Jump to content

Πρόβλημα με Adobe Flash Player


Deathvoice
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εδω και 2 μερες, εχω το εξης προβλημα: Ανοιξα το youtube και μολις πηγαινα να δω καποιο βιντεο μου ελεγε οτι πρεπει να αναβαθμισω το Flash Player και εδινε και το link για να το κανω. Ε λοιπον αφου διεγραψα την προηγουμενη εκδοση του Flash, εγκατεστησα την εκδοση 10.2 που εδινε σε link το youtube. Αλλα μολις ξαναπηγα youtube, ελεγε παλι το ιδιο. Τωρα οποιο βιντεο και να παω να ανοιξω στο ιντερνετ μου λεει οτι χρειαζομαι το adobe flash player... το θεμα ειναι οτι το εχω κανει πολλαπλες φορες εγκατασταση, αλλα μαλλον δεν το αναγνωριζει δεν ξερω... Ξερετε τι μπορει να φταιει? :wacko:
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που μπορείς να κάνεις είναι να κατεβάσεις το ccleaner δωρεάν & να διαγράψεις όσες φορές κατέβασες την version tou flash .

& Μετά να πας να βρεις στο google την καινούργια version του flash player και να την κατεβάσεις .

Link to comment
Share on other sites

μηπως εχεις απενεργοποιημενο το flash? αν εχεις ff δες το απο τα προσθετα

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Το CCleaner το εχω τρεξει απειρες φορες...μετα ξαναδοκιμασα να το εγκαταστησω το flash αλλα παλι τα ιδια :confused:

 

Τι εννοεις απενεργοποιημενο? Πηγα εργαλεια, διαχειριση προσθετων...αλλα δεν βρηκα κατι για το flash.. που να το ψαξω αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Να κάνεις διαγραφή των cookies (του ιστορικού δηλαδή) & μετά να κάνεις install του flash που θα βρεις γράφοντας το στο google.gr
Link to comment
Share on other sites

Τα Cookies και ολα αυτα τα διαγραφει και το CCleaner... αλλα τα διεγραψα και απο το browser...

παλι τιποτα... :wacko:

θα με αναγκασει να κανω format.. και δεν θελω! πριν λιγους μηνες εκανα!

Δοκιμασα να το κατεβασω και απο ιστοσελιδες εκτος adobe.. αλλα μου βγαζει error στην εγκατασταση...:mad:

Link to comment
Share on other sites

Για βαλε τον Google Chrome ( που εχει ενσωματομενο το flash) και μπες Youtube και πες μας.

 

Μαλλον εχεις Windows 7 γιατι μου ειχε τυχει και εμενα με FireFox & Win 7.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Για να μην ανοιγω αλλο topic, ειχα ενα προβλημα με μια αναβαθμιση που μου εβγαλε χθες το adobe flash.

Την εκανα κανονικα instal, αλλα μετα μεσα απο τον firefox οταν πηγα να δω βιντεακια απο youtube, αλλα και απο αλλα sites ενδωματωμενα, κολλαγε το pc, εκανε ενα μπιμπ και restart. Αναγκαστηκα να κανω επαναφορα συστηματος για να ηταν οπως πριν.

Αυτο μου το ειχε κανει και πριν κανα 2 βδομαδες οταν μου ειχε βγαλει παλι παραθυρακι για αναβαθμιση του flash player, και τοτε μου το δημιουργησε στον internet explorer, που ηταν και η αιτια και αλλαξα σαν βασικο τον firefox.

Και ειχα κανει παλι εγκατασταση απο το site που ειχε βγαλει το google, αλλα δεν ειχε αλλαξει κατι. Αλλα δεν νομιζω η λυση να ειναι να αλλαζω browser καθε φορα που θελει αναβαθμιση το flash.. lol!

Τωρα αν χρειαστει να ξαναβαλω την τελευταια εκδοση του flash player τι πρεπει να κανω?

Link to comment
Share on other sites

Για να μην ανοιγω αλλο topic, ειχα ενα προβλημα με μια αναβαθμιση που μου εβγαλε χθες το adobe flash.

Την εκανα κανονικα instal, αλλα μετα μεσα απο τον firefox οταν πηγα να δω βιντεακια απο youtube, αλλα και απο αλλα sites ενδωματωμενα, κολλαγε το pc, εκανε ενα μπιμπ και restart. Αναγκαστηκα να κανω επαναφορα συστηματος για να ηταν οπως πριν.

Αυτο μου το ειχε κανει και πριν κανα 2 βδομαδες οταν μου ειχε βγαλει παλι παραθυρακι για αναβαθμιση του flash player, και τοτε μου το δημιουργησε στον internet explorer, που ηταν και η αιτια και αλλαξα σαν βασικο τον firefox.

Και ειχα κανει παλι εγκατασταση απο το site που ειχε βγαλει το google, αλλα δεν ειχε αλλαξει κατι. Αλλα δεν νομιζω η λυση να ειναι να αλλαζω browser καθε φορα που θελει αναβαθμιση το flash.. lol!

Τωρα αν χρειαστει να ξαναβαλω την τελευταια εκδοση του flash player τι πρεπει να κανω?

 

Δεν χρειάζετε να κάνεις κάτι , όταν χρειαστεί θα σου βγεί μήνυμα για να κάνεις αναβάθμιση & θα πατήσεις install.

Link to comment
Share on other sites

Βασικα εχω Windows Vista και τρεχω Internet Explorer...

το Google Chrome μου βγαζει error 102 στην εγκατασταση...

εχω δοκιμασει να ενεργοποιησω Javascript μηπως φταιει αυτο αλλα τιποτα..

πραγματικα δεν εχω βρει καμια λυση!:wacko:

Edited by Deathvoice
Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζετε να κάνεις κάτι , όταν χρειαστεί θα σου βγεί μήνυμα για να κάνεις αναβάθμιση & θα πατήσεις install.

 

Αυτο εκανα, και μου δημιουργησε ολα τα παραπανω, και αναγκαστηκα να κανω επαναφορα..

Link to comment
Share on other sites

και μενα το κανει σε ολους τους περιηγητες...ολους... εμενα δεν το δειχνει καν...δηλαδη ξεκιναει ακουω ηχο αλλα εχει κολλημα και δεν παιζει καθολου την εικονα...αν παω το ποντικι επανω στο βιντεο, την ωρα που παιζει, μενει αποτυπωμα των στοιχειων που βγαζει η μπαρα φορτωσης του βιντεο (π.χ. χρονος αναπαραγωγης)... οταν κανω εκκαθαριση με ccleaner και απεγκατασταση και ξανα εγκατασταση του flash player παιζει για λιγο, μετα παλι τα ιδια...!!παρατηρησα οταν εχω σαφαρι οτι αργει να κολλησει μπορει και καθολου...αλλα κολλησε καποια στιγμη και απο τοτε τα ιδια...!!! επισης οταν εχω μοτζιλα και βαζω το βιντεο σε full screen το εικονιδιο στη γραμμη εργασιων(κατω εκει που ειναι και το κουμπι του μενου εναρξη) του flash player το βγαζει ως αγνωστο εικονιδιο....(σημειωση ουτε σε full screen παιζει)εχω windows 7 ultimate 64 bit.... κατι συμβαινει πως θα βρουμε τι ομως?

Υ.Γ. ολα αυτα μονο στο youtube (στην σελιδα) γιατι στο facebook τα παιζει του youtube... οπως επισης παιζει και ολων των αλλων site τα βιντεο πχ dailymotion

καμια ιδεα??????????????

fotos

http://img714.images...s/i/tube1z.jpg/

http://img585.images...i/95948248.png/

 

παρατηρησα το εξης : οταν κανω ολα τα παραπανω και δουλεψει... στο youtube δεν ειμαι συνδεδεμενος (username pass) στον λογαριαμσο μου... και τα παιζει τα βιντεο.... αν συσνδεθω παειιιιι... κολλαει παλι... αμα κανω αποσυνδεση συνεχιζει και κολλαει...!!! δε μπορω να καταλαβω τι γινεται..!!!

και μοτζιλα και σαφαρι μαλιστα στο ενα εκανα συνδεση (μοτσιλα) και κολλησε και στο αλλο δεν εκανα συνδεση (σαφαρι) και δε κολλησε... αλλα οταν εκανα πριν λιγο για δοκιμη κολλησε και αυτο.....θα τρελαθωωωωωωωωω.....:P:P:P μηπως φταινε καποια cookies???

Edited by gewlogos
ανακαλυψη....
Link to comment
Share on other sites

Και εγω αντιμετοπιζω παρομοιο προβλημα , μεχρι φορμα του εκανα αλλα κανει ξανα το ιδιο...

 

Λοιπον εχουμε και λεμε ...

Οταν μπαινω να δω ενα βιντεο στο yt , ειτε μου το δειχνει σε τελειως χαλια εικονα (σε σημειο που να μην μπορεις κανα να το δεις ...) , ειτε δεν δειχνει καθολου εικονα παρα μονο ηχο ...!!!

Εαν κανω διαγραφη cookies (ctrl+shift+delete) τοτε το δειχνει το βιντεο κανονικοτατα ! (μια χαρα) , οταν ομως παω να δω ενα αλλο βιντεακι τα χαλαει παλι !!!...

Δλδ , κανω τωρα διαγραφη των cookies <---Οκ , θα μπω στο youtube και θα δω ενα βιντεακι σαν να μην συμβαινει τιποτα...

Αλλα οταν παω να δω ενα αλλο βιντεο ... <-- Δεν το δειχνει ,αλλα μονο τον ηχο , και η μπαρα για το χρονο του βιντεο "παραμορφωνεται" λογο ποιοτητας..

Για να δω αλλο βιντεο πρεπει να κανω διαγραφη cookies

 

Στην κοσνολα σφαλματων μου βγαζει τις εξης προειδοποιησεις...

 

Προειδοποίηση: Error in parsing value for 'filter'.  Declaration dropped.
Kώδικας: http://s.ytimg.com/yt/cssbin/www-core-vflJDRXDW.css
Γραμμή: 1

Προειδοποίηση: Error in parsing value for 'background-image'.  Declaration dropped.
Kώδικας: http://s.ytimg.com/yt/cssbin/www-core-vflJDRXDW.css
Γραμμή: 1

Προειδοποίηση: Error in parsing value for 'filter'.  Declaration dropped.
Kώδικας: http://s.ytimg.com/yt/cssbin/www-core-vflJDRXDW.css
Γραμμή: 1

Προειδοποίηση: Unknown property '-moz-boz-shadow'.  Declaration dropped.
Kώδικας: http://s.ytimg.com/yt/cssbin/www-core-vflJDRXDW.css
Γραμμή: 1

Προειδοποίηση: Unknown property 'box-shadow'.  Declaration dropped.
Kώδικας: http://s.ytimg.com/yt/cssbin/www-core-vflJDRXDW.css
Γραμμή: 1

Προειδοποίηση: Expected declaration but found '*'.  Skipped to next declaration.
Kώδικας: http://s.ytimg.com/yt/cssbin/www-core-vflJDRXDW.css
Γραμμή: 1

Προειδοποίηση: Unknown property 'zoom'.  Declaration dropped.
Kώδικας: http://s.ytimg.com/yt/cssbin/www-core-vflJDRXDW.css
Γραμμή: 1

 

EDIT : ...

 

Τελικα οντως τα cookies εφταιγαν για το προβλημα...

Πηγα Εργαλεια>>Επιλογες>>Απορητο>>Ο Firefox θα χρησιμοποιει προσαρμοσμενες ρυθμισεις για το ιστορικο>>Και επελεξα να μην χρησιμοποειει cookies...

 

Το προβλημα λυθηκε...

Τωρα μενει να βρω τι ακριβως δημιουργουσε το προβλημα και για πιο λογο εμφανηστικε...

Edited by stalek
Link to comment
Share on other sites

Guest ioanmich

@gewlogos

Κι εγώ αντιμετωπίζω το ίδιο πρόβλημα στον Chrome και για την ώρα το έλυσα έτσι:

 

Πήγαινε στη σελίδα www.youtube.com/html5

Στο κάτω μέρος της σελίδας γράφει ''Join the HTML5 Trial''. Πάτησέ το και θα γίνει ''Leave the HTML5 Trial''

Είναι μια μορφή βίντεο (WEBM) που θα χρησιμοποιείται στο μέλλον.

Ελπίζω να λυθεί έτσι το πρόβλημά σου.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...
Εδω και 2 μερες, εχω το εξης προβλημα: Ανοιξα το youtube και μολις πηγαινα να δω καποιο βιντεο μου ελεγε οτι πρεπει να αναβαθμισω το Flash Player και εδινε και το link για να το κανω. Ε λοιπον αφου διεγραψα την προηγουμενη εκδοση του Flash, εγκατεστησα την εκδοση 10.2 που εδινε σε link το youtube. Αλλα μολις ξαναπηγα youtube, ελεγε παλι το ιδιο. Τωρα οποιο βιντεο και να παω να ανοιξω στο ιντερνετ μου λεει οτι χρειαζομαι το adobe flash player... το θεμα ειναι οτι το εχω κανει πολλαπλες φορες εγκατασταση, αλλα μαλλον δεν το αναγνωριζει δεν ξερω... Ξερετε τι μπορει να φταιει? :wacko:

Γεια σας.Εχω ενα προβλημα με τον υπολογιστη μου.Δεν δουλευει καλα το flash player και δεν εχω ιδεα γιατι.Ξεκινησε απο τα βιντεο στο facebook οπου μου εβγαινε συνεχεια οτι πρεπει να κατεβασω την καινουρια εκδοση,παρολο που εγω αυτη ειχα ηδη εγκαταστημενη.Το εκανα λοιπον απεγκατασταση και το ξανα εστησα και παλι τα ιδια.Καθαρισα τα toolbars και καποια προγραμματα, αλλα τωρα δεν μου παιζουν ουτε τα βιντεο στο youtube.Τα παταω και με βγαζει σε μια ασπρη σελιδα που λεει: this page can't be displayed, ενω το internet δουλευει κανονικα στα υπολοιπα site.Και εκτος απο αυτα, καθε φορα που παταω οπουδηποτε πανω σε ενα site μου πεταγονται διαφημιστικες σελιδες.Δεν εχω ιδεα τι ειναι και πως μπορω να το φτιαξω.Μηπως θα μπορουσατε να με βοηθησετε;

Ευχαριστω πολυ,

Δαναη Καμβουσιωρα

Link to comment
Share on other sites

Κατεβασε το adwcleaner διεγραψε οτι βρει και θα παιξουν ολα, χωρις διαφημισεις.

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...