Jump to content

[Επίσημο] LG Optimus 3D (P920)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από όσα διαβάζω καταλαβαίνω ότι έχει βγει ICS επίσημα από την LG... Το ερώτημά μου είναι γιατί το LG mobile support tool μου λέει ότι έχω την τελευταία διαθέσιμη έκδοση λογισμικού (V20B);

 

Στην Ελλάδα δεν αναβαθμίστηκε επίσημα σε ICS γι' αυτό.

Edited by Greeceeeee
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...
Σημερα εκανα αναβαθμιση σε ICS 4.0.4 (επισημη απο LG ) ολα καλα , ακομη το ψαχνω
Link to comment
Share on other sites

Oy, yes , με LG mobile Support tool, την βρηκα , to LG SUTE IV δεν την ευρισκε μου ελεγε οτι ειχα την τελευταια αλλα το αλλο μου την βρηκε και την περασα , βεβαια μετα δεν δουλευε στο pc το LG suite iv θελει αλλο ( LG PC suite) σκετο οχι iv , αλλα μικρο το κακο , εχει γενικως λιγο ταλαιπωρία το θεμα αλλα ολα καλα τελικα νομιζω οτι η εκδοση ειναι ICS 4.0.4 EU Edited by sevast99
Link to comment
Share on other sites

τυχαια πατησα να ανοιξω το θεμα του 3d γιατι το ειχα σε αυτα που παρακολουθω και βλεπω τα μηνυματα σας

πωπω!!!! νταξει πραγματικα ΑΙΣΧΟΣ! χριστουγεννα του 2013 επρεπε να ρθουν για να βγει το 4.0.4 ?

οτι ναναι αυτη η lg κοιμαται ορθια (η ελληνικη...? η ευρωπαικη...? δεν ξερω)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Καλησπερα φιλοι.μετα απο προσπαθεια απο ρουταρισμενο με 4.0.4 να το επαναφερω σε στοκ ρομ με το εργαλειο της lg support mobile tool μου εχει μεινει στο να μια να δειχνει το λογοτυπο μια να χανεται και στο pc ακουγεται ο ηχος της συνδεσης αποσυνδεσης μιας συσκευης.εχω δοκιμασει καποια απο αυτα που προτεινουν για unbrick,αλλα κολλαει στη διαδικασια γιατι οπως προειπα τα windows μια το βλεπουν,μια οχι.καποια βοηθεια;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα εστω και αργα. Νομιζω πως φταιει το καλωδιο σου. Δοκιμασε αλλο. Επισης μπορει να φταινε οι drivers στα windows
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

παιδια βοηθεια εχω ενα p920 και ανοιγει μονο για να δειξει το LG logo και τιποτα μετα....

δεν μπορω να μπω και recovery

τι κανω? (ειχε πανω μια cyanogen) ......help!!!!

θελω να φλασαρω μια stock european...

 

ευχαριστω!!!!

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα. Υπάρχει ακόμα κανεις που να έχει το εν λόγω κινητό? :) έχει καταφέρει κανείς να βάλει καμιά πιο καινούργια ρομ που να υποστηρίζει όμως το 3d?
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έχω, και το φυλάω σαν τα ματια μου ένεκα 3d δεν το έχω πια για κύριο βέβαια , και οχι δεν το εχω πειραξει σε rom , e.t.c
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έχω, και το φυλάω σαν τα ματια μου ένεκα 3d δεν το έχω πια για κύριο βέβαια , και οχι δεν το εχω πειραξει σε rom , e.t.c

 

και εγώ ένεκα 3d το κρατάω αλλά έχει αρχίσει και σέρνεται ρε ****το

Link to comment
Share on other sites

Εε γιαυτό είπα οτι δεν το χρησιμοποιώ σαν κύριο, σε μενα δεν εχει διαφορά απο όταν το πρωτοπηρα , αλλά έχουν βγει πια τόσο πιο γρήγορα ,που , ιδιαίτερα αν χρησιμοποιεί καποιος πολλες εφαρμογές δεν λέει, σαν τηλ οκ κτυπά μιλάς , 3 φορες μπαταρία του άλλαξα αλλά... μονο σαν μηχανή για 3d, που πραγματικά ειναι πολυ καλό .Το λεω μετα λογου γνώσεως μια που αγορασα και φωτογραφική για 3d αλλά δεν μου άρεσε καθόλου ουτε στην φώτο (μεσω 3d τηλεορασεως, Ζαλίζει η φώτο απο την μηχανή αν και πιο λεπτομερης ενεκα mpixel ) το δε video απαράδεκτο (εκείνο με τα μπλε κοκκινα γυαλιά και όχι το active site by side) ,Ενώ το 3d Optimus ειναι πολυ καλό τόσο σε video οσο σε φωτο
Link to comment
Share on other sites

Ναι , συνεχεια το κοιτάω το θεμα του 3d ,παρότι εχει γεμίσει ο κοσμος με tv 3d ,Και γυρίζονται συνεχεια έργα 3d οι κατασκευαστες κινητών , ακόμη και φωτογραφικών το έχουν εγκαταλείψει τελείως, προς το παρόν τουλάχιστον. Κρίμα.
Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
ισχύει αυτο με την τηλεόραση. Κρίμα πάντως που μετά το 2011 κανείς δεν ασχολήθηκε πάλι με το 3d

Στο κομμάτι της θέασης δεν μου κάνει εντύπωση. Πολύ cross-talk στο Optimus 3D βρε αδερφε ακόμα και αν στέκεσαι ακίνητος (σαν τους φύλακες του Backinham Palace ένα πράμα) όταν παίζεις . Πως να μην την παρατήσουν την τεχνολογία; Θα δω τι θα καταφέρει στο θέμα του cross-talk και το HTC Evo 3D που έρχεται απο ebay (76 ευρώ το βρήκα την προηγούμενη βδομάδα με δώρο τα μεταφορικά και σε κατάσταση "new"... δεν συγκρατήθηκα... βασικά καλά έκανα).

 

Το μέλλον στο κομμάτι της θέασης ανήκει στο VR (βλέπε cardboard, γι αυτό και οι υπερ-υψηλές αναλύσεις στα καινούρια κινητά).

 

Μου κάνει κι εμένα εντύπωση το θέμα της σύλληψης εικόνων και βίντεο. Η μόνη εξήγηση που μπορώ να δώσω είναι ότι και τη μια κάμερα που μας δίνουν με το ζόρι την βάζουν, προκειμένου το κινητό να είναι λεπτούλιιι :(

Edited by kurkosdr
Keeper of the faith... HTC Evo 3D, HTC One M7 (black and silver), HTC One Max, HTC One M8x (silver and light gunmetal grey), HTC One M8 (dark gunmetal grey), HTC One M9 (gunmetal gray), HTC U11+ (black)
Link to comment
Share on other sites

Γιαυτο το φυλάω σαν τα μάτια μου το Optimus 3d , παρότι έχω πάρει και χώρια φωτογραφικη 3d ,με περισσότερα mpixel είμαι πολυ πιο ευχαριστημενη, και από τις φώτο και από τα video του Optimus! Στην 3d tv που έχω, της φωτογραφικής οι εικόνες με ζαλίζουν αμεσα δεν βλέπονται (αν και πιο λεπτομερείς) το δε video ειναι για κλάματα (εκείνο με τα κοκκινα μπλε γυαλιά!)Το δε βιντεο του κινητού αν ρυθμίσεις το βάθος στην tv το cross-talk μειώνεται οπως και κατά την ληψη θέλει πολύ σταθερό χέρι και πολύ αργή μετατόπιση! (ευτυχώς το έχω)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...