Jump to content

[Tablet] Motorola XOOM


zafos90
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάπου διάβασα πως θα την πάρει ως το τέλος του χρόνου

 

Αντε να δούμε με τα σαλιγκάρια της ΜΟΤΟ

dogs look up to us

cats look down on us

...only pigs treat us as equals...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αντε να δούμε με τα σαλιγκάρια της ΜΟΤΟ

της MOTO ή της GOOGLE που το απλο το θεωρουνε Google machine και δωσανε JB και το 3G δεν το ειδαν , δεν το ξερουν?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Αποφάσισα να αποχωρίσω την γυναίκα απο το Xoom της αλλά έχω μια απορία. Του είχα βάλει EOS Nightlies τον Απρίλιο. περιοδικά είχα κάνει κάποια update αλλά θέλω να του Περάσω την 3.0. Εκτός απο wipe cache, wipe dalvik χρειάζεται να κάνω format σε system και data;
Nexus 4 > Stock for a little moment
Link to comment
Share on other sites

Αποφάσισα να αποχωρίσω την γυναίκα απο το Xoom της αλλά έχω μια απορία. Του είχα βάλει EOS Nightlies τον Απρίλιο. περιοδικά είχα κάνει κάποια update αλλά θέλω να του Περάσω την 3.0. Εκτός απο wipe cache, wipe dalvik χρειάζεται να κάνω format σε system και data;

 

Δυστυχώς ναι.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

??? Γιατι το λες αυτο... μια χαρα καθεται πανω απο τα nighties!

 

Γιατι αυτό παθαίνει όποιος απαντά απο το κινητό! Είδα 3.0 και νομιζα οτι εννοούσε τη μαμά HC 3.0.

Η ΕΟS 3 προφανώς κάθεται μια χαρά

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Σε λίγες μέρες θα βγεί και η CM10.

Απο σήμερα είμαι με την CM10 Experimental 20121009 και προς το παρόν ολα ειναι αψογα

 

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=32608696&postcount=475

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση παίδες. Του φλάσαρα το πρωί την έκδοση 118 αλλά δεν είχα το χρόνο να το σκαλίσω για να δω διαφορές.
Nexus 4 > Stock for a little moment
Link to comment
Share on other sites

της MOTO ή της GOOGLE που το απλο το θεωρουνε Google machine και δωσανε JB και το 3G δεν το ειδαν , δεν το ξερουν?

 

Σωστός !!! Εμείς φταίμε που θέλαμε και 3G........MZ601 my ***..

dogs look up to us

cats look down on us

...only pigs treat us as equals...

Link to comment
Share on other sites

το ΧΟΟΜ ειναι καλο σε πολλα ποιοτητα μπαταρια αποκριση,(η οθονη με χαλαει λιγο αλλα οκ)η samsung εδωσε 4.1 οχι εβγαλε νεο μοντελο ,3.1 ειχε 4.0.4 μας εδωσε κ 4.1 τα χριστουγεννα ε ντροπη μερικοι τους αρεσει η κλαψα μηπως θελετε κ μετα 5,6 η οτι βγει adroind,εχω lg 2x τι να πω για lg....εεε,η μοτορολλα με κερδισε σαν ποιοτητα κ μαζι με htc ειναι πιστευω κορυφη,παρτε samsung,lg,apple δικαιωμα σας αλλα μη λεμε χαζα 2 ετιας ταβλετ κ εχει υποστηριξη ακομη (οι μεγαλυτεροι σε ηλικια 30 φευγα πιστευω εχουν το μυαλο κ οχι την ψωρα κ εκτιμαουνε τι ειναι καλο κ τι οχι)συγνωμη για το επιθετικο υφος αλλα...:mad:
Link to comment
Share on other sites

Κάθε εταιρία πρέπει να σέβεται τους πελάτες της και να προσφέρει συχνά αναβαθμίσεις.

Μπορεί ποιοτικά η ΧΟΟΜ να είναι καλή αλλά η πολιτική της Motorla όσο αναφορά το 3G είναι επιεικώς απαράδεκτη όπως επίσης και η πολίτικη της Samsung στις παλιές συσκευές της.

Πρέπει να είσαι αρκετά ψαγμένος για να έχεις την συσκευή σου σε ότι καλύτερο.

ΥΓ. Έχω ακόμα για τηλέφωνο την Samsung Galaxy S που από σήμερα τρέχει άνετα με Android 4.1.2 . Γιατί να αγοράσω άλλη συσκευή?

Όσο για την ΧΟΟΜ είμαι με JB 4.1.1

Όλα αυτά λογω των "τρελλών" της CyanogenMod

 

Τελικά πιστεύω ότι δεν κάνουν τις αναβαθμίσεις που χρειάζονται για να πουλήσουν νέες συσκευές. Έτσι είναι η Αγορά

ΥΓ2. Η CM10 για την ΧΟΟΜ πετάει. Οτι καλυτερο εχω βάλει μεχρι τωρα

Link to comment
Share on other sites

Κάθε εταιρία πρέπει να σέβεται τους πελάτες της και να προσφέρει συχνά αναβαθμίσεις.

Μπορεί ποιοτικά η ΧΟΟΜ να είναι καλή αλλά η πολιτική της Motorla όσο αναφορά το 3G είναι επιεικώς απαράδεκτη όπως επίσης και η πολίτικη της Samsung στις παλιές συσκευές της.

Πρέπει να είσαι αρκετά ψαγμένος για να έχεις την συσκευή σου σε ότι καλύτερο.

ΥΓ. Έχω ακόμα για τηλέφωνο την Samsung Galaxy S που από σήμερα τρέχει άνετα με Android 4.1.2 . Γιατί να αγοράσω άλλη συσκευή?

Όσο για την ΧΟΟΜ είμαι με JB 4.1.1

Όλα αυτά λογω των "τρελλών" της CyanogenMod

 

Τελικά πιστεύω ότι δεν κάνουν τις αναβαθμίσεις που χρειάζονται για να πουλήσουν νέες συσκευές. Έτσι είναι η Αγορά

ΥΓ2. Η CM10 για την ΧΟΟΜ πετάει. Οτι καλυτερο εχω βάλει μεχρι τωρα

Συγκριτικά με τις EOS έχει σημαντική διαφορά;

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

H CM10 Experimental ειναι για την συσκευη utms everest 601 (3G) και εχει δωθει μεσω google+ απο την TeamRogue που εχουν παρει την αδεια απο την CM για development στις συσκευες Motorola.

To link ειναι διαθεσιμο μεσω Google + και συντομα θα ειναι επίσημα και στο XDA.

Αν καποιος θέλει να την δοκιμάσει μπορω να την ανεβάσω.

Για μενα ειναι οτι καλυτερο εχω δοκιμάσει σε ταχυτητα , απο διαρκεια μπαταριας δεν ξερω ακομα μια και ακομα την δοκιμάζω.

Δεν εχει ολα τα μπιχλιμπίδια της EOS - Codename (full screen / SMS ) ακόμα αλλά πιστευω οτι συντομα θα τα φτιάξουν.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Έχω σπάσει τα κέρατα μου να καταφέρω να συνδέσω το xoom με την Nikon D3100!!

Kατέβασα 3-4 διαφορετικές εφαρμογές dslr control απο το μάρκετ, το xoom με EOS3 (άρα ότι έπρεπε να έχει, το έχει), πήρα καλώδιο USB OTG (το οποίο δοκίμασα στο xoom με ένα usb stick και δούλευε) αλλά δεν βλέπω φώς!!!

Αν το έχει δοκιμάσει κανείς και τα κατάφερε, ας πεί καμιά ιδέα γιατί είναι ότι πιο θεικό να βλέπεις liveview στο xoom το τοπίο που θές να βγάλεις, με την μηχανή στο τρίποδο!!!

LG G2, Galaxy Note, Galaxy Tab II 10.1, Motorola XooM, CT 1002
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Άρχισαν και επίσημα τα cm builds για το Everest mz601

https://plus.google.com/app/plus/mp/790/#~loop:view=activity&aid=z12yyfaatxvocbxap04cc5q4knbyjh4hprg0k

Νεα Experimental Android 4.1.2

http://get.cm/?device=everest

 

Gapps

http://goo.im/gapps

Link to comment
Share on other sites

Νεα Experimental Android 4.1.2

http://get.cm/?device=everest

 

Gapps

http://goo.im/gapps

 

Δοκίμασα την CM10, την πέρασα με full wipe (πριν είχα την EOS 121) και η πρώτες εντυπώσεις είναι πολύ καλές. Οι τελευταίες ΕΟS είχαν lag (τελευταία άψογη η 114) και προβλήματα στα γραφικά των παιχνιδιών (πχ asphalt 7)

Δεν την έχω παίξει πολύ (την CM) καθώς την πέρασα εχθές το βράδυ και έφαγα λίγη ώρα να την στήσω και έτσι τα συμπεράσματα μέσα στο ΣK.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Περιμένω να μας πεις γιατί αν έχει τίποτα καλύτερο από την eos ψήνομαι να την δοκιμάσω.

Σημείωσε αν μπορείς και το πώς τα πάει ή μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

επισημο update 4.1.1 για το 3G βγηκε παιδια? το αλλο πηρε και 4.1.2

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Περιμένω να μας πεις γιατί αν έχει τίποτα καλύτερο από την eos ψήνομαι να την δοκιμάσω.

Σημείωσε αν μπορείς και το πώς τα πάει ή μπαταρία.

 

Μέχρι τώρα δουλεύει άψογα η CM10. Μόνο το 3G δεν έχω δοκιμάσει ακόμα (δεν έχω έξτρα κάρτα αυτή την εποχή)

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ηθελα να ρωτησω το εξης εχω το xoom wifi και ειδα πως υπαρχει το 4.1.1 και οπουνανε το 4.1.2 πως περναω το 4.1.1 χειροκινητα μεσω καρτας sd?γιατι οποτε κανω search για update μου λεει εχω την τελευταια 4.0.4 τι παιζει επειδη εχω χασει επισοδεια.....και υποψιν δεν ειμαι root.....ελπιζω σε απαντηση η καποια βοηθεια ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ηθελα να ρωτησω το εξης εχω το xoom wifi και ειδα πως υπαρχει το 4.1.1 και οπουνανε το 4.1.2 πως περναω το 4.1.1 χειροκινητα μεσω καρτας sd?γιατι οποτε κανω search για update μου λεει εχω την τελευταια 4.0.4 τι παιζει επειδη εχω χασει επισοδεια.....και υποψιν δεν ειμαι root.....ελπιζω σε απαντηση η καποια βοηθεια ευχαριστω

Το update δεν σου το βγάζει γιατί αν δεν κάνω λάθος Jellybean έχει βγει μόνο για το αμερικάνικο wifi xoom. Μπορείς αν θες να κάνεις και το δικό σου αμερικάνικο βάζοντας την αμερικάνικη rom (δεν χάνεις τίποτα αφού δεν έχεις το 3g). Αλλιώς μπορείς να βάλεις κάποια από τις άλλες unofficial jelly bean roms που κυκλοφορούν. Και για τα 2 όμως θέλεις root και CWM (ή κάποιο άλλο recovery τέλος πάντων)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...