Jump to content

[Tablet] Motorola XOOM


zafos90
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα χρωστω ευγνωμοσυνη σε οποιον μπορει να μου εξηγησει πως θα δουλεψει το μινι usb για motorola xoom το αγορασα αλλα δεν το αναγνωριζει .Ευχαριστω εκ των προτερων......

:)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια ευχαριστω καταρχην για τις απαντησεις. Εκανα ολα τα wipe περασα και την 11/12 αλλα τα ιδια. Εχω την clockworkmod 4.0.0.4 περασα τωρα την eos3 stable και ολα μια χαρα. Ουτε ο Google account manager δεν δουλευε σωστα. Δεν ξερω.

 

Duke factory reset δεν εκανα. Λες; εκανα μονο τα wipe. Ευτυχως εχω ενα Acer aspire one zg5 μου ειδε την εσωτερικη μνημη και ετσι εβαλα την eos3.

 

Να πω επισης οτι το aa1 ειναι με Ubuntu 12.10 χωρις κανενα εξτρα λογισμικο η οδηγο.

Edited by navi55
συνεχόμενα posts
Motorola XOOM 3G
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα την τελευταία πειραματική έκδοση του Everest με 4.2.1 και έχω ανάμεικτα συναισθήματα. Καταρχήν δεν δοκίμασα 3Τζι γιατί δεν είχα κάρτα αλλά τα υπόλοιπα φαίνεται πως δούλευαν οκ.

Μάλιστα μου λύθηκε και ένα πρόβλημα που έχω συνέχεια με το φλας της κάμερας που αν κάνω focus κάπου κοντά στον φακό τότε η εικόνα βγαίνει σχεδόν άσπρη από το φως.

 

Αυτό που δεν άντεξα και άλλαξα πάλι στο backup μου ήταν η μπάρα των notifications η οποία ήταν παρά πολύ μικρή για να την τραβάω γρήγορα. Το πρόβλημα μου προκαλείται βέβαια από την θήκη που έχω στο τάμπλετ και δεν επιτρέπει να πιάνεις άνετα τις άκρες της οθόνης.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα την τελευταία πειραματική έκδοση του Everest με 4.2.1 και έχω ανάμεικτα συναισθήματα. Καταρχήν δεν δοκίμασα 3Τζι γιατί δεν είχα κάρτα αλλά τα υπόλοιπα φαίνεται πως δούλευαν οκ.

Μάλιστα μου λύθηκε και ένα πρόβλημα που έχω συνέχεια με το φλας της κάμερας που αν κάνω focus κάπου κοντά στον φακό τότε η εικόνα βγαίνει σχεδόν άσπρη από το φως.

 

Αυτό που δεν άντεξα και άλλαξα πάλι στο backup μου ήταν η μπάρα των notifications η οποία ήταν παρά πολύ μικρή για να την τραβάω γρήγορα. Το πρόβλημα μου προκαλείται βέβαια από την θήκη που έχω στο τάμπλετ και δεν επιτρέπει να πιάνεις άνετα τις άκρες της οθόνης.

 

Θέλει δουλειά ακόμη. To Panorama ειναι πολυ ωραιο, αλλα ολο το συστημα ειναι εξαιρετικά αργό. Ουτε το bluetooth ενεργοποιειται.

Σκεφτομαι να γυρισω σε ΕΟΣ 3 η CM

Link to comment
Share on other sites

νομιζω οτι το χοομ ειναι 4g κανονικα απλως το εχουν ως 3g στη ευρωπη ισχυει αυτο...

Υπάρχουν πολλές εκδόσεις, Στην Ευρώπη κυκλοφορεί η ΜΖ601 που είναι μονο 3G. Υπάρχουν οι ΜΖ602 σαν 4G, η ΜΖ604 σαν wifi only κλπ.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ. ΤΩΡΑ ΚΑΙ 5 ΗΜΕΡΕΣ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΤΟ ΧΟΟΜ2 ΑΠΟ EXPANSYS ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΗ ΦΟΡΤΙΣΗ ΟΣΗ ΩΡΑ ΚΑΙ ΑΝ ΤΟ ΦΟΡΤΙΣΩ Η ΕΝΔΕΙΞΗ ΤΗΣ ΜΠΑΤΑΡΙΑΣ ΣΤΑΜΑΤΑΕΙ ΣΤΟ 80%. ΞΕΡΕΙ ΚΑΤΙ ΚΑΝΕΙΣ?

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Απαγορεύεται η αποκλειστική χρήση κεφαλαίων σύμφωνα με τους Όρους Χρήσης του myphone.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα σε ολους. Τωρα και 5 ημερες πηρα το χοομ2 απο expansys και μετα την δευτερη φορτιση οση ωρα και να το φορτιζω

η ενδειξη της μπαταριας διχνει 80%. Μηπως ξερει κανεις κατι ?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα... Ποιος είναι ο πιο εύκολος τρόπος να ξεκλειδώσω τον bootloader, να κάνω root και να περάσω cm? Έψαξα λίγο στο xda αλλά και στο site του cm, αλλά νομίζω ότι μπερδεύτηκα χειρότερα... Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα... Ποιος είναι ο πιο εύκολος τρόπος να ξεκλειδώσω τον bootloader, να κάνω root και να περάσω cm? Έψαξα λίγο στο xda αλλά και στο site του cm, αλλά νομίζω ότι μπερδεύτηκα χειρότερα... Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1242241

LG G4
Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα σε ολους. Τωρα και 5 ημερες πηρα το χοομ2 απο expansys και μετα την δευτερη φορτιση οση ωρα και να το φορτιζω

η ενδειξη της μπαταριας διχνει 80%. Μηπως ξερει κανεις κατι ?

 

Ακόμα παραμένει το πρόβλημα αυτό;

Link to comment
Share on other sites

έχει φάει κόλλημα η στόκ εφαρμογή ίντερνετ - εκεί που σερφάρω κανονικά μου κλείνει! Τί μπορώ να κάνω για να στρώσει?

είμαι με team eos 3

LG G2, Galaxy Note, Galaxy Tab II 10.1, Motorola XooM, CT 1002
Link to comment
Share on other sites

Ναι οσες φορες και αν το εχω φορτισει κανει το ιδιο.

 

Μου κανε και εμενα τα ιδια. Εβαλα stingray rom και εστρωσε

smartphone madness:)
Link to comment
Share on other sites

Τι ειναι η stingray rom ?

 

Rom που προορίζεται για το Motorola xoom 4g γνωστό και με την κωδική ονομασία stingray. Το μοντέλο μόνο με WiFi είναι το wingray ενώ αυτό που παίζει κυρίως Ελλάδα και είχε 3g είναι το Everest.

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά, συγνωμη για την καθυστερηση, το εκανα αυτο που είπατε και εγινε!

Αλλα μετα απο λιγο καιρό ξανακολησε!. τώρα που μπήκα απο το pc είδα εξω στους φακέλους κάτι αρχεία που δεν θυμάμαι να τα είχα. cntrsa1, scanner_orgback, scanner_undo, bugsense και ένα αρχείο που είναι σε σημειωματάριο το c360_debug( αυτο είναι και το μοναδικο αρχειο που μπορω να ανοίξω). Ολα τα υπολοιπα αρχεια που προανεφερα δεν εχουνε ονομα απο κατω ΤΠΤ, και δεν μπορω να τα ανοιξω.

τωρα τι κανω?

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω εδω και πολλεςςςςςςςςςςςςς μερες να κανω root το xoom αλλα δεν γινεται με τιποτα ... καλα εκει στο xda μου εχει σπασει τα νευρα καθως δεν ειναι καθολου απλα τα πραγματα κριμα που δεν υπαρχει ενας ΑΝΑΛΥΤΙΚΟΣ οδηγος στα Ελληνικα να μπορουμε να το κανουμε , ωρες ωρες μου ερχεται να πεταξω το xoom απο το μπαλκονι. Ασε που οταν παω να μπω σε recover mode μου εμφανιζει εικονα που εχω στο συνημμενο ...

Ξερει (πραγματικα ομως να το εχει κανει και ο ιδιος , οχι οτι διαβαζει) το πως γινεται root το xoom ? (Βημα-βημα)

Xiaomi 13 Lite 8/256, Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα παιδιά.

Είμαι κάτοχος ενός xoom 3g MZ601 και επειδή δεν βλέπω να παίρνουμε αναβάθμιση σε jelly bean θέλω να ρωτήσω: Υπάρχει κάποια custom rom jelly bean που να δουλεύει χωρίς απολύτως κανένα πρόβλημα; Εννοώ να δουλεύουν τα πάντα κανονικά, gps, 3g, playstore, wifi, bluetooth κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει stable team eos 3 για το Everest μας που δουλεύουν όλα κανονικά.

 

Υπάρχουν και nightlies για 4.2 αν θέλεις τα οποία δουλεύουν κανονικά αλλά σε εμένα με stock συχνότητες είναι ένα κλικ πιο αργά.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Μόλις βρω ελεύθερο χρόνο θα καθήσω να ασχοληθώ. Πάντως είμαι απογοητευμένος από την Motorola:worry:. Όλοι εμείς που πείραμε το 3g μοντέλο δώσαμε παραπάνω λεφτά και εμπιστευτίκαμε την εταιρία. Σε αντάλαγμα παίρνουμε χειρότερη υποστήριξη από τα φθηνότερα μοντέλα. Έχω την αίσθηση πως από τότε που την πήρε η Google πάτωσε η εταιρία. Edited by anax111
Link to comment
Share on other sites

Mε EOS 4 Nightlies όλα μου δουλεύουν άψογα. Το μόνο που δεν μπορώ να συνηθίσω είναι τις 2 μπάρες πάνω-κάτω (navigation bar , status bar).
Nexus 4 > Stock for a little moment
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έχω ιδέα, δεν παίζω καθόλου παιχνίδια στο tablet.
Link to comment
Share on other sites

Mε EOS 4 Nightlies όλα μου δουλεύουν άψογα. Το μόνο που δεν μπορώ να συνηθίσω είναι τις 2 μπάρες πάνω-κάτω (navigation bar , status bar).

 

πολυ jerky όμως το scrooling στην homescren... σαν tablet των 50€ φαίνεται

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...