το αφήσεις για πολλές ώρες θα γεμίσει σιγα σιγα τη μπαταρία του!

Το εχω κάνει με το iMac μου έχοντας συνδέσει το iPad με το usb-hub του keyboard!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, τα κατάφερα. Εντελώς διαφορετική φιλοσοφία από τα PC!

Καλά, αν όμως εγώ έχω π.χ. τρεις διαφορετικές εφαρμογές ανάγνωσης PDF, θα πρέπει να φορτώσω τα PDF αρχεία μου τρεις φορές στο iPad μέσα από κάθε εφαρμογή?

 

Όχι μπορείς απο την μια εφαρμογη με την επιλογη open with, να το ανοίξεις και να το αποθηκευσεις σε μια άλλη.

 

Για μουσικη και φωτο δες τους οδηγούς μας:

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=268688

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=268611

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

καλημερα

οι ανταπτορες που κυκλοφορουν στο ebay με εισοδο usb και card reader κανουν δουλεια????

χυμα αρχεια τα βλεπει κανονικα????

thanksssssss

το περιμενω και ενημερωνομαι!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα

οι ανταπτορες που κυκλοφορουν στο ebay με εισοδο usb και card reader κανουν δουλεια????

χυμα αρχεια τα βλεπει κανονικα????

thanksssssss

το περιμενω και ενημερωνομαι!

 

Όχι μόνο για φωτογραφίες. Δοκίμασα και με jailbreak αλλα επαιρνα συνεχώς το μήνυμα ότι δεν επαρκούν τα αμπερ της εξόδου για να λειτουργήσει στικακι USB.

Είναι μια τρικλοποδια που έβαλε η apple με το 4.2 iOS.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

:) καλημέρα!το δικό γράφει cydia κ instalous!!είναι 2 διαφορετικά σπασιματα ή ένα?:confused::confused:
IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

:) καλημέρα!το δικό γράφει cydia κ instalous!!είναι 2 διαφορετικά σπασιματα ή ένα?:confused::confused:

 

Το "σπάσιμο" που αναφέρεις ειναι μονο ενα. Αυτο είναι το Cydia. Το Installous ειναι ενα πρόγραμμα για να μπορεις να κατεβάσεις πληρωμένες εφαρμογές ελεύθερα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει διαθέσιμο ακόμα το JB σε iPad 2.

Ευχαριστω.

 

Ειδα δυο γλυκιες λεξεις (cydia - instalous) και σαστισα.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Το "σπάσιμο" που αναφέρεις ειναι μονο ενα. Αυτο είναι το Cydia. Το Installous ειναι ενα πρόγραμμα για να μπορεις να κατεβάσεις πληρωμένες εφαρμογές ελεύθερα.

 

Δηλαδή;εγω κατεβαζω απο το AppStore ότι χρειάζομαι με τη χρήση μιας χρεωστικης!:)Βασικά εγω δεν έχω χρησιμοποιήσει το cydia!!στο 3gs που είχα κάτι έκανα!!να ρωτήσω κάτι:σε το χρησιμεύει το jailbreak?

IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή;εγω κατεβαζω απο το AppStore ότι χρειάζομαι με τη χρήση μιας χρεωστικης!:)Βασικά εγω δεν έχω χρησιμοποιήσει το cydia!!στο 3gs που είχα κάτι έκανα!!να ρωτήσω κάτι:σε το χρησιμεύει το jailbreak?

 

Το Jailbreak σου δινει πρόσβαση στα αρχεία του συστήματος και την δυνατότητα να τα πειράξεις.

Link to comment
Share on other sites

το κυριότερο προτέρημα του jailbreak είναι ότι σου δίνει τη δυνατότητα να εγκαταστήσεις εφαρμογές που δεν έχει επιτρέψει η apple για διάφορους λόγους να κυκλοφορήσουν στο επίσημο app store οπότε μπήκαν αναγκαστικά στο cydia.

σε αυτό περιλαμβάνεται κι αυτό που λέει ο geovass αφού πολλές εφαρμογές για να μπορέσουν να λειτουργήσουν χρειάζονται πρόσβαση σε αρχεία συστήματος που την αποκτάς μόνο μέσω jailbreak.

για κατόχους κινητού samsung ένα widget εορτολόγιο
Link to comment
Share on other sites

Το Jailbreak σου δινει πρόσβαση στα αρχεία του συστήματος και την δυνατότητα να τα πειράξεις.

 

Μπορείς να μου πεις ένα παράδειγμα?δεν έχω καταλαβει:lol::lol::lol:

IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μου πεις ένα παράδειγμα?δεν έχω καταλαβει:lol::lol::lol:

 

Μπορείς να στήσεις την εφαρμογή Cydia (στήνεται αυτόματα με το jailbreak) και από εκει να κατεβάσεις ενα σωρό εφαρμογές για την καλύτερη χρήση του κινητού σου.

 

Δες εδώ...

h@@p://www.cydiapp.com/

Link to comment
Share on other sites

εχω μια φιλη στην αμερικη και θα γυρισει τον ιουλιο στην ελλαδα και σκεφτομαι να της πω να μ φερει το ipad 16gb με την ισοτιμια του δολαριου ερχεται στα 350ε, που ειναι καλη ευκαιρια. Το θεμα ειναι αξιζει? και ρωταω εσας που το εχετε αγορασει το εχετε πιασει το εχετε δουλεψει, μηπως ειναι λιγο νωρις ακομα και περιμενω 1 χρονο να βγει το 3 για παραδειγμα? του λειπουν πραγματα? ειναι αρκετα αυτα που παρεχει? βοηθειστε με λιγο γιατι αν το παρω πρεπει να το πω στην κοπελα μεσα σε 1 βδομαδα και εχω μπερδευτει λιγακι, ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

εχω μια φιλη στην αμερικη και θα γυρισει τον ιουλιο στην ελλαδα και σκεφτομαι να της πω να μ φερει το ipad 16gb με την ισοτιμια του δολαριου ερχεται στα 350ε, που ειναι καλη ευκαιρια. Το θεμα ειναι αξιζει? και ρωταω εσας που το εχετε αγορασει το εχετε πιασει το εχετε δουλεψει, μηπως ειναι λιγο νωρις ακομα και περιμενω 1 χρονο να βγει το 3 για παραδειγμα? του λειπουν πραγματα? ειναι αρκετα αυτα που παρεχει? βοηθειστε με λιγο γιατι αν το παρω πρεπει να το πω στην κοπελα μεσα σε 1 βδομαδα και εχω μπερδευτει λιγακι, ευχαριστω

 

Μαζι με τους αμερικανικους φόρους θα σου στοιχίσει γύρω στα 400.

Αξίζει να το πάρεις. Θα το καταλάβεις απο την πρώτη μέρα.

Κι αν δε σ αρέσει το αγοράζω εγω όσο σου στοίχισε :lol:

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPad 2 (2011)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...