Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙΙ)


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Οσοι εχετε την jw8 σας πεταει στα ξεκαρφωτα μηνυμα network error,please check the network ..;:confused:

Ειναι σπαστικο, ξεκλειδωνω την οθονη και μου βγαζει αυτη την βλακεια,μπαινω σε 3g και wifi το ιδιο,ενω συνδεεται κανονικα!!

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Οσοι εχετε την jw8 σας πεταει στα ξεκαρφωτα μηνυμα network error,please check the network ..;:confused:

Ειναι σπαστικο, ξεκλειδωνω την οθονη και μου βγαζει αυτη την βλακεια,μπαινω σε 3g και wifi το ιδιο,ενω συνδεεται κανονικα!!

 

Δεν μου το έχει κάνει ποτέ. Με semaphore και ext4.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου το έχει κάνει ποτέ. Με semaphore και ext4.

 

Αυτες τις ημερες το παθαινει αρκετα συχνα, ενω πριν δεν το εκανε, κατι μου λεει οτι ισως να φταει και το tapatalk διοτι παρατηρω οτι τις περισσοτερες φορες οταν μπαινω αλλα και οταν βγαινω απο την εφαρμογη εμφανιζεται σχεδον παντα η παραπανω ειδοποιηση :wacko:

Με sema + ext4 ειμαι κι εγω...

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Αυτες τις ημερες το παθαινει αρκετα συχνα, ενω πριν δεν το εκανε, κατι μου λεει οτι ισως να φταει και το tapatalk διοτι παρατηρω οτι τις περισσοτερες φορες οταν μπαινω αλλα και οταν βγαινω απο την εφαρμογη εμφανιζεται σχεδον παντα η παραπανω ειδοποιηση :wacko:

Με sema + ext4 ειμαι κι εγω...

 

Σε μένα το widget με το myphone δεν δουλεύει εδώ και μηνεσ:D, ότι ρομ και να φοράει το κινητό. Μπαίνω μόνο από το εικονίδιο τησ εφαρμογής:mad:

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα το widget με το myphone δεν δουλεύει εδώ και μηνεσ:D, ότι ρομ και να φοράει το κινητό. Μπαίνω μόνο από το εικονίδιο τησ εφαρμογής:mad:

 

Αλλο θεμα αυτο, το widget ειναι γνωστο οτι δεν δουλευει, anyway μεταφερθηκα σε ics παλι, αντε να δουμε ποτε θα κατασταλαξουμε καπου !! :rolleyes:

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Ηρακλή μου πετάει και μένα κάτι για network not available..... νόμιζα πως είναι από κάποια εφαρμογή που μένει ανοιχτή. Επίσης ενώ τα δεδομένα είναι ανοιχτά και πιάνει σήμα, σε άκυρα χρονικά διαστήματα δεν έχω ίντερνετ..... Πέταμα η JW8, λέω να φλασάρω καμιά JW1 ή καλύτερα καμιά JVZ αλλά δυστυχώς δεν την έχω μαζί μου στο λάπτοπ. Θα αρκεστώ στην JW1.
Link to comment
Share on other sites

Ηρακλή μου πετάει και μένα κάτι για network not available..... νόμιζα πως είναι από κάποια εφαρμογή που μένει ανοιχτή. Επίσης ενώ τα δεδομένα είναι ανοιχτά και πιάνει σήμα, σε άκυρα χρονικά διαστήματα δεν έχω ίντερνετ..... Πέταμα η JW8, λέω να φλασάρω καμιά JW1 ή καλύτερα καμιά JVZ αλλά δυστυχώς δεν την έχω μαζί μου στο λάπτοπ. Θα αρκεστώ στην JW1.

 

Νικο, ακριβως τα ιδια με σενα ειχα κι εγω, οποτε δεν ειναι τυχαιο κι ετσι αλλη μια gb παει στα σκουπιδια. Εγω γυρισα σε cyan 9 και μεχρι τωρα δεν αντιμετωπιζω κανενα προβλημα, και μακαρι να συνεχισει ετσι γιατι βαριεμαι παλι τα φλασαρισματα :O

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Τελικά πέρασα JW5 με modem JW4 για να δούμε τι θα δούμε :p

Πάντως για το network μπλα μπλα μήνυμα σε μένα ίσως φταίει μία εφαρμογή (PicsArt) αλλά δεν είμαι σίγουρος δε δοκίμασα να την βγάλω. Απλά το μήνυμα αυτό το εμφανίζει αυτή η εφαρμογή όταν μπαίνω, άρα σκέφτομαι μήπως μένει ανοιχτή και κάνει τα δικά της.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά πέρασα JW5 με modem JW4 για να δούμε τι θα δούμε :p

Πάντως για το network μπλα μπλα μήνυμα σε μένα ίσως φταίει μία εφαρμογή (PicsArt) αλλά δεν είμαι σίγουρος δε δοκίμασα να την βγάλω. Απλά το μήνυμα αυτό το εμφανίζει αυτή η εφαρμογή όταν μπαίνω, άρα σκέφτομαι μήπως μένει ανοιχτή και κάνει τα δικά της.

 

Σε εμενα μου εμφανιζοταν στο tapatalk κυριως αλλα και οταν ξεκλειδωνα την οθονη.

Καλα εκανες κι εβαλες jw5, ειναι καλυτερη ;)

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Με 10-15 λεπτα σερφαρισμα με 3G ζεματαει η συσκευη και πιο πολυ στο σημειο της καρτας sim. Μηπως ειναι ολιγον υπερβολικο να ανησυχω; Ειμαι με στοκ ρομ (JW5)
Link to comment
Share on other sites

Με 10-15 λεπτα σερφαρισμα με 3G ζεματαει η συσκευη και πιο πολυ στο σημειο της καρτας sim. Μηπως ειναι ολιγον υπερβολικο να ανησυχω; Ειμαι με στοκ ρομ (JW5)

 

Μηπως το εχεις και φορτιζει ταυτοχρονα..;εγω σερφαρω με 3g πανω απο 40 λεπτα και απλα ζεσταινεται λιγο. Μπορει να σου ετυχε Νικο, δοκιμασε το κι αλλο να δεις γιατι ισως τελικα να ειναι και προβλημα...αλλα δεν νομιζω !!

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Μηπως το εχεις και φορτιζει ταυτοχρονα..;εγω σερφαρω με 3g πανω απο 40 λεπτα και απλα ζεσταινεται λιγο. Μπορει να σου ετυχε Νικο, δοκιμασε το κι αλλο να δεις γιατι ισως τελικα να ειναι και προβλημα...αλλα δεν νομιζω !!

 

Οταν το φορτιζω κιολας ασε δε το συζηταω... Αν ανοιξεις το καπακι και ακουμπησεις τα μεταλικα σημεια (sd, sim) μπορει και να καεις που λεει ο λογος :p Η σενσορας θερμοκρασιας που βρισκεται; Γιατι αν ειναι αξιοπιστος θα κοιταξω θερμοκρασια την επομενη φορα που θα μου ζεσταθει τοσο στα 15 λεπτα.

Link to comment
Share on other sites

Ο σενσορας θερμοκρασιας που βρισκεται; Γιατι αν ειναι αξιοπιστος θα κοιταξω θερμοκρασια την επομενη φορα που θα μου ζεσταθει τοσο στα 15 λεπτα.

Δεν υπάρχει σένσορας θερμοκρασίας στο κινητό Νίκο και αμφιβάλλω αν υπάρχει σε οποιοδήποτε κινητό. Η θερμοκρασία που δείχνει το λογισμικό, καθώς και οποιοδήποτε άλλο πρόγραμμα, είναι η θερμοκρασία λειτουργίας της μπαταρίας την δεδομένη στιγμή.

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

Οταν το φορτιζω κιολας ασε δε το συζηταω... Αν ανοιξεις το καπακι και ακουμπησεις τα μεταλικα σημεια (sd, sim) μπορει και να καεις που λεει ο λογος :p Η σενσορας θερμοκρασιας που βρισκεται; Γιατι αν ειναι αξιοπιστος θα κοιταξω θερμοκρασια την επομενη φορα που θα μου ζεσταθει τοσο στα 15 λεπτα.

 

Παραξενο ρε Νικο που καιει τοσο οσο λες, δεν ξερω που βρισκεται ο σενσορας αλλα κατεβασε καμια εφαρμογη να δεις τι παιζει με τις θερμοκρασιες πριν...σε καψει :p

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Αρα αφου ειναι θερμοκρασιας μπαταριας δεν ειναι αξιοπιστη μετρηση για τη συσκευη... Δε μπορω να βασιστω σε αυτη τη θερμοκρασια. Ισως αν βρω καποιον με γαλαξια να τα συγκρινουμε διπλα διπλα....
Link to comment
Share on other sites

Αρα αφου ειναι θερμοκρασιας μπαταριας δεν ειναι αξιοπιστη μετρηση για τη συσκευη... Δε μπορω να βασιστω σε αυτη τη θερμοκρασια. Ισως αν βρω καποιον με γαλαξια να τα συγκρινουμε διπλα διπλα....

 

Κατεβα Ηρακλειο να τα δοκιμασουμε :D

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Επειδη δεν προλαβα να κανω αναβαθμιση , εσεις τι GPS εχετε;

Εγω με 2.3.3 εκδοση (παλια ακομη σκοπευω να αναβαθμισω) ενω πιανω δορυφορους σχετικα γρηγορα μου φευγουν, επισης γρηγορα. Το περισσοτερο που εχω πιασει ειναι για κατι δευτερολεπτα 8/8 δορυφορους.Ικανοποιητικο αλλα οταν φευγουν ξαφνικα οι 5 δεν γινεται δουλεια.

Samsung Note Series Fan! :happy:

Samsung [Note 4] N910F in White!

Samsung [Note 2] N7100 in Blue

..Inspiration doesn't wait..

Link to comment
Share on other sites

Επειδη δεν προλαβα να κανω αναβαθμιση , εσεις τι GPS εχετε;

Εγω με 2.3.3 εκδοση (παλια ακομη σκοπευω να αναβαθμισω) ενω πιανω δορυφορους σχετικα γρηγορα μου φευγουν, επισης γρηγορα. Το περισσοτερο που εχω πιασει ειναι για κατι δευτερολεπτα 8/8 δορυφορους.Ικανοποιητικο αλλα οταν φευγουν ξαφνικα οι 5 δεν γινεται δουλεια.

 

Δοκιμασε το gps aids μηπως βελτιωθει αλλιως βαλε καμια 2.3.6 value pack που εχουν καλυτερο gps...

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Κατεβα Ηρακλειο να τα δοκιμασουμε :D

 

Κρητη ειμαι στον Καβρο νομος Χανιων πιο κοντα στο Ρεθυμνο ομως (πριν απο Γεωργιοπουλη) στην εθνικη στο BP το βενζιναδικο προς Δραμια βρισκομαι ελα εσυ γιατι ειμαι με παρεα δε μπορω να τους παρω το αμαξι :lol: :lol:

 

:offtopic:

Edited by nikospot
Link to comment
Share on other sites

Κρητη ειμαι στον Καβρο νομος Χανιων πιο κοντα στο Ρεθυμνο ομως (πριν απο Γεωργιοπουλη) στην εθνικη στο BP το βενζιναδικο προς Δραμια βρισκομαι ελα εσυ γιατι ειμαι με παρεα δε μπορω να τους παρω το αμαξι :lol: :lol:

 

:offtopic:

:offtopic:

Χωριανοί είμαστε;; Από Βάμο είμαι!

 

(Τέλος το off topic από εμένα)

Samsumg Galaxy S GT-I9000

Running cm 10.11-SNAPSHOT M5

Έκδοση Android: 4.4.2, RAM: 371 MB

Ευχαριστω που λυνετε τις αποριες μου:)

Link to comment
Share on other sites

Κρητη ειμαι στον Καβρο νομος Χανιων πιο κοντα στο Ρεθυμνο ομως (πριν απο Γεωργιοπουλη) στην εθνικη στο BP το βενζιναδικο προς Δραμια βρισκομαι ελα εσυ γιατι ειμαι με παρεα δε μπορω να τους παρω το αμαξι :lol: :lol:

 

:offtopic:

 

Αν μπορουσα Νικο θα ερχομουνα αλλα ειδικα σημερα ειναι αδυνατον, συνεχιζει ακομη και ανεβαζει θερμοκρασια..;

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Περασα την jw5 , μου εβγαλε pass ,δεν ειχα καμια sd card, και ειχα εφαρμογες στην εσωτερικη.Δεν εκανα επαναφορα εργοστασιακων ,εβγαλα ομως την Sim

Λοιπον τελειωσε το odin εβγαλε pass , αλλα εβγαλε το κνιητο cache fail ,και αλλα 3 fail νομιζω στο recovery.

Πατησα ΕΓΩ reboot με το home button.Τωρα παιζει το animation του S επανελημενα και ειναι κολλημενο εκει.Παρακαλω τα φωτα σας γιατι ανησυχω λιγο.

 

ειναι στο usb συνδεδεμενο αυτη τη στιγμη να το βγαλω;

Samsung Note Series Fan! :happy:

Samsung [Note 4] N910F in White!

Samsung [Note 2] N7100 in Blue

..Inspiration doesn't wait..

Link to comment
Share on other sites

Βγάλε το USB και πέρασε πάλι την JW5 (τρία αρχεία) σύμφωνα με τον οδηγό αλλά κάνοντας και re-partition με το αρχείο .pit.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Βγάλε το USB και πέρασε πάλι την JW5 (τρία αρχεία) σύμφωνα με τον οδηγό αλλά κάνοντας και re-partition με το αρχείο .pit.

 

την μπαταρια την βγαζω/?γιατι δεν κλεινει αλλιως?

την εβγαλα ειμαι στο pit

Edited by takisss

Samsung Note Series Fan! :happy:

Samsung [Note 4] N910F in White!

Samsung [Note 2] N7100 in Blue

..Inspiration doesn't wait..

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...