Jump to content

HP TouchPad


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το κανω τωρα ευχαριστω!!

Μηπως ομως επρεπε να μην το επιλεξω ως μοναδα δισκου...??

 

Τελικα επρεπε να απλα να φορτιζει κ οχι να φαινεται σαν δισκος, αλλα τωρα που το εγκατεστησα δεν ξερω που θα το βρω για να το χρησιμοποιησω...

 

Τελικα τα βρηκα ολα κ εχω κ ελληνικο πληκτρολογιο!!!

Ευχαριστω για την βοηθεια!!!

Edited by miketra
Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 530
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

εβγαλε το eshop στα 299 το 32gb

http://www.e-shop.gr/newsletter/mail-120111.html

Ευχαριστώ! Πώς όμως ξέρω ότι θα ισχύσει η προσφορά στη τιμή?Το παρήγγειλα, έβαλα τον κωδικό της προσφοράς αλλά πάλι γράφει την κανονική τιμή.Να ξέρω δηλαδή για να την ακυρώσω άμα μου πουν τίποτα ότι δεν ισχύει και τέτοια.

Link to comment
Share on other sites

φίλε μου, εγώ ανοίγωντας το παραπάνω link και πατώντας πάνω στο touchpad, κατευθείαν βλέπω την σελίδα του με την αντίστοιχη χρέωση στα 299€.

στο mail που σου ήρθε για επιβεβαίωση παραγγελίας τί ποσό αναγράφει? αν αναφέρεται μεγαλύτερο απο 299 τότε πάρε τους τηλέφωνο απο δευτέρα και πές τους ότι για κάποιο λόγο δεν έγινε στην παραγγελία σου η χρήση του κωδικού προσφοράς (1201)

LG G2, Galaxy Note, Galaxy Tab II 10.1, Motorola XooM, CT 1002
Link to comment
Share on other sites

φίλε μου, εγώ ανοίγωντας το παραπάνω link και πατώντας πάνω στο touchpad, κατευθείαν βλέπω την σελίδα του με την αντίστοιχη χρέωση στα 299€.

στο mail που σου ήρθε για επιβεβαίωση παραγγελίας τί ποσό αναγράφει? αν αναφέρεται μεγαλύτερο απο 299 τότε πάρε τους τηλέφωνο απο δευτέρα και πές τους ότι για κάποιο λόγο δεν έγινε στην παραγγελία σου η χρήση του κωδικού προσφοράς (1201)

Δεν μου ήρθε κανένα email επιβεβαίωσης της παραγγελίας εδώ και 2 μερες:worry:

 

edit:Το ξαναπαρήγγγειλα πατώντας πανω στο λινκ της φορμας και έβγαλε τη σωστή τιμή.Ο κωδικος της προσφορας δεν είναι 1201 αλλά offer 1201 ισως γι αυτο δεν έπιασε τη πρωτη φορα.Τωρα ηρθε κανονικα και το mail!

 

Αντε το περιμενω:D

Edited by zafos90
Link to comment
Share on other sites

Χτες το βράδυ το παρήγγειλα σήμερα το πρωί ήρθε:ninja:

Με ελικόπτερο το στείλανε??:D

 

καλορίζικο :)

Link to comment
Share on other sites

καλορίζικο :)

Ευχαριστώ:)

 

Λοιπόν πρώτες εντυπώσεις

 

+

Λειτουργικό(πολύ μπροστά από οτιδήποτε άλλο)

Κορυφαίο multitasking

Αρκετά smooth

 

-

Η οθόνη είναι κάπως σκοτεινή ακόμη και σε φουλ φωτεινότητα.

Οι free εφαρμογές στο app catalog είναι της πλάκας και πολλές δεν είναι καν για τάμπλετ.

Κάποια μικροπροβλήματα με το wifi, δηλαδη ενώ είμαι συνδεδεμένος κανονικα μου βγάζει ότι δεν έχει σύνδεση και πρέπει να κλείσω το wifi και να το ξανανοίξω για να δουλέψει.

 

 

 

Εγκατέστησα το preware από το pc και τώρα δοκιμάζω να εγκαταστήσω εφαρμογές .ipk

Έγκατέστησα μία αλλά δεν την βλέπω πουθενά στο tablet παρά μόνο μέσα στο preware στα uknown installed.Πώς θα την τρέξω?

Και γιατί αργεί τόσο πολύ να εγκαταστήσει ipk εφαρμογές μέσω του quick install?

Link to comment
Share on other sites

αν κ σε αρχικο σταδιο λειτουργει παρα πολυ καλα και ομαλα!

ICS !!

http://rootzwiki.com/topic/15509-releasealpha0-cyanogenmod-9-touchpad/

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

κατοχος του από χτες κι εγω :)

ακομα δεν το εχω πολυ ψαξει

ουτε του εχω περασει τιποτα (ουτε καν ελληνικο πληκτρολογιο)

αλλα με χαλασανε 2 πραγματα

 

1)το κυριοτερο o browser του δεν υποστηριζει tabs?

αισθανθηκα οτι βρεθηκα στο μεσαιωνα με αυτο το πράγμα

να ανοιγεις λινκ και να σου ανοιγει αλλο παραθυρο

 

και

2) αν στειλω ενα αρχειο απο το κινητο μου μεσω bluetooth εικονα πχ που τη βλεπω στο TP?

 

Τη φωτεινοτητα την εχω λιγο πιο πανω απο τη μεση και ειναι μια χαρα

και δεν μου εχει παρουσιασει προβλημα το wifi

 

Για app market επελεξα αμερική, ορθώς έπραξα;

Link to comment
Share on other sites

@zafos, δοκίμασε να κάνεις restart και θα εμφανιστεί

Με την φωτεινότητα και το wifi δεν είχα ποτέ πρόβλημα

 

@prodromos

μπορείς να ανοίγεις νέες κάρτες, δυστυχώς δεν έχει tabs ο stock browser

Δεν έχω ιδέα για BT, αυτά που κατεβάζεις πάντως πηγαίνουν σε έναν φάκελο downloads

Link to comment
Share on other sites

@zafos, δοκίμασε να κάνεις restart και θα εμφανιστεί

Με την φωτεινότητα και το wifi δεν είχα ποτέ πρόβλημα

Ευχαριστώ δούλεψε:)

 

Τώρα με άγχωσες με τη φωτεινότητα!Δεν είναι ότι η οθόνη είναι σκοτεινή απλά δεν είναι φουλ φωτεινή όπως έχω συνηθίσει σε άλλες συσκευές.Υπάρχει καμία περίπτωση να είναι προβληματική η συσκευή?:worry:

 

Α, και υπάρχει καμία εφαρμογή για να γράφω σε φόρουμ(τύπου tapatalk πχ) ?

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Επειδή θα είμαι σύντομα κάτοχος του ταμπλετ να ρωτήσω που υπάρχει οδηγός στα ελληνικά και επίσης στο app cataloge να επιλέξουμε USA? επίσης το πληκτρολόγιο ελληνικά το περνάμε μέσω pc?
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει το Communities, αλλά θέλει πλήρη πρόσβαση στον κατάλογο. Δεν είναι δωρεάν. Τώρα για την φωτεινότητα τι να σου πω, ίσως είναι συνήθεια. Εγώ το έχω φαντάσου στο 25% περίπου.

 

@serfistas Τι εννοείς οδηγό; Θέλεις κάτι συγκεκριμένο; USA για να έχεις πλήρη πρόσβαση στον κατάλογο, αλλά χρειάζεγαι αντίστοιχη κάρτα για να μπορείς να αγοράσεις.

 

Για το πληκτρολόγιο χρειάζεται σύνδεση με το pc ναι. Υπάρχουν οδηγίες σε αυτό το τόπικ. Οτι δεν βγάζεις άκρη μπορείς να ρωτήσεις.

 

-- Sent from my HP TouchPad using Communities

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ δούλεψε:)

 

Τώρα με άγχωσες με τη φωτεινότητα!Δεν είναι ότι η οθόνη είναι σκοτεινή απλά δεν είναι φουλ φωτεινή όπως έχω συνηθίσει σε άλλες συσκευές.Υπάρχει καμία περίπτωση να είναι προβληματική η συσκευή?:worry:

 

Α, και υπάρχει καμία εφαρμογή για να γράφω σε φόρουμ(τύπου tapatalk πχ) ?

 

Ευχαριστώ!

 

Οχι μην αγχωνεσαι, επειδη εχουν περασει αρκετα tablets απο τα χερια μου και 3 ΤΡ, το backlight του ΤΡ ειναι σαφως λιγοτερο εντονο απο τον ανταγωνισμο. Δε δημιουργει προβλημα ομως, ειναι επαρκες χωρις να το εχεις στο μεγιστο (αλλωστε μην ξεχνας οτι ειναι σαν να κοιταμε μια λαμπα - σε τετοια ταλαιπωρια υποβαλλουμε τα ματια μας) ;)

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει το Communities, αλλά θέλει πλήρη πρόσβαση στον κατάλογο. Δεν είναι δωρεάν. Τώρα για την φωτεινότητα τι να σου πω, ίσως είναι συνήθεια. Εγώ το έχω φαντάσου στο 25% περίπου.

Ωραία θα την βρω την εφαρμογή και για να πω και την αλήθεια δεν νιώθω καμία τύψη που βρίσκω τις επί πληρωμή εφαρμογές με άλλο τρόπο αφού η HP μας γράφει σαν χώρα.

 

Μια ερώτηση

Όταν δεν χρησιμοποιώ το tab για πολλές ώρες (πχ όταν πέφτω για ύπνο) είναι καλύτερα να το κλείνω εντελώς?

 

Οχι μην αγχωνεσαι, επειδη εχουν περασει αρκετα tablets απο τα χερια μου και 3 ΤΡ, το backlight του ΤΡ ειναι σαφως λιγοτερο εντονο απο τον ανταγωνισμο. Δε δημιουργει προβλημα ομως, ειναι επαρκες χωρις να το εχεις στο μεγιστο (αλλωστε μην ξεχνας οτι ειναι σαν να κοιταμε μια λαμπα - σε τετοια ταλαιπωρια υποβαλλουμε τα ματια μας) ;)

Ωραία ευχαριστώ:)

Δεν είχα ξανά κάποιο tab αλλά είχα δοκιμάσει το ipad και πιστεύω ότι σε σχέση με αυτό χάνει σε οθόνη.Αλλά κερδίζει σε όλα τα άλλα:D

Link to comment
Share on other sites

εγώ το βράδυ απλά κλείνω το wifi του - το πρωί έχει χάσει 2-3%
LG G2, Galaxy Note, Galaxy Tab II 10.1, Motorola XooM, CT 1002
Link to comment
Share on other sites

το αφησα ολο το βραδυ ξεχαστηκα βλεπετε

και εχασε 6-7% με φρεσκια μπαταρια

wifi, bt συνδεση με κινητο ανοιχτο

 

 

και επισης κατι που θέλω να πω

τι κ@λοτελειο που συνδεεται με οποιοδηποτε τηλεφωνο μεσω bt σαν αξεσουαρ αυτοκινητου και μπορεις οπως εισαι να απαντας και να κανεις κληση και να βλεπεις sms

πολυ ωραιο

νομιζα οτι το εκανε μονο με pre

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω τον sotnem για την απαντηση. Οταν αναφερω οδηγο λεω για να εξοικιωθω με το λειτουργικο και αν υπαρχει εγχιεριδιο καπως στα ελληνικα με ορισμενα χρησιμα στοιχεια, ο εισαγωγικος οδηγος στην αρχη ειναι αγγλικα και βοηθαει πολυ αλλα δεν εχει ορισμενες λεπτομερειες. Θελω πχ να δω πως θα εγκαταστουμε εφαρμογες εκτος app catalogue...
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω τον sotnem για την απαντηση. Οταν αναφερω οδηγο λεω για να εξοικιωθω με το λειτουργικο και αν υπαρχει εγχιεριδιο καπως στα ελληνικα με ορισμενα χρησιμα στοιχεια, ο εισαγωγικος οδηγος στην αρχη ειναι αγγλικα και βοηθαει πολυ αλλα δεν εχει ορισμενες λεπτομερειες. Θελω πχ να δω πως θα εγκαταστουμε εφαρμογες εκτος app catalogue...

Συνδέεις το tp στο pc,τρέχεις το quick install, προσθέτεις την εφαρμογή και πατάς install.

 

Καλησπερα υπαρχει καποιος media player πχ vlc για TP

και που τον βρισκουμε;

Ευχαριστω.

Υπάρχει ο KalemSoft Media Player, για τσέκαρέ τον.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ προσωπικά το κλείνω αν είναι να το αφήσω για πολλές ώρες.

Ανοίγει σχετικά γρήγορα (τονίστε το σχετικά γιατί για να ανοίξει κινητό webOS θέλει κανένα 5λεπτο :p )

 

Αυτό με τα sms νομίζω έγινε σε μια από τις τελευταίες εκδόσεις, είτε στην 3.0.4 είτε στην 3.0.5

Παλιότερα συνεργαζόταν μόνο με το Pre3 και μετά το Pre2.

 

Kalemsoft είναι πολύ καλός player, παίζει και ελληνικούς υπότιτλους.

Το Communities επίσης είναι καλό. Καταλαβαίνω να μην έχει κάποιος τύψεις. Με την πολιτική τους αυτή οδηγούν πολύ κόσμο στην πειρατεία.

 

Οδηγός υπάρχει στο υπο-φόρουμ της Palm. Είναι ένα webOS FAQ, αλλά περισσότερο είναι για τα κινητά. Λέω αν μπορέσω να γράψω κάτι αντίστοιχο και για το ΤΡ μια που πλέον το έχουν αρκετοί.

Link to comment
Share on other sites

το ελληνικο πληκτρολογιο patch δουλευει στην 3.0.5?

γιατί το δειχνει εγκατεστημενο (το εβαλα μεσω pc) αλλά το πληκτρολογιο δεν άλλαξε

Link to comment
Share on other sites

το ελληνικο πληκτρολογιο patch δουλευει στην 3.0.5?

γιατί το δειχνει εγκατεστημενο (το εβαλα μεσω pc) αλλά το πληκτρολογιο δεν άλλαξε

 

Αν έχεις κατεβάσει για την 3.0.4 όχι.

Βγήκε καινούριο αρχείο που είναι συμβατό με την 3.0.5.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα υπαρχει καποιος media player πχ vlc για TP

και που τον βρισκουμε;

Ευχαριστω.

 

http://mobilecoder.wordpress.com/tag/webos-2/

πολυ καλος χρησιμοποιει mplayer.

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to HP TouchPad

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...