Jump to content

Sony Ericsson Xperia Pro


BMW116i
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

@konstantinoslp το προσπαθησα και αυτο αλλα τιποτα δεν εχει το το "χ" για να την διαγραψω...

Xperia Pro and waiting with impatience for my "Ice Cream Sandwich"

 

Summer's All Around ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 497
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

@konstantinoslp το προσπαθησα και αυτο αλλα τιποτα δεν εχει το το "χ" για να την διαγραψω...

 

με ποιο δοκιμασες να το σβησεις; δοκιμασες με το titanium backup?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ξερεις κανεις τι γινετε? Ειχαν παει Μαιο και εχουν φτασει μεσα Μαιου και τιποτα ακομα!!

Xperia Pro and waiting with impatience for my "Ice Cream Sandwich"

 

Summer's All Around ;)

Link to comment
Share on other sites

ουφ άντε κι εγώ βαρέθηκα.. εν τω μεταξύ με όλα τα updates των εφαρμογών για την ICS το κινητό έχει αρχίσει και σέρνεται και μου δίνει στα νεύρα.. έχω 5 gb ελεύεθρα και κάνει αυτή τη δουλειά, δλδ αμα βάλω κανένα τραγούδι παραπάνω τι θα γίνει.. η απόκρισή του είναι άθλια πλέον.. πού πήγε εκείνη η εποχή με το ρουτ που δεν κόλλαγε πουθενά και πήγαινε σφεντόνα.. αυτά τα περιττά πράγματα μέσα με ενοχλούν πάρα πολύ.. εν τω μεταξύ μου βγάζει κάθε μέρα να κάνω update στην εφαρμογή του facebook που δε χρησιμοποιώ και κάθε μέρα επιλέγω να την αγνοώ.. έχω ανοίξει πόλεμο με το τηλ.. αστείο μεν πόλεμο δε.. είπαμε το αγαπώ, το αγαπώ.. αλλά έχει και η υπομονή τα όρια της έτσι;; (πριν την πτώχευση πάντα) :p:lol:
'cause somewhere in the crowd there' s you!..
Link to comment
Share on other sites

Με το να βάλεις τραγούδια δεν πρόκειται να βαρύνει κι άλλο το κινητό. Πιθανόν λόγω των αναβαθμίσεων τρέχουν διάφορα στο παρασκήνιο και το φορτώνουν. Προγράμματα σαν το fb από τη στιγμή που είσαι root θα έπρεπε να είναι από τα πρώτα που έχουν φύγει!
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

ωωωωωω... ωωω.. ω!!

 

δε με προσέχεις όταν μιλάω και καταλαβαίνεις τις συνέπειες!!:p :lol:

 

δεν είμαι πια ρουτ γιατί στην έκδοση που έχει τώρα το κινητό το ρουτ είναι πολύπλοκη διαδικασία και δε μου κόβει να το κάνω (δε φαντάζομαι να συμφωνήσεις!):p

 

αχ αυτό λέω κι εγώ, πού είναι η εποχή του υπέροχου ρουτ που είχα πετάξει τα πάντα όλα (σχετικά) και δεν κόλλαγε τίποτε.. υπάρχει τίποτε άλλο που μπορώ να κάνω λες;; ή απλά να περιμένω το παγωτό και μετά -θα βγει ρουτ;- να το ξαλαφρώσω;;

 

ΥΓ: για την υπογραφή δεν εχω σχόλιο.. γνωστό και αληθινό ως επί το πλείστον.. προσυπογράφω..(τώρα "της"/"του" αυτό παίζει συνήθως..)

'cause somewhere in the crowd there' s you!..
Link to comment
Share on other sites

Εκτός του να περιμένεις την ICS της οποίας το root είναι γελοίο μπορείς να κάνεις δυο πράγματα:

Το ένα είναι να περάσεις μέσω flashtool την ICS το οποίο έχει μεγάλο ρίσκο μιας και ενδέχεται από το να μην ανοίγει καν το κινητό μέχρι, απλά, να μην δουλεύει το hardware πληκτρολόγιο.

Το δεύτερο είναι να γυρίσεις στην 042 (δεν θυμόμουν ότι έχεις πάει στην 062 οπότε με σοκολατάκια, λουλούδια, κόσμημα καθαρίζουμε :p) πάλι μέσω flashtool.

 

Επειδή δεν σε κόβω να κάνεις κάποιο από τα παραπάνω τότε περιμένεις. Λογικά θα την έχετε σύντομα. Αλήθεια έχετε συνδέσει το SEUS να δείτε τι σας βγάζει;

 

Υ.Γ.: "της"/"του" δεν παίζει. "της" σκέτο!!!!! :p :p :lol:

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

χα χα χα!! καλώς δε με κόβεις διότι δεν περισσεύει φαιά ουσία... αυτό το φλαστουλ το προσπάθησα μια φορά παλιά αλλά δεν έβγαζα άκρη και δεν είμαι σε διαύγεια τώρα οπότε άσ'το.. θα βάλω το σεους να δω αν και δεν πιστεύω.. ευχαριστώ!!

 

ΥΓ: ε, όχι.. θα διαφωνήσω.. σίγουρα το "της" ισχύει, εντελώς αλλά μη μου πεις ότι δεν έχουν υποπέσει στην αντίληψή σου περιπτώσεις δραματικών οιδιπόδειων... ε, τώρα.. μεταξύ κατεργαρέων ειλικρίνεια.. άμα πέσεις σε τέτοια περίπτωση είναι ό,τι χειρότερο.. (μακριά από μας -κι όπου θέλει ας είναι)

 

EDIT:

λοιπόν, να πω το εξής: χθες του ξαναπέρασα την έκδοση με το seus γιατί το προηγούμενο είχε γίνει ασύρματα.. είμαστε στην 0.69

προς το παρόν πετάει, δεν κολλάει πουθενά. ήρθε και στάνιαρε το κινητάκι μας. λέτε να ηταν αυτό το πρόβλημα;; το pc companion πάντως δε βρίσκει ICS προς το παρόν.. τίποτα.. τεσπα, δεν μπόρεσα να αποφύγω το σβήσιμο και το επανασουλούπωμα με κράτησε ξάγρυπνη 3 ώρες.. άτιμο.. με πιάνουν και κάτι ψυχαναγκαστικά να τα βάλω στην ίδι αθέση που ήταν και πριν και καταλαβαίνετε... ελπίζω να κρατήσει... ουφ...

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
'cause somewhere in the crowd there' s you!..
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

@lisa είμαι πανευτυχής γιατί πριν από λίγο διάβασα ότι τα κινητάκια μας από την άλλη εβδομάδα θα αρχίσουν να πέρνουν την αναβάθμιση ;)

 

@zxr ήθελα να σε ρωτήσω...Με την αναβάθμιση ήτε την κάνουμε μέσω pc companion ήτε ΟΤΑ χάνονται οι επάφες και αρχεία?

Xperia Pro and waiting with impatience for my "Ice Cream Sandwich"

 

Summer's All Around ;)

Link to comment
Share on other sites

Μέσω ΟΤΑ δεν νομίζω να γίνεται η αναβάθμιση οπότε μη σε απασχολεί. Μέσω pc companion δεν χάνεις τίποτα αλλά καλού κακού κράτα ένα backup. Συνιστώ να την κάνεις μέσω SEUS για να σβηστούν το πάντα και να έχεις ένα τηλέφωνο με clean installation. Αν δεν το κάνεις ενδέχεται να έχεις κολλήματα.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον μου ηρθε η αναβαθμιση για την 4.0 αλλα η διαδικασια με το pc companion φτανει μεχρι το τελος και μετα μου λεει δεν ηταν ικανη η ολοκληρωση της διαδικασιας ή κατι τετοιο!! Τι να κανω?? Με SEUS δεν εχω δοκιμασει ακομα...

Xperia Pro and waiting with impatience for my "Ice Cream Sandwich"

 

Summer's All Around ;)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον μου ηρθε η αναβαθμιση για την 4.0 αλλα η διαδικασια με το pc companion φτανει μεχρι το τελος και μετα μου λεει δεν ηταν ικανη η ολοκληρωση της διαδικασιας ή κατι τετοιο!! Τι να κανω?? Με SEUS δεν εχω δοκιμασει ακομα...

 

Δοκιμασε με σεους!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον εκανα την αναβαθμιση ολα καλα με το SEUS αλλα εχασα ολες τις φωτο μου. Ειχα κανει back up τα παντα αλλα ενω οταν το ανοιξα οι μουσικη μου ηταν μεσα και οι εφαρμογες μου ηταν εκει η φωτο μου πουθενα. Πηρα μονο την καρτα μνημης και την εβαλα με ανταπτορα στο pc μου και μου εδειχνε ολα τα αρχεια ενω αν συνδεσω μονο το κινητο δεν μου δειχνει τις φωτο :/

 

Γενικα οταν το ανοιξα λαγγαρε αρκετα το κινητο αλλα κατα τα αλλα ολα μια χαρα...Δεν το εχω ψαξει πολυ αλλα αρκετα πραγματα μου φαινονται ιδια με την 2.3.4 .

Xperia Pro and waiting with impatience for my "Ice Cream Sandwich"

 

Summer's All Around ;)

Link to comment
Share on other sites

κι εγώ στα ίδι αείμαι χθες σύνδεσα το κινητό στον υπολογιστή να φορτίσει και ήρθε η ευτυχής ενημέρωση!!! κι εμενα όταν άνοιξε κολλούσ ελίγο αλλά μετά είναι είναι οκ.. εμένα δε μου έσβησε τίποτε αν και το φοβόμουν.. ευτυχώς.. ούτε καν τις ρυθμίσεις στις εφαρμογές.. είναι ωραίο, νομίζω λιγότερω φανταζί από το 2.3.4 και μπορώ ν απω πως οι 2 πιο ευχάριστε διαφορές που βρήκα είναι 1ον ότι μπορείς να εναλλάσεις λογαριασμούς και στο gtalk.. και επιτέλους!!! επεξεργασία της φωτογραφίας που βγάζεις με την κάμερα!!! επιτέλους!! κατά τα άλλα 2 απορίες.. δεν βρίσκω τη "λήψη στιγμιότυπου" -δεν υπάρχει πια στο κουμπί ενεργοποίησης/απενεργοποίησης και επιπλέον δεν βρίσκω πώς μπορώ να καλέσω με βιντεοκλήση μέσω gtalk.. αν γνωρίζιε κανείς.. please... κατά τα άλλα τρελές ή φοβιστικές αλλαγές δεν βρίσκω.. είναι όμορφο γενικά.. ας ελπίσουμε να κυλήσει απροβλημάτιστα..
'cause somewhere in the crowd there' s you!..
Link to comment
Share on other sites

Volume + power off ταυτόχρονα για λίγη ώρα. Με gtalk δεν έχω ασχοληθεί.

Αν στο μέλλον έχεις κολλήματα τότε να ξέρεις ότι θα είναι επειδή δεν έκανες clean install.

 

@eas

Δεν σου δείχνει τις φωτό γιατί η 2.3 ονομάζει αλλιώς το φάκελο των φωτογραφιών ενώ η 4.0 αλλιώς. Μετέφερε τις φωτογραφίες στον φάκελο Pictures και θα τις δεις.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις clean install? Μονο του το εκανε..επρεπε να κανω κατι αλλο;και γιατι στο μελλον; Βγαλτο τωρα ρε παιδακι μου να τελειωνουμε..δεν παιδευουμ τα μικρα κοριτσια...λολ...δλδ λες οταν βγαλουν αλλη αναβαθμιση να την κανω με το seus να αδειασουν ολα;
'cause somewhere in the crowd there' s you!..
Link to comment
Share on other sites

Έλα βρε συ που σε παιδεύω! Όταν λέω clean install εννοώ να κάνεις επαναφορά του τηλεφώνου, επιδιόρθωση ώστε να σβηστούν τα πάντα. Να μην κάνει δηλαδή απλά αναβάθμιση κρατώντας τις παλιές ρυθμίσεις.

Λογικά δεν έχεις παρατηρήσει κολλήματα γιατί το κινητό σου δεν ήταν ιδιαίτερα φορτωμένο. Αν δεν παρατηρήσεις κάτι ενοχλητικό τότε άστο για να μην κάθεσαι να στήνεις το τηλέφωνο από την αρχή.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

βρε δε με παιδεύεις εσύ.. αλίμονο!! αυτό μήπως με παιδεύει..

 

κοίτα επειδή πριν 2 βδομάδες την πάτησα ψάχνωντας για το παγωτό και έκανε μια πλήρη αναβάθμιση με το seus και είχα πάθει υστερία για να το φέρω στα ίσα του και να βάλω κάθε εικονιδιάκι στη "σωση" θέση που ήταν και πριν :rotfl: καταλαβαίνεις ψυχαναγκασμό που πέρασε μέσα στα μαύρα μεσάνυχτα εκείνη τη μέρα.. προχθές ήμουν έτοιμη να τα ξαναυποστώ όλα και μόλις είδα ότι τη γλύτωσα χάρηκα τόσο πολύ που λέω να το αφήσω λίγο ακόμα αφού δουλεύει.. όντως δ ετο φορτώνω πολύ γιατί άμα αργεί εκνευρίζομαι.. άσε που θέλω να κρατά κι η μπαταρία.. ήδη μιλάω αρκετά (έλα, δε θέλω σχόλια!! :p ) ας μη το εξαντλούν και παιχνιδο-εφαρμογές.. ίσως το κάνω στην πρωτη φάση που θα με παιδέψει τίποτε και χρειαστώ κανένα ρεσετ..

 

ευχαριστώ και για το στιγμιότυπο οθόνης.. το βρήκα.. καμιά άλλη τσαχπινιά που δε βρήκα έχει; (άκου ερώτηση τώρα.. γυναικεία) :lol:

 

ΥΓ: ανανέωση υπογραφής please.. θέλω κάτι πιο "ενοχλητικό"

'cause somewhere in the crowd there' s you!..
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει μεγάλες εκπλήξεις σε σχέση με την 2.3. Ποια έκδοση της ICS έχεις; Σε ρωτάω γιατί αν μπορείς να κάνεις root θα το συμβούλευα οπότε θα μπορέσεις να περάσεις και τα tweaks για να κρατά ακόμα περισσότερο η μπαταρία σου. ;)

 

Υ.Γ.: You asked for it!!!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...