Jump to content

Sony PlayStation 2


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

re boydes exo ena provlima.Agorasa to tekken 4 antigrameno.To vazo mesa mou vgazei ti klasiki mavri othoni me to <playstation 2> stin arxi kai meta me vgazei sto browser opou vriskei mono ti memory card kai oxi to paixnidi.To evala sto pc mou kai eida oti ola ta arxeia itan mesa kanonika.Ti na kano?
Link to comment
Share on other sites

την π@#$%%α μου εχω φρικαρει.μου διαβαζει τα traxdata και οποτε του ερθει μου διαβαζει τα cration και τα thats write.μηπως φταιει το προγραμμα που τα γραφω?ειναι το fast dvd copy. εχω το messiah το 2.

 

υγ:μια μπαταρια που εχει το driver διπλα του ξερεται καθε ποτε θελει αλλαγη?το ανοιξα για να καθαριδω το ματι.

MAX POWER 092, ΣΕΛΙΔΑ 92

ΚΡΗΤΙΚΟ BASSΟΚΙΝΗΤΟ MAZDA RX-8

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με την αντιγραφη παιχνιδιων:

 

μπορω να νοικιασω απο μαγαζι ενα παιχνιδι (DVD) και να το αντιγραψω σε ενα αλλο? Νομιζω πως ναι, αλλα πως? Απλα με dvd copy??? Δηλαδη δεν θελει τπτ αλλο? Το αντιγραφει κανονικα? :geek:

 

(μιλαω για αντιγραφη γνησιου)

:)
Link to comment
Share on other sites

όπως τα λες με το nero τα κάνεις αμέσως αντιγραφή δεν θα έχεις κανενα πρόβλημα.
only crossfit...
Link to comment
Share on other sites

Ego ti provlima exo tote? :geek:

Δοκίμασε 2-3 συνεχόμενα restart και πες αν θα παίξει!

 

Αν όχι προφανος τα αρχεία που θα χρειαζόταν για να ξεκινήσει δεν γράφτηκαν/είναι γρατζουνισμένος ο δίσκος και δεν διαβάζονται!

Φιλικά Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

pos tha balo chipaki sto playstation 2?meno konta sthn thesnikh,xerete kapoio magazi opou mporo na pao kai na to baloun?poso kostizei h olh diadikasia,einai pithanon na exei anaferthei,alla gian mhn psaxno kommati kommati na katalabo ti paizei as mou ta pei kapoios ola mazi.thnx
Link to comment
Share on other sites

Παιδια οι αντιγραφες σε εσας παιζουν με την πρωτη?Εμενα κατα 80% ναι αλλα υπαρχει πιθανοτητα με το πρωτο ανοιγμα της κονσολας να μου βγαζει το μηνυμα οτι ο δισκος δεν ειναι PS2 δισκος...βεβαια με ενα reset παιζουν κανονικα...

 

dieselaki για τσιπακι στο PS2 πηγαινε στα μαγαζια στην μελενικου και πες τους να σου βαλουν και το fix για να μην χαλασει το λειζερ...

:)
Link to comment
Share on other sites

Παιδια οι αντιγραφες σε εσας παιζουν με την πρωτη?Εμενα κατα 80% ναι αλλα υπαρχει πιθανοτητα με το πρωτο ανοιγμα της κονσολας να μου βγαζει το μηνυμα οτι ο δισκος δεν ειναι PS2 δισκος...βεβαια με ενα reset παιζουν κανονικα...

 

dieselaki για τσιπακι στο PS2 πηγαινε στα μαγαζια στην μελενικου και πες τους να σου βαλουν και το fix για να μην χαλασει το λειζερ...

Αυτό είναι λογικό...

Πρόβλημα θα υπήρχε αν δεν στα έπαιζε.;)

Φιλικά Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, για να μπορέσουν να παίξουν οι αντιγραφές θα πρέπει να γίνουν σε χαμηλές ταχύτητες. Εγώ νοικιάζω απο και αντιγράφω σε 2πλή ταχύτητα. Ποιό πάνω δεν τα παίζει.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, για να μπορέσουν να παίξουν οι αντιγραφές θα πρέπει να γίνουν σε χαμηλές ταχύτητες. Εγώ νοικιάζω απο και αντιγράφω σε 2πλή ταχύτητα. Ποιό πάνω δεν τα παίζει.

koita ego ta grafo se 8x taxitita kai paizoun ola teleia.

Borei bebaia na ftaiei kai to eidos tou DVD writer (exo to NEC2510A)

Link to comment
Share on other sites

1) katebasa to swap magic to opoio einai 31mb einai to sosto?

2) to ekapsa se cd alla den paizei sto playstation

3) eprepe na to kapso me to alcohol ekei pou leei epilogi gia playstation 2 i se opoiadipote epilogi tha gtaftei analoga?

4) poio einai to sosto megethos tou swap magic? an den exo to sosto mporei kapoio na mou pei poso einai?

5) poia akribos i leitourgia tou? bazeis, kanei boot , bgazeis , bazeis to antegrammeno paixnidi kai paizei ok?

6) ta paixnidia px ena chess pou exo einai 400mb, prepei na grafontai aneksartita apo to megethos tous se dvd i otan einai mikra akoma kai se cd? paizei rolo?

 

thnks!!!!!!!!

cypherth
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, θα ήθελα μιας και θίξατε το θέμα με το Swapmagicdisc να πω, ότι εγω λειτουργώ το PS2 χρησιμοποιώντας το δισκάκι αυτό (version 2) αλλά έχω αρκετά προβλήματα. Μερικά από αυτά είναι ότι δεν παίζει παιχνίδια από PS1, άλλο είναι ότι ενώ λένε ότι παίζει το 95% εγώ έχω καταφέρει να παίξω μόνο το 20% :mad: των αντιγραμμένων dvd - cd δεν έχω καταφέρει κανένα.

Όλα γράφονται με το nero 6. Οι ειδικοί προτείνουν το Alcohol. Δεν καταλαβαίνω όμως τι διαφορά έχει το ένα από το άλλο - αν ξέρει κάποιος ας δώσει μια απάντηση :!: .

cypherth γράφεις ότι κατέβασες το swapmagic ποια version είναι αυτό, γιατί απ'ότι ξέρω δεν αντιγράφονται. Επίσης αν γράφει κανείς με alcohol να δούμε τι διαφορά έχει με το nero.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, θα ήθελα μιας και θίξατε το θέμα με το Swapmagicdisc να πω, ότι εγω λειτουργώ το PS2 χρησιμοποιώντας το δισκάκι αυτό (version 2) αλλά έχω αρκετά προβλήματα. Μερικά από αυτά είναι ότι δεν παίζει παιχνίδια από PS1, άλλο είναι ότι ενώ λένε ότι παίζει το 95% εγώ έχω καταφέρει να παίξω μόνο το 20% :mad: των αντιγραμμένων dvd - cd δεν έχω καταφέρει κανένα.

Όλα γράφονται με το nero 6. Οι ειδικοί προτείνουν το Alcohol. Δεν καταλαβαίνω όμως τι διαφορά έχει το ένα από το άλλο - αν ξέρει κάποιος ας δώσει μια απάντηση :!: .

cypherth γράφεις ότι κατέβασες το swapmagic ποια version είναι αυτό, γιατί απ'ότι ξέρω δεν αντιγράφονται. Επίσης αν γράφει κανείς με alcohol να δούμε τι διαφορά έχει με το nero.

Φίλε NTABOS έχω γράψει και εγώ πως το Swapmagicdisc παίζει το 90-95% των παιχνιδιών. Όσα λέω είναι δοκιμασμένα , τώρα γιατί το δικό σου ps2 παίζει μόνο το 20% δεν γνωρίζω να σου πω , μια υπόθεση που μπορώ να κάνω είναι ότι φταίει η έκδοση της κονσόλας σου αλλά είναι ΜΟΝΟ μια υπόθεση προσωπική.

Το nero από το Alcohol δεν έχουν καμία απολύτως διάφορα , και τα 2 κάνουν την ίδια δουλειά να αντιγράφουν παιχνίδια. Κατά καιρούς έχω ακούσει πως υπάρχουν κάποια προβλήματα με τα παιχνίδια που αντιγράφηκαν στο nero(κολλάνε).Η πιο σίγουρη λύση είναι το Alcohol κάνεις το imagine και το καις.

 

Για όποιο άλλο πρόβλημα θέλεις βοήθεια η απορία ρώτα με.

 

Ευχαριστώ.

only crossfit...
Link to comment
Share on other sites

Πρός teorizo, < ποια version του magicdisc έχεις, γιατί υπάρχουν η 2 και απ'ότι έχω δει και η 3 ;> Εγώ έχω την 2 . Όσο αναφορα για την κονσόλα μου έχω την 50004 V11. Φυσικά για το άνοιγμα και κλείσιμο του tray χρησιμοποιώ το κύκλωμα Octapus 0.

Τώρα έπεσε στα χέρια μου το 70004 V12 και το σκέφτομαι να χρησιμοποιήσω τον ίδιο τρόπο.

Για το alcohol νομίζω ότι έχει ρύθμιση αντιγραφής dvd ειδικά για PS2.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε NTABOS έχω γράψει και εγώ πως το Swapmagicdisc παίζει το 90-95% των παιχνιδιών. Όσα λέω είναι δοκιμασμένα , τώρα γιατί το δικό σου ps2 παίζει μόνο το 20% δεν γνωρίζω να σου πω , μια υπόθεση που μπορώ να κάνω είναι ότι φταίει η έκδοση της κονσόλας σου αλλά είναι ΜΟΝΟ μια υπόθεση προσωπική.

Το nero από το Alcohol δεν έχουν καμία απολύτως διάφορα , και τα 2 κάνουν την ίδια δουλειά να αντιγράφουν παιχνίδια. Κατά καιρούς έχω ακούσει πως υπάρχουν κάποια προβλήματα με τα παιχνίδια που αντιγράφηκαν στο nero(κολλάνε).Η πιο σίγουρη λύση είναι το Alcohol κάνεις το imagine και το καις.

 

Για όποιο άλλο πρόβλημα θέλεις βοήθεια η απορία ρώτα με.

 

Ευχαριστώ.

 

1) Για ποια εκδοση του swap magic λες εσυ? :rolleyes:

 

2)Μπορεις να δεις ποσα ΜΒ ειναι το καθε ενα απο τα cd και τι περιεχουν? (ποσα αρχεια, τι τυπου)

 

3) To ενα EINAI cd και το αλλο dvd??? (δεν εννοω αν ειναι για cd...) :confused:

 

Απαντωντας, θα λυσεις πολλες αποριες......... ;)

:)
Link to comment
Share on other sites

1) Για ποια εκδοση του swap magic λες εσυ? :rolleyes:

 

2)Μπορεις να δεις ποσα ΜΒ ειναι το καθε ενα απο τα cd και τι περιεχουν? (ποσα αρχεια, τι τυπου)

 

3) To ενα EINAI cd και το αλλο dvd??? (δεν εννοω αν ειναι για cd...) :confused:

 

Απαντωντας, θα λυσεις πολλες αποριες......... ;)

δεν γνωριζω ποσα mb ειναι.δεν το δοκιμασα στο δικο ps2 αλλα σε ενος φιλου μου.ειναι ενα μονο cd και γνησιο φυσικα ...

only crossfit...
Link to comment
Share on other sites

Απ'ότι έχω δει υπάρχουν τα swapmagicdisc V2.0 (για cd παιχνίδια φορτώνεις το αντίστοιχο cd το οποίο είναι version 2.0 , ενώ για τα dvd φορτώνεις το αντίστοιχο dvd το οποίο είναι και αυτό version 2.0).Αυτό έχω και εγώ.

Σερφάροντας στο διαδίκτυο είδα ότι έχει βγεί και αντίστοιχο με version 3.3. Αυτό συνοδεύεται με το slide card tool για να μην κάνεις reset στην κονσόλα κατάτην αλλαγή. Πιστεύω να είναι καλύτερο και να παίζει περισσότερα.

Απ. aggelopas: το PS2 δεν τσιπάρεται με τον τρόπο που ξέρουμε(modchip) αλλά τοποθετείτε εσωτερικά ένα κυκλωματάκι που σου ανοίγει το πορτακι για να αλλάξεις το swapdisc με το αντιγραμμένο χωρίς να κάνει reset στην κονσόλα. Αντικαθιστά στην ουσία το slide card tool .

Έχει λειτουργήσει κανείς το PS2 slim μέσω network adapter έτσι ώστε να το συνδέσει με HDD;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...