Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙΙ)


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα παιδια !! Ηθελα να ρωτησω κατι οσο αναφορα μια ειδοποιηση σε σχεση τα sms. Εχω βαλει την εφαρμογη handcent για να εχω 160 χαρακτηρες ,απλα εχω ενα θεματακι με το default προγραμμα μηνυματων του κινητου δηλαδη πιο συγκεκριμενα αν δεχτω ενα μηνυμα μου το βγαζει και στο handcent και στο default ,ε μετα βλεπω το μηνυμα κανονικα στο handcent και ενω κανονικα επρεπε να φυγει ο ασσος απο το εικονιδιο του default παραμενει εκει ενω εγω εχω ηδη διαβασει το μνμ και ετσι μπερδευομαι και νομιζω οτι μου εχουν ξαναστειλει !! καταλαβατε? υπαρχει καμια ρυθμιση? (δεν ειμαι root) Ευχαριστω εκ των προτερων !! :)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μπες στο προγραμα για sms του κινητου και μπες στις ρυθμισεις του (κουμπι αριστερο αφης >ρυθμισεις) καπου προς το τελος εχει ενα κουτακι τικαρισμενο που λεει εισοποιησεις. Αυτο βγαλτο Edited by nikospot
Link to comment
Share on other sites

Αυτο το εχω ξετικαρει στις ρυθμισεις αλλα συνεχιζει να βγαζει τον ασσο με το κυκλο,και πρεπει να μπω μεσα στο default προγραμμα να δω ξανα το μηνυμα και μετα φευγει... τι να πω...
Link to comment
Share on other sites

Οντως το δοκιμασα κι εγω τωρα καο δεν φευγει... Απλα χρησιμοποιω αλλον launcher και δεν το βλεπω καν :p Θα το ξανακοιταξω μηπως βρω καμια λυση.

 

Edit: Δε βρισκω κατι εκτος απο το να το βγαλεις απο την μπαρα με τα εικονιδια κατω και να βαλεις το αλλο προγραμμα (αν δε το εχεις κανει ηδη) ετσι ωστε να εμφανιζεται μονο μεσα στο μενου και να μη δινεις βαση σε αυτο :p

Επισης να αναφερω πως αν εχεις βαλει αλλο προγραμα μονο για τους 160 χαρακτηρες, μπορεις να στελνεις και απο το stock προγραμμα με την επιλογη Αλφαβητο GSM στις ρυθμισεις του. Ετσι γραφοντας κεφαλαια εχεις 160 χαρακτηρες (ουτως η αλλος για να εχεις τους 160, πρεπει να ειναι κεφαλαια)

Edited by nikospot
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στην παρεα,

Στο γραφειο, εχω μια βαση δεδομενων ημερολογιου και επαφων στο outlook, στο οποιο εχουν κοινη προσβαση αλλα περιπου 10 ατομα ο καθενας με τον δικο του υπολογιστη, και θελω λοιπον εγω να εχω προσβαση και απο το galaxy για ευκολια και αμεσοτητα.

Δηλαδη, θελω να γινεται συνεχης και αμφιδρομος συγχρονισμος μεταξυ ολων των υπολογιστων αλλα και του galaxy, σωστα!!

Εχει κανεις ιδεα απο τετοια θεματα διοτι εγω δεν εχω ασχοληθει με συγχρονισμους παρα μονο με τις επαφες στο gmail.

Καθε απαντηση δεκτη:)

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στην παρεα,

Στο γραφειο, εχω μια βαση δεδομενων ημερολογιου και επαφων στο outlook, στο οποιο εχουν κοινη προσβαση αλλα περιπου 10 ατομα ο καθενας με τον δικο του υπολογιστη, και θελω λοιπον εγω να εχω προσβαση και απο το galaxy για ευκολια και αμεσοτητα.

Δηλαδη, θελω να γινεται συνεχης και αμφιδρομος συγχρονισμος μεταξυ ολων των υπολογιστων αλλα και του galaxy, σωστα!!

Εχει κανεις ιδεα απο τετοια θεματα διοτι εγω δεν εχω ασχοληθει με συγχρονισμους παρα μονο με τις επαφες στο gmail.

Καθε απαντηση δεκτη:)

 

Εγω συγχρονίζω το outlook με το gmail μου με το Google calendar sync. Αυτός ο συγχρονισμός γίνεται μόνο όσο είναι ανοικτό το PC (λογικό)

Edited by mico

Μιχάλης

Galaxy S GT-I9000

Link to comment
Share on other sites

Εγω συγχρονίζω το outlook με το gmail μου με το Google calendar sync. Αυτός ο συγχρονισμός γίνεται μόνο όσο είναι ανοικτό το PC (λογικό)

 

Και γινεται αμφιδρομος συγχρονισμος..;συγχρονιζονται και οι επαφες..;καπου διαβασα οτι δεν συγχρονιζει σωστα τις επαφες σε ορισμενα πεδια οπως διευθυνση κ.α

Θελω κατι το οποιο να ειναι 100% αξιοπιστο ακομη και αν υπαρχει καποια αλλη εφαρμογη επι πληρωμη κιολας, δεν θα με περαζε...

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

To Google Calendar Sync είναι μόνο για το ημερολόγιο.

 

Ναι, για επαφες κτλ νομίζω χρειάζεται Microsoft exchange account

Μιχάλης

Galaxy S GT-I9000

Link to comment
Share on other sites

παιδιά έβαλα κι εγω την 236 και τον semaphone274. ειμαι πολύ ικανοποιημένος απο το τηλ. δηλαδή το gps αμέσως πιάνει σήμα! είναι φοβερό! επιτέλους το wifi moy ανοίγει άμεσα! τα κατά είναι οτι σε κάποιες εφαρμογές ανταποκρίνεται καθυστερημένα! το ρημάδι το facebook ανταποκρίνεται αργά! κάποιες φορές κάνω κι επανεκίνηση.

θελώ να δοκιμάσω να κανω overclocking μεσα απο τις επιλογές του semaphone!το 1200 για ταχύτητα το έχει δοκιμάσει κανείς 'η θα ψηθούμε και θα έχω άλλα προβληματα???εχεις ασχοληθεί κάποιος με τις ρυθμίσεις αυτές και είδε σημαντικό αποτέλεσμα??

Link to comment
Share on other sites

Οverclock κάνε πρώτα για δοκιμή στο Overclocking Test το οποίο βρίσκεται κάτω κάτω. Αυτό μένει για όσο έχεις ανοιχτό το τηλέφωνο. Μόλις γίνει επανεκκίνηση επαναφέρετε. Αν δεις ότι όλα είναι καλά και είναι σταθερό, τότε το κάνεις μόνιμο από την πρώτη επιλογή. Όλοι έχουμε δοκιμάσει μην αγχώνεσαι :p Απλά μερικες συσκευές δε σηκώνουν 1200 ή 1300 και κάνουν επανεκκίνηση.

Αν θες δοκίμασε από governors SmartassV2.

Edited by nikospot
Link to comment
Share on other sites

παιδιά έβαλα κι εγω την 236 και τον semaphone274. ειμαι πολύ ικανοποιημένος απο το τηλ. δηλαδή το gps αμέσως πιάνει σήμα! είναι φοβερό! επιτέλους το wifi moy ανοίγει άμεσα! τα κατά είναι οτι σε κάποιες εφαρμογές ανταποκρίνεται καθυστερημένα! το ρημάδι το facebook ανταποκρίνεται αργά! κάποιες φορές κάνω κι επανεκίνηση.

θελώ να δοκιμάσω να κανω overclocking μεσα απο τις επιλογές του semaphone!το 1200 για ταχύτητα το έχει δοκιμάσει κανείς 'η θα ψηθούμε και θα έχω άλλα προβληματα???εχεις ασχοληθεί κάποιος με τις ρυθμίσεις αυτές και είδε σημαντικό αποτέλεσμα??

 

Και γω πριν που ημουν με jvi και τωρα με jw1 το fb γενικα ειναι αργο. Φταιει γιατι μαλλον ειναι "καθυστερημενη" εφαρμογη!! :p

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια βοήθεια. Χτες πήγα να το φλασαρω και έκανα μια μαλάκια (ρομ 9003) και το πήρα στο χέρι. Δεν κάνει τίποτα. Με usb jug θα κάνω δουλειά;

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια βοήθεια. Χτες πήγα να το φλασαρω και έκανα μια μαλάκια (ρομ 9003) και το πήρα στο χέρι. Δεν κάνει τίποτα. Με usb jug θα κάνω δουλειά;

 

Ναι θα κανεις δουλεια, μεσω

αυτου θα μπεις σε download mode και θα φλασαρεις μια ρομ για το i9000 ομως αυτη τη φορα, ετσι; :p

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Ναι θα κανεις δουλεια, μεσω

αυτου θα μπεις σε download mode και θα φλασαρεις μια ρομ για το i9000 ομως αυτη τη φορα, ετσι; :p

 

Τι να πω θα προσπαθήσω :-P το πήγα εκεί που αγοραστικε και μου λέει 4 εργάσιμες καλά του λέω έρχομαι να το πάρω. Αν είναι να πληρώσω το πάω στην samsung

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω θα προσπαθήσω :-P το πήγα εκεί που αγοραστικε και μου λέει 4 εργάσιμες καλά του λέω έρχομαι να το πάρω. Αν είναι να πληρώσω το πάω στην samsung

 

Δεν χρειαζεται να πληρωσεις φιλε μου, μπορεις και μονος σου οπως σου ειπα :rolleyes:

Θα γλιτωσεις χρημα και χρονο!!

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειαζεται να πληρωσεις φιλε μου, μπορεις και μονος σου οπως σου ειπα :rolleyes:

Θα γλιτωσεις χρημα και χρονο!!

 

Ωραία με το jug δεν κάνει τίποτα. Τι κάνουμε τώρα;

Καμιά ιδέα κανένας; από που μπορώ να δω αν ησχιει η εγγύηση βάση του serial; Είχα βρει κάτι σχετικό παλιά αλλά τώρα δεν το βρίσκω

Το jug το δοκίμασα σε galaxy sii και δουλεύει μια χαρά.

Edited by DeathAngel

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως μπορείς να πάρεις στην Smartec και να δώσεις το serial ώστε να σου πουν αν είσαι μέσα στην εγγύηση.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπών βάση του sirial η ημερομηνία κατασκευής είναι Αύγουστος του 2010, αυτό σημαίνει πως αν βάλεις και τον αερά 4 μηνών νομίζω που δίνουν οι αντιπροσωπίες λογικά πρέπει να μου το καλύπτουν.

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Προβλημα. Οταν παω να μπω στο titanium κολλαει παντα εκει που λεει "αιτηση προσβασης root" και πρεπει να βγω με το home button. Το ιδιο συμβαινει και με το es file explorer και τον semaphore manager. Οταν παω να μπω στην εφαρμογη superuser κολλαει η συσκευη γενικα. Η επανεκκινηση δε βοηθησε. Ειμαι με JW1 και semaphore 2.4.0sc εδω και 2 βδομαδες αλλα αυτο το παθαινα και με την JVI με Cfroot kernel. Δεκτή κάθε γνώμη! :) Edited by kosmasdel
Link to comment
Share on other sites

Κάνε ένα καθαρισμό δεδομένων στην εφαρμογή Superuser και δοκίμασε πάλι. Επίσης όταν ανοίξει δοκίμασε να αναβαθμίσεις το su binary μέσα από την εφαρμογή.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Κάνε ένα καθαρισμό δεδομένων στην εφαρμογή Superuser και δοκίμασε πάλι. Επίσης όταν ανοίξει δοκίμασε να αναβαθμίσεις το su binary μέσα από την εφαρμογή.

 

Έκανα αλλά τζίφος. Ξαναφλάσαρα την JW1 και τον semaphore και έκανα και repartition πρώτα. Να δω τώρα αν θα ξαναρχίσουν τα ίδια...

 

Κάνω ενημέρωση binary πριν αρχίσω να εγκαθιστώ εφαρμογές πάλι αλλά λέει αποτυχία στο "αντιγραφή su στο /system..."

 

Εντάξει διόρθωσε το binary το titanium όταν το εγκατέστησα (κάτι τέτοιο δηλαδή) και τώρα είναι οκ το binary.

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό μου τελικά είναι εκτός εγγύησης, καμιά ιδέα για κανένα service στο κέντρο της Αθήνας, σχετικά γρήγορο υπάρχει; Υπενθυμίζω ότι το κινητό είναι τελείως νεκρό και δεν ανοίγει ούτε με usb jig

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Κεντρικό της Samsung: Smartec στο Χαϊδάρι. Φειδιππίδου 7

 

Αλλά εκτός εγγύησης δε νομίζω να συμφέρει να το φτιάξεις. Θα σου κάνουν καμιά αλλαγή πλακέτας και θα σου ζητάνε κάνα 200ευρω

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...