Jump to content

Xperia X8 : Custom roms (2.3.2 CM, 2.2.1 CM)


iliadelo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τα έκανα όλα. Έβαλα και τη νέα rom. Έκανα backup με το xrecovery.

Πώς θα επαναφέρω τις εφαρμογές που είχα κατεβάσει?

 

Έκανες backup μέσω titanium ή μόνο με το Xrecovery;;

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 400
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Την εφαρμογή google maps γιατί δεν την εγκαθιστά η έκδοση αυτή (GingerDX)?? Είναι γενικό το φαινόμενο ή εγώ δεν κάνω κάτι σωστά??:(

 

Για εφαρμογές που δεν υπάρχουν στο ελλάντα, κατεβάζετε το market enabler (θέλει root) για να κάνετε impersonate κάποια άλλη ξένη sim. Μετά στο market θα εμφανιστούν οι εφαρμογές που πριν δε βλέπατε.

 

Ένας άλλος τρόπος για το maps είναι να πάτε εδώ και να κατεβάσετε την modded version όπου υποστηρίζει και navigation ;)

Link to comment
Share on other sites

Έκανες backup μέσω titanium ή μόνο με το Xrecovery;;

 

Με το xrecovery μόνο. Να υποθέσω ότι πρέπει να τις κατεβάσω πάλι από την αρχή?

Edited by deinosauraki
Ξέρω τι έκανες στο σεισμό του '99.....Έβλεπες Baywatch! :lol:
Link to comment
Share on other sites

Με το xrecovery μόνο. Να υποθέσω ότι πρέπει να τις κατεβάσω πάλι από την αρχή?

 

Ναι, δυστυχώς...

Εκτός αν πάρεις backup τη νέα ρομ, φλασάρεις την παλιά, μπαίνεις παίρνεις backup τις εφαρμογές με Titanium, restore τη νέα ρομ και restore τις εφαρμογές με Titanium :p

Link to comment
Share on other sites

Εκτός αν κάνει μέσω xrecovery->restore->restore data και έτσι νομίζω έχει και τις εφαρμογές αλλα δε ξέρω αν θα πηγαίνει καλά και δε θα τρώει κολλήματα.

Προτιμώ τη λύση που έδωσε ο kissmyarch!

 

 

Το απογευματάκι έχει δουλίτσα!!!!

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1188486

Να ρωτήσω κάτι;Στο ClockworkMod πως θα μπω;;Και κάτι άλλο,εγώ που δεν έχω πρόβλημα με wifi βάζω την απλή σωστά;

Edited by iliasx8

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Ναι, δυστυχώς...

Εκτός αν πάρεις backup τη νέα ρομ, φλασάρεις την παλιά, μπαίνεις παίρνεις backup τις εφαρμογές με Titanium, restore τη νέα ρομ και restore τις εφαρμογές με Titanium :p

 

Σ'ευχαριστώ για την απάντηση, αλλά μου φαίνεται πιο εύκολο να τις κατεβάσω πάλι.

Δεν είχα και πολλές γιατί από την αρχή είχα κατά νου να βάλω άλλη rom.;)

Ξέρω τι έκανες στο σεισμό του '99.....Έβλεπες Baywatch! :lol:
Link to comment
Share on other sites

Μετά από κάθε update πρέπει να κρατάμε τα rar αρχεία ή μας είναι άχρηστα οπότε τα σβήνουμε χωρίς κανένα πρόβλημα;

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι;Στο ClockworkMod πως θα μπω;;Και κάτι άλλο,εγώ που δεν έχω πρόβλημα με wifi βάζω την απλή σωστά;

 

Αν είσαι με xrecovery θα πρέπει πρώτα να εγκαταστήσεις το cwm. Για το πως δες στους xda. Μετά μπαίνεις όπως και με το xrecovery (υποθέτω).

 

Μετά από κάθε update πρέπει να κρατάμε τα rar αρχεία ή μας είναι άχρηστα οπότε τα σβήνουμε χωρίς κανένα πρόβλημα;

 

Σε ποια rar αρχεία αναφερεσαι;

Link to comment
Share on other sites

Αν είσαι με xrecovery θα πρέπει πρώτα να εγκαταστήσεις το cwm. Για το πως δες στους xda. Μετά μπαίνεις όπως και με το xrecovery (υποθέτω).

 

 

 

Σε ποια rar αρχεία αναφερεσαι;

 

Το πρώτο θέμα το έλυσα thnx.

Λέω αυτές που περνάμε στη κάρτα μνήμης και μετά τις βρίσκουμε από το xrecovery.

Π.Χ λέει αυτό:update-GingerDX.v014.hotfix.wifi.zip

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Το πρώτο θέμα το έλυσα thnx.

Λέω αυτές που περνάμε στη κάρτα μνήμης και μετά τις βρίσκουμε από το xrecovery.

Π.Χ λέει αυτό:update-GingerDX.v014.hotfix.wifi.zip

 

Αφού τα φλασάρεις δε σου χρειάζονται άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Αφού τα φλασάρεις δε σου χρειάζονται άλλο.

:thanks: να'σαι καλά:)

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μόλις πέρασα την v014 αλλά δεν ανοίγει την κάρτα μνήμης SD.. Και όταν λέω "δεν ανοίγει" εννοώ ότι πηγαίνοντας με τον mananger να βρω τα αρχεία που είχα μέσα πριν την εγκατασταση της, μου γράφει ότι ο φάκελος είναι κενος, όπως επίσης δεν συνδέεται με τον usb στον υπολογιστή (έχω ελένξει και το usb debugging και το usb debugging notify και είναι και τα δυο τικαρισμένα)..:(:(
Link to comment
Share on other sites

Αν είσαι με xrecovery θα πρέπει πρώτα να εγκαταστήσεις το cwm. Για το πως δες στους xda. Μετά μπαίνεις όπως και με το xrecovery (υποθέτω).

 

 

 

Σε ποια rar αρχεία αναφερεσαι;

 

Δεν μπαινεις με το ιδιο τροπο ακριβως. Για να μπεις στο cwm, μολις εμφανιστει το λογοτυπο "Sony Ericsson" χτυπας την οθονη επανειλημενα μεχρι να μπει στο cwm. Μετα οι λειτουργιες ειναι ιδιες με το xrecovery.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

www.ktmhellasclub.gr

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια ειμαι νεος στο κοσμο των android εχω ενα experia x8 και θελω να του περασω custom rom αλλα εχω μπερδευτει γιατι ειναι παρα πολλες εχετε να μου προτεινετε τιποτα???? ευχαριστω...:)
Link to comment
Share on other sites

οκ σε ευχαριστω πολυ για την απαντιση :D.2 ακομα ερωτησουλες και τελος. οταν λες πως ειναι σταθερη διλαδη οι αλλες κρασαρουν και αυτη οχι??επισης να κανω overcloack την cpu??,η γινετε αυτοματα απο την ρομ.???
Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτό σημαίνει σταθερή. Δεν ξέρω αν οι άλλες κρασάρουν αλλά η συγκεκριμένη έχει αποδείξει ότι δεν θα σε "κρεμάει" κάθε τρεις και λίγο. Για overclock δες αυτόν τον οδηγό.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1188486

 

για σας παιδιά αυτή η έκδοση είναι καλύτερη? μπορούμε να περάσουμε ελληνικά? ή έχετε να προτείνεται κάποια άλλη έκδοση ή άλλη rom που θεωρείτε εσείς καλύτερη τα βασικά που θέλω είναι να μην κολλάει να λειτουργούν όλα! και από ότι είδα αν γίνετε !! κάτι βελτιώσεις που υπάρχουν!! ρωτάω επειδή εγώ έχω μπάντα! και απλά θέλω να το κάνω στον αδερφό μου <και αν αν υπάρχει πρόβλημα που έχει 16gb class 6 μνήμη> το market δουλεύει?

ευχαριστώ προκαταβολικά

Edited by masaz
Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1188486

 

για σας παιδιά αυτή η έκδοση είναι καλύτερη? μπορούμε να περάσουμε ελληνικά? ή έχετε να προτείνεται κάποια άλλη έκδοση ή άλλη rom που θεωρείτε εσείς καλύτερη τα βασικά που θέλω είναι να μην κολλάει να λειτουργούν όλα! και από ότι είδα αν γίνετε !! κάτι βελτιώσεις που υπάρχουν!! ρωτάω επειδή εγώ έχω μπάντα! και απλά θέλω να το κάνω στον αδερφό μου <και αν αν υπάρχει πρόβλημα που έχει 16gb class 6 μνήμη> το market δουλεύει?

ευχαριστώ προκαταβολικά

 

Προσωπικά κλείνω περίπου κανά 2μήνο με τη συγκεκριμένη και δεν έχω κανένα πρόβλημα και λειτουργούν όλα και το market κανονικά!!

Τώρα για τη μνήμη δε ξέρω:(

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

GingerDX. Δουλεύουν όλα και είναι σταθερή.

 

Σταθερή ναι, αλλά τρώει την μπαταρία όπως ο pac-man τα φαντάσματα!:lol: Πάνω από 26 ώρες με τίποτα!

Ξαναγύρισα στη Froyo 1

Link to comment
Share on other sites

Σταθερή ναι, αλλά τρώει την μπαταρία όπως ο pac-man τα φαντάσματα!:lol: Πάνω από 26 ώρες με τίποτα!

Ξαναγύρισα στη Froyo 1

Τι να σο πω;!!!

Εγω που είχα τη froyo και σε σχεση με τη ginger,βλέπω σε μένα ότι με τη ginger κρατάει παραπάνω η μπαταρία!Μη φανταστείς καμιά μεγάλη διαφορά

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

αξιότιμοι συναγωνιστές,

 

μετά από 4 χρόνια απουσίας (το myphone explorer να ναι καλά) επέστρεψα. έχω ενα Χ8 και προσπαθώ να του βάλω ένα πιο καινούργιο android-κατά προτίμηση το 2.3.

έκανα την συσκευή root αλλά έχω κολλήσει με το xcrecovery. ενώ κάνω τα πάντα σωστά στην εκκίνηση δεν γίνεται κάτι. αν δεν σας κουράζω, υπάρχει άλλος τρόπος για να βάλω το android και αν ναι, ποιός; αν κάποιος έχει κάτι σε πολύυυυυ αναλυτικό οδηγό θα το εκτιμούσα και μέσω π.μ.

 

τα σέβη μου

Link to comment
Share on other sites

αξιότιμοι συναγωνιστές,

 

μετά από 4 χρόνια απουσίας (το myphone explorer να ναι καλά) επέστρεψα. έχω ενα Χ8 και προσπαθώ να του βάλω ένα πιο καινούργιο android-κατά προτίμηση το 2.3.

έκανα την συσκευή root αλλά έχω κολλήσει με το xcrecovery. ενώ κάνω τα πάντα σωστά στην εκκίνηση δεν γίνεται κάτι. αν δεν σας κουράζω, υπάρχει άλλος τρόπος για να βάλω το android και αν ναι, ποιός; αν κάποιος έχει κάτι σε πολύυυυυ αναλυτικό οδηγό θα το εκτιμούσα και μέσω π.μ.

 

τα σέβη μου

 

καλως τον κ παλι!που εχεις κολλησει;εχεις βαλει το xrecovery κ κολλας στη διαδικασια να βαλεις rom ή κολλας στο να μπεις στο recovery;

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

ξεκόλλησα από το xrecovery (το κατάφερα) και τώρα πήγα να βάλω την MiniCM. όλα καλά μέχρι να ξεκινήσει και μετά "MD5 mismatch!"

 

να κατεβάσω κάποια άλλη έκδοση;

Link to comment
Share on other sites

ξεκόλλησα από το xrecovery (το κατάφερα) και τώρα πήγα να βάλω την MiniCM. όλα καλά μέχρι να ξεκινήσει και μετά "MD5 mismatch!"

 

να κατεβάσω κάποια άλλη έκδοση;

 

εγω εχω τη gingerdx κ την περασα ετσι:xrecovery->install custom zip->choose from sd κ τη περναω,εσυ τι διαδικασια ακολουθεις;

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...