Jump to content

Nokia N8-00 (Απορίες / Ερωτήσεις / Προβλήματα) - Μέρος Ι


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καταρχασ δεν υπαρχει 1,3 αλλα 1,2 και εχει βγει για ολα τα ε7 και για τα ν8 που βγηκαν πρωτα ακομα να βγαλει, δεν χαλιεμαι τοσο για το ποτε θα βγει , ετσι κ αλλιωσ τι να περιμενω απο μια αναβαθμιση 900κβ ?? Σπουδεεσ αλλαγεσ! Αυτο που με χαλαει ειναι οι υποσχεσεισ τησ νοκια και οι κοροΐδιεσ τησ,,,,,,

 

καλα τι σημασια εχει το ποσα kb ειναι ? Που ξερεις αν ο κωδικας ειναι επαρκης? Στο κατω κατω δεν μετραει σε ολα τα πραγματα το μεγεθος :p . 900kb κωδικα μπορουν να κανουν πολλα, και τπτ. Αυτο ομως δεν ειναι κριτηριο απο μονο του.

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το εικονίδιο του GPS εμφανίζεται όταν στις ρυθμίσεις της φωτογραφικής μηχανής είναι ενεργοποιημένη η επιλογή «Αποθήκευση πληροφοριών θέσης». Η συσκευή ψάχνει για στίγμα προκειμένου να ενσωματώσει στο αρχείο τις συντεταγμένες της τοποθεσίας όπου τραβήχτηκε η φωτογραφία ή το βίντεο. Πρόκειται για τη λειτουργία geotagging. ;)

 

που την εχει αυτη την ρυθμιση;

 

που την εχει αυτη την ρυθμιση;

 

ενταξει το βρηκα.

Edited by stendor
Συνεχόμενα μηνύματα - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βρήκα αυτά τα ποστ....νομίζω ότι δεν έχουμε δει ακόμη τίποτα.Είναι ακόμη η αρχή και έχουμε μπροστά μας τουλάχιστον 2 χρόνια υποστήριξης με αναβαθμίσεις.

 

http://mynokiablog.com/2011/03/25/first-major-update-arriving-in-summer-exciting-things-for-symbian-and-qt-lots-of-new-devices-and-platform-improvements/

 

http://blogs.forum.nokia.com/blog/nokia-developer-news/2011/03/25/open-letter-to-developer-community

 

Αυτές οι αναβαθμίσεις που παίρνουμε μέχρι τώρα κάνουν λίγο καλύτερη τη συσκευή...το καλοκαίρι όμως θα έρθει η πρώτη σημαντική αναβάθμιση.

Με αυτήν θα έρθει ο νέος browser,η αλλαγή στο UI,ίσως με τον νέο browser να έρθει και flash 10 (ίσως και ο 10.2 που βγήκε πρόσφατα),και κάτι που μας είχε δείξει η Nokia σε βίντεο παρουσίαση πριν λίγο καιρό το HTML5.

 

Γενικά μη σκάτε τόσο πολύ με τις αναβαθμίσεις.Υπομονή μέχρι το καλοκαίρι.

 

 

ΥΓ: Να και μια φωτό που βρήκα (λογικά ιδέα για το πως θα ήθελαν να γίνει το Symbian με το νέο UI):

 

http://mynokiablog.com/wp-content/uploads/2011/03/IconsN8-332x450.png

Link to comment
Share on other sites

Πάντως, ύστερα από πολύ καιρό παίρνω ένα κινητό στα χέρια μου που περνάνε 2 μήνες και δεν το έχω βαρεθεί! Έχει ήδη τόσες δυνατότητες...και μόνο η αναμονή της PR.2 με κάνει να θέλω να το κρατήσω! Βέβαια, ο κυριότερος λόγος που θέλω να το κρατήσω είναι η καταπληκτική του κάμερα...:happy:
Link to comment
Share on other sites

εχω ενα ν8 και απο χθες μετα το xard reset δεν ανοιγει

1 χρησιμοποιησα και τα 4 κουμπια αλλα τιποτε το μονο που κανει τους 1 και 3 θορυβους

2 δεν μπορω να κανω ουτε το phoenix

3 καμμια ιδεα η πρεπει να παω σε ενα νοκια store και μα μου κανουνε το εργοστασιακιο xard reset

Link to comment
Share on other sites

εχω ενα ν8 και απο χθες μετα το xard reset δεν ανοιγει

1 χρησιμοποιησα και τα 4 κουμπια αλλα τιποτε το μονο που κανει τους 1 και 3 θορυβους

2 δεν μπορω να κανω ουτε το phoenix

3 καμμια ιδεα η πρεπει να παω σε ενα νοκια store και μα μου κανουνε το εργοστασιακιο xard reset

 

ειναι ψιλοαπιθανο να μην φτιαχνεται με phoenix .

ψαξτο λιγο καλυτερα....

Link to comment
Share on other sites

εχω ενα ν8 και απο χθες μετα το xard reset δεν ανοιγει

1 χρησιμοποιησα και τα 4 κουμπια αλλα τιποτε το μονο που κανει τους 1 και 3 θορυβους

2 δεν μπορω να κανω ουτε το phoenix

3 καμμια ιδεα η πρεπει να παω σε ενα νοκια store και μα μου κανουνε το εργοστασιακιο xard reset

 

το βιντεακι τησ αναστασης του ν8 με το φοινικα τη ειδες? για ψαξτο

Link to comment
Share on other sites

το βιντεακι τησ αναστασης του ν8 με το φοινικα τη ειδες? για ψαξτο

 

Ευχαριστω προκαταβολικα δεν αναγνωριζει το tab con usb1 RM -596 στον φοινικα διοτι αυτη μαλλον εχασε τ0 ρμ 596 στο ρεσετ μεσα απο το κινητο και οχι1) Restore (*#7780#) η2) Delete data and restore (*#7370#

ευτυχως με το power κανει του 3 ηχους και 1ι σε κατασταση Brick in the wall".

 

 

αυριο,,,, ο ασθενης στη νοκια

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει πως ενεργοποιώ το triple widget mode στο comingnext 1.3;

Μου βγάζει μόνο ένα widget.... ΣΟΣ το χρειάζομαι πραγματικά.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω προκαταβολικα δεν αναγνωριζει το tab con usb1 RM -596 στον φοινικα διοτι αυτη μαλλον εχασε τ0 ρμ 596 στο ρεσετ μεσα απο το κινητο και οχι1) Restore (*#7780#) η2) Delete data and restore (*#7370#

ευτυχως με το power κανει του 3 ηχους και 1ι σε κατασταση Brick in the wall".

 

 

αυριο,,,, ο ασθενης στη νοκια

 

εγω παντωσ το δικο μου το ειχα παθει τρεισ φορεσ και το ξαναανεστησα με τον φοινηκα...ενω μου ειχε κολησει το προγραμμα και ουτε που αναβε,,,,πλεον ξερω να φτιαχνω οποιοδηποτε κινητο...:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

εχει βρει κανεις στην αθηνα καμια ελευθερη ραδιοφωνικη συχνοτητα που να βολευει για τον πομπο??
phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

εχει βρει κανεις στην αθηνα καμια ελευθερη ραδιοφωνικη συχνοτητα που να βολευει για τον πομπο??

 

δες απο 107 και πανω...

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Με τη ενδειξη της μπαταριας εχει κανεις αλλος προβλημα? εμενα τις περισσοτερες φορες πεφτει απο το 100% στο 70% απευθειας ενω το battery monitor εχει συνεχεια μεγαλη αποκλιση. Τωρα π.χ. το κανονικο μου βγαζει 100% και της εφαρμογης 63%. Δουλεμενη ειναι η μπαταρια εχει κανει τουλαχιστον 15 φορτισεις..
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εχει βρει κανεις στην αθηνα καμια ελευθερη ραδιοφωνικη συχνοτητα που να βολευει για τον πομπο??

 

Δοκιμασε 100.7 και 102.0. Παντα μια απο τις δυο χρησιμοποιω για Αθηνα ικαποιητικα

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Με τη ενδειξη της μπαταριας εχει κανεις αλλος προβλημα? εμενα τις περισσοτερες φορες πεφτει απο το 100% στο 70% απευθειας ενω το battery monitor εχει συνεχεια μεγαλη αποκλιση. Τωρα π.χ. το κανονικο μου βγαζει 100% και της εφαρμογης 63%. Δουλεμενη ειναι η μπαταρια εχει κανει τουλαχιστον 15 φορτισεις..

 

ετσι λειτουργει. απο το 100 στο 70 μετα 50 30 20 10 . δεν με προβληματιζει και εβγαλα το batterymonitor.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.θα με τρελανει η λειτουργια της φωτογραφιας.λοιπον το ειχα στα 12 mp ρυθμισει και οταν τραβαω φωτο μου βγαζει το μυνημα οτι υπαρχει απροδιοριστο λαθος κ να κανω επανακινιση της συσκευης.το κανω κ παλι τα ιδια!το ρυθμισα στα 9 mp και ειναι ενταξει!! τι να συμβαινει βρε παιδια; εσεις πως το εχετε ρυθμισει; και η αληθεια ειναι οτι κ ενας απο τους λογους που το πηρα ηταν τα 12mp!!

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.θα με τρελανει η λειτουργια της φωτογραφιας.λοιπον το ειχα στα 12 mp ρυθμισει και οταν τραβαω φωτο μου βγαζει το μυνημα οτι υπαρχει απροδιοριστο λαθος κ να κανω επανακινιση της συσκευης.το κανω κ παλι τα ιδια!το ρυθμισα στα 9 mp και ειναι ενταξει!! τι να συμβαινει βρε παιδια; εσεις πως το εχετε ρυθμισει; και η αληθεια ειναι οτι κ ενας απο τους λογους που το πηρα ηταν τα 12mp!!

Κάποιο κόλλημα έχει φάει η συσκευή, πιθανότατα με κάποια εφαρμογή που κάνει conflict στην κάμερα! Αν έχεις βάλει κάποιο mod, ίσως να φταίει και αυτό. Γνώμη μου είναι να κάνεις μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.

Εμένα μου έβγαζε αυτό το μήνυμα πριν περάσω την αναβάθμιση και μόνο στη βιντεοσκόπηση, αλλά διορθωνόταν με επαννεκίνηση της συσκευής. Δοκίμασε την επαναφορά και βλέπουμε...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.θα με τρελανει η λειτουργια της φωτογραφιας.λοιπον το ειχα στα 12 mp ρυθμισει και οταν τραβαω φωτο μου βγαζει το μυνημα οτι υπαρχει απροδιοριστο λαθος κ να κανω επανακινιση της συσκευης.το κανω κ παλι τα ιδια!το ρυθμισα στα 9 mp και ειναι ενταξει!! τι να συμβαινει βρε παιδια; εσεις πως το εχετε ρυθμισει; και η αληθεια ειναι οτι κ ενας απο τους λογους που το πηρα ηταν τα 12mp!!

 

γιωργο αν εχεις το mod και το camerapro 1.10 συμβαινει. βγαλε το καμερα προ και ολα θα ειναι ενταξει

Link to comment
Share on other sites

γιωργο αν εχεις το mod και το camerapro 1.10 συμβαινει. βγαλε το καμερα προ και ολα θα ειναι ενταξει

 

οχι δεν εχω το camera pro καθολου.στο mod για την καμερα μηπως εκει κατι γινετε;στην ρυθμιση του;το εχω στο 100/35.μηπως θελει στο αμεσως ποιο κατω;(εχω βαλει αυτα τα mods v6.00)

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

οχι δεν εχω το camera pro καθολου.στο mod για την καμερα μηπως εκει κατι γινετε;στην ρυθμιση του;το εχω στο 100/35.μηπως θελει στο αμεσως ποιο κατω;(εχω βαλει αυτα τα mods v6.00)

 

εχεις βαλει πολλες εφαρμογες του mod. βγαλτο κα ξαναβαλε μονο αυτες για το ν8

Link to comment
Share on other sites

παιδια βοηθειααααα εχω διαγραψη καπιεσ φωτο και βιτεο απο την μνυ μαζικησ αποθη... μπορω να τισ επαναφερω και αν ναι πωσ σασ παρακαλω καπιοσ ποθ γνωριζη ασ με βοηθηση σασ ευχαρηστω
Link to comment
Share on other sites

σιγα μην περιμενω την νοκια ποτε θα βγαλει το update,, και σιγα το update ετσι το εκανε για να μασ δειξει και καλα οτι δεν μασ ξεχασε, ενω στην ουσια αυτο που αλλαζει ειναι μονο το νουμερο,,, ουτε ovi maps εχει καινουργιο ουτε ovistore ουτε τπτ... τσαμπα ο κοποσ... το PR .2 θα βγει το καλοκαιρι τελοσ, ισωσ και πιο μετα...και το PR.3 το 2012 και αμα.. αν φτιαξει και κανα PR.4 ισωσ το βγαλει το 2020,....:lol::lol::lol::lol:
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα εμείς εδώ μέσα όλοι είμαστε πιο έξυπνοι από οποιαδήποτε Νοκια. Απορώ μερικοί γιατί περιμένετε να βγάλει updates η Νοκια και δε τα βγάζετε μόνοι σας. :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Και καλά κάνεις. Άλλοι εδώ μέσα κράζουν επειδή αργεί η Νοκια να βγάλει updates ενώ τα blogs λένε ότι θα έπρεπε να έχει ήδη βγάλει.....

 

θεωρω οτι αυτα ειναι υπερβολες. ολο και κατι καινουργιο βγαινει. δεν ξερω τι γινεται με τα αλλα λειτουργικα παντως η νοκια ολο και κατι εστω μικρο μας δινει. οπως καναμε υπομονη να ερθει το ν8 ετσι θ κανουμε και αναβαθισεις. δεν τρελενομαι να τρεχω να φλασαρω το κινητο. μεχρι τωρα εμαι πολυ ευχαριστημενος και του εχω βαλει οπως παρατηρειται απο αυτα που προτεινω ενα καρο πραγματα. μικρο κολληματα υπαρχουν και ασυμβατοτητες μερικες φορες αλλα γενικα ολα πανε αρκετα καλα. οταν ερθει η αναβαθμιση με χαρα θα την βαλω

Link to comment
Share on other sites

εγω παλι εβαλα την 1.2 μεσω φοινηξ και πατησα το 059D1K6 και μου την εβαλε...¨-) και την εγκατεστησα παροοτι ειχα το 059f049..βαρεθηκα να περιμενω..

 

γιατι την 12 και οχι 13.16 ;;;

υπηρχε προβλημα ; :(

δουλεια δεν είχε ο διάολος....
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...