Jump to content

Nokia N8-00 (Απορίες / Ερωτήσεις / Προβλήματα) - Μέρος Ι


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα και Χρόνια πολλά, να ρωτήσω πόσο σας κρατάει η μπαταρία του N8 με lite χρήση αλλά και full χρήση; Αυτή η Άννα δίνει τίποτα στο κινητό από performance ή μόνο lag; Δε ξέρω αν θα κάνω update μάλλον όχι αν το πάρω. Ευχαριστώ!

 

η Αννα μονο υπερ εχει και τιποτε κατα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Προσπάθησα με το phoenics αλλά μετά από το check availability μου βγάζει κάποιο μήνυμα και δεν με αφήνει να συνεχίσω.

 

αφου εισαι σε αυτη τη φαση BELLE αιναι η καλυτερη λυση. μπες στο φορουμ που εχει στην υπογραφη του ο lagoskon και βαλε την ελληνικη και εισαι πρωτος. εκει θα βρεις και αναλυτικους οδηγους για φλασαριμα και βιντεακια στο youtube που περιγραφουν τη διαδικασια

τα μεγαλυτερα ψεματα...εχουν μια δοση αληθειας!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και Καλή Χρονιά !!!

 

Έχω ένα πρόβλημα , δεν εμφανίζονται στην έκθεση όλες οι φωτογραφίες και τα video που έχω στο κινητό. Το έχω ρυθμίσει να αποθηκεύονται στην εξωτερική κάρτα μνήμης. Μετά από ένα συγχρονισμό με τον υπολογιστή εξαφανίστηκαν από την έκθεση ενώ υπάρχουν στη μνήμη (και το PC). Δυο τρεις νέες φώτο που τράβηξα εμφανίζονται κανονικά. Καμιά ιδέα ? :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και Καλή Χρονιά !!!

 

Έχω ένα πρόβλημα , δεν εμφανίζονται στην έκθεση όλες οι φωτογραφίες και τα video που έχω στο κινητό. Το έχω ρυθμίσει να αποθηκεύονται στην εξωτερική κάρτα μνήμης. Μετά από ένα συγχρονισμό με τον υπολογιστή εξαφανίστηκαν από την έκθεση ενώ υπάρχουν στη μνήμη (και το PC). Δυο τρεις νέες φώτο που τράβηξα εμφανίζονται κανονικά. Καμιά ιδέα ? :rolleyes:

 

τι εχεις πανω αννα η μπελλ

τα μεγαλυτερα ψεματα...εχουν μια δοση αληθειας!!!
Link to comment
Share on other sites

Anna (εργοστασιακή ;))

 

για δοκιμασε κανενα restart και ανανεωση εκθεσης. περιεργο μου ακουγεται αυτο που λες.

τα μεγαλυτερα ψεματα...εχουν μια δοση αληθειας!!!
Link to comment
Share on other sites

Για βοηθάτε ρε παιδιά μπας και το σώσουμε.

 

Μετά από πτώση (από μόλις μισό μέτρο) ξεκόλλησε το μισό κάτω πλαστικό. Δεν κουμπώνει πάνω στο υπόλοιπο, όσο και αν προσπάθησα.

Καμια ιδέα αν μπορώ να κάνω κάτι εκτός από το να το πάω στο Nokia service;

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Για βοηθάτε ρε παιδιά μπας και το σώσουμε.

 

Μετά από πτώση (από μόλις μισό μέτρο) ξεκόλλησε το μισό κάτω πλαστικό. Δεν κουμπώνει πάνω στο υπόλοιπο, όσο και αν προσπάθησα.

Καμια ιδέα αν μπορώ να κάνω κάτι εκτός από το να το πάω στο Nokia service;

αυτο το καπακι βγαινει αφου αφαιρεσεις τις 2 πλαινες βιδες, αρα το πιθανοτερο ειναι να εχει σπαει απο τη μια πλευρα το πλαστικο, γι αυτο και κρεμασε.

μαλλον καλυτερα να πας σε nokia care

Link to comment
Share on other sites

αν θεσ να το παλεψεις μονος σου τσεκαρε κανενα βιντεακι για το πως αλλαζουν μπαταρια δειχνει αναλυτικα πως αφαιρουν τις πλαινες βιδες για να τσεκαρεις τι εχει χαλασει,αν και εγω λεω σε νοκια να το πας καλυτερα, πανω απο 20 ευρω δεν πιστευω να σου παρουν ,αν ειναι μονο το πλαστικο.
Link to comment
Share on other sites

Για βοηθάτε ρε παιδιά μπας και το σώσουμε.

 

Μετά από πτώση (από μόλις μισό μέτρο) ξεκόλλησε το μισό κάτω πλαστικό. Δεν κουμπώνει πάνω στο υπόλοιπο, όσο και αν προσπάθησα.

Καμια ιδέα αν μπορώ να κάνω κάτι εκτός από το να το πάω στο Nokia service;

 

αυτο το καπακι βγαινει αφου αφαιρεσεις τις 2 πλαινες βιδες, αρα το πιθανοτερο ειναι να εχει σπαει απο τη μια πλευρα το πλαστικο, γι αυτο και κρεμασε.

μαλλον καλυτερα να πας σε nokia care

 

Δεν χρειάζεται να αφαιρεθούν τελείως.

Ξεβίδωσε και τις δύο λίγο να ελευθερωθεί το καπάκι, (αν έχεις τορκ κατσαβιδάκι)

τράβηξε το σιγά σιγά και μετά ξανά βάλτο συρταρωτά.

 

Edited by antheod
youtube
http://www.myphone.gr/forum/image.php?u=11306&type=sigpic&dateline=1348034580
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά για τις συμβουλές και κυρίως για το video. :)

Άμα βρω κατσαβίδι που να κάνει θα το δοκιμάσω και θα σας ενημερώσω. Αυτή τη στιγμή δε μένω σπίτι μου, οπότε δεν παίζουν εργαλεία.

 

Ούτως ή άλλως μέχρι να μου έρθει επίσημα η Belle (ελπίζω σε λιγότερο από ένα μήνα) δεν θα το πολυ-χρειαστώ (το χρησιμοποιώ κυρίως για δεύτερη SIM, κάμερα και mp3 player στις διακοπές).

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Για βοηθάτε ρε παιδιά μπας και το σώσουμε.

 

Μετά από πτώση (από μόλις μισό μέτρο) ξεκόλλησε το μισό κάτω πλαστικό. Δεν κουμπώνει πάνω στο υπόλοιπο, όσο και αν προσπάθησα.

Καμια ιδέα αν μπορώ να κάνω κάτι εκτός από το να το πάω στο Nokia service;

Αυτά τα πλαστικά είναι τα πιο αδύναμα σημεία του κινητού...υποθέτω όμως ότι εσκεμμένα φτιάχτηκε έτσι για να μην υπάρχει πρόβλημα με το σήμα! Εγώ σώθηκα τόσο καιρό με μια θήκη σιλικόνης που εφαρμόζει τέλεια στη συσκευή και δεν γλιστράει άμα το ακουμπάς σε λείες επιφάνειες. Την "φοράω" όταν βγαίνω έξω και έχει γλυτώσει από αρκετές πτώσεις! Αν πέφτει κάτω "γυμνό" με τις γωνίες, όσο μικρό και να είναι το ύψος μπορεί να πάθει τέτοια ζημιά. Δεν είναι παράλογο. Νομίζω ότι η καλύτερη λύση τώρα είναι το Nokia Care και κατόπιν η αγορά τέτοιας θήκης... ;)

Link to comment
Share on other sites

για τα email τιποτα????ειναι τραγικο να βγαζεις photos k να μην μπορεις να τις στειλεις!!!βρηκα εναν τροπο εμμεσο,αλλα δεν με ψηνει..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

για τα email τιποτα????ειναι τραγικο να βγαζεις photos k να μην μπορεις να τις στειλεις!!!βρηκα εναν τροπο εμμεσο,αλλα δεν με ψηνει..

 

Τραγικό όντως! Ποιος σου είπε ότι δεν μπορείς να το κάνεις φίλε; :confused:

 

*Πας στην εικονίτσα που θες να στείλεις πατάς options - send - via mail

 

Ε δεν είναι και δύσκολο.. :)

 

 

pgestopoulos, αγαπημένο κινητό το 7610, από τα πρώτα μου!

Edited by Pitsikoulina
Link to comment
Share on other sites

Τραγικό όντως! Ποιος σου είπε ότι δεν μπορείς να το κάνεις φίλε; :confused:

 

*Πας στην εικονίτσα που θες να στείλεις πατάς options - send - via mail

 

Ε δεν είναι και δύσκολο.. :)

 

 

pgestopoulos, αγαπημένο κινητό το 7610, από τα πρώτα μου!

 

τι στο καλό, όλοι avatar αλλάζουμε αυτές τις μέρες ???

 

ούτε κάν options δεν πατάς αν δεν θέλεις.. κάνεις "δεξι" κλικ στην φωτογραφία και πατάς αποστολή με μιας. (δεξί κλικ = παρατεταμένο πάτημα πάνω στην μικρογραφία της φωτογραφίας)

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

ααα! εγω ειμαι σταθερος, δε πιστευω να αλλαξω ποτε :p συναισθηματικη αξια...

 

επισης υπαρχει και το mobile documents που ειναι πανευκολο να στειλεις....

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Τραγικό όντως! Ποιος σου είπε ότι δεν μπορείς να το κάνεις φίλε; :confused:

 

*Πας στην εικονίτσα που θες να στείλεις πατάς options - send - via mail

 

Ε δεν είναι και δύσκολο.. :)

 

 

pgestopoulos, αγαπημένο κινητό το 7610, από τα πρώτα μου!

 

φιλε μου για δοκιμασε να στειλεις 2 μαζι..αυτο που εννοω ειναι οτι δεν μπορεις να στειλεις mail πανω απο 2ΜΒ.....οποτε μια photo στο Ν8 ειναι 1,5ΜΒ κ με το ζορι παει..η μονη λυση ειναι να μην κανεις αποδοχη τους ορους χρησης οταν στηνεις το mail σου κ να το στησεις χειροκινητα,αλλα αν το εχεις στησει θελει ρεσετ.ο λογος ειναι οτι πας μεσω νοκια σερβερ κ ετσι τον παρακαμπτεις. τραγικο απλα!με το arc S εστειλα 10 photos (του Ν8) μαζι..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά.

Λοιπόν έχω ένα Ν8, το οποίο δεν αναγνωρίζει την κάρτα SIM. Έβαλα κάρτα SIM με microsim adaptor (o οποίος κολλάει μέσα στη συσκευή και δε βγαίνει τόσο εύκολα όσο η κανονική κάρτα SIM) και δεν μου την αναγνώριζε. Μετά προσπάθησα να βάλω κανονική κάρτα SIM (χωρίς microsim adaptor) και πάλι τα ίδια (δεν μου την αναγνώριζε).

Τι μπορεί να φταίει ? Μήπως έχει κάποιο πρόβλημα το λογισμικό ?

Έκανα ένα μικρό search εδώ μέσα, αλλά δεν βρήκα κάτι. Το μόνο που διάβασα είναι κάποιοι χρήστες πήγαν το κινητό για service.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Hello !
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά.

Λοιπόν έχω ένα Ν8, το οποίο δεν αναγνωρίζει την κάρτα SIM. Έβαλα κάρτα SIM με microsim adaptor (o οποίος κολλάει μέσα στη συσκευή και δε βγαίνει τόσο εύκολα όσο η κανονική κάρτα SIM) και δεν μου την αναγνώριζε. Μετά προσπάθησα να βάλω κανονική κάρτα SIM (χωρίς microsim adaptor) και πάλι τα ίδια (δεν μου την αναγνώριζε).

Τι μπορεί να φταίει ? Μήπως έχει κάποιο πρόβλημα το λογισμικό ?

Έκανα ένα μικρό search εδώ μέσα, αλλά δεν βρήκα κάτι. Το μόνο που διάβασα είναι κάποιοι χρήστες πήγαν το κινητό για service.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

καλησπερα.

οδηγιες χρησης-ξεκινωντας-καρτα sim λεει σημαντικο μην χρησιμοποιειτε σε αυτην την συσκευη καρτα micro sim με προσαρμογεα.ευχομαι να μην εγινε καποια ζημια και δεν στο περασουνε στην εγγυηση :(

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.

οδηγιες χρησης-ξεκινωντας-καρτα sim λεει σημαντικο μην χρησιμοποιειτε σε αυτην την συσκευη καρτα micro sim με προσαρμογεα.ευχομαι να μην εγινε καποια ζημια και δεν στο περασουνε στην εγγυηση :(

 

To δούλευα εδώ και μέρες με microsim adaptor. Τώρα δεν μου αναγνωρίζει την κάρτα sim. Αλλά ούτε και με κανονική sim μου την αναγνωρίζει.

Hello !
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως μαλλον εσπασες τις επαφες του αναγνωστη της σιμ καρτας..50 ευρω ζημια...Πηγαινε σε ενα Νοκια care κ στο φτιαχνουν αμεσως
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Έχω ένα N8 από τον Μάρτιο. Τις τελευταίες 10 μέρες παρατηρώ ότι η μπαταρία του αδειάζει μέσα σε 4 ώρες σχεδόν όλη ακόμα και σε εξοικονόμηση ενέργειας. Τι μπορεί να φταίει άραγε; Βασικά ποτέ δεν πετούσε από ταχύτητα ίσως επειδή κι εγώ το ζόριζα με εφαρμογές. Αλλά αυτό με την μπαταρία είναι πολύ ενοχλητικό.
Link to comment
Share on other sites

Σε ποιό σημείο του Οs γράφει τα δεδομένα θέσης ? Εννοώ γεωγραφικό πλάτος/μήκος, υψόμετρο και όλα όσα έγραφε στα Symbian^5th/3d edition ? Edited by impreza_sti

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...