Jump to content

Samsung Galaxy Ace (S5830)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν έχω εγκαταστήσει κανένα απ' τα δύο, θέλω απλά να το βλέπει όπως κι ένα φλασάκι ώστε να μπορώ να μεταφέρω φωτογραφίες, είχα διαβάσει ότι γίνεται και έτσι αλλά για κάποιο λόγο δεν μπορώ να το καταφέρω. Κάθε ιδέα ευπρόσδεκτη.

 

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4041059#post4041059

Με το Software Data Cable μετατρέπεις το κινητό σε ασύρματο φλασάκι, αρκεί να έχεις βέβαια wireless... αλλιώς όπως σου είπαν οι φίλοι μας...

Edited by spyros88
SGS2 R.I.P. > SGS4 i9505 με Kushan ROM v.9.0 Ultra Lite > SGS6 flat με stock ROM ...και μάλλον τέλος από Samsung...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

γεια σας παιδια! να ρωτησω κατι:

 

1)με το ace δε μπορουμε να μπουμε στο zoo.gr? ζητα java η δε εχουμε flash υποστηριξη εμεις?

με το sony της υπογραφης μου εμπαινα...

 

2) ειμαι εξω και θελω με χρεωση εστω να μπω ιντερνετ θα ενεργοποιησω το 3G? εχουμε στο ace ε?

(πρεπει να ειναι και το gps on? ) και πως θα μας δειξει το σηματακι 3G? (εχω ξεκλικαρει το "χρηση μονο δικτυων 2G)εχω παει ρυθμισεις-ασυρματη επικοινωνια-δικτυα κινητης τηλ..-κλικαρα το "περιαγωγη δεδομενων και χρηση δεδομενων"και πηγα φορεις παροχης υπηρεσιων...σωστα ως εδω τα βηματα?εκει και μετα τι κανουμε>?

 

αναζητηση δικτυου ή αυτοματη επιλογη? βρισκει cosmote κτλπ παντως...

στα ονοματα σημειων προσβασης τι θα δωσω εκει μεσα?(APN) EINAI κλικαρισμενο το cosmote wireless internet ...

 

ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΤΑ ΒΗΜΑΤΑ ευχαριστω,

Edited by papig
Samsung galaxy "Y"-Sony xperia neo v-Samsung Galaxy Ace-Mls IQtalk crystal -samsung galaxy pocket neo duos
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια! να ρωτησω κατι:

 

1)με το ace δε μπορουμε να μπουμε στο zoo.gr? ζητα java η δε εχουμε flash υποστηριξη εμεις?

με το sony της υπογραφης μου εμπαινα...

 

2) ειμαι εξω και θελω με χρεωση εστω να μπω ιντερνετ θα ενεργοποιησω το 3G? εχουμε στο ace ε?

(πρεπει να ειναι και το gps on? ) και πως θα μας δειξει το σηματακι 3G? (εχω ξεκλικαρει το "χρηση μονο δικτυων 2G)εχω παει ρυθμισεις-ασυρματη επικοινωνια-δικτυα κινητης τηλ..-κλικαρα το "περιαγωγη δεδομενων και χρηση δεδομενων"και πηγα φορεις παροχης υπηρεσιων...σωστα ως εδω τα βηματα?εκει και μετα τι κανουμε>?

 

αναζητηση δικτυου ή αυτοματη επιλογη? βρισκει cosmote κτλπ παντως...

στα ονοματα σημειων προσβασης τι θα δωσω εκει μεσα?(APN) EINAI κλικαρισμενο το cosmote wireless internet ...

 

ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΤΑ ΒΗΜΑΤΑ ευχαριστω,

 

1) Puffin Browser

2)APN για COSMOTE βαζεις την λεξη internet

:)

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα την τελευταια 2,3,6 ρωσιας πριν απο 3 εβδομαδες περιπου και μου ετυχε γυρω στις 5 φορες να σβηνει το τηλ αλλα πατωντας το κεντρικο νομιζω την μια φορα αναβαν τα κουμπια αφης(sleap of death?).Το εχει κανενας αλλος?Τι κανουμε?
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας θελω να σας ρωτησω κατι! θελω να κανω συνδεση στο κινητο αλλα εχω μια ανησυχια. την τελευταια φορα που εβαλα καρτα 10ευρω εφτασα 0 μεσα σε 2 μερες χωρις να ξερω πως. μηπως μπορειτε να μου πειτε τι να απενεργοποιησω που πιθανων να χαλαει την καρτα; δε θελω να δω λογαριασμο κανα 200αρι !! ευχαριστω εκ των προτερων
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας θελω να σας ρωτησω κατι! θελω να κανω συνδεση στο κινητο αλλα εχω μια ανησυχια. την τελευταια φορα που εβαλα καρτα 10ευρω εφτασα 0 μεσα σε 2 μερες χωρις να ξερω πως. μηπως μπορειτε να μου πειτε τι να απενεργοποιησω που πιθανων να χαλαει την καρτα; δε θελω να δω λογαριασμο κανα 200αρι !! ευχαριστω εκ των προτερων

 

φιλε μου πηγαινει ρυθμισεις μετα ασυρματα κλπ δεν θυμαμαι πως ακριβως ειναι και βγαλε τη χρηση δεδομενων πακετων και ενεργοποιησε τη χρηση δικτυων 2g αν δεν θελεις καθολου υπηρεσιες 3g

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου πηγαινει ρυθμισεις μετα ασυρματα κλπ δεν θυμαμαι πως ακριβως ειναι και βγαλε τη χρηση δεδομενων πακετων και ενεργοποιησε τη χρηση δικτυων 2g αν δεν θελεις καθολου υπηρεσιες 3g

 

Χρόνια πολλά Regezer, ρυθμίσεις ->Ασυρμ.επικοιν.και δίκτυα->Δίκτυα κινητής τηλεφωνίας. Ξετικάρεις την χρήση δεδομένων πακέτ και είσαι οκ. Τίκαρε και την Χρήση μόνο δικτύων 2G για να μην σου τρώει μπαταρία :)

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια εμενα στο κινητο μου στο μενου δεν μου εμφανιζει την δημιουργια λογαριασμου samsung οταν επιλεγω προσθηκη λογαριασμου ξερει κανεις γιατι ; εχω την vodafone 2.3.5 περασμενη
Huawei p20 pro
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ ύστερα από καιρό .

 

Μπορεί κάποιος να μου πεί αν είναι δυνατόν στο Ace , να έχουμε διαφορετική εικόνα στη πρώτη οθόνη και διαφορετική στις άλλες .

Thanks

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ ύστερα από καιρό .

 

Μπορεί κάποιος να μου πεί αν είναι δυνατόν στο Ace , να έχουμε διαφορετική εικόνα στη πρώτη οθόνη και διαφορετική στις άλλες .

Thanks

 

Μπορεις με το multipicture live wallpaper. Οριζεις εικονα για καθε οθονη, γενικα ειναι αρκετα καλο. Οριστε και λινκ https://play.google.com/store/apps/details?id=org.tamanegi.wallpaper.multipicture&hl=el

Link to comment
Share on other sites

επειδη απο τον οδηγο του θεματος δεν εχω καταλαβει τιποτα, μπορει καποιος να μου πει πος θα αλλαξω εκδοση λογισμικου διοτι εχω κατεβασει καποια απο το samfirmware και ειχα συνιθισει to flash του galaxy s ii . τι ειναι τα ops file και απο που τα κατεβαζω; το one click τι ειναι ;

 

ευχαριστω

Huawei p20 pro
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εκοψα μια φωτο και την εβαλα φοντο. Αλλα επειδη δεν ηταν καλη ετσι κομμενη την ξαναεκοψα και την εβαλα παλι. Επειδη ομως αποθηκευει τη φωτο στη μνημη του κινητου οταν το κανεις αυτο, μειωθηκε πολυ η εσωτερικη μνημη και εφτασε στο οριο. Ξερουμε που αποθηκευονται αυτες οι φωτογραφιες που κοβονται και προοριζονται για φοντο, για να τις σβησω επειδη εχει μειωθει πολυ η μνημη του? Σας ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια!!!! όσοι έχετε αγοράσει και ξέρετε :

 

1η ερώτηση): θέλω να πάρω hans-free ακουστικά(και να μιλάω να λαμβάνω κλήση κτλπ και να ακούω φυσικά radio)

δώστε μου prive link να δω! (από κατάστημα αθηνών όχι από...εξωτερικό) ώστε να παραγγείλω άμεσα! ευχαριστώ!

κάποια γνωστή αλυσίδα καταστημάτων μου είπε θα φέρει από εβδομάδα,μα θα έχουν 20€ ...(και δε ξέρω εγώ αν θα κάνουν 100%)

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

2η ερώτηση): μέσω του link2sd βλέπω τις εφαρμογές που μπορούν να μετακινηθούν ποιές έχει στη εσωτερική και εξωτερικη μνήμη κτλπ όταν πατάμε σε μια εφαρμογή λίστας "ενέργεια"- έχει μέσα να επιλέξουμε και ΄"πάγωμα" αν το πάτησω για μια εφαρμογή τι θα γίνει τι είναι αυτό? και αν ,μετά πως θα επανέρθει όπως ήταν?

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

3η ερώτηση): στη "συλλογη μου"¨εχω ενα αλμπουμ που εχει μεσα 4 φωτο..με σηματακι κοινοχρηστου οτι ειναι και δε διαγραφονται αυτες! μονο σου δινει επιλογη η να τις στειλεις η να δεις λεπτομερεις και προβολη φυσικα.. πως στο καλο θα διαγραφτουν? jpeg ειναι (απλα τις ειχα στειλει μεσω gmail καποια στιγμη,και με επαναφορα ξαναμπηκαν που τα ειχα σωσει στο pc -πακετο..(επισης αυτο το αλμπουμ δε φαινεται αν δεις τους φακελους στο pc που ειναι στο DCIM ! ουτε με αναζητηση μεσω πχ"τα αρχεια μου" πως στο καλο θα σβηστουν? καμια ιδεα? σπαστικο να υπαρχουν!

Edited by papig
Samsung galaxy "Y"-Sony xperia neo v-Samsung Galaxy Ace-Mls IQtalk crystal -samsung galaxy pocket neo duos
Link to comment
Share on other sites

Από εδώ μπορείτε να κατεβάσετε τους PC drivers για τα κινητά Samsung ώστε να μπορείτε να τα συνδέετε με τον υπολογιστή χωρίς να χρειάζεστε το KIES:

 

http://drivers.softpedia.com/get/MOBILES/Samsung/

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια απο την παρασκευη ειμαι κατοχοσ και γω αυτου του υπεροχου κινητου εχω ομωσ δυο μικρα προβληματακια 1καθε λιγο περνω μηνυμα για εγκατασταση κυψελησ πωσ το απενεργοποιω 2 πωσ μπορω να ενονω το τηλ με το pc με το usb και να μην φορτιζετε η μπαταρια σασ ευχαριστω πολυ
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια απο την παρασκευη ειμαι κατοχοσ και γω αυτου του υπεροχου κινητου εχω ομωσ δυο μικρα προβληματακια 1καθε λιγο περνω μηνυμα για εγκατασταση κυψελησ πωσ το απενεργοποιω 2 πωσ μπορω να ενονω το τηλ με το pc με το usb και να μην φορτιζετε η μπαταρια σασ ευχαριστω πολυ

Καλημέρα σου. Το πρώτο θα το βρεις στις ρυθμίσεις μηνυμάτων (αφού μπεις στα μηνύματα, πάτα το κουμπί ΜΕΝΟΥ και θα πας στις ρυθμίσεις). Εκεί είναι προς τα χαμηλά μια ρύθμιση που είναι τικαρισμένη και αφορά στην λήψη τέτοιων μηνυμάτων. Δε θυμάμαι πως ακριβώς λέγεται...

για το δεύτερο, δεν αλλάζει κάτι, δηλαδή όταν το συνδέεις με το PC σου, το κινητό θα φορτίζει.

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους.

κατοχος εδω κ 4 περιπου χρονια με ενα nokia n82, σκεφτηκα πως ηρθε ο καιρος να το αλλαξω κ να μπω στο club του touch scrren και του anroid. επειδη δεν θελω να σκασω μια περιουσια, ειδα πως το galaxy ace ειναι στο budget που διαθετω.

αυτα που θα ηθελα να ρωτησω ειναι τα εξης

1. το τηλεφωνο αξιζει?

2. επειδη δεν διθατω gps, θελω το τηλ μου να εχει. οπως το Ν82 που εχω. διαβασα λοιπον πως κ το galaxy διαθετει. υπαρχει εγκατεστημενο προγραμμα κ χαρτες με ελληνικη πλουγηση? ή θα πρεπει να προβω σε αγορα καποιου προγραμματος?

3. η μνημη που διαθετει ειναι αρκετα μικρη (128 mb διαβασα). λεω να παρω μια 8αρα. ειδα κατι για class4, class 6, class 10. ετι ειναι αυτα?

4. μπορει το κινητο να παιξει ταινιες με υποστιιξει υποτιτλων? xvid, avi, mpeg4, srt

 

επισης διαβασα εδω http://techblog.gr/mobile/samsung-galaxy-ace-update-android-2-3-gingerbread-7877/ οτι θα αναβαθμιστει στο 2.3

αυτο γινεται με update ή απο καποιο ημερομηνια κ μετα εχει κατευθεινα 2.3 εκδοση?

Edited by ilias_7610
http://www.xperiagamer.com/images/Android_Menu_Icons.jpg
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους.

κατοχος εδω κ 4 περιπου χρονια με ενα nokia n82, σκεφτηκα πως ηρθε ο καιρος να το αλλαξω κ να μπω στο club του touch scrren και του anroid. επειδη δεν θελω να σκασω μια περιουσια, ειδα πως το galaxy ace ειναι στο budget που διαθετω.

αυτα που θα ηθελα να ρωτησω ειναι τα εξης

1. το τηλεφωνο αξιζει?

2. επειδη δεν διθατω gps, θελω το τηλ μου να εχει. οπως το Ν82 που εχω. διαβασα λοιπον πως κ το galaxy διαθετει. υπαρχει εγκατεστημενο προγραμμα κ χαρτες με ελληνικη πλουγηση? ή θα πρεπει να προβω σε αγορα καποιου προγραμματος?

3. η μνημη που διαθετει ειναι αρκετα μικρη (128 mb διαβασα). λεω να παρω μια 8αρα. ειδα κατι για class4, class 6, class 10. ετι ειναι αυτα?

4. μπορει το κινητο να παιξει ταινιες με υποστιιξει υποτιτλων? xvid, avi, mpeg4, srt

 

επισης διαβασα εδω http://techblog.gr/mobile/samsung-galaxy-ace-update-android-2-3-gingerbread-7877/ οτι θα αναβαθμιστει στο 2.3

αυτο γινεται με update ή απο καποιο ημερομηνια κ μετα εχει κατευθεινα 2.3 εκδοση?

Γειά σου,

1) Ρωτάς μέσα στο topic του Ace αν αξίζει; αφού το έχουμε, πιστεύουμε πως είναι καλό. Το τραγικό του (το μόνο για εμένα) είναι η μπαταρία που με χρήση βγάζει βία 2 ημέρες.

2) Ναι έχει GPS, όχι δεν έρχεται με χάρτες μαζί. Θα πρέπει να ψωνίσεις ή να βρεις...

3) Η εσωτερική του μνήμη είναι πολύ μικρή, αλλά με μια 8GB θα είσαι άρχοντας. Τα classes έχουν να κάνουν με την ταχύτητα αλλά στο κινητό, δε θα δεις διαφορά, οπότε και με μια class 4 είσαι κύριος :)

4) κανονικότατα, με εφαρμογή από το Google Play βέβαια αν θες και υπότιτλους.

5) αναβαθμίζεται επίσημα στην 2.3.5 που είναι μια χαρά για το κινητάκι μας

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Γειά σου,

1) Ρωτάς μέσα στο topic του Ace αν αξίζει; αφού το έχουμε, πιστεύουμε πως είναι καλό. Το τραγικό του (το μόνο για εμένα) είναι η μπαταρία που με χρήση βγάζει βία 2 ημέρες.

2) Ναι έχει GPS, όχι δεν έρχεται με χάρτες μαζί. Θα πρέπει να ψωνίσεις ή να βρεις...

3) Η εσωτερική του μνήμη είναι πολύ μικρή, αλλά με μια 8GB θα είσαι άρχοντας. Τα classes έχουν να κάνουν με την ταχύτητα αλλά στο κινητό, δε θα δεις διαφορά, οπότε και με μια class 4 είσαι κύριος :)

4) κανονικότατα, με εφαρμογή από το Google Play βέβαια αν θες και υπότιτλους.

5) αναβαθμίζεται επίσημα στην 2.3.5 που είναι μια χαρά για το κινητάκι μας

 

 

thanks man.

θα επανελθω οταν το παρω στα χερια μου

http://www.xperiagamer.com/images/Android_Menu_Icons.jpg
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά Regezer, ρυθμίσεις ->Ασυρμ.επικοιν.και δίκτυα->Δίκτυα κινητής τηλεφωνίας. Ξετικάρεις την χρήση δεδομένων πακέτ και είσαι οκ. Τίκαρε και την Χρήση μόνο δικτύων 2G για να μην σου τρώει μπαταρία :)

 

Ευχαριστω για τα χρονια πολλα φιλε μου :D η παραθεση για αυτο!

 

Τωρα..να σας πω παιδια μου οτι εδω και 3 ημερες η GR2 μου κανει κατι νερα! Ηταν οι μονες μερες που το κινητο δεν το χρησιμοποιησα ιδιαιτερα και ηταν συνεχεια στην αναμονη!Οποτε 2-3 φορεσ μεσα στην διαρκεια της ημερες οταν το επιανα ωστε να δω την ωρα η κατι και πατουσα το κουμπακι να ξεκλειδωσει η οθονη, η οθονη παρεμενε μαυρη και το κινητο δεν ανταποκρινοταν σε τπτ..ουτε καν στην απενεργοποιηση..Εβγαζα την μπαταρια την εβαζα και το ανοιγα απο την αρχη! Εχει παρατηρησει καποιος κατι αναλογο? Πραγματικα εχω αρχισει να ψηνομαι πολυ να γυρισω στην stock, την οποια δυστηχως δεν μπορω να βρω πουθενα!

 

Επισης κατι ασχετο σημερα δεν μπορω να συνδεθω στο forum με το tapatalk ξερει κανεις τι γινεται? Contact forum administrator μου βγαζει :S ξερω οτι ισως δεν ειναι το σωστο thread για το δευτερο σκελος της ερωτησης απλα ειπα να το αναφερω!

Link to comment
Share on other sites

Επισης κατι ασχετο σημερα δεν μπορω να συνδεθω στο forum με το tapatalk ξερει κανεις τι γινεται? Contact forum administrator μου βγαζει :S ξερω οτι ισως δεν ειναι το σωστο thread για το δευτερο σκελος της ερωτησης απλα ειπα να το αναφερω!

 

Κάνε refresh favorites απο την εφαρμογή

Μιχάλης

Galaxy S GT-I9000

Link to comment
Share on other sites

επειδη απο τον οδηγο του θεματος δεν εχω καταλαβει τιποτα, μπορει καποιος να μου πει πος θα αλλαξω εκδοση λογισμικου διοτι εχω κατεβασει καποια απο το samfirmware και ειχα συνιθισει to flash του galaxy s ii . τι ειναι τα ops file και απο που τα κατεβαζω; το one click τι ειναι ;

 

ευχαριστω

 

Το μόνο πιο αναλυτικό από τον οδηγό που μπορώ να σκεφτώ είναι να μου φέρεις το κινητό να στο κάνω εγώ :Ρ Αν κατεβάσεις τα αρχεία από εκεί που λέει ο οδηγός θα σου λυθούν οι απορίες.

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα μπορειτε να με βοηθησετε λιγο παρακαλω?

Παιδια εκοψα μια φωτο και την εβαλα φοντο. Αλλα επειδη δεν ηταν καλη ετσι κομμενη την ξαναεκοψα και την εβαλα παλι. Επειδη ομως αποθηκευει τη φωτο στη μνημη του κινητου οταν το κανεις αυτο, μειωθηκε πολυ η εσωτερικη μνημη και εφτασε στο οριο. Ξερουμε που αποθηκευονται αυτες οι φωτογραφιες που κοβονται και προοριζονται για φοντο, για να τις σβησω επειδη εχει μειωθει πολυ η μνημη του? Σας ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Έχω κατεβάσει αυτήν την ROM .

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1478807

Εχει ICS keyboard και δεν βλέπω να έχει ελληνικά . Μπορεί να βοηθήσει κάποιος ?

Edited by ANG
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Ace (S5830)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...