Jump to content

Nokia N8-00 (Απορίες / Ερωτήσεις / Προβλήματα) - Μέρος Ι


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εγω το θελω το κινητο για να εχει καλες φοτο,καλη μουσικη, καλο βιντεο και σχετικα καλο ιντερνερτ θεωρω οτι το ν8 ειναι σουπερ για αυτα τα στανταρ

 

Στα πρωτα τα πηγαινει υπεροχα,στο ιντερνετ οχι [σε συγκριση βεβαια με τα καλυτερα που υπαρχουν στο τομεα αυτο].Θα παρεις ενα ολοκληρωμενο τηλ,που θα εχει δωρεαν αρκετες εφαρμογες χρησιμες

Βεβαια εχει και εξαιρετικο δεκτη wifi ,καθως και εξαιρετικο δεκτη δικτυου

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μια ερωτισουλα .. γιατι ενω εχω internet και μπαινω στον browser οταν παω να ανοιξω μια εφαρμογη που πρεπει να μπει στο ιντερνετ μου λεει connection unavailable ? εχω cosmote !! δεν ξερω τι παιζει και εχει αρχισει να με εκνευριζει..
Link to comment
Share on other sites

εγω το θελω το κινητο για να εχει καλες φοτο,καλη μουσικη, καλο βιντεο και σχετικα καλο ιντερνερτ θεωρω οτι το ν8 ειναι σουπερ για αυτα τα στανταρ

 

μόλις έκανες την πλήρη περιγραφή του ν8 . Απλά οι φωτογραφίες είναι απιστευτες και το βίντεο παρα πολύ καλό :)

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια. παω κωνσταντινουπολη αυριο και θα ηθελα να ξερω τι ρυθμισεις πρεπει να κανω στο ν8 ετσι ωστε να μη μπει ποτε στο ιντερνετ παραμονο σε wlan. γιατι ειναι τρελη η χρεωση... ευχαριστω

 

Σε Symbian Anna, πιστεύω πως το μενού του N8 δεν διαφέρει από το μενού του C6-01, όπου η αντίστοιχή ρύθμιση βρίσκεται στο:

Μενού -> Ρυθμίσεις -> Συνδεσιμότητα -> Ρυθμίσεις -> όπου αναφέρει εδώ χρήση δεδομένων, επέλεξε το "Μόνο WLAN" (λογικά είναι το δεύτερο και το τρίτο).

Και είσαι έτοιμος.

 

- - - - -

 

Υ.Γ. Με πρόλαβαν παραπάνω.

Edited by fishfemale
Συμπλήρωση

Όλα δικά σου μάτια μου κι ο πόνος σου δικός μου

είδαν πολλά τα μάτια μου στις γειτονιές του κόσμου...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα απο έναν φίλο εδώ μέσα πως αν απενεργοποιήσουμε το Java/ECMA script στον browser πηγαίνει κάπως πιο γρήγορα(o browser). Αυτό πέρα απο αυτό το θετικό , τι αρνητικό έχει σαν επιλογή ? Edited by SaintPetrouil

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα απο έναν φίλο εδώ μέσα πως αν απενεργοποιήσουμε το Java/ECMA script στον browser πηγαίνει κάπως πιο γρήγορα(o browser). Αυτό πέρα απο αυτό το θετικό , τι αρνητικό έχει σαν επιλογή ?

Δεν θα βλέπεις ό,τι έχει Javascript. :p

Edited by terrestial
Link to comment
Share on other sites

Μια φίλη θέλει να πάρει Ν8 όχι με ελληνικό product code από κάποιο κατάστημα εκτός Nokia αλλά της είπαν ότι σε κάθε αναβάθμιση θα χάνει τα ελληνικά. Μπορείτε να μου πείτε που υπάρχει ένα thread γι αυτό το θέμα;
Link to comment
Share on other sites

Μια φίλη θέλει να πάρει Ν8 όχι με ελληνικό product code από κάποιο κατάστημα εκτός Nokia αλλά της είπαν ότι σε κάθε αναβάθμιση θα χάνει τα ελληνικά. Μπορείτε να μου πείτε που υπάρχει ένα thread γι αυτό το θέμα;

Θα χάσει τα Ελληνικά αν κάνει τις αναβαθμίσεις μέσω υπολογιστή. Αν τις κάνεις over the air τότε δεν θα χάσει τα Ελληνικά. Διάβασε το Περί παράλληλων εισαγωγών.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Μια φίλη θέλει να πάρει Ν8 όχι με ελληνικό product code από κάποιο κατάστημα εκτός Nokia αλλά της είπαν ότι σε κάθε αναβάθμιση θα χάνει τα ελληνικά. Μπορείτε να μου πείτε που υπάρχει ένα thread γι αυτό το θέμα;

Δεν είναι ανάγκη να το πάρει από Nokia Care. Αρκεί να έχει ελληνικό product code.

Link to comment
Share on other sites

Μια φίλη θέλει να πάρει Ν8 όχι με ελληνικό product code από κάποιο κατάστημα εκτός Nokia αλλά της είπαν ότι σε κάθε αναβάθμιση θα χάνει τα ελληνικά. Μπορείτε να μου πείτε που υπάρχει ένα thread γι αυτό το θέμα;

 

αυτο μου δινει μια εξηγηση παντως γιατι δεν βγαζουν αναβαθμισεις firmware για τα καθαρα ελληνικα product code ή τουλαχιστον καθυστερουν απιστευτα. Μαλλον η κυκλοφορια καθαρα ελληνικων N8 σταματησε. Ευτυχως που υπαρχει και το Phoenix για να περναμε οτι θελουμε.

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

αυτο μου δινει μια εξηγηση παντως γιατι δεν βγαζουν αναβαθμισεις firmware για τα καθαρα ελληνικα product code ή τουλαχιστον καθυστερουν απιστευτα. Μαλλον η κυκλοφορια καθαρα ελληνικων N8 σταματησε. Ευτυχως που υπαρχει και το Phoenix για να περναμε οτι θελουμε.

Μη λέτε ό,τι να 'ναι.

Link to comment
Share on other sites

Μη λέτε ό,τι να 'ναι.

 

αυτα λενε τα παπαγαλακια στην cosmote, wind κλπ... και δυστυχως τα πιστευει και ο κοσμος

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Παιδια χτες το βραδ χρησειμοποιησα την βιντεοσκοπηση σε club, σημερα που εβαλα να δω τα βιντεακια προσεξα οτι το μπασο στον ηχο εχει τρομερη παραμορφωση και ηθελα να ρωτησω αν αυτο ειναι φυσιολογικο. Παρεπιπτοντως εχω περασει την belle δεν ξερω αν συμαινει κατι

Maybe you were right

But baby I was lonely

I don't want to fight

I'm tired of being sorry ...:shifty:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια χτες το βραδ χρησειμοποιησα την βιντεοσκοπηση σε club, σημερα που εβαλα να δω τα βιντεακια προσεξα οτι το μπασο στον ηχο εχει τρομερη παραμορφωση και ηθελα να ρωτησω αν αυτο ειναι φυσιολογικο. Παρεπιπτοντως εχω περασει την belle δεν ξερω αν συμαινει κατι

 

Αυτό με ρωτάει και η κοπέλα μου συνέχεια. Μα είναι δυνατόν μέσα σε club να κάνεις σωστή ηχογράφηση (μέσω βιντεοσκόπησης έστω) ? Τα ηχεία βαράνε στην τσίτα και περιμένεις η ευαισθησία ενός κινητού να μην παραμορφώνει κατά την εγγραφή και επομένως κατά την αναπαραγωγή του μετά? Νομίζω δεν υπάρχει τρόπος να χαμηλώσεις την ευαισθησία του μικροφώνου, εκτός αν υπάρχει κάποια εφαρμογή.

Link to comment
Share on other sites

Οκ τουλαχιστον ειναι αναμενομενο. Απλα το θεωρω προβλημα μιας και η συσκευη μπορει ανετα να καταγραψει πολυ καλο βιντεο, επρεπε να υπαρχει μια ρυθμηση για να επιλεξει ο χρηστης περιβαλλον βιντεοσκοπησης ή ευαισθησια του μικροφωνου. Αρα δεν υπαρχει ουτε εφαρμογη για να γινει κατι ετσι?

Maybe you were right

But baby I was lonely

I don't want to fight

I'm tired of being sorry ...:shifty:

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το έχω παρατηρήσει, κάνει κάτι σαν "φύσημα" στον ήχο! Όχι πάντα βέβαια. Το παράδοξο είναι ότι με παλαιότερες συσκευές όπως το C905 & C902 (που έχω ακόμα) οι οποίες επίσης έχουν στερεοφωνική ηχογράφηση, δεν μου συνέβαινε ποτέ αυτό... πεντακάθαρος ήχος και στα πιο θορυβώδη περιβάλλοντα!!
Link to comment
Share on other sites

Γιατι συνεχίζετε να λέτε για αναβαθμίσεις λογισμικού ΟΤΑ?

Βγήκε σε κανέναν και δεν το μάθαμε?

Εγώ έχω "Γερμανικό" Ν8 και μέχρι στιγμής δεν έχει βγεί αναβάθμιση ΟΤΑ.

Μόνο μέσω υπολογιστή.

Link to comment
Share on other sites

Γιατι συνεχίζετε να λέτε για αναβαθμίσεις λογισμικού ΟΤΑ?

Βγήκε σε κανέναν και δεν το μάθαμε?

Εγώ έχω "Γερμανικό" Ν8 και μέχρι στιγμής δεν έχει βγεί αναβάθμιση ΟΤΑ.

Μόνο μέσω υπολογιστή.

 

Οι αναβαθμίσεις χωρίζονται σε major και minor... Οι major (μέχρι στιγμής) στο Ν8 γίνονται μόνο μέσω υπολογιστή, οι minor γίνονται και μέσω ΟΤΑ.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Αυτό με ρωτάει και η κοπέλα μου συνέχεια. Μα είναι δυνατόν μέσα σε club να κάνεις σωστή ηχογράφηση (μέσω βιντεοσκόπησης έστω) ? Τα ηχεία βαράνε στην τσίτα και περιμένεις η ευαισθησία ενός κινητού να μην παραμορφώνει κατά την εγγραφή και επομένως κατά την αναπαραγωγή του μετά? Νομίζω δεν υπάρχει τρόπος να χαμηλώσεις την ευαισθησία του μικροφώνου, εκτός αν υπάρχει κάποια εφαρμογή.

 

Στο μαγαζι παντως σε ΚΑΡΑΟΚΕ βραδια με πολυ δυνατο ηχο και ηχογραφηση πολυ κοντα στο ηχειο μια χαρα ηχο εγραψε και ψωρις παραμορφοση

KTLK
Link to comment
Share on other sites

Οκ εχω και σχετικα καλα νεα. Η camcorder sony καποιου φιλου κατεγραψε και αυτη παραμορφωμενο ηχο. Τουλαχιστον ετσι ακουγετε πιο λογικο.Απλα η ρυθμηση που αναφερα πιο πανω θα ηταν πολυ χρησημη

Maybe you were right

But baby I was lonely

I don't want to fight

I'm tired of being sorry ...:shifty:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μπορειτε να μου πειτε πως βγαζω καντινες φωτο...??? Σε στυλ macro....:(
android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μπορειτε να μου πειτε πως βγαζω καντινες φωτο...??? Σε στυλ macro....:(

 

επιλεγοντας το macro απο τις ρυθμισεις..(κοντινο πλανο το εχει,με το γνωστο λουλουδι),τι πιο απλο?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά! Έχω ένα θέμα με το κινητό μου...έκανα πρόσφατα ανανέωση του software μέσω Nokia Ovi Suite (έκδοση 022.014) και πλέον χάθηκαν τα Ελληνικά...από τα λίγα που διάβασα μέσα στις προηγούμενες σελίδες περί Product Code, OTA και Flashaρισμα δεν έβγαλα άκρη, δηλώνω άσχετος. Μπορεί κάποιος να με καθοδηγήσει όσο πιο λεπτομερώς μπορεί ώστε να επαναφέρω τα Ελληνικά στη συσκευή? Ευχαριστώ προκαταβολικά!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και Χρόνια πολλά, να ρωτήσω πόσο σας κρατάει η μπαταρία του N8 με lite χρήση αλλά και full χρήση; Αυτή η Άννα δίνει τίποτα στο κινητό από performance ή μόνο lag; Δε ξέρω αν θα κάνω update μάλλον όχι αν το πάρω. Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά! Έχω ένα θέμα με το κινητό μου...έκανα πρόσφατα ανανέωση του software μέσω Nokia Ovi Suite (έκδοση 022.014) και πλέον χάθηκαν τα Ελληνικά...από τα λίγα που διάβασα μέσα στις προηγούμενες σελίδες περί Product Code, OTA και Flashaρισμα δεν έβγαλα άκρη, δηλώνω άσχετος. Μπορεί κάποιος να με καθοδηγήσει όσο πιο λεπτομερώς μπορεί ώστε να επαναφέρω τα Ελληνικά στη συσκευή? Ευχαριστώ προκαταβολικά!

 

Χρόνια Πολλά !!!

Δες εδώ είναι πολύ λεπτομερής οδηγός:

Οδηγός για εργοστασιακό φλασάρισμα του Ν8

ή πήγαινε καλύτερα σε ένα NokiaCare να σου τα περάσουνε

;)

http://www.myphone.gr/forum/image.php?u=11306&type=sigpic&dateline=1348034580
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...