Jump to content

Android app για διαχείριση του What'sUp


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δεν άλλαξε κάτι, αλλά στη παρούσα υλοποίηση, με πολλά υπόλοιπα ενεργά, το myWhatsup καθυστερεί λίγο την επεξεργασία και τα SMS αφήνονται κ πηγαίνουν στη μαμίσια messaging app. Το φαινόμενο είναι πιο αισθητό στα λίγο πιο αργά devices...

 

Αυτό υπάρχει πιθανότητα να βελτιωθεί? Γιατί την πρώτη φορά είχε δουλέψει κανονικά, άρα μπορεί να γίνει! Να το βάλω σε γρηγορότερη συσκευή δεν μπορώ γιατί το what's up πάει στο minipro!

 

HTC Desire/Tapatalk

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 251
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ναι, υπάρχει πιθανότητα όσο δουλεύω στο project :)

 

Αχαααα... Καλά το υποψιάστηκα! :P :d

Οκ, λοιπόν.. Θα περιμένουμε νέα σου! :)

 

HTC Desire/Tapatalk

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Update: Μετά απο μέρες και πολλές δοκιμες ανανέωσης το CallThemAll ποτέ δεν ανανεώνεται σωστά. Οι άλλες υπηρεσίες στην οθόνη της εφαρμογής έχουν ημερομηνία ενημέρωσης την τελευταία μέρα που έστειλα (σήμερα πχ) ενώ εκεί έχει την τελευταία ημέρα που ενημερώθηκε σωστά (21 Φλεβάρη). Απλώς μου έρχονται τα μνμ. Θα δω βέβαια και τι θα γίνει όταν λήξει το CTA..

Το λέω σε περίπτωση που σε βοηθάει αν ασχολείσαι με την εφαρμογή!!

 

Xperia MiniPro/Tapatalk

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Να ξανακάνω update: Μετά τα τελευταία 2 Update της εφαρμογής εξακολουθούσε να μην ενημερώνεται σωστά το CallThemAll. Έκανε αυτό που περιέγραψα και στο προηγούμενο μήνυμα: δεν ανανεωνόταν η ημερομηνία ενημέρωσης στην οθόνη της εφαρμογής και μου ερχόταν μνμ ότι δεν έχω χρόνο (ενώ το CTA ήταν το παλιό με τα 1500 και είχε λήξει 2 μέρες πριν) και άλλο ένα μνμ από τα μηνύματα του reload it. Αυτό το έκανε είτε με ενεργοποιημένη την ενημέρωση για CTA στην εφαρμογή είτε όχι.

 

Επειδή δεν έχω βάλει CTA αυτό το μήνα και έχω μόνο δωρεάν χρόνο και sms μέσω του reload it θεωρούσα πως θα πρέπει να έχει την ημερομηνία της τελαυταίας ενημέρωσης και να γράφει "Ποτέ" ή να έρχεται μόνο το SMS του reload it.

 

Εν τέλει χθες έκανα μια δοκιμή ξανά και όλως περιέργως δούλεψε άριστα. Ήρθε μόνο ένα SMS για τα δωρεάν μηνύματα του reload it και στην εφαρμογή το CTA ενημερώθηκε κανονικά γράφοντας 0' & 0 SMS χωρίς να έρθει κανένα άκυρο μνμ.

 

Βλέποντας ότι και οι περισσότεροι είχαν θέμα αυτόν το μήνα που άλλαξαν οι προσφορές υπέθεσα πως ίσως έρχονταν μνμ και για το νέο CTA και από τις παλιές προσφορές που είχαμε (τα 1500) και δεν ήξερε τι να κάνει τα μνμ. Επίσης δεν ξέρω για πόσες μέρες μετά τη λήξη ενός πακέτου η Cosmote στέλνει το "Δεν έχετε άλλο χρόνο" και πότε ενημερώνεται το σύστημα ώστε να φαίνεται ότι δεν έχεις ενεργοποιημένο CTA τη δεδομένη χρονική περίοδο.

 

Anyway, χθες και σήμερα (που ξαναέκανα τεστ) φαίνεται να λειτουργεί μια χαρά. Ελπίζω να μην κούρασα απλώς τα αναφέρω να υπάρχει σαν feedback. Προσπάθησα να τα γράψω όσο πιο δομημένα γίνεται ώστε να είναι κατανοητά!!

Υπάρχει πιθανότητα μελλοντικά να γίνει κάτι ώστε να διαχειρίζεται και τα sms του reload it?? Υπάρχει τέτοια δυνατότητα??

 

ΥΓ: Έκανα update και το comment στο market αφού πια δείχνει να είναι ΟΚ σε μένα και την έκανα και 5* γιατί με τα 4* είχα τύψεις!!:P

Edited by eltsele

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Να ξανακάνω update: ...

 

Ευχαριστώ για το αναλυτικό update :)

 

Αυτό που έχω παρατηρήσει και εγώ είναι ότι κάποια SMS, τα οποία όμως δεν είναι συγκεκριμένα, φαίνεται να έχουν μια ολίγον απρόβλεπτη συμπεριφορά από τη Cosmote. Αυτό και σε συνδυασμό με μερικά bugs της εφαρμογής κάνουν ώρες ώρες τη κατάσταση λίγο στενάχωρη :(

 

Την υποστήριξη για τα SMS του ReloadIt ακόμη δεν έχω σκοπό να την προσθέσω...

 

ευχαριστώ και για την αναθεώρηση της βαθμολογίας στο μάρκετ ;)

Link to comment
Share on other sites

Ναι, γιατί εκεί που λειτουργεί άψογα χωρίς να έχεις αλλάξει κάτι έρχονται μνμ και νομίζεις ότι κάτι πάει στραβά!! :O

Είναι στις μελλοντικές προθέσεις σου να δώσεις update με διορθώσεις;

 

Μα γιατίιιιιι...μόνο τα μηνυματάκια του reload it έμειναν.. Άντε και τα MB του reload it..!! Πλάκα κάνω, προσωπικά όσο συνεχίζει να δουλεύει σωστά είμαι υπερκαλυμμένη με αυτές τις δυνατότητες.

Σίγουρα οι προσθήκες σε μας του χρήστες αρέσουν αλλά για μένα το θέμα είναι να δουλεύει όσο πιο σωστά γίνεται η εκάστοτε εφαρμογή με τα όσα έχει επιλέξει ο δημιουργός της να κάνει, οπότε.. εσύ ξέρεις!

 

Καλή συνέχεια!

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Είναι στις μελλοντικές προθέσεις σου να δώσεις update με διορθώσεις;

 

ναι, μια και δεν τις έχω παρατήσει τις εφαρμογές :)

 

Μα γιατίιιιιι...μόνο τα μηνυματάκια του reload it έμειναν.. Άντε και τα MB του reload it..!!

 

έχω δώσει μια εξήγηση σε παλαιότερο ποστ για τα ReloadIt sms κ προς το παρόν θα το αφήσω έτσι :)

Τα ReloadIt ΜΒ πάντως νομίζω ότι καλύπτονται ήδη μια και απλά πάνε κ προστίθενται στα υπόλοιπα ΜΒs (CIOTP).

 

Σίγουρα οι προσθήκες σε μας του χρήστες αρέσουν αλλά για μένα το θέμα είναι να δουλεύει όσο πιο σωστά γίνεται η εκάστοτε εφαρμογή με τα όσα έχει επιλέξει ο δημιουργός της να κάνει, οπότε.. εσύ ξέρεις!

 

Καλή συνέχεια!

 

thanx για την εμπιστοσύνη... και εγώ είμαι χρήστης παράλληλα (του myF2G στη περίπτωση μου :whistle:) οπότε καταλαβαίνω τι εννοείς... μάλιστα, έρχομαι στον πειρασμό να προσθέσω κάποια features για δική μου χρήση αλλά δεν το κάνω για να μη χάσω την οπτική απ' τη σκοπιά του μέσου χρήστη των εφαρμογών αυτών!

Link to comment
Share on other sites

ναι, μια και δεν τις έχω παρατήσει τις εφαρμογές :)

 

Αυτό είναι από μόνο του πολύ θετικό και μπράβο!:)

 

έχω δώσει μια εξήγηση σε παλαιότερο ποστ για τα ReloadIt sms κ προς το παρόν θα το αφήσω έτσι :)

Ναι, το είχα διαβάσει τότε και τώρα γύρισα και ξαναείδα την απάντηση. Έχεις ένα δίκιο θα έλεγα! Δεν είναι κι ενοχλητικό το SMS οπότε δεν υπάρχει καν θέμα!

 

Τα ReloadIt ΜΒ πάντως νομίζω ότι καλύπτονται ήδη μια και απλά πάνε κ προστίθενται στα υπόλοιπα ΜΒs (CIOTP).

Για να είμαι απολύτως ειλικρινής απλώς το υπέθεσα από την αντίστοιχη συμπεριφορά στα SMS. Δεν χρησιμοποιώ σε αυτή τη φάση CIOTP στο What's Up οπότε δεν το έχω δοκιμάσει ακόμα!:O

 

μάλιστα, έρχομαι στον πειρασμό να προσθέσω κάποια features για δική μου χρήση αλλά δεν το κάνω για να μη χάσω την οπτική απ' τη σκοπιά του μέσου χρήστη των εφαρμογών αυτών!

 

Θες να πεις ότι ψήνεσαι να σε εκμεταλλευτείς ως developer και να πάρεις bonus features?!?!:p Πλάκα-πλάκα αφού έχεις καταφέρει να αντισταθείς, μπράβο! Άξιος!!!!:D

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Θες να πεις ότι ψήνεσαι να σε εκμεταλλευτείς ως developer και να πάρεις bonus features?!?!:p

 

χαχα, φοβερά το έθεσες :)

Link to comment
Share on other sites

Θα σε πρήξω μου φαίνεται και θα με κυνηγήσεις στο τέλος αλλά σήμερα ενεργοποίησα το SMS Them All 300 κι ενώ περίμενα να το δω στην κατηγορία "πακέτα sms" στην εφαρμογή, εκεί βλέπω 0 και μου έρχεται μήνυμα ξεχωριστό με το υπόλοιπο των μηνυμάτων..:-( Διορθώνεται;;

 

Xperia MiniPro/Tapatalk

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω, γιατί μου βγάζει μήνυμα από το 1313 «το αίτημα σας καταχωρήθηκε» ;;;

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θα σε πρήξω μου φαίνεται και θα με κυνηγήσεις στο τέλος αλλά σήμερα ενεργοποίησα το SMS Them All 300 κι ενώ περίμενα να το δω στην κατηγορία "πακέτα sms" στην εφαρμογή, εκεί βλέπω 0 και μου έρχεται μήνυμα ξεχωριστό με το υπόλοιπο των μηνυμάτων..:-( Διορθώνεται;;

 

δεν θα σε κυνηγήσω (ακόμη)... :) Θα χρειαστεί να το τσεκάρω τι "παίζει" με τα SMS Them All...

 

Να ρωτήσω, γιατί μου βγάζει μήνυμα από το 1313 «το αίτημα σας καταχωρήθηκε» ;;;

 

2 πιθανοί λόγοι:

1. πρόβλημα (bug) του myWhatsup...

2. Το SMS καθεστέρησε να έρθει κάμποσο και στο μεταξύ ζήτησες να γίνει ενημέρωση των υπολοίπων... Αυτό θα είχε ως αποτέλεσμα να έρθει το SMS τελικά τουλάχιστον 2 φορές, αλλά μόνο στη πρώτη από αυτές θα γινόταν η απόκρυψη (έτσι το έχω προγραμματίσει)

Link to comment
Share on other sites

@ hypest

 

Στεφανε μολις κατεβασα την εφαρμογη σου και εχω να πω οτι ειναι ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ!!!

 

Μπραβο πολυ καλη δουλεια!!!

Ολοι οι κατοχοι Android - WhatsUp σε ευχαριστουμε!!!

 

..επειδη ειμαι λιγο ασχετος... πως μπορω να σου προσθεσω αστερια?

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο πολυ καλη δουλεια!!!

..επειδη ειμαι λιγο ασχετος... πως μπορω να σου προσθεσω αστερια?

 

Thanx! Τα αστέρια τα βρίσκεις όταν από το κινητό σου πας στην εφαρμογή στο μάρκετ. Εκεί σου έχει 5 γκρι αστέρια που πατώντας τα σου βγάζει παραθυράκι να επιλέξεις...

 

Gia Iphone υπαρχει τετοια εφαρμογη;;;;

 

Από τις γνώσεις μου, τέτοια εφαρμογή δεν μπορεί καν να φτιαχτεί για iphone, επειδή η Apple δεν επιτρέπει την αναχαίτηση των SMS, αλλά ούτε την πρακτικά κρυφή αποστολή SMS.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ανανεώνονται τα δωρεάν λεπτά από την ανανέωση... :-(
Nokia 3510i - Nokia 3250 - Samsung D500 - Sony Ericsson W850 - Sony Ericsson K850i - Sony Ericsson W902 - iPhone 3G - Sony Ericsson x10 Mini - iPhone 4S - iPhone 5s
Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα από όταν ενεργοποίησα τα SMS300 ξανακολλάει το CallThemAll και έρχεται διπλό μήνυμα ενημέρωσης για τα SMS.

@hypest: το κοινό σου θέλει update!:):P

 

HTC Desire/Tapatalk

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Κοίταξε το hypest...........Μου μπλοκάρει το τηλ κάθε φορά που πατάω ενημέρωση για τα υπόλοιπα και αναγκάζομαι να κάνω restore... :/
Nokia 3510i - Nokia 3250 - Samsung D500 - Sony Ericsson W850 - Sony Ericsson K850i - Sony Ericsson W902 - iPhone 3G - Sony Ericsson x10 Mini - iPhone 4S - iPhone 5s
Link to comment
Share on other sites

Κοίταξε το hypest...........Μου μπλοκάρει το τηλ κάθε φορά που πατάω ενημέρωση για τα υπόλοιπα και αναγκάζομαι να κάνω restore... :/

 

χμ, τι εννοείς restore?

Link to comment
Share on other sites

Restore τη συσκευή μου...Στην εργοστασιακή της κατάσταση...
Nokia 3510i - Nokia 3250 - Samsung D500 - Sony Ericsson W850 - Sony Ericsson K850i - Sony Ericsson W902 - iPhone 3G - Sony Ericsson x10 Mini - iPhone 4S - iPhone 5s
Link to comment
Share on other sites

το απλό reboot δηλαδή δεν αρκεί, έτσι;

Όχι... :-(

Nokia 3510i - Nokia 3250 - Samsung D500 - Sony Ericsson W850 - Sony Ericsson K850i - Sony Ericsson W902 - iPhone 3G - Sony Ericsson x10 Mini - iPhone 4S - iPhone 5s
Link to comment
Share on other sites

Το διόρθωσες??? :/
Nokia 3510i - Nokia 3250 - Samsung D500 - Sony Ericsson W850 - Sony Ericsson K850i - Sony Ericsson W902 - iPhone 3G - Sony Ericsson x10 Mini - iPhone 4S - iPhone 5s
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...