Jump to content

HP Pre 3


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το καινούργιο, και ήδη εξαιρετικά δημοφιλές, mapping app της Nokia έκανε την εμφάνιση του στο iOS πριν από λίγες ημέρες και ετοιμάζεται και η έκδοση για το Android. Τι γίνεται όμως με το webOS?

 

Το gadgeta.me αναφέρει πως μπορεί σε πολλούς να φανεί αστεία η εν λόγο ερώτηση όμως η κοινότητα του webOS ανέλαβε δράση για μία ακόμα φορά.

Ο homebrew developer 72ka ανέλαβε να φέρει το Here στο webOS και μάλιστα δωρεάν. Στην ουσία δεν πρόκειται για ένα αυτούσιο app αλλά ούτε περί port. Ο 72ka έφτιαξε ενα app που φορτώνει την σελίδα του Here επειδή δυστυχώς ο native browser του webOS είναι πλέον αρκετά παραμελημένος.

 

Όπως προανέφερα το app θα είναι δωρεάν είτε μέσω Preware ειτε μέσω του webOS Quick Install και αναμένεται στις webOS συσκευές πολύ σύντομα!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 396
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

πολυ καλο αυτο προφανως η κοινοτητα ειναι ακομα ενεργη φαντασου να ειχαν βγαλει το φημολογουμενο full touch που ειχαν στα σκαρια τι θα γινοταν!

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

πολυ καλο αυτο προφανως η κοινοτητα ειναι ακομα ενεργη φαντασου να ειχαν βγαλει το φημολογουμενο full touch που ειχαν στα σκαρια τι θα γινοταν!

 

Να σου πω την αμαρτία μου το full touch που είχα δει κάτι renders δεν μου άρεσε.. Από το Pre Plus μέχρι και το Veer αυτό που με τράβηξε ήταν το συγκεκριμένο βοτσαλοειδές form factor οπότε το full touch πιστεύω πως θα ήταν σαν όλα τα αλλα full touch τηλ.:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Μόλις αγόρασα τον χάρτη για την Ελλάδα για το nDrive6 προς 29.99e. Είναι η 1η φορά που αγοράζω χάρτες είναι η αλήθεια και παρόλο που το τελευταίο update έγινε το 2011 με μία γρήγορη ματιά που έριξα φαίνεται πολύ ενημερωμένος.
Link to comment
Share on other sites

οταν μπαινω στο app catalog κολλαει δηλαδη κανει loading αλλα δεν εμφανιζει κατι μονο τον κθκλο που περιστρεφεται,το ειχα ενεργοποιησει στην αρχη με usa και μετα με uk αλλα δεν εχει αποτελεσμα.Ο μονος τροπος που δουλευει ειναι αν μπω μεσω του search bar,καμια ιδεα?
Link to comment
Share on other sites

Το HP Pre3, ένα τηλέφωνο το οποίο με το που κυκλοφόρησε στην ουσία αποσύρθηκε και που κατά γενική ομολογία ήταν το καλύτερο Pre που βγήκε ποτέ, πλέον αποκτάει την δυνατότητα απεικόνισης 4 icons στον launcher αντί για τα 3 που ήταν έως τώρα φέρνοντας έτσι τον συνολικό αριθμό στα 20!

 

Υπεύθυνος για αυτό το patch είναι ένας, από τους πιο ενεργούς modders της webOS κοινότητας, ο Garrett92C ο οποίος έχει φέρει μέχρι στιγμής apps όπως το Dash Weather αλλά και themes όπως το Glass Effect Suite για το HP Touchpad.

 

Οι αλλαγές που φέρει το εν λόγο patch είναι οι εξής:

 

Launcher: Πλέον υπάρχουν 4 εικονίδια ανά σειρά φέρνοντας τον συνολικό αριθμό στα 20.

Dashboard: Όλα τα notifications πλέον είναι ελάχιστα μικρότερα.

Lockscreen: Το ρολόι είναι λίγο πιο μικρό.

Quick Launcher: Πλέον υπάρχουν 6 εικονίδια αντί για 5.

Το παρών patch δεν υπάρχει ακόμα στο preware καθότι είναι σε alpha stage αλλά μπορείτε να το κατεβάσετε από ΕΔΩ.

 

Source: gadgeta.me

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
οταν μπαινω στο app catalog κολλαει δηλαδη κανει loading αλλα δεν εμφανιζει κατι μονο τον κθκλο που περιστρεφεται,το ειχα ενεργοποιησει στην αρχη με usa και μετα Μηπως μπορει με uk αλλα δεν εχει αποτελεσμα.Ο μονος τροπος που δουλευει ειναι αν μπω μεσω του search bar,καμια ιδεα?

 

Και εγώ έχω το ίδιο πρόβλημα. μήπως γνωρίζει κανένας τίποτα να μας βοηθήσει?:worry:

http://funkradio.listen2myradio.com/

16.30-17.30 Με καλή ελληνική μουσική.

Link to comment
Share on other sites

θα πας στο search tab ,βαλε κατι και θα σου δειξει το catalog.Αλλα καθε φορα πρεπει να κανεις την ιδια διαδικασια
Link to comment
Share on other sites

θα πας στο search tab ,βαλε κατι και θα σου δειξει το catalog.Αλλα καθε φορα πρεπει να κανεις την ιδια διαδικασια

Ετσι μπαινω κι εγω. Απλα ρωταω αν καποιος ειχε το ιδιιο προβλημα και αν το ελυσε χωρις να χρειαζετε να μπαινω μεσω της αναζητησης.

http://funkradio.listen2myradio.com/

16.30-17.30 Με καλή ελληνική μουσική.

Link to comment
Share on other sites

Το είχε αρκετός κόσμος (κι εγώ με το Pre2). Είναι εδώ και μήνες το θέμα.

Δυστυχώς άλλη λύση δεν έχω δει να αναφέρεται.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Μόλις αγόρασα τον χάρτη για την Ελλάδα για το nDrive6 προς 29.99e. Είναι η 1η φορά που αγοράζω χάρτες είναι η αλήθεια και παρόλο που το τελευταίο update έγινε το 2011 με μία γρήγορη ματιά που έριξα φαίνεται πολύ ενημερωμένος.

 

ρε παιδιά κατέβασε ρολά το μαγαζί NDrive δοκίμασα να κατεβάσω το χάρτη της Ελλάδας τον οποίο και τον έχω αγοράσει και λέει δοκιμάστε αργότερα έπειτα πήγα στο support και με έβγαλε στους developer

τώρα τι κάνω που δεν έχω κάποιο αντίγραφο τον ήπια με :)

 

η απάντηση της NDrive

 

Dear Customer,

 

The application NDrive for webOS it's not available.

 

For additional information, please contact the support from HP.

 

Cumprimentos / Best Regards

 

NDrive Support

 

 

για τα μπινελίκια στα Πορτογαλικά να χρησιμοποιήσω google translate

 

 

 

 

Υ.Γ.όποιος τον έχει ας μου τον στείλει με pm παρακαλώ

Edited by esykas
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Eνδιαφερομαι να αγορασω το hp pre 3.Γνωριζει κανεις να μου πει απο που μπρω να το βρω πια...?Απο εκδοσεις υπαρχει αυτη με τα 8gb &αυτη με τα 16gb?
Link to comment
Share on other sites

Μόνο στο Ebay μπορείς να το βρεις πια, αλλά ακόμα κι εκεί ίσως δυσκολευτείς. Γιατί το θες; Ρωτάω από περιέργεια. Εγώ έχω ένα αλλά το πήρα μόλις βγήκε, τότε που είχε νόημα. Τώρα, γιατί;
Link to comment
Share on other sites

Μόνο στο Ebay μπορείς να το βρεις πια, αλλά ακόμα κι εκεί ίσως δυσκολευτείς. Γιατί το θες; Ρωτάω από περιέργεια. Εγώ έχω ένα αλλά το πήρα μόλις βγήκε, τότε που είχε νόημα. Τώρα, γιατί;

 

Θελω να δοκιμασω το λειτουργικο να ξεφυγω απο τα υπολοιπα.Επισης μ'αρεσει ως τηλεφωνο.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...
Υπαρχει κανας ρομαντικος που το εχει ακομα στο τηλεφωνοστασιο του ?

 

Ποσο μπροστα αυτο το λειτουργικο, απο τα σκουπιδαρια που μας εχουν φλομωσει, ακομα και σημερα, στην αυγη του 2017?

Θανατωσαν μακραν το ανωτερο λειτουργικο σε mobile συσκευη... Πολυ κριμα...

Link to comment
Share on other sites

Ειναι ο μόνος τρόπος για να εξαγοραστούν (μέσω τρίτων βεβαίως) οι πατέντες απο την apple Microsoft etc
Link to comment
Share on other sites

Μακαρι να το αγοραζε καποια εταιρεια το λογισμικο για χρηση σε smatphones.

 

Στην LG δεν εχει μεινει τελευταια φορα ?

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...
  • The title was changed to HP Pre 3

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...