Jump to content

Πανελλήνιες 2005


killing_you2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Spyros86 ( 4 Οκτ. 2004 , 23:29)

 

Κανονικά ναι. Αλλά ήταν πρώτη μέρα. Στα τεφαα άμα κάνεις πάνω από 2 απουσίες σε ένα μάθημα χάνεις το εξάμηνο και το ξανά δίνεις. Και δεν υπάρχουν και δικαιολογημένες απουσίες. :o

 

 

Το μάθημα λογικά χάνεις, όχι το εξάμηνο. Φυσικά δεν έχει δικαιολογημένες. Δεν είναι λύκειο το πανεπιστήμιο.

Πρέπει να αποβάλλετε την νοοτροπία του λυκείου παιδιά (Michelle). Η παρακολούθηση των θεωριών δεν ειναι υποχρεωτική, οπότε δεν σας αναγκάζει κανένας να πάτε. πήγαινετε μόνο εφόσον θέλετε να παρακολουθήσετε. Το να πάτε να κάνετε χαβαλέ, και τον καθηγητή κουράζει και τους άλλους που θέλουν να παρακολουθήσουν.

 

Δεν το λέω με ειρωνική διάθεση, ούτε να σας τη πω και να κάνω τον έξυπνο. Απλά είναι κάτι που θα το καταλάβετε και εσείς στη πορεία. Και όσο πιο νωρίς το καταλαβετε τόσο καλύτερα για σας και για τους συναδέλφους σας.

 

Καλές σπουδές να χετε . :D

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Michelle ( 4 Οκτ. 2004 , 23:40)

 

Καλά κι αν αρρωστήσετε;;;

 

 

Χάνουμε το 6μηνο. Απ' ότι έχω πάθει ήταν μία που ήταν άρρωστη πολύ και πήγαινε για να μην χάσει το 6μηνο. Και στο τέλος τα έπαιξε την έβγαλαν με φορείο από τα τεφαα. Είναι πολύ γελοίοι σε αυτό το θέμα. :mad:

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/24376flag.gif Καφενείο Φοιτητών
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Bayern7 ( 4 Οκτ. 2004 , 23:44)

 

Το μάθημα λογικά χάνεις, όχι το εξάμηνο. Φυσικά δεν έχει δικαιολογημένες. Δεν είναι λύκειο το πανεπιστήμιο.

Πρέπει να αποβάλλετε την νοοτροπία του λυκείου παιδιά (Michelle). Η παρακολούθηση των θεωριών δεν ειναι υποχρεωτική, οπότε δεν σας αναγκάζει κανένας να πάτε. πήγαινετε μόνο εφόσον θέλετε να παρακολουθήσετε. Το να πάτε να κάνετε χαβαλέ, και τον καθηγητή κουράζει και τους άλλους που θέλουν να παρακολουθήσουν.

 

Δεν το λέω με ειρωνική διάθεση, ούτε να σας τη πω και να κάνω τον έξυπνο. Απλά είναι κάτι που θα το καταλάβετε και εσείς στη πορεία. Και όσο πιο νωρίς το καταλαβετε τόσο καλύτερα για σας και για τους συναδέλφους σας.

 

Καλές σπουδές να χετε . :D

 

 

Ε ναι. Εννοώ για το συγκεκριμένο μάθημα.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/24376flag.gif Καφενείο Φοιτητών
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος shodanjr_gr ( 4 Οκτ. 2004 , 20:34)

 

edit: Kάτι άλλο που ήθελα να θίξω...έχω γνωστούς που περάσαν ΑΣΟΕΕ στην πληροφορική και δεν έχουν ΚΑΜΙΑ σχέση με τους Η/Υ...ρε παιδιά, αυτά τα άτομα, ΠΩΣ ΣΤΟΝ ΜΠΕΟ θα παρακολουθήσουν τα μαθήματα; Είπαμε ότι ξεκινάμε από τα βασικά, αλλά όταν ο άλλος έχει βγει από θετική και δεν ξέρει ούτε να δουλεύει το PC, πως θα γράψει Java;

 

 

Ας πρόσεχαν!

Σιγά μην τους μάθουμε και πώς να πιάνουν το ποντίκι!

Τώρα που είπα ποντίκι, πρώτο εργαστήριο στη java, μπαίνει ένα σπίρτο καθυστερημένο*, κάθεται μπροστά σε μια σκέτη οθόνη στην άκρη του εργαστηρίου, προβληματίστηκε λίγο και τελικά γυρνάει στο βοηθό και του λέει: "αυτός δεν έχει ποντίκι"! :lol:

Θα ακούσεις πολλά κουφά τις πρώτες μέρες, τύπου "τι σημαίνει e-mail;", "τι σημαίνει ανοίξτε έναν κειμενογράφο;", "πότε θα κάνουμε ζωγραφική;" κλπ. Υπάρχουν παιδιά που ήρθαν πληροφορική επειδή τους είπαν οι γονείς τους, στους οποίους κάποιος είπε ότι έχει δουλειά (που τη βρήκε;:alien: ). Με τον καιρό στρώνουν (ή φεύγουν).

Όσον αφορά την κατεύθυνση στο λύκειο δεν παίζει ιδιαίτερο ρόλο, τα πρώτα μαθήματα είναι αρκετά απλά. Αρκεί να υπάρχει σχέση με τους υπολογιστές, να τους λέει ο βοηθός στείλτε μου e-mail την εργασία και να καταλαβαίνουν τι εννοεί.

 

*καθυστερημένο εννοώ ότι είχε αργήσει, όχι ότι έχει κάποιο πρόβλημα

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Michelle ( 4 Οκτ. 2004 , 22:39)

 

Σ'εμας ένας εκνευρίστηκε που κάναμε φασαρία, πέταξε την κιμωλια και σηκώθηκε κι έφυγε 10 λεπτά νωρίτερα!!!

 

 

Το περίμενα! Μα ήταν προφανές ότι δεν θα μπορούσατε να κάνετε μάθημα... 260 άτομα σε αμφιθέατρο μισό από το δικό μας. Ήρθα και είδα πως ήσασταν, ο ένας πάνω στον άλλο, πολλοί όρθιοι, άλλοι στα περβάζια των παραθύρων, σας λυπήθηκα :p :cry: :p

Σε καμιά βδομάδα που οι μισοί θα είναι "φευγάτοι", οι άλλοι μισοί θα μπορέσουν να κάνουν μάθημα σαν άνθρωποι.

Link to comment
Share on other sites

Πρωτη και για μενα σημερα...60 γυναικες ,20 αντρες..

Κανονικα ειχαμε εννιαωρο αλλα πεθανε ενας καθηγητης και σε ενδειξη πενθους καναμε τριωρο...

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος bomber21 ( 5 Οκτ. 2004 , 12:55)

 

Πρωτη και για μενα σημερα...60 γυναικες ,20 αντρες..

Κανονικα ειχαμε εννιαωρο αλλα πεθανε ενας καθηγητης και σε ενδειξη πενθους καναμε τριωρο...

 

 

 

Bomber μήπως είσαι Παντειο;;;

Link to comment
Share on other sites

Πάντειο είναι ο Bomber το προανέφερε αφού ρωτούσε πως θα πάει! :p

 

Εγώ έχω ψιλοαπογοητευτεί.. Σα σχολείο μου φαίνεται. :( Μη με ρωτήσετε τι περίμενα γιατί δεν ξέρω.... :o

 

Σήμερα είχα 9-16 και είμαι τρελό πτώμα. :( Πάω για ύπνο!

Κλάψαμε με στίχους που γραφτήκαν για τις πτώσεις των όμορφων, ανέγγιχτων, απόμακρων ονείρων...

Current User of: Samsung Omnia II

Previous User of: Siemens C11, Siemens S6, Nokia 3210, Ericsson T28s, Ericsson T29s, Sony Ericsson T68i, Sony Ericsson T610, Sony Ericsson P800, Qtek 8310

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Michelle ( 5 Οκτ. 2004 , 14:44)

 

Bomber μήπως είσαι Παντειο;;;

 

Nαι.Γιατι?Ειναι καμια φιλη σου? :p :p

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος bomber21 ( 5 Οκτ. 2004 , 18:39)

 

Nαι.Γιατι?Ειναι καμια φιλη σου? :p :p

 

 

Ακριβώς. Κοινωνιολογία. Και μπήκε και 4η (είδες φίλες που έχω; :p ). Αυτή πάντως μου είπε ότι δεν κάνατε καθολου μάθημα, εκτός κι άν έκανε μόνο το δικό σου τμήμα..(οπότε είσαι κ γκαντέμης! :p )

Επίσης αυτη κατάλαβε ότι πέθανε ένας...πρύτανης, έτσι μου είπε! :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Michelle ( 5 Οκτ. 2004 , 19:10)

 

Ακριβώς. Κοινωνιολογία. Και μπήκε και 4η (είδες φίλες που έχω; :p ). Αυτή πάντως μου είπε ότι δεν κάνατε καθολου μάθημα, εκτός κι άν έκανε μόνο το δικό σου τμήμα..(οπότε είσαι κ γκαντέμης! :p )

Επίσης αυτη κατάλαβε ότι πέθανε ένας...πρύτανης, έτσι μου είπε! :wacko:

 

Μπορει και να ηταν πρυτανης.Αλλα δεν νομιζω. :)

Εγω ειμαι κοινωνικης πολιτικης.Σιγα για τη φιλη σου .. :p Και εγω μπηκα 16ος.. :p :p :p

Link to comment
Share on other sites

Προτείνω παίδες να κάνουμε κανένα Meeting όσοι έχουμε μπει σε σχολές να τα πούμε και από κοντά. Αυτή ή την άλλη Κυριακή. Τι θα λέγατε? Φυσικά και όσοι είναι ήδη φοιτητές θα μπορούν να έρθουν? Λοιπόν? :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/24376flag.gif Καφενείο Φοιτητών
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Spyros86 ( 5 Οκτ. 2004 , 23:35)

 

Προτείνω παίδες να κάνουμε κανένα Meeting όσοι έχουμε μπει σε σχολές να τα πούμε και από κοντά. Αυτή ή την άλλη Κυριακή. Τι θα λέγατε? Φυσικά και όσοι είναι ήδη φοιτητές θα μπορούν να έρθουν? Λοιπόν? :)

 

 

Εγώ ευχαρίστως αλλά μένω Θεσσαλονίκη... :(

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Spyros86 ( 5 Οκτ. 2004 , 23:35)

 

Προτείνω παίδες να κάνουμε κανένα Meeting όσοι έχουμε μπει σε σχολές να τα πούμε και από κοντά. Αυτή ή την άλλη Κυριακή. Τι θα λέγατε? Φυσικά και όσοι είναι ήδη φοιτητές θα μπορούν να έρθουν? Λοιπόν? :)

 

ναι λογικά μέσα... στο πάρτυ την Παρασκευή θα είστε? (οι Αθηναίοι)
Link to comment
Share on other sites

Ας κανονίσουμε κάτι και για Θεσσαλονίκη. Ελπίζω να θέλετε και τους παλιούς!
Link to comment
Share on other sites

Να πω και εγώ το άσχετό μου.

Πανικός γίνεται στην Θεσ/νίκη από φοιτητές.

Γεμάτοι δρόμοι πρωί, μεσημέρι, βράδυ. :p

Ένας πανικός, ένα πάρτυ με ούζα. :D

Τι έγινε, όλοι Θεσ/νικη περασαν φέτος;

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Michelle ( 6 Οκτ. 2004 , 07:45)

 

Εγώ ευχαρίστως αλλά μένω Θεσσαλονίκη... :happy:

 

Διόθωσα το smilie σου, καταλάθως είχες βάλει αυτό " :( ".

Πάρτυ την περασμένη παρασκευή με George Siras και άλλους, πάρτυ και αυτή τη παρασκευή δεν θυμάμαι πού.

 

Είσαι στα καλύτερααααα. :cool:

Link to comment
Share on other sites

Bγηκε και στην δικια μου σχολη ανακοινωση(Οικονομικης επιστημης Πειραιως)οτι τα μαθηματα αρχιζουν 18 Οκτωβριου.

 

Ειναι κανενας απο δω στη σχολη μου?

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος johner ( 6 Οκτ. 2004 , 13:15)

Διόθωσα το smilie σου, καταλάθως είχες βάλει αυτό " :( ".

Πάρτυ την περασμένη παρασκευή με George Siras και άλλους, πάρτυ και αυτή τη παρασκευή δεν θυμάμαι πού.

 

Είσαι στα καλύτερααααα. :cool:

 

 

Σωστά! Απλά το " :( " κόλλαγε στο ότι δεν μπορώ να πάω στο meeting. Αν ήταν γενικά για τη Θεσααλονίκη θα έβαζα χαλαρά ένα " :up: " ή ένα " :D " ή αυτό που έβαλες...

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Michelle ( 6 Οκτ. 2004 , 17:48)

 

Σωστά! Απλά το " :( " κόλλαγε στο ότι δεν μπορώ να πάω στο meeting. Αν ήταν γενικά για τη Θεσααλονίκη θα έβαζα χαλαρά ένα " :up: " ή ένα " :D " ή αυτό που έβαλες...

 

Eκεί κολλάς;

Θα κάνουμε Salonica meeting! :p

Aντεεεε οργανωθειτεεεε.

Προτείνω να το κάνουμε την Παρασκευή που θα παρευρεθεί στη Σεξαλονίκη και ένας γνωστός θαμώνας των meetings. :D

Θέλω και εγώ να πάω σε ένα meeting!!! :cry:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος johner ( 6 Οκτ. 2004 , 18:41)

 

Eκεί κολλάς;

Θα κάνουμε Salonica meeting! :p

Aντεεεε οργανωθειτεεεε.

Προτείνω να το κάνουμε την Παρασκευή που θα παρευρεθεί στη Σεξαλονίκη και ένας γνωστός θαμώνας των meetings. :D

Θέλω και εγώ να πάω σε ένα meeting!!! :cry:

 

 

Την Παρασκευή είναι πολυ σύντομα και δεν είμαι έτοιμη ψυχολογικά ακόμη!!! :lol: :p

Ασε που εκείνη τη μέρα είναι το παρτι πρωτοετών της Πολυτεχνικής!!

Link to comment
Share on other sites

Αντώνη παίζει να πάω Καλούα! ;)

 

Μέσα και για το myphone undergraduate meeting! :p

 

Michelle, έλα με το τρένο και θα κάνουμε έρανο για το εισητήριο σου! j/k :lol: Ξέρω, ξέρω δεν προλαβαίνεις...

Κλάψαμε με στίχους που γραφτήκαν για τις πτώσεις των όμορφων, ανέγγιχτων, απόμακρων ονείρων...

Current User of: Samsung Omnia II

Previous User of: Siemens C11, Siemens S6, Nokia 3210, Ericsson T28s, Ericsson T29s, Sony Ericsson T68i, Sony Ericsson T610, Sony Ericsson P800, Qtek 8310

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος antonis_wrx ( 6 Οκτ. 2004 , 10:58)

 

ναι λογικά μέσα... στο πάρτυ την Παρασκευή θα είστε? (οι Αθηναίοι)

 

 

Ποιο πάρτυ καλέ? Πού? :blink: Διοργανώνεται τίποτα τέτοιο από τα Πανεπιστήμια?

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/24376flag.gif Καφενείο Φοιτητών
Link to comment
Share on other sites

Στο Καλούα φίλε μου! :)

Κλάψαμε με στίχους που γραφτήκαν για τις πτώσεις των όμορφων, ανέγγιχτων, απόμακρων ονείρων...

Current User of: Samsung Omnia II

Previous User of: Siemens C11, Siemens S6, Nokia 3210, Ericsson T28s, Ericsson T29s, Sony Ericsson T68i, Sony Ericsson T610, Sony Ericsson P800, Qtek 8310

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...