Jump to content

Android app για διαχείριση του What'sUp


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 251
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μια ερωτηση παιδια στο widget (mywhatsup) κανω ενημερωση και δε μου δειχνει κατι δειχνει απλα διπλα σε ολα (αγνωστο) τι κανω??

 

αν εχεις το go sms πηγαινε

μενου

ρυθμισεις

ρυθμισεις ληψης

και ξετσεκαρε το: απενεργοποιηση ειδοποιησης αλλων μηνυματων

Edited by giannisj5
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω... Αλλα πολλα μηνυματα ερχονται :/

 

δεν καταλαβα τι εννοεις, ερχονται πολλα μηνυματα οταν πατας ενημερωση?

Link to comment
Share on other sites

Ναι ναι αυτό εννοώ ...

 

θα πας μεσα στην εφαρμογη του whats up και στις ρυθμισεις εκει που λεει "Αποκρυψη Εκκρεμων Απαντησεων" θα πατησεις "παντα"

Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση παιδια στο widget (mywhatsup) κανω ενημερωση και δε μου δειχνει κατι δειχνει απλα διπλα σε ολα (αγνωστο) τι κανω??

 

Σε μένα παλιότερα που είχα Καρτο Συμβόλαιο, μου έδειχνε το υπόλοιπο χρημάτων, τώρα που έχω whatsup μου δείχνει υπόλοιπο χρημάτων , υπόλοιπο δωρεάν sms , και υπόλοιπο από τα 600 λεπτά ομιλίας προς cosmote whatsup..!!

 

http://s7.directupload.net/images/110827/5ljr7qzm.png

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

σε εμενα παντως μονο υπολοιπο ευρο μου βγαζει.ληξη υπολοιπου =αγνωστο οπως και call them all.βασικα λεεθ αγνωστο και παραμενει το σηματακι τισ ενημερωσης.

καμια βοηθεια?

και κάτι αλλο ποιο ειναι το widget καιρου οπως του lg?μιπως weather&clock? στο χ10 μινι το ειχα βαλει με επιτυχια στο xperia mini δεν μπορω να το βρω στο μαρκετ

Link to comment
Share on other sites

παντοσ σημερα που την ξαναπερασα την εφαρμογη δεν ανανεωνει τπτ.καποιο αλλο προγραμμα για μνμ δεν εχω για να το μπλοκαρει.
Link to comment
Share on other sites

παντοσ σημερα που την ξαναπερασα την εφαρμογη δεν ανανεωνει τπτ.καποιο αλλο προγραμμα για μνμ δεν εχω για να το μπλοκαρει.

 

Να υπενθυμίσω ότι η Cosmote φαίνεται κάποιες φορές να μην απαντά σε καμία ερώτηση υπολοίπου :(

 

Στη δική σου περίπτωση, τι εννοείς δεν ανανεώνει; Έρχονται οι απαντήσεις αλλά δεν τις αντιλαμβάνεται η εφαρμογή;

Link to comment
Share on other sites

Hi, πολύ χρήσιμη η εφαρμογή :)

Θα ήθελα να κάνω ένα feature request και αν μπορείς το υλοποιείς.

Να βάλεις επιλογή για αυτόματη ανανεωση πχ μία φορά τη μέρα, ώστε να φαίνεται κατ' ευθείαν στο widget χωρίς να χρειάζεται να μπαίνουμε στην εφαρμογή. Επίσης αν μπορείς να μειώσεις λίγο το χρόνο που πατάμε για να ανανεωθεί κάποια υπηρεσία ή έστω η δόνηση να γίνεται τη στιγμή που έχει σταλεί η πληροφορία. Πχ τώρα το κρατάω πατημένο, το αφήνω και μετά από 1 δευτ δονείται και ξεκινάει η διαδικασία. Δεν ξέρω αν κατάλαβες τι εννοώ...

Link to comment
Share on other sites

παιδες να ρωτησω κατι?δεν μπορουμε να το κανουμε να μας λεει τα μηνυματα που εχουμε απο το πακετο προσφορας (πχ τα 300 ή τα 1200?)

ενα sms choise μου λεει το οποιο ειναι παντα 0

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

...Να βάλεις επιλογή για αυτόματη ανανεωση πχ μία φορά τη μέρα, ώστε να φαίνεται κατ' ευθείαν στο widget χωρίς να χρειάζεται να μπαίνουμε στην εφαρμογή.

 

Ευχαριστώ για τις προτάσεις! Η αλήθεια είναι ότι η αυτόματη ενημέρωση είναι από τα παλαιότερα feature requests :)

Δεν το υλοποιώ πάντως ως τώρα κυρίως γιατί είναι πολλές οι υποπεριπτώσεις που η ένδειξη θα δίνει πιθανόν ψευδή εικόνα στον χρήστη καθώς ο χρήστης θα έχει την εσφαλμένη εντύπωση ότι "καλύπτεται" από την αυτόματη ενημέρωση. Στη τωρινή υλοποίηση (χωρίς αυτόματη ενημέρωση δηλαδή), ο χρήστης ξέρει ότι αν δεν "ρωτήσει" ο ίδιος, η ενδείξεις είναι πιθανά παλιές. Φαντάσου ότι και εγώ ο ίδιος θα ήθελα αυτόματη ενημέρωση, αλλά ο μόνος ασφαλής "αυτοματισμός" θα ήταν η ίδια η Cosmote/Voda/Wind να στέλνει ενημέρωση όταν αλλάζει κάποιο υπόλοιπο...

Σε κάθε περίπτωση, δεν αποκλείω να υλοποιήσω κάποια μορφή αυτοματισμού στο μέλλον ;)

 

...Επίσης αν μπορείς να μειώσεις λίγο το χρόνο που πατάμε για να ανανεωθεί κάποια υπηρεσία ή έστω η δόνηση να γίνεται τη στιγμή που έχει σταλεί η πληροφορία. Πχ τώρα το κρατάω πατημένο, το αφήνω και μετά από 1 δευτ δονείται και ξεκινάει η διαδικασία. Δεν ξέρω αν κατάλαβες τι εννοώ...

 

Αυτό ναι, θα το ψάξω και θα δω...

 

παιδες να ρωτησω κατι?δεν μπορουμε να το κανουμε να μας λεει τα μηνυματα που εχουμε απο το πακετο προσφορας (πχ τα 300 ή τα 1200?)

ενα sms choise μου λεει το οποιο ειναι παντα 0

 

Το "SMS Choise" είναι διαφορετικό πακέτο από τα "SMS Them All 300" και "600" που μάλλον αναφέρεσαι. Τα τελευταία δεν υποστηρίζονται από το myWhatsup και το πιθανότερο είναι να μην υποστηριχθούν ποτέ, όσο η Cosmote χρησιμοποιεί το ίδιο SMS ("Y στο 1313") για την ενημέρωση του υπολοίπου τους αλλά και δεν ενημερώνει κατάλληλα όταν έχει μηδενιστεί...

 

υπάρχει κάντι αντίστοιχο για cosmoκαρτα;

 

Δεν έχω προσωπικά υπόψη κάποια αντίστοιχη εφαρμογή για CosmoΚαρτα... το βασικό υπόλοιπο όμως νομίζω υποστηρίζεται κανονικά από το myWhatsup... δοκίμασε το ;)

 

η ενημέρωση που έγινε χθες/προχθές τι προσφέρει;

 

Η v0.10.10 ήταν στοχευμένη προσπάθεια για αντιμετώπιση κάποιων προβλημάτων που φαίνεται να εμφανίζονται μόνο σε SonyEricsson Xperia. Η v0.10.11 που μόλις πριν λίγο εξέδωσα, περιέχει ανανεωμένα SMS για το CIOTP, μια και φαίνεται ότι η Cosmote αποφάσισε να αφαιρέσει κάποιες τελείες από τα μηνύματα :)

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιω την εφαρμογή στο zte blade μου και είναι παρα πολυ βολικη. Μήπως υπάρχει κάτι αντιστοιχο για το symbian nokia ε51 της γυναίκας μου;
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ανανέωσα πριν λίγο την εφαρμογή (v0.10.12), προσθέτοντας αυτόματη ενημέρωση μετά που τελειώνει μια κλήση. Αφορά τα υπόλοιπα που επηρεάζονται από τις κλήσεις.

 

Προσπαθώ πάντα τα στοιχεία που δείχνει η εφαρμογή να είναι συνεπή και όσο γίνεται πιο ακριβή. Γι' αυτό επέλεξα προς το παρόν αυτόν τον τρόπο για αυτόματη ενημέρωση.

 

Παρόλαυτα, επειδή μπορεί να χρειάζεται κάποια καθυστέρηση στην ανανέωση, παρακαλώ ενημερώστε με αν δείτε πχ τα νούμερα να μην αλλάζουν μετά από κλήση που θα έπρεπε να τα είχε αλλάξει...

Edited by hypest
Link to comment
Share on other sites

Ανανέωσα πριν λίγο την εφαρμογή (v0.10.12), προσθέτοντας αυτόματη ενημέρωση μετά που τελειώνει μια κλήση. Αφορά τα υπόλοιπα που επηρεάζονται από τις κλήσεις.

 

Προσπαθώ πάντα τα στοιχεία που δείχνει η εφαρμογή να είναι συνεπή και όσο γίνεται πιο ακριβή. Γι' αυτό επέλεξα προς το παρόν αυτόν τον τρόπο για αυτόματη ενημέρωση.

 

Παρόλαυτα, επειδή μπορεί να χρειάζεται κάποια καθυστέρηση στην ανανέωση, παρακαλώ ενημερώστε με αν δείτε πχ τα νούμερα να μην αλλάζουν μετά από κλήση που θα έπρεπε να τα είχε αλλάξει...

 

Λοιπόοον. Κατ' αρχάς ευχαριστούμε για το implementation :D

Έκανα το update και ήθελα να αναφέρω μερικά bugs. Ό,τι αναφέρω το δοκίμασα σε ένα x10 mini pro με custom 2.3 rom. Σε stock 2.1 δε δοκίμασα.

 

 

  • Δε γίνεται suppress των μηνυμάτων. Πχ μου έρχονται τα εξής (τα έχω γράψει ακριβώς μέχρι και την τελεία):
     
    Cosmote: ΤΟ ΥΠΟΛΟΙΠΟ ΣΑΣ ΕΙΝΑΙ €x.x.
     
    Cosmote: Η ΣΥΝΔΕΣΗ ΣΑΣ ΛΗΓΕΙ ΣΤΙΣ DD-MM-YYYY
     
    131: ΤΟ ΑΙΤΗΜΑ ΣΑΣ ΚΑΤΑΧΩΡΗΘΗΚΕ.
     
  • Μετά από κλήση αλλά όχι πάντα (αναπάντητη μου φαίνεται, πρέπει να το τσεκάρω) έχω FC. Ορίστε και ένα logcat που ίσως σε βοηθήσει. Θα προσπαθήσω να κάνω εκτενέστερες δοκιμές και θα αναφέρω.

 

 

Feature Request: Μιας και έκανες implement την αυτόματη ανανέωση, θα ήθελα να ρωτήσω αν μπορεί να πάει ένα βήμα παραπέρα.

Τώρα η ανανέωση γίνεται μετά από κάθε κλήση. Μήπως είναι εφικτό να γίνουν exclude οι αναπάντητες και να ελέγχεται το υπόλοιπο μόνο όταν το σηκώνει ο άλλος;

Edited by kissmyarch
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την αναφορά ;)

 

Για τη λύση των προβλημάτων, προτείνω 'clear app data' από την διαχείριση εφαρμογών του Android. Δυστυχώς, απλό uninstall-install δεν βοηθάει. Δοκίμασε το κ ξαναπές μου αν θες.

 

Τώρα η ανανέωση γίνεται μετά από κάθε κλήση. Μήπως είναι εφικτό να γίνουν exclude οι αναπάντητες και να ελέγχεται το υπόλοιπο μόνο όταν το σηκώνει ο άλλος;

 

Το όλο implementation του feature δεν έχει τελειώσει ακόμη, να πω την αλήθεια, οπότε να θα ψάξω και προς τη λεπτομέρεια που λες!

Link to comment
Share on other sites

Ανανέωσα πριν λίγο την εφαρμογή (v0.10.12), προσθέτοντας αυτόματη ενημέρωση μετά που τελειώνει μια κλήση. Αφορά τα υπόλοιπα που επηρεάζονται από τις κλήσεις.

 

Προσπαθώ πάντα τα στοιχεία που δείχνει η εφαρμογή να είναι συνεπή και όσο γίνεται πιο ακριβή. Γι' αυτό επέλεξα προς το παρόν αυτόν τον τρόπο για αυτόματη ενημέρωση.

 

Παρόλαυτα, επειδή μπορεί να χρειάζεται κάποια καθυστέρηση στην ανανέωση, παρακαλώ ενημερώστε με αν δείτε πχ τα νούμερα να μην αλλάζουν μετά από κλήση που θα έπρεπε να τα είχε αλλάξει...

 

Καλά..!!! από χθες έως σήμερα και άλλη ενημέρωση εφαρμογής..??? χθες v0.10.12 σήμερα v0.10.13..!!!

 

http://s14.directupload.net/images/111007/9pui5s2c.png

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου έρχεται ανανέωση (και μύνημα) ακόμα και όταν έχω εισερχόμενη κλήση...

 

Ανέβασα νέα έκδοση (v0.10.14) με διόρθωση ώστε να αφορά μόνο τις εξερχόμενες. Δοκιμάστε παρακαλώ...

 

Καλά..!!! από χθες έως σήμερα και άλλη ενημέρωση εφαρμογής..??? χθες v0.10.12 σήμερα v0.10.13..!!!

 

yeap, και τώρα κι άλλη ;)

Ελπίζω να μη καταντάει κουραστικό βέβαια...

Link to comment
Share on other sites

Ανέβασα νέα έκδοση (v0.10.14) με διόρθωση ώστε να αφορά μόνο τις εξερχόμενες. Δοκιμάστε παρακαλώ...

yeap, και τώρα κι άλλη ;)

Ελπίζω να μη καταντάει κουραστικό βέβαια...

 

ουπς δε σκέφτηα καθόλου το clear data...

Εννοείται πως δεν καταντάει κουραστικό! κάθε αλλαγή για καλό ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...