Jump to content

Android app για διαχείριση του What'sUp


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πολύ καλή εφαρμογή. Μπράβο. Στην επόμενη αναβάθμιση πρέπει να βάλεις και άλλες επιλογές όπως υπόλοιπο sms (σμσ υπ στο 1313), υπόλοιπο mms (mms yp στο 1313) που ήταν στη προσφορά ή υπόλοιπο σταθερών αν ξαναβγάλουν προσφορά για σταθερά. Επίσης καλό θα ήταν να υπάρχει μία επιλογή πριν πατήσουμε το κουμπί ανανέωση που να μας ρωτάει τη ενημέρωση και σε ποιες υπηρεσίες θα θέλαμε να κάνουμε. Πχ εγώ θα ήθελα να επιλέξω μόνο ενημέρωση υπολοίπου και sms ή μόνο για τα Mbs. Με αυτό το τρόπο θα επιλέγαμε μόνο τις υπηρεσίες που έχουμε και δε θα κόλλαγε αν δεν είχαμε κάποια υπηρεσία.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 251
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πολύ καλή εφαρμογή. Μπράβο.

 

ευχαριστώ ;)

 

Στην επόμενη αναβάθμιση πρέπει να βάλεις και άλλες επιλογές όπως υπόλοιπο sms (σμσ υπ στο 1313), υπόλοιπο mms (mms yp στο 1313) που ήταν στη προσφορά ή υπόλοιπο σταθερών αν ξαναβγάλουν προσφορά για σταθερά.

 

θα το βάλω στα υπόψη ;)

 

Επίσης καλό θα ήταν να υπάρχει μία επιλογή πριν πατήσουμε το κουμπί ανανέωση που να μας ρωτάει τη ενημέρωση και σε ποιες υπηρεσίες θα θέλαμε να κάνουμε. Πχ εγώ θα ήθελα να επιλέξω μόνο ενημέρωση υπολοίπου και sms ή μόνο για τα Mbs. Με αυτό το τρόπο θα επιλέγαμε μόνο τις υπηρεσίες που έχουμε και δε θα κόλλαγε αν δεν είχαμε κάποια υπηρεσία.

 

δεν καταλαβαίνω ακριβώς... η τωρινή λειτουργικότητα με την ενεργοποίηση/απενεργοποίηση στις ρυθμίσεις, δεν καλύπτει αυτό που περιγράφεις;

 

Επίσης, ήδη δεν "κολλάει" το κουμπί ενημέρωσης όταν τελειώσει με την αποστολή των SMS (όπως έκανε παλαιότερα που περίμενε και τις απαντήσεις). Δεν ξέρω ποια έκδοση έχεις εγκατεστημένη τώρα βέβαια, οπότε σιγουρέψου μέσω του Market ότι έχεις την τρέχουσα τελευταία (v0.8.12) :)

Link to comment
Share on other sites

δεν καταλαβαίνω ακριβώς... η τωρινή λειτουργικότητα με την ενεργοποίηση/απενεργοποίηση στις ρυθμίσεις, δεν καλύπτει αυτό που περιγράφεις;

 

Επίσης, ήδη δεν "κολλάει" το κουμπί ενημέρωσης όταν τελειώσει με την αποστολή των SMS (όπως έκανε παλαιότερα που περίμενε και τις απαντήσεις). Δεν ξέρω ποια έκδοση έχεις εγκατεστημένη τώρα βέβαια, οπότε σιγουρέψου μέσω του Market ότι έχεις την τρέχουσα τελευταία (v0.8.12) :)

Έχεις δίκιο. Δε κοίταξα ρυθμίσεις. Σε ευχαριστώ και συγγνώμη. Πάντως για τα άλλα υπόλοιπα που που είπα κοίταξέ το κυρίως για το υπόλοιπο sms (στέλνει sms yp στο 1313)! :)

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο. Δε κοίταξα ρυθμίσεις. Σε ευχαριστώ και συγγνώμη.

 

κανένα πρόβλημα ;)

 

Πάντως για τα άλλα υπόλοιπα που που είπα κοίταξέ το κυρίως για το υπόλοιπο sms (στέλνει sms yp στο 1313)! :)

 

στη δική μου σύνδεση What'sUp, το YP στο 1313 επιστρέφει ότι "Η ΥΠΗΡΕΣΙΑ YP ΔΕΝ ΒΡΕΘΗΚΕ". Μήπως έχεις εσύ ενεργή υπηρεσία που σου επιστρέφει πράγματι χρησιμές πληροφορίες; Αν ναι, γράψε μου αν θες τα απαντητικά SMS που σου έρχονται για να το μελετήσω ;)

Link to comment
Share on other sites

στη δική μου σύνδεση What'sUp, το YP στο 1313 επιστρέφει ότι "Η ΥΠΗΡΕΣΙΑ YP ΔΕΝ ΒΡΕΘΗΚΕ". Μήπως έχεις εσύ ενεργή υπηρεσία που σου επιστρέφει πράγματι χρησιμές πληροφορίες; Αν ναι, γράψε μου αν θες τα απαντητικά SMS που σου έρχονται για να το μελετήσω ;)

 

Όχι σκέτο ΥΡ, αλλα "sms yp" ή "σμσ υπ" στο 1313. Σου απαντάει πόσα sms έχεις από sms choise ή από reload αλλά προς όλα τα δίκτυα. Αντίστοιχα είναι και το "mms yp" στο 1313 για τα πόσα mms έχεις υπόλοιπα από τα mms που κερδίζουμε στο reload.

Link to comment
Share on other sites

ωραίος ;)

 

πράγματι με "sms yp" κλπ, επιστρέφει χρήσιμη πληροφορία!

Ωραία! Κάνε τα θεϊκά σου και εντυπωσίασε μας!!!! :D

Link to comment
Share on other sites

εκτός από "sms" και "mms", υπάρχει αντίστοιχο για τα megabytes? Δοκίμασα το "mb yp" και το "mbs yp" αλλά δεν το δέχεται.

 

EDIT: το λέει τελικά στο site του reload... είναι το νορμάλ INFO στο 1313 και άρα υποστηρίζεται ήδη απο το myWhatsup ;)

 

Ανανέωσα την εφαρμογή, με υποστήριξη για τα Πακέτα SMS. Για τα αντίστοιχα MMS, θα τα υλοποιήσω όταν μαζέψω την πληροφορία :)

Edited by Petros the Great
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων.
Link to comment
Share on other sites

ανέβασα νεότερη έκδοση, με προσπάθεια υποστήριξης των SMS που ανέφερες... Αν θες, κάνε update και δοκίμασε.

 

Έχεις μήπως και άλλα αντίστοιχα απαντητικά SMS στα αγγλικά, για τα CallThemAll πχ και το CIOTP?

 

Όχι, όλα τα άλλα είναι στα ελληνικά... (Αγγλική υποστήριξη σου λένε μετά... ;) )

Θα το δοκιμάσω και θα σου πω!

 

Edit: Παίζει μια χαρά! Good Job!

Edited by Boulbos
Link to comment
Share on other sites

Όχι, όλα τα άλλα είναι στα ελληνικά... (Αγγλική υποστήριξη σου λένε μετά... ;) )

 

χεχε, να σου πω την αλήθεια βέβαια, εμένα "με συμφέρει" μια και αυτά τα αγγλικά SMS γενικά μου έφεραν έναν μικρό πονοκέφαλο :)

Link to comment
Share on other sites

Μία ακόμα παρατήρηση αν θες να το κάνεις. Καλό θα ήταν όταν γίνεται ενημέρωση η εφαρμογή να μη στέλνει όλα τα ερωτηματικά sms προς το 1313 ή 1314 αντίστοιχα όλα μαζί, γιατί πολλές φορές μπουκώνει το 1313 και σου απαντάει "ΤΕΧΝΙΚΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ". Γνώμη μου, καλό θα ήταν κομμάτι κομμάτι στην εφαρμογή να απαντάει η κοσμοτε και μετά να στέλνει η εφαρμογή τα υπόλοιπα μηνύματα. Πχ να τελειώνει το ερώτημα υπολοίπου μονάδων, να απαντάει η κοσμοτέ το υπόλοιπο και μετά να στέλνει μήνυμα η εφαρμογή για τα 1500 λεπτά (και πάει λέγοντας). Η τουλάχιστον από ερωτηματικό sms για υπόλοιπα σε άλλο sms να βάλεις κάποια καθυστέρηση 20 δευτερολέπτων ώστε να μπορεί το 1313 να καταχωρεί το sms που στέλνει η εφαρμογή. Αυτό θα βοηθήσει τα bugs του 1313 που συχνά μπουκώνει, όχι τόσο την εφαρμογή. Απλά θα βελτιώσει τα αποτελέσματα.
Link to comment
Share on other sites

ενδιαφέρουσα η απάντηση "TEXΝΙΚΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ"! Ήδη πάντως έχω 1second καθυστέρηση από την αποστολή ενός sms μέχρι το ξεκίνημα της αποστολής του επόμενου.

 

Το να περιμένω να έρθει η απάντηση για να στείλω το επόμενο, σχεδόν το αποκλείω να το κάνω μια και όχι σπάνια, η απάντηση κάνει ΠΟΛΥ ώρα να έρθει, εώς και δεν έρχεται καθόλου. Το πιθανότερο σε αυτή τη φάση είναι να αυξήσω την καθυστέρηση...

Link to comment
Share on other sites

Εσύ ξέρεις καλύτερα. Εσύ είσαι ο δημιουργός!!! :) Απλά πιστεύω ότι να αξίσεις λίγο την καθυστέρηση, έστω 5 δευτερόλεπτα θα βοηθήσει και την κοσμοτέ την καταχώρηση της αίτησης (ελπίζω να μη γίνει μετά χαμός γιατί εκεί που πλέον η κοσμοτέ θα απαντάει η εφαρμογή θα στέλνει νέο μήνυμα).
Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταιες μερες οταν παταω να κανει ανανεωση, δεν αποκρυπτει τα περισσοτερα εισερχομενα μηνυματα, κυριως του 131. Ειναι δικο μου προβλημα;

 

Sent from my chair...

Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταιες μερες οταν παταω να κανει ανανεωση, δεν αποκρυπτει τα περισσοτερα εισερχομενα μηνυματα, κυριως του 131. Ειναι δικο μου προβλημα;

 

Δοκιμάζοντας το σε μένα, δεν βλέπω να έχει κάποιο θέμα. Όμως, πες μου αν θες ποιον συνδυασμό ενεργών υπολοίπων έχεις στο myWhatsup ώστε να το δοκιμάσω με τις δικές σου επιλογές...

Edited by hypest
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι, απλά εμένα στην ενημέρωση υπολοίπου sms (απλό sms choise) δε μου ενημερώνει το πρόγραμμα, αλλά μου έρχεται σαν κανονικό μήνυμα.
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι, απλά εμένα στην ενημέρωση υπολοίπου sms (απλό sms choise) δε μου ενημερώνει το πρόγραμμα, αλλά μου έρχεται σαν κανονικό μήνυμα.

hello ^_NikitaS_^, δεν ξέρω αν έκανες update σήμερα... μεγάλωσα την καθυστέρηση μεταξύ των μηνυμάτων στα τουλάχιστον 2.5sec, οπότε ίσως δεν σου ξαναβγεί το "ΤΕΧΝΙΚΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ"!

 

Μήπως είναι εύκολο να μου στείλεις (pm ίσως) το απαντητικό SMS που σου έρχεται για το sms choice και πως το ζητάς; Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

hello ^_NikitaS_^, δεν ξέρω αν έκανες update σήμερα... μεγάλωσα την καθυστέρηση μεταξύ των μηνυμάτων στα τουλάχιστον 2.5sec, οπότε ίσως δεν σου ξαναβγεί το "ΤΕΧΝΙΚΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ"!

 

Μήπως είναι εύκολο να μου στείλεις (pm ίσως) το απαντητικό SMS που σου έρχεται για το sms choice και πως το ζητάς; Ευχαριστώ!

 

Έκανα update.Στο sms choise δεν ενημερώνει καθόλου την εφαρμωγή.Απλά μου έρχεται κανονικά εισερχόμενο μήνυμα στην εφαρμωγή μηνυμάτων.Στα άλλα δε βγάζει κανένα πρόβλημα,απλά στα sms choise παραμένει πράσινο το εικονίδιο με τα βελάκια κ μου έρχεται η απάντηση σα μήνυμα.Από την κοσμοτε το αίτημα ειναι "sms yp" στο 1313.

Link to comment
Share on other sites

Στα άλλα δε βγάζει κανένα πρόβλημα,απλά στα sms choise παραμένει πράσινο το εικονίδιο με τα βελάκια κ μου έρχεται η απάντηση σα μήνυμα.Από την κοσμοτε το αίτημα ειναι "sms yp" στο 1313.

 

μάλλον σε σένα έρχεται διαφορετικό απαντητικό για κάποιο λόγο. Σε μένα που το δοκίμασα μόλις, η απάντηση "χωνεύεται" κανονικά από το myWhatsup. Αν θες λοιπόν, στείλε μου το απαντητικό sms στο stefanostogoulidis at gmail.com ;)

Link to comment
Share on other sites

μάλλον σε σένα έρχεται διαφορετικό απαντητικό για κάποιο λόγο. Σε μένα που το δοκίμασα μόλις, η απάντηση "χωνεύεται" κανονικά από το myWhatsup. Αν θες λοιπόν, στείλε μου το απαντητικό sms στο stefanostogoulidis at gmail.com ;)

 

Το απαντητικο ειναι:

"EXEIΣ ΣYNOΛIKA 248 SMS AΠO TO SMS CHOICE ΠOY ΛHΓOYN ΣTIΣ 19/01/2011. MΠOPEIΣ NA AΠOKTHΣEIΣ TΩPA 40 ΔΩPEAN SMS, MONO ME 1,6€! ΣTEIΛE AΠΛA SMS40 ΣTO 1313."

Αυτο μου ερχεται ως sms καιδεν ενημερωνει εφαρμωγη.

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάζοντας το σε μένα, δεν βλέπω να έχει κάποιο θέμα. Όμως, πες μου αν θες ποιον συνδυασμό ενεργών υπολοίπων έχεις στο myWhatsup ώστε να το δοκιμάσω με τις δικές σου επιλογές...

 

Είμαι στην 0.8.13, και έχω ενεργές τις "Υπόλοιπο", "Δώρο 1500", και "Internet On the Phone". Όλα ανανεώνονται κανονικά, δεν υπάρχει σ' αυτό πρόβλημα, απλά μετά από λίγη ώρα (πάτησα την ανανέωση στην αρχή του κειμένου και τώρα ήρθε το μήνυμα) μου στέλνει το 131:

Το αίτημα σας καταχωρήθηκε.

 

μία φορά μόνο. Ευχαριστώ για την απάντηση.:)

Link to comment
Share on other sites

Το απαντητικο ειναι:

"EXEIΣ ΣYNOΛIKA 248 SMS AΠO TO SMS CHOICE ...

 

Ανανέωσα την εφαρμογή (v0.8.15) ώστε να υποστηρίζει και αυτή την περίπτωση απαντητικού SMS, που υποψιάζομαι είναι η περίπτωση πολλαπλών ενεργοποιημένων πακέτων SMS...

 

Είμαι στην 0.8.13, και έχω ενεργές τις "Υπόλοιπο", "Δώρο 1500", και "Internet On the Phone". Όλα ανανεώνονται κανονικά, δεν υπάρχει σ' αυτό πρόβλημα, απλά μετά από λίγη ώρα (πάτησα την ανανέωση στην αρχή του κειμένου και τώρα ήρθε το μήνυμα) μου στέλνει το 131:

μία φορά μόνο. Ευχαριστώ για την απάντηση.:)

 

Το δοκίμασα και με αυτόν τον συνδυασμό, αλλά δεν είδα "ορφανό" sms απο το 131. Συνεχίζει και σου εμφανίζεται;

Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα και με αυτόν τον συνδυασμό, αλλά δεν είδα "ορφανό" sms απο το 131. Συνεχίζει και σου εμφανίζεται;

 

Το έκανα uninstall/reinstall από το market (v0.8.15) και τώρα δεν έρχεται κανένα απαντητικό μήνυμα, ευχαριστώ.:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...