Jump to content

[Tablet] Motorola XOOM


zafos90
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν και λίγο αργοπορημενα την απαντώνται την ερωτητη θα φέρει το 3g μοντέλο μόνο

επίσης την σιλικονη την έχει 20Ε και την video την θήκη που έχει και κάλυμμα για την οθόνη 40Ε

(Αλήθεια εσένα έχει lag όταν γραφής γιατί εγώ γράφω και μετά απο λίγο βλέπω τι γράφω)

 

Προσπαθούν να βγάλουν λεφτά από τα data plans, κλασσικά πράγματα.

 

Εγώ είχα αγοράσει από την αμερική αυτή τη θήκη:

http://www.motorola.com/Consumers/US-EN/Consumer-Product-and-Services/Tablet-Accessories/Portfolio-Case-for-MOTOROLA-XOOM-US-EN , 40$ αλλά κάπως έπρεπε να το μεταφέρω.

 

Lag στο πληκτρολόγιο δεν έχω, αλλά έχω και την 3.1 πάνω που έχει διορθώσει αρκετά bugs και έχει επιταχύνει γενικότερα το σύστημα.

Της cosmote με τι έκδοση έρχονται ;

Edited by lazarost
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

To είδα πριν λίγο στον Γερμανό στην Ν. Ιωνία.....Δυστυχώς όπως είπε ο φίλος πιο πάνω μόνο την 3G έκδοση θα φέρουν (εκτός αν αλλάξει κάτι).

 

 

PS: Οι πωλητές δεν ήξεραν ούτε πως ανοίγει....κλασσική ελληνική αγορά

Link to comment
Share on other sites

παιδιά κι εγώ δεν ήθελα να το πάρω απο Ελλάδα επειδή ντέ και καλά έπρεπε να το πάρω με data plan....και επειδή ήδη στο κινητο έχω προγραμμα με 500mb κάθε μήνα δωρεάν...Αλλά για θηκη δεν βρηκα τπτ Ελλάδα
...Εχω προβλημα και ξερω πως το ξερω...
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθούν να βγάλουν λεφτά από τα data plans, κλασσικά πράγματα.

 

Εγώ είχα αγοράσει από την αμερική αυτή τη θήκη:

http://www.motorola.com/Consumers/US-EN/Consumer-Product-and-Services/Tablet-Accessories/Portfolio-Case-for-MOTOROLA-XOOM-US-EN , 40$ αλλά κάπως έπρεπε να το μεταφέρω.

 

Lag στο πληκτρολόγιο δεν έχω, αλλά έχω και την 3.1 πάνω που έχει διορθώσει αρκετά bugs και έχει επιταχύνει γενικότερα το σύστημα.

Της cosmote με τη έκδοση έρχονται ;

 

3.0.1 θα ήταν όνειρο να είχε την 3.1 αλλά δεν;)

Link to comment
Share on other sites

3.0.1 θα ήταν όνειρο να είχε την 3.1 αλλά δεν;)

 

Ο μαγικός κόσμος της Motorola....Δυστυχώς στην Ευρώπη υπάρχει τεράστια καθυστέρηση με τα update

Link to comment
Share on other sites

Ο μαγικός κόσμος της Motorola....Δυστυχώς στην Ευρώπη υπάρχει τεράστια καθυστέρηση με τα update

 

Δεν λες που πάλι καλά που χθες, έδωσε στο κοινό τα images για να μπορέσεις να το γυρίσεις πίσω στην εργοστασιακή κατάσταση.

 

http://developer.motorola.com/products/software/?utm_campaign=xoomsoftware&utm_medium=motorolacom&utm_source=supportforums&utm_term=unlockboard

 

Για τις αμερικάνικες εκδόσεις τα images ήταν διαθέσιμα εδώ και πολύ καιρό.

Τουλάχιστον ίσως τώρα όσοι έχουν τα ευρωπαικά etc, μπορούν να δοκιμάσουν τα hacks για την 3.1, και να μπορούν να είναι καλυμένοι αν κάτι δεν πάει καλά.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια να το παρω η να μην το παρω...

 

Το αν θα το πάρεις είναι σχετικό....σε καλύπτει;

 

Είναι σίγουρο επίσης οτι προς το τέλος του χρόνου θα έρθουν και άλλα tablets με ισχυρότερους επεξεργαστές κλπ (βλέπε kal-el)....

 

Οπότε είναι φαύλος κύκλος η ερώτηση αυτή..... Όπως είπε και ο φίλος που το έφερε απο Αμερική, το αγόρασε γνωρίζοντας τις αδυναμίες του (πχ sd card slot που δεν δουλεύει) αλλά επειδή του έκανε το πήρε....

 

Είναι σίγουρο τώρα που κυκλοφόρησαν και τα images οτι στο xda θα αρχίσει το customization.

Link to comment
Share on other sites

παιδια μόλις μου ήρθε η ενημέρωση για 3.1 .Προχθές λέγατε οτι αργεί...σε μένα ήρθε μόνο ή την έχετε πάρει κι εσεις την ενημέρωση?
...Εχω προβλημα και ξερω πως το ξερω...
Link to comment
Share on other sites

παιδια μόλις μου ήρθε η ενημέρωση για 3.1 .Προχθές λέγατε οτι αργεί...σε μένα ήρθε μόνο ή την έχετε πάρει κι εσεις την ενημέρωση?

 

Το έχεις πάρει απο Αμερική;

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν το έχω πάρέι το update 3.1 το μοντέλο της cosmote είναι mz601(H.6.1-38-1) οπότε και περιμένω.

Αν και τρωγομαι να αρχίσω το σκαλισμα:D

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν το έχω πάρέι το update 3.1 το μοντέλο της cosmote είναι mz601(H.6.1-38-1) οπότε και περιμένω.

Αν και τρωγομαι να αρχίσω το σκαλισμα:D

 

Ευρωπαικό update στην 3.1 ; Όχι ακόμα, και κανείς δεν ξέρει πότε η moto θα το δώσει. Υπάρχουν πάντως μερικά threads στο xda πως να κάνεις το ευρωπαικό 3g update στην 3.1 αν είσαι αρκετά τολμηρός.

Με προσοχή όμως :lol:

 

Eγώ το έχω rootάρισμενο με τον tiamat kernel χωρίς overclock ως τώρα. Στο xda παίζουν από 1,5 ως 1,7 GHz αλλά προσωπικά δεν έχω δει underperfomance ούτε στο μαμά 1GHz.

Πάντως, αν εξαιρέσεις το hack για τα adhoc δίκτυα και τα cifs/nfs modules για δικτυακά shares, δεν το έχω πολυ-χρησιμοποιήσει το root. Ένα titanium backup και αυτό με το ζόρι. Έτσι που λέω να φλασάρω μαμά 3.1 πάλι. Αν δεν ήταν η external sdcard που είμαι σίγουρος πως θα τη χρειαστώ σε άκυρη στιγμή θα το είχα κάνει ήδη.

 

Βασικά με stock android και χωρίς το source για να δούμε καμιά rom, δεν έχει πολύ νόημα το rooting. Φυσικά θα γίνει πανηγύρι στο τέλος του χρόνου, όταν η google θα δώσει το source για το ice cream sandwich.

Edited by lazarost
Link to comment
Share on other sites

Πανηγύρι!!!!!!και λίγα λες

Είπα και εγώ μετά το galaxy s να μην σκαλισω:)

αλλά από ότι βλεπω αν περιμένω στο περίμενε θα μεινω (καμενος από την samsung hellas)

 

Sent from my MZ601 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα και εγω σήμερα από το Γερμανό. Ικανοποιημένος μέχρι τώρα.

Αλλά δεν μου εμφανίζει την κάρτα μνήμη sd που του έβαλα. Χρειάζεται να κάνω κάτι η λέτε να έχω προβληματική συσκευη;

My PreciousSs!!!

 

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5079Image_1_.jpg

 

GwgosSs...

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα και εγω σήμερα από το Γερμανό. Ικανοποιημένος μέχρι τώρα.

Αλλά δεν μου εμφανίζει την κάρτα μνήμη sd που του έβαλα. Χρειάζεται να κάνω κάτι η λέτε να έχω προβληματική συσκευη;

 

Απλά δεν παίζει τώρα. Αναμένεται σε ένα επόμενο update (όχι στο 3.1, πιο μετά :))

Μια χαρά είναι η συσκευή σου, καλοδούλευτη.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά...ξέρει κανείς αν μπορούμε να φτιάξουμε εμείς animated wallpapers για το android 3.1 και το Xoom και με ποιά εργαλεία?
...Εχω προβλημα και ξερω πως το ξερω...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
παιδιά...ξέρει κανείς αν μπορούμε να φτιάξουμε εμείς animated wallpapers για το android 3.1 και το Xoom και με ποιά εργαλεία?

 

Θέλει ειδικές γνώσεις και εργαλεία για να κάνεις κάτι τέτοιο. Google it και θα καταλάβεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το πηρα απο γερμανο...

2θεματακια εχω... Απο που και πιο πληκρολογιο που να υποστηριζει ελληνικα μπορω να βαλω?

Μετα την ενεργοποιηση του xoom και αφου τελειωσα την εγκατασταση του gmail και τα λοιπα σταματησε να λειτουργει ο exploler ποτ ειχε εγκατεστημενο το μηχανακι...

Το λειρουργο με τον opera...ξερει κανεις γιατι γινεται αυτο?

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Για αυτό που λες για των explorer δεν μπορώ να καταλάβω τι σου κάνει εγώ δεν είχα τέτοιο πρόβλημα

Για πληκτρολόγιο το multiling είναι πολλοί super

Να κανείς ένα restart δοκίμασε μήπως και είναι οκ

Sent from my MZ601 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οκ όλα καλά και με το πληκτρολόγιο αλλα και με τον explorer.

Το μηχανακι τα σπάει. ..

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

....χθές πήγα απο το Γερμανό να δώ για θήκη για το xoom μου και είδα ένα άλλο tabled xoom 3g+wifi που ειχανε εκει προς πώληση...και ενώ όλοι λένε και αρκετοί εδω μέσα ότι δεν έχει την 3.1 άλλα την 3.0 ή την 3.0.1 ο πωλητης με διαβεβαιωσε οτι το συγκεκριμνεο φοραει απο μαμα την 3.1 ......Εγω βεβαια φοραω την 3.1 αλλα εχω αγγλικη συσκευη...Το θεμα ειναι να πληροφορουν σωστα τον κοσμο
...Εχω προβλημα και ξερω πως το ξερω...
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα κι εγώ από Αμερική χθες. Μου βγήκε 480 ευρώ το wifi μοντέλο. Το μηχάνημα απλά είναι τέλειο...

Όταν το άνοιξα φορούσε την 3,0 αλλά αμέσως μου έβγαλέ μήνυμα για να κάνω την αναβάθμιση σε 3,1.

Link to comment
Share on other sites

....χθές πήγα απο το Γερμανό να δώ για θήκη για το xoom μου και είδα ένα άλλο tabled xoom 3g+wifi που ειχανε εκει προς πώληση...και ενώ όλοι λένε και αρκετοί εδω μέσα ότι δεν έχει την 3.1 άλλα την 3.0 ή την 3.0.1 ο πωλητης με διαβεβαιωσε οτι το συγκεκριμνεο φοραει απο μαμα την 3.1 ......Εγω βεβαια φοραω την 3.1 αλλα εχω αγγλικη συσκευη...Το θεμα ειναι να πληροφορουν σωστα τον κοσμο

 

Τα ευρωπαικά μοντέλα έχουν ακόμα την 3.0.1 . Και σίγουρα είναι ευρωπαικό μοντέλο της Cosmote αφού έχει 3G data. Ο πωλητής έκανε λάθος, ίσως να μπερδεύτηκε στο 3.0.1 με 3.1 .

Για τα wifi only μοντέλα είναι λίγο περισσότερο τζόγος. Υπήρξαν και αμερικάνικα μοντέλα στην ευρωπαική αγορά. Πάντως είναι το ίδιο hardware και μπορούν να flashαριστούν με τις αμερικάνικες images. Δεν γνωρίζω αν μπορείς να το κλειδώσεις μετά (fastboot oem lock).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...