Jump to content

Xperia Χ10 mini : Εγκατάσταση 2.2 froyo MiniCM6 1.0.2 (updated 13/6/11)


BMW116i
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σωστα αφου τελειωσεις με το update.zip με τον ιδιο τροπο θα περασεις και το hotfix, με το xrecovery κανεις μονο install το hotfix χωρις κατι αλλο

 

Εννοεις οτι μετα το install update zip παταω install custom zip και βρισκω το hotfix και το εγκαθιστω?

Sorry που ρωταω με καθε λεπτομερεια αλλα μην κανω και καμια πατατα

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 820
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σωστα αφου τελειωσεις με το update.zip με τον ιδιο τροπο θα περασεις και το hotfix, με το xrecovery κανεις μονο install το hotfix χωρις κατι αλλο
Εννοεις οτι μετα το install update zip παταω install custom zip και βρισκω το hotfix και το εγκαθιστω?

Sorry που ρωταω με καθε λεπτομερεια αλλα μην κανω και καμια πατατα

 

 

Tα βηματα ειναι στο αρχικο ποστ. ;)

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

ok thanks το εβαλα!!! Ωραιο και το Τ9! Αν στο μελλον δουλεψει και το ραδιο θα ειναι τελειο... οχι πως τωρα δεν ειναι
Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο προβλημα το ειχα και στην Alpha 3, τωρα και στην beta 1:

Καποιες φορες αλλα κυριως οταν κανει reboot η οθονη χανει την φωτεινοτητα της. Βεβαια δουλευει κανονικα αλλα για να επανελθει η φωτεινοτητα στα κανονικα επιπεδα πρεπει να κλειδωσω και να ξεκλειδωσω το κινητο. Διορθωνεται αυτο η ειναι καποιο bug?

Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο προβλημα το ειχα και στην Alpha 3, τωρα και στην beta 1:

Καποιες φορες αλλα κυριως οταν κανει reboot η οθονη χανει την φωτεινοτητα της. Βεβαια δουλευει κανονικα αλλα για να επανελθει η φωτεινοτητα στα κανονικα επιπεδα πρεπει να κλειδωσω και να ξεκλειδωσω το κινητο. Διορθωνεται αυτο η ειναι καποιο bug?

Σε εμένα η φωτεινότητα μένει πάντα σταθέρη όπως την είχα μετά απο reboot.

Μήπως εχεις ενεργοποιημένη την αυτόματη φωτεινότητα?

Link to comment
Share on other sites

Αν και εχω το μινι προ θα ηθελα να ρωτησω τον Dark_Dog η οποιον αλλο γνωριζει πως μπορω να τσεκαρω αν οι εφαρμογες εξκαθιστανται στην ext3 και οχι καπου αλλου?

Χρησημοποιω την CM6 3.2.1.b για minipro εχω κανει app2sd ext3 πριν βαλω την ρομ.

Trinity: In 5 minutes, I'll tear that whole Goddamn building down......... CyanogenMod6 :lol:
Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα η φωτεινότητα μένει πάντα σταθέρη όπως την είχα μετά απο reboot.

Μήπως εχεις ενεργοποιημένη την αυτόματη φωτεινότητα?

 

 

Aυτο το βρισκω στο CyanogenMod settings, user interface, automatic backlight???

Αν εννοεις αυτο δεν εχω κλικαρει το enabled

 

Το βρηκα στο προβολη, φωτεινοτητα και ναι ειχα αυτοματη φωτεινοτητα

Link to comment
Share on other sites

καλημερα λεβεντες, τωρα με την beta1 οι ρυθμισεις εντασης κλησεων - ξυπνητηρι, αυξομειωνονται απο μονες τους, αλλαζει τις ρυθμισεις που εχω απο μονο του, συμβαινει κατι τετοιο και σε σας?

 

edit μολις εκανα αναβαθμιση το quick settings, να δω μηπως εφταιγε αυτο

Edited by dimtz
Link to comment
Share on other sites

Αν και εχω το μινι προ θα ηθελα να ρωτησω τον Dark_Dog η οποιον αλλο γνωριζει πως μπορω να τσεκαρω αν οι εφαρμογες εξκαθιστανται στην ext3 και οχι καπου αλλου?

Χρησημοποιω την CM6 3.2.1.b για minipro εχω κανει app2sd ext3 πριν βαλω την ρομ.

 

 

Ουδεις...???

Trinity: In 5 minutes, I'll tear that whole Goddamn building down......... CyanogenMod6 :lol:
Link to comment
Share on other sites

Παιδια περασα χθες την ρομ και εχω κατι προβληματα...

1) Δεν μπορω να κατεβασω εφαρμογες απο το μαρκετ (καποιες εφαρμογες

οπως angry birds )

2)Οταν παω να στειλω καποια εφαρμογη με το αστρο δεν μου εμφανιζει επιλογη να στειλω με bluetooth αλλα μονο με email..

3)Αντι για αρχικη οθονη, μου εμφανισε το launcher pro και το adw..Αυτο ειναι φυσιολογικο ή εκανα κατι λαθος?

Ευχαριστω

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Ουδεις...???

 

 

Καλησπέρα ion008,

 

Από όσο ξέρω στην Cyanogen για mini pro υπήρχε πρόβλημα με την ext3/4 αλλά στην τελευταία έκδοση (3.2.1b) χρησιμοποιήσαν υλικό από την miniCM και το διόρθωσαν.

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδια περασα χθες την ρομ και εχω κατι προβληματα...

1) Δεν μπορω να κατεβασω εφαρμογες απο το μαρκετ (καποιες εφαρμογες

οπως angry birds )

2)Οταν παω να στειλω καποια εφαρμογη με το αστρο δεν μου εμφανιζει επιλογη να στειλω με bluetooth αλλα μονο με email..

3)Αντι για αρχικη οθονη, μου εμφανισε το launcher pro και το adw..Αυτο ειναι φυσιολογικο ή εκανα κατι λαθος?

Ευχαριστω

 

D_d καμια βοηθεια :P

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ion008,

 

Από όσο ξέρω στην Cyanogen για mini pro υπήρχε πρόβλημα με την ext3/4 αλλά στην τελευταία έκδοση (3.2.1b) χρησιμοποιήσαν υλικό από την miniCM και το διόρθωσαν.

 

Καλησπερα και απο μενα ευχαριστω για την απαντηση,πως ομως θα μπορω να βλεπω και που πανε οι εφαρμογες δηλαδη μπορω με τον rootexplorer πχ να δω την ext3

μου εχει ενα φακελο sd ext\app και εχει μεσα τις εφαρμογες που εγκατεστησα αυτο βρισκεται ακριβως πανω απο την sdcard στο πρωτο μενου που εμφανιζη ο rootexplorer η τελος παντων με ποιον αλλο τροπο μπορω να δω που πανε τελικα οι εφαρμογες ευχαριστω.

Edited by ion008
Trinity: In 5 minutes, I'll tear that whole Goddamn building down......... CyanogenMod6 :lol:
Link to comment
Share on other sites

Παιδια περασα χθες την ρομ και εχω κατι προβληματα...

1) Δεν μπορω να κατεβασω εφαρμογες απο το μαρκετ (καποιες εφαρμογες

οπως angry birds )

2)Οταν παω να στειλω καποια εφαρμογη με το αστρο δεν μου εμφανιζει επιλογη να στειλω με bluetooth αλλα μονο με email..

3)Αντι για αρχικη οθονη, μου εμφανισε το launcher pro και το adw..Αυτο ειναι φυσιολογικο ή εκανα κατι λαθος?

Ευχαριστω

 

 

Στο 1ο εχω το ιδιο προβλημα για το 2ο δεν ξερω και το 3ο ειναι φυσιολογικο. Για το 1ο βρηκες ακρη?

Link to comment
Share on other sites

Στο 1ο εχω το ιδιο προβλημα για το 2ο δεν ξερω και το 3ο ειναι φυσιολογικο. Για το 1ο βρηκες ακρη?

 

Οχι δεν βρηκα τιποτα. Καποιος που ξερει;

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, μπορώ να αλλάξω το εικονίδιο της μπαταρίας για αν είναι μια ευδιάκριτο όταν πηγαίνει κάτω από 50 γιατί δεν φαίνονται οι αριθμοί...
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, μπορώ να αλλάξω το εικονίδιο της μπαταρίας για αν είναι μια ευδιάκριτο όταν πηγαίνει κάτω από 50 γιατί δεν φαίνονται οι αριθμοί...

 

αλλαξε το χρωμα στα νουμερα βαλτα κιτρινα ετσι εκανα εγω και ψιλοφαινετε :)

 

edit ρυθμισεις, μετα cyanogenmod settings - user interface-status bar-baterry percentage color και επιλεγεις τι χρωμα θες

Edited by dimtz
Link to comment
Share on other sites

επίσης να αναφέρω ένα bug...μερικές φορές γράφω ένα μήνυμα και είμαι στην καρτέλα με τις φατσούλες κ η καρτέλα κολλάει μετά από λίγο ανεβοκατέβασμα...και δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω τίποτα από αυτήν την καρτέλα μετά...
Link to comment
Share on other sites

αλλαξε το χρωμα στα νουμερα βαλτα κιτρινα ετσι εκανα εγω και ψιλοφαινετε :)

 

edit ρυθμισεις, μετα cyanogenmod settings - user interface-status bar-baterry percentage color και επιλεγεις τι χρωμα θες

 

κάντα μωβ!!!

Rules are meant to be broken :shifty:
Link to comment
Share on other sites

κάντα μωβ!!!

 

μολις το δοκιμασα η μπαταρια ειναι κατω απο 40% αλλα με το κιτρινο φαινετε πιο καλα, τωρα ειναι αναλογος και πως βλεπει ο καθενας μας :lol:

Link to comment
Share on other sites

επίσης να αναφέρω ένα bug...μερικές φορές γράφω ένα μήνυμα και είμαι στην καρτέλα με τις φατσούλες κ η καρτέλα κολλάει μετά από λίγο ανεβοκατέβασμα...και δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω τίποτα από αυτήν την καρτέλα μετά...

 

Και σε μενα το κανει αυτο..Αλλα ενταξει το μεγαλο προβλημα μου ειναι που δεν κατεβαζει ορισμενες εφαρμογες απο το market..Μπορει να με βοηθησει κανειςς?? :p

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Και σε μενα το κανει αυτο..Αλλα ενταξει το μεγαλο προβλημα μου ειναι που δεν κατεβαζει ορισμενες εφαρμογες απο το market..Μπορει να με βοηθησει κανειςς?? :p

Ποιες εφαρμογές έχουν πρόβλημα;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...