Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙΙ)


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

να ευχαριστησω τα παιδια για τις απαντησεις τουσ και να ξερετε μεχρι να παρουμε συνταξη θα εχει βγει το 2.3 απο σαμσουνγκ!!!!:lol: α και οι 2 εφαρμογες noled kai apn on off πολυ καλες με σωσανε :D !!!θελω μια εφαρμογη που να πηγαινς στο ΑΤΜκαι να βγαζει λεφτα ο γαλαξιας χωρις λογαριασμο τραπεζησ γινεται..????:p:p
galaxy note 2,iphone5,ipad3....kai keep walking!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σόρρυ μου είχε ξεφύγει αυτό. Δεν μπορείς να πάρεις backup της official με την έννοια που εννοείς. Το nandroid backup που προσπαθείς να κάνεις δεν κρατάει το kernel, είναι μόνο για να επιστρέψεις στη rom που είχες αρχικά αν βάλεις κάποια άλλη, βασισμένη στο ίδιο kernel, για να πειραματιστείς. Δεν μπορείς να βάλεις 2.2.1 και μετά να γυρίσεις ξερω γω σε Eclair από nandroid backup, που θες να κάνεις, είναι φύσει αδύνατο.

Ο μόνος τρόπος είναι να ΚΑΤΕΒΑΣΕΙΣ την official, (όπως και οποιαδήποτε άλλη), και να την περάσεις μέσω odin όταν έρθει η ώρα. Μην ταλαιπωρείσαι άδικα με nandroid backups, αν τη θες για να την ξαναβάλεις ολόκληρη.

Ανέβασα την official στην πρώτη σελίδα του αντίστοιχου θέματος για πέρασμα μέσω odin, μιας και το Kies patcher δε λειτουργεί πια..

 

 

Eίχα κι αυτό στο μυαλό μου Πετρο αλλά νόμιζα θέλει root. Τώρα που το ξανακοίταξα δε θέλει, οπότε το 2. έχει λυθεί εύκολα...

 

Tyxerakias εισαι αψογος....ευχαριστω για τις πληροφοριες....

εννοειται πως κατεβασα την official froyo (JPH) να την εχω....ευχαριστω για την προσφορα σου!

τωρα για να το ξεκαθαρισω απολυτα....

Τελικα καταφερα και εβαλα το recovery 2e, μετα μπηκα στο rom manager πατησα reboot to recovery, κλασσικα με το πρωτο apply update.zip δεν εγινε τιποτα και την δευτερη λειτουργησε κανονικα και μπηκα και πηρα Nandroid Backup.

Τωρα θα βαλω την 2.2.1 αρα βαση του post σου. ... απο την στιγμη που η 2.2 μοιραζεται τον ιδιο kernel με την 2.2.1 , το backup που πηρα ειναι εγκυρο και χρησιμο σε περιπτωση που κατι παθουμε και χρειαζομαστε την εγγυηση. σωστα ?

Link to comment
Share on other sites

Όταν πάω να περάσω τις επαφές μου απο το κινητό ή γενικά να τις διαβάσω απο το κινητό μέσω του Kies2 μου βγάζει το πιο πάνω error....

Μεσω του ΚiesAir Μια χαρα ολα τα διαβαζα αλλα δεν μπορώ να κάνω ουτε backup τις επαφες μια και δεν τις εχω περάσει στο gmail γιατι δεν τ οθέλω ....

το εχει το ίδιο πρόβλημα κανείς άλλος ?

Φυσικά μεσα στις επαφές τις έχω συνδεσει και με FB και Τwitter και Skype επαφες

 

 

 

http://img171.imageshack.us/img171/8214/kies2problem.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ενδιαφερομαι πολυ να αγορασω το τηλεφωνο, αλλα διαβασα πριν απο λιγο οτι ειναι πιθανο να μενει πισω απο δω και περα οσων αφορα τις νεες εκδοσεις του android. Ισχυει;

Γενικα, αξιζει η συσκευη να την αγορασω; Την βρισκω κοντα στα 350ευρω στο ιντερνετ σε καποια site και πιστευω ειναι value for money. Ειναι ετσι ομως;

Σαν χρηστες του κινητου ελπιζω να με βοηθησετε! Ευχαριστω!

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ενδιαφερομαι πολυ να αγορασω το τηλεφωνο, αλλα διαβασα πριν απο λιγο οτι ειναι πιθανο να μενει πισω απο δω και περα οσων αφορα τις νεες εκδοσεις του android. Ισχυει;

Γενικα, αξιζει η συσκευη να την αγορασω; Την βρισκω κοντα στα 350ευρω στο ιντερνετ σε καποια site και πιστευω ειναι value for money. Ειναι ετσι ομως;

Σαν χρηστες του κινητου ελπιζω να με βοηθησετε! Ευχαριστω!

 

το galaxy s το πολυ πολυ να παρει και την 2.3 και τελος, τι περιμενεις?

αν παρουμε την 2.3 δεν με ενδιαφερει να μην παρει και αλλη εκδοση

και με την 2.2.1 τα κανει ολα και τα κανει τελεια

για μενα προσωπικα αυτη τη στιγμη αν ασχοληθεις λιγο μαζι του, αποτελει την καλυτερη αγορα ανεξαρτητως τιμης :)

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

συμφωνω! μετα την 2.2.1 λεω εδω ειμαστε! αξιζαν τα 500+ ευρω.....

μολις 1 ωρα ειναι που την εχω βαλει εχω επαναφερει το κινητο ακριβως οπως το ειχα με την 2.2 και παρολα αυτα εχω 140ram free και τρεχει πυραυλος....

στην 2.2 ημουν με 90 και ελαφρια lags.

απιστευτο κινητο απλα......ορμα και παρε το!

Link to comment
Share on other sites

Όταν πάω να περάσω τις επαφές μου απο το κινητό ή γενικά να τις διαβάσω απο το κινητό μέσω του Kies2 μου βγάζει το πιο πάνω error....

Μεσω του ΚiesAir Μια χαρα ολα τα διαβαζα αλλα δεν μπορώ να κάνω ουτε backup τις επαφες μια και δεν τις εχω περάσει στο gmail γιατι δεν τ οθέλω ....

το εχει το ίδιο πρόβλημα κανείς άλλος ?

Φυσικά μεσα στις επαφές τις έχω συνδεσει και με FB και Τwitter και Skype επαφες

 

 

 

http://img171.imageshack.us/img171/8214/kies2problem.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Δεν ξερω τι γινεται με το Kies γιατι δεν το χρησιμοποιω (βασικα το απεγκατεστησα τελειως απο τον υπολογιστη). Αλλα αφου δεν θελεις να το συγχρονισεις με το gmail, ανοιξε τον τηλεφωνικο καταλογο, πατα το αριστερο κουμπακι για το ΜΕνου, και επιλεξε import/export και απο κει Export to SD. Αυτη η επιλογη θα σου δημιουργησει ενα αρχειο (vcf νομιζω) και μετα αν θελησεις να επαναφερεις το backup σου, επιλεγεις import from SD :)

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Μια γρήγορη ερώτηση συσκευή Galaxy S που προέρχεται από την αγορά της Γερμανίας έχει διαφορές σε σχέση με αυτές που πουλιούνται εδώ.

Βασικά σαν συσκευή εννοείται ότι δεν έχει διαφορές, απλά αναρωτιέμαι αν υπάρχουν διαφορές ειδικά από πλευρά αναβαθμίσεων κτλ.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μια γρήγορη ερώτηση συσκευή Galaxy S που προέρχεται από την αγορά της Γερμανίας έχει διαφορές σε σχέση με αυτές που πουλιούνται εδώ.

Βασικά σαν συσκευή εννοείται ότι δεν έχει διαφορές, απλά αναρωτιέμαι αν υπάρχουν διαφορές ειδικά από πλευρά αναβαθμίσεων κτλ.

 

Η μόνη διαφορά είναι στο firmware που θα φορά, καθώς αυτό θα είναι έκδοση για τη Γερμανία. Από εκεί και πέρα σε σχέση με ένα ελληνικό galaxy θα έχει διαφορετικό product code, κάτι που σημαίνει ότι επίσημες αναβαθμίσεις λογισμικού θα έχεις μόνο αυτές που προορίζονται για τη γερμανική αγορά και διαφορετικό sales code, κάτι που σημαίνει ότι επειδή το csc θα είναι γερμανικό θα πρέπει να βάλεις εσύ χειροκίνητα στο κινητό τους κωδικούς του παρόχου σου για internet, mms κλπ. Κατά τα άλλα είναι το ίδιο κινητό και το καλύπτει η ευρωπαϊκή εγγύηση.

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις παιδια αν γινεται να βγαλω απ την οθονη κλειδωματος το κουμπι που κανει κληση εκτακτης αναγκης?
Link to comment
Share on other sites

Τωρα θα βαλω την 2.2.1 αρα βαση του post σου. ... απο την στιγμη που η 2.2 μοιραζεται τον ιδιο kernel με την 2.2.1 , το backup που πηρα ειναι εγκυρο και χρησιμο σε περιπτωση που κατι παθουμε και χρειαζομαστε την εγγυηση. σωστα ?

 

Αυτό που μπορείς να κάνεις σε περίπτωση εγγύησης είναι να βάλεις πάλι τη 2.2 μέσω odin, και μετά να κάνεις ένα nandroid restore για να γίνεις όπως ήσουν όταν πήρες το backup. Δεν ξέρω αν restore της 2.2 κατευθείαν πάνω στην 2.2.1 θα δουλέψει απροβλημάτιστα.

Αν θες να κάνεις backup τα apps σου, βάλε καλύτερα το titanium backup.

 

Η μόνη διαφορά είναι στο firmware που θα φορά, καθώς αυτό θα είναι έκδοση για τη Γερμανία. Από εκεί και πέρα σε σχέση με ένα ελληνικό galaxy θα έχει διαφορετικό product code, κάτι που σημαίνει ότι επίσημες αναβαθμίσεις λογισμικού θα έχεις μόνο αυτές που προορίζονται για τη γερμανική αγορά και διαφορετικό sales code, κάτι που σημαίνει ότι επειδή το csc θα είναι γερμανικό θα πρέπει να βάλεις εσύ χειροκίνητα στο κινητό τους κωδικούς του παρόχου σου για internet, mms κλπ. Κατά τα άλλα είναι το ίδιο κινητό και το καλύπτει η ευρωπαϊκή εγγύηση.

 

Επίσης δε θα έχει ελληνικό πληκτρολόγιο.

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που μπορείς να κάνεις σε περίπτωση εγγύησης είναι να βάλεις πάλι τη 2.2 μέσω odin, και μετά να κάνεις ένα nandroid restore για να γίνεις όπως ήσουν όταν πήρες το backup. Δεν ξέρω αν restore της 2.2 κατευθείαν πάνω στην 2.2.1 θα δουλέψει απροβλημάτιστα.

Αν θες να κάνεις backup τα apps σου, βάλε καλύτερα το titanium backup.

.

 

Ωραια, thanks για την διευκρίνηση. Αν και με την 2.2.1 δεν με βλεπω να επιστρεφω στα παλια....

Πως γινεται ομως ολο το κινητο να δειχνει πολυ πιο γρηγορο και σταθερο απο την 2.2 και στο quadrant να μου βγαζει 1300 ?

με lagfix στην 2.2 εβγαζα 1950...

Θα δημιουργουσε προβληματα να εφαρμοσουμε το lagfix και στην 2.2.1 ?

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις παιδια αν γινεται να βγαλω απ την οθονη κλειδωματος το κουμπι που κανει κληση εκτακτης αναγκης?

 

Αυτο δεν το εχω δει ποτε...

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Ωραια, thanks για την διευκρίνηση. Αν και με την 2.2.1 δεν με βλεπω να επιστρεφω στα παλια....

Πως γινεται ομως ολο το κινητο να δειχνει πολυ πιο γρηγορο και σταθερο απο την 2.2 και στο quadrant να μου βγαζει 1300 ?

με lagfix στην 2.2 εβγαζα 1950...

Θα δημιουργουσε προβληματα να εφαρμοσουμε το lagfix και στην 2.2.1 ?

 

Το lagfix δεν κανει κακο! Απλα δεν ειναι απαραιτητο!

Όσο για το score του quadrant, ειναι εντελως εικονικο!

Με stok js3 και js5 βγαζει περιπου 1200 (μετα απο πολλες επαναλήψεις)

Με lagfix σε js3 με πήγε μέχρι 1440. Αλλα δεν ειδα χειροπιαστή διαφορά!

Αν θες υπαρχει τρόπος να σουυ γραψει 2100+!!! (με μαιμουδιες στο lagfix)

Δεν εχει ομως νοημα!

Link to comment
Share on other sites

Μια βοηθεια παιδια,εκανα αναβαθμιση στο mls και μολις παω να το εγκαταστησω το νεο αρχειο λεει(edit) οτι η εφαρμογη δεν ειναι εγκατεστημενη,τι λαθος εχω κανει? Edited by a_tsa
Link to comment
Share on other sites

Μια βοηθεια παιδια,εκανα αναβαθμιση στο mls και μολις παω να το εγκαταστησω το νεο αρχειο λεει(edit) οτι η εφαρμογη δεν ειναι εγκατεστημενη,τι λαθος εχω κανει?

 

Aπεγκατέστησες το παλιό πρώτα;

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Παιδια γνωριζει καποιος αν μπορω στις επαφες να βλεπω τηλεφωνο και επαφη μαζι. Επισης οταν με καλουν μπορω να βλεπω και τον τυπο τηλεφωνου δηλ. Home, work, othed κλπ;

 

Sent from my GT-I9000

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, εχω το εξης προβλημα.Εχθες καταλαθος εσβησα καποια αρχεια απο την καρτα μνημης του κινιτου και εκ τοτε δεν μπορω να συνδεθω στο ιντερνετ μεσω wifi μου εμφανιζει το μηνυμα "Δεν ειναι δυνατη η συνδεση.Ελεγξτε τις ρυθμισεις δικτυου σας"

Πως μπορω να το διορθωσω?Δεν ειμαι rooted.Mηπως φταιει τιποτε αλλο?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, εχω το εξης προβλημα.Εχθες καταλαθος εσβησα καποια αρχεια απο την καρτα μνημης του κινιτου και εκ τοτε δεν μπορω να συνδεθω στο ιντερνετ μεσω wifi μου εμφανιζει το μηνυμα "Δεν ειναι δυνατη η συνδεση.Ελεγξτε τις ρυθμισεις δικτυου σας"

Πως μπορω να το διορθωσω?Δεν ειμαι rooted.Mηπως φταιει τιποτε αλλο?

 

Αφου δεν εισαι root λογικα δεν εσβησες αρχεια απο το συστημα αρα δεν φταιει αυτο. Ψαξε αλλου το προβλημα ξεκινωντας απο τα απλα οπως reboot στο router κλπ

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω,βρεθηκε το προβλημα.Καποιος λα..κα κας ειχε αποσυνδεση το καλωδιο δικτυου.

Απλα ανγχωθηκα γιατι ειχα σβησει μερικα αρχεια και φανταστηκα οτι εσβησα κατι αλλο.

Edited by GSR600
Link to comment
Share on other sites

Boys, εγκαθιστώντας το Flash Player 10.1 εχει ροη βιντεο απο την ιστοσελιδα του σκαι, η του αντ1, η γενικα αλλα ιντερνετικα καναλια που η ροη τους ειναι σε Flash;

 

Επισης, παιζει και τα online παιχνιδια Flash, πχ απο το http://www.1001games.gr αν ακούνε στην αφη...

Edited by fikast
Link to comment
Share on other sites

Boys, εγκαθιστώντας το Flash Player 10.1 εχει ροη βιντεο απο την ιστοσελιδα του σκαι, η του αντ1, η γενικα αλλα ιντερνετικα καναλια που η ροη τους ειναι σε Flash;

 

Επισης, παιζει και τα online παιχνιδια Flash, πχ απο το http://www.1001games.gr αν ακούνε στην αφη...

 

Η απάντηση στο πρώτο είναι ναι, τουλάχιστον στον αντ1 που έχω δοκιμάσει. Για το δεύτερο δεν γνωρίζω.

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

Επισης, παιζει και τα online παιχνιδια Flash, πχ απο το http://www.1001games.gr αν ακούνε στην αφη...

 

έχω παίξει και cityville στο fb, αλλά μην το ψάχνεις υπάρχει ακόμα μεσαίωνας στα flash games :)

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

ακους μουσικη από το κινητό, και ταυτόχρονα κανείς πλοήγηση. Ακούγονται η φωνητικές εντολές του gps μέσα στην μουσική;

 

Τα προγράμματα gps είναι στην ελληνική γλώσσα;

Edited by fikast
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...