Jump to content

HP TouchPad


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

η συγκεκριμένη θήκη όμως έχει το πρόβλημα ότι εμποδίζει να χρησιμοποιείς τα gestures του ΤΡ επειδή καλύπτει την μαύρη επιφάνεια!

η μοναδική που σου επιτρέπει να τα χρησιμοποιείς είναι η γνήσια επειδή το αγκαλιάζει γύρω-γύρω όπως τα καπάκια για το ipad

Η original προσωπικά δεν μου αρέσει γιατί είναι φτιαγμένη από σκληρό πλαστικό με εσωτερική επένδυση και όχι από μαλακό δέρμα, εξ άλλου για τα gestures χρείάζεται μόνο ένα μικρό μέρος της μαύρης επιφάνειας (που το αφήνει η θήκη της navitech)...

 

Εναλλακτική λύση:

 

http://www.ebay.com/itm/black-silicone-grip-skin-case-cover-protection-hp-touchpad-new-accessory-/310374035221?_trksid=p4340.m185&_trkparms=algo%3DSIC.NPJS%26its%3DI%252BC%26itu%3DUA%26otn%3D5%26pmod%3D280810022015%26ps%3D63%26clkid%3D5802927617162396883 για θήκη

 

http://www.navi-tech.co.uk/hp-touchpad/tablet-accessories/hp-touchpad/compact-adjustable-pc-tablet-mount-stand για stand

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 530
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλημερα!

Οσον αφορα browser δοκιμαστε τον advanced stock browser.Ειναι με tabs.

Εχω ξεκινησει μια διαδικασεια με usnlocked.com και περιμενω την απαντηση για την εκδοση πιστωτικης καρτας απο USA καθολα νομιμη.ειδωμεν.

Φυσικα γιαυτο να βαλετε USA στο ΗP catalog.

Παντως μετα απο κανα 2 μηνο περιπου με την συσκευη πιστευω οτι ειναι απο τα πιο ποιοτικα tablet και ειδικα στην τιμη ειναι τζαμπα.Το webOS προσωπικα το απολαμβανω περισσοτερο γιατι πιστευω σαν tablet OS ειναι κορυφη.

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

και ο advanced ενα ματσο χαλια ειναι,

που σαι ρε opera με την browserάρα σου;;;; :(

 

Πραγματικά μου λείπουν τα tabs αλλα περισσοτερο το speeddial

και δυστυχως ουτε ο advanced δεν εχει.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειχα ακούσει οτι με την αναβαθμίσει 3.0.4 θα έπαιζε αποτο miniusb hdmi τελικά ισχύει κατι τέτοιο;;
Link to comment
Share on other sites

και ο advanced ενα ματσο χαλια ειναι,

που σαι ρε opera με την browserάρα σου;;;; :(

 

Πραγματικά μου λείπουν τα tabs αλλα περισσοτερο το speeddial

και δυστυχως ουτε ο advanced δεν εχει.

 

εγώ με τον advanced έχω και tabs, έχω και κάθε φορά που τον ανοίγω ή που επιλέγω την αρχική, μία σελίδα με τετράγωνες φωτό απο τα αγαπημένα μου ώστε πατώντας πάνω να πηγαίνω κατευθείαν, όπως στον opera!

ο advanced ανοίγει απο τα dowanload και όχι απο την κάτω γραμμη - εκεί παραμένει ο κλασικός browser μέχρι να το αλλάξεις χειροκίνητα!

 

images?q=tbn:ANd9GcRTJCVTXPDSe_M1gRUGITFDhdvCycu-8S3yBBai8Wo2SohRshEo

LG G2, Galaxy Note, Galaxy Tab II 10.1, Motorola XooM, CT 1002
Link to comment
Share on other sites

εγώ με τον advanced έχω και tabs, έχω και κάθε φορά που τον ανοίγω ή που επιλέγω την αρχική, μία σελίδα με τετράγωνες φωτό απο τα αγαπημένα μου ώστε πατώντας πάνω να πηγαίνω κατευθείαν, όπως στον opera!

ο advanced ανοίγει απο τα dowanload και όχι απο την κάτω γραμμη - εκεί παραμένει ο κλασικός browser μέχρι να το αλλάξεις χειροκίνητα!

 

images?q=tbn:ANd9GcRTJCVTXPDSe_M1gRUGITFDhdvCycu-8S3yBBai8Wo2SohRshEo

 

ναι υπαρχει patch που αντικαθιστα τον stock με τον advanced

αλλα ουσιαστικα δεν εχει διαφορά γιατι ο advanced ειναι λένε ενα layer που απλα προσθετει καποιες λειτουργιες στον stock

και χρησιμοποιεί και την μηχανη του stock.

 

αυξανει λιγακι την ευχρηστια αλλα δεν ξερω ή εχω γινει περιεργος ή απλά ο opera ειναι ο καλυτερος browser :p

 

παντως στη wishlist που εχουν στα forums του οπερα

προσεθεσα την ψηφο μου (ποστ)

όποιος εχει my.opera και ειναι γραμμενος

ας ριξει και αυτος την ψηφο (ποστ) του μπας και ευαρεστηθουν να κανουν κανα port

Opera for webOS (Palm Pre, Pixi, Veer, Pre 3, Touchpad, Pre 2, etc)

Link to comment
Share on other sites

Φιλοι μου καλοι, περασα το communities απο το webosbuzz αλλα δεν το βλεπω πουθενα. Επισης υπαρχιε ελληνικο ηλεκτρονικο καταστημα για θηκη του TP μην περιμενω απο το εξωτερικο? Μια ακομα προταση, να μαθαινουμε νεωτερα για το ποτε θα εχουμε android στη ταμπλετα...
Link to comment
Share on other sites

Φιλοι μου καλοι, περασα το communities απο το webosbuzz αλλα δεν το βλεπω πουθενα. Επισης υπαρχιε ελληνικο ηλεκτρονικο καταστημα για θηκη του TP μην περιμενω απο το εξωτερικο? Μια ακομα προταση, να μαθαινουμε νεωτερα για το ποτε θα εχουμε android στη ταμπλετα...

 

κλεισε το touchpad και ξανανοιξε το και θα το βρεις

Link to comment
Share on other sites

παιδες το communities ειναι ipk file ?

καποιο λινκ?

webosbuzz.Εκεί θα τα βρεις ολα.

 

 

 

Παίδες χρησιμοποιώντας τον kalemsoft player παρατηρησα ενα bug.Η φωτεινοτητα πεφτει ελαχιστα μονη της και μετα επανερχεται σε τυχαιες στιγμες.Δοκιμασα με διαφορα βιντεο και υπαρχει παντα.Το εχει παρατηρησει κανεις?Πως διορθωνεται?

Link to comment
Share on other sites

Νέος κάτοχος ΤΡ κι εγώ, μόλις δυο ημερών! Ήδη έχω περάσει το Cyanogen ICS, το οποίο μου δουλεύει άψογα, με εξαίρεση φυσικά τα πράγματα που δε δουλεύουν έτσι κι αλλιώς.

Ακόμα δεν έχω ψάξει καλά το webos, θα διαβάσω λίγο, θα το σκαλίσω και θα αρχίσω τις ερωτήσεις...

 

Btw, του έκανα κι ένα μικρό overclocking στο webos...

Link to comment
Share on other sites

καλά έκανες

κι εγω οταν θα βγει κανονικη release ΙCS θα τη δοκιμασω.

 

μεχρι τωρα ομως το webos ειναι πολυ καλο.

λειπουν καποια πραγματα αλλα βολευεται η κατασταση.

Link to comment
Share on other sites

Αξίζει η προσφορά του eshop στα 244 για το 16gb?

Είναι με εγγύηση;

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ναι

και το 32GB αν βρεις με 299€ αξιζει

 

 

σήμερα πήρα το 32gb από το eshop στα 299

υπάρχει ακόμα λογικά μέχρι αύριο είναι η προσφορά.

Always have your stuff when you need it with @Dropbox. Sign up for free! http://db.tt/SUJgwURV
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!!!

Προσπαθησα να πεασω μια ταινια που ηταν πανω απο 4gb κ δεν εκανε την μεταφορα, λογω μεγεθους οπως συμβαινει σε συστηματα fat32 εχει κανεις καμια ιδεα;

Γιατι δεν ειναι δυνατον να μην πορουμε να δουμε ταινια μεγαλυτερη απο 3 gb...

Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

Για τη χρήση της Γρήγορης Απάντησης θα πρέπει να κάνετε κλικ στο πλήκτρο «Απάντηση», που βρίσκεται κάτω από κάθε μήνυμα.
Link to comment
Share on other sites

σήμερα πήρα το 32gb από το eshop στα 299

υπάρχει ακόμα λογικά μέχρι αύριο είναι η προσφορά.

 

Είναι εξαντλημένο. Δεν το εμφανίζει πλέον. Ακόμη και όσοι το αγόρασαν χθες είναι σε αναμονή παραλαβής.

Link to comment
Share on other sites

απο οτι με ενημερωσε ενα καταστημα δεν θα υπαρξουν αλλα .

 

Εγώ το παρήγγειλα την Πέμπτη το απόγευμα σε διαθεσιμότητα (16gb). Πέμπτη βράδυ εξαντλήθηκε πρώτα το 16 και μετά το 32. Παρασκευή μεσημέρι στην εξέλιξη της παραγγελίας μου εμφάνιζε αναμονή παραλαβής. Μετά από επικοινωνία ο υπάλληλος του eshop μου είπε ήταν να παραλάβουνε Πέμπτη και τελικά θα παραλάβουνε Παρασκευή. Σήμερα η παραγγελία μου είναι σε κατάσταση αποστολής courier.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρήγγειλα την θήκη της HP στις 16 λίρες.... Έχει ακόμη δύο.

http://www.ebay.co.uk/itm/250986534733?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν θήκες συμβατές σε ελληνικό κατάστημα; Επίσης πως περνάμε αντεπιτίθεται ρόμ παίδες;
Link to comment
Share on other sites

Για οσους πέρασαν ICS στο Touchpad, μπορείτε να βρείτε το Swype με Ελληνικα και Αγγλικα , εδω:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3977778#post3977778

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to HP TouchPad

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...