Jump to content

[Tablet] Motorola XOOM


zafos90
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

@tsikis για τον @sonorman ηταν το προηγουμενο μηνυμα;)

 

Λοιπον μετα την αναβαθμιση το περιμενα πιο smooth το xoom. Οι αλλαγες απο οθονη σε οθονη συνεχιζουν να με απογοητευουν. Αν δεν βαλεις καποιον launcher δεν τα γλιτωνεις τα σπασιματα στις αλλαγες. Παμε λοιπον για ADW launcher,οπως ειχα πριν...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά εμένα ήρθε κανονικά η ειδοποίηση για update αλλα μετά από επανεκίνηση του tablet μου λέει πως δεν χρειάζομαι αναβάθμιση. Καμια ιδέα για να πάρω ξανά το μήνυμα;;;;; :(

 

Για να προκαλέσεις ξανά το ΟΤΑ δοκίμασε μήπως τυχόν πιάνει το τρικ που δούλεψε αποδεδειγμένα στις αναβαθμίσεις του nexus. Apps, Google services framework, clear data και αμέσως έλεγχος για αναβαθμίσεις. Επανέλαβε αν χρειαστεί 4-5 φορές, ίσως δουλεύει και στο xoom...

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

το 4.0.4 είναι installed πλέον και στο δικό μου απο χτες το βράδυ. Ομολογώ πως δεν το περίμενα τόσο νωρίς

 

Παιδιά εμένα ήρθε κανονικά η ειδοποίηση για update αλλα μετά από επανεκίνηση του tablet μου λέει πως δεν χρειάζομαι αναβάθμιση. Καμια ιδέα για να πάρω ξανά το μήνυμα;;;;; :(
Ξανατρέξε software updates και θα το ξαναδεί Edited by bathan

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.4.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει η επιλογή Google service framework.... :mad:

 

Μήπως το έχεις στα ελληνικά? Πλαίσιο υπηρεσιών Google λοιπόν...

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

1) που εχει την επιλογη για να μεταφερω τις εφαρμογες στην καρτα μνημης ???

2) υπαρχει ροοτ για την νεα εκδοση ???

LG G4
Link to comment
Share on other sites

καλα που βλεπετε smooth κτλ εμενα με ξενερωσε πριν ηταν καλυτερα τωρα τα MKV(ταινιες) χαροπαλευουν πριν παιζανε τελεια με mx player k dice player τωρα μονο dice player ,νομιζω πιο αργη συμπεριφορα εχει τωρα,κ root τωρα τι κανουμε. Edited by bilakos35
οκ
Link to comment
Share on other sites

Ολοκληρώθηκε και η δική μου αναβάθμιση πρίν λίγο, η πρώτη εντύπωση είναι θετική.
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω μία αφελή ερώτηση. Έβαλα μία καρτοκινητή sim στο xoom. Πως ανανεώνω το χρόνο ομιλίας (που τον χρησιμοποιώ για internet φυσικά)? Μπορώ να το κάνω μέσα από το xoom ή πρέπει να τη βγάλω την κάρτα και να τη βάλω σε κάποιο κινητό για να το κάνω?

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω μία αφελή ερώτηση. Έβαλα μία καρτοκινητή sim στο xoom. Πως ανανεώνω το χρόνο ομιλίας (που τον χρησιμοποιώ για internet φυσικά)? Μπορώ να το κάνω μέσα από το xoom ή πρέπει να τη βγάλω την κάρτα και να τη βάλω σε κάποιο κινητό για να το κάνω?

 

Ευχαριστώ.

 

ποιο πακετο ???

LG G4
Link to comment
Share on other sites

Μία κάρτα της vodafon από τα ΕΛΤΑ που σου τριπλασιάζει το χρόνο ομιλίας. Έτσι με 10ευρώ έχω internet για 1 μήνα

 

Δοκίμασε την εφαρμογή της vodafone (αν έχεις my account)

Αν έχεις όρεξη να το σκαλίσεις υπάρχει mod για να μπορείς να στέλνεις και να λαμβάνεις sms. Θέλει root και ίσως custom rom

Αλλιώς αυτό που είπες, το βάζεις σε τηλέφωνο.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και σε εμένα κανονικά η αναβάθμιση και όλα οκ...

 

Αλλά έχω ένα μεγάλο παράπονο απο την Google... είναι δυνατόν να έχουμε φτάσει στην 4.0.4 και να μην μπορούμε να μαρκάρουμε μαζικά τα e-mail για να τα διαγράψουμε ? ...πρέπει δλδ να κάθομαι να μαρκάρω ένα - ένα e-mail ? .... ήμαρτον....

Samsung Galaxy Note 5 SM-N920C Black Sapphire

Samsung GEAR S

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 T813

Link to comment
Share on other sites

εμενα την κατεβασε αλλα οταν μπηκε για update εβγαλε error γιατι? φταιει που το εχω κανει root?

 

Δες και λίγα post πιο πάνω... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4227964#post4227964

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

 

Χτες μου ήρθε και εμένα το update. Το έκανα χωρίς κανένα πρόβλημα.

Αυτό που θέλω είναι να μπορώ να βάζω USB flash επάνω του και να τα διαβάζει.

Πως μπορώ να το κάνω; H συσκευή δεν είναι root.

Εάν υπάρχει κάποιος οδηγός θα ή μουν ευγνώμων.

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

@ sonorman:

Αυτό σημαίνει ότι με κάποιο τρόπο έχει πειραχτεί, το πιθανότερο να λείπει κάποιο system file, στους προσπάθειες που λες ότι είχες κάνει για root.Μου έχει συμβεί ακριβώς το ίδιο επειδή είχα ξηλώσει στο nexus S το pre-installed think free mobile office. Η παραμικρή δηλαδή τροποποίηση στο firmware δεν επιτρέπει στην αναβάθμιση να προχωρήσει...

Η λύση είναι να περάσεις official Honeycomb factory image από εδώ http://developer.motorola.com/products/software/?utm_campaign=xoomsoftware&utm_medium=motorolacom&utm_source=supportforums&utm_term=unlockboard (που προϋποθέτει ολική απώλεια δεδομένων) και μετά η αναβάθμιση θα προχωρήσει κανονικά

 

ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια το απογευματάκι λογικά θα δοκιμάσω....

Link to comment
Share on other sites

δεν μου άρεσε το καινούργιο κλειδωματάκι. που ανάλογα την κατεύθυνση σε πάει και στο κατάλληλο μενού ή ξεκλειδώνει. προτιμώ το παλιό που μόνο ξεκλείδωνε σε οποιαδήποτε πλευρά.

επίσης απ'τη στιγμή που έβαλα την ics δεν δουλεύει καλά το ezpdf

δλδ ενώ έχω βάλει να μην κάνει αυτόματη περιστροφή το ezpdf κάνει ότι θέλει... οπότε μόνη λύση πλέον το διαχρονικό acrobat pdf reader...

Link to comment
Share on other sites

Κάπου διάβασα πως έως το τέλος του χρόνου θα πάρει και την 4.1.1 JB. Αψογα γιατί στο HTC ακόμη περιμένουμε την ICS

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.4.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι αν και κάναμε ένα χρόνο σχεδόν να πάρουμε την 4 την οποία είχε δεσμευτεί η motorola οτι θα τη δώσει. Για την 4.1 χλωμό το βλέπω αλλά ποτέ δεν ξέρεις...
Link to comment
Share on other sites

παιδια εγω αγορασα ενα xoom 3g+wifi μεταχειρισμενο και το παλικαρι ειχε περασει μεσα την 4.0.4 eos stable release 2 γραφει.Για να βαλω την j.b της ιδιας ομαδας (eos) και να μην εχω προβληματα ειναι μεγαλη διαδικασια? γιατι πιστευω οτι ειναι ηδη root και εχουν γινει τα καταλληλα σταδια αφου εχει περαστει αλλη rom απο την μαμα οποτε δεν νομιζω να εχει και αλλα σταδια για να περασω την jb. ειναι ευκολο? αν μπορει καποιος ας μου απαντησει,ειναι το πρωτο tablet μου και γενικα δεν εχω ασχοληθει ποτε ξανα με tablet

 

Παιδια καμια απαντηση και στο δικο μου ερωτημα???

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα...... Σας γράφω από το xoom το οποίο μόλις ενημερώθηκε με το ics

Πρώτες εντυπώσεις πολύ καλές αφού τα πάντα ανταποκρίνονται απόλυτα ομαλά.

 

Δεν ξέρω αν είναι δοκιμαστική έκδοση ή όχι όπως είπε ο φίλος πιο πάνω αλλά όλα λειτουργούν.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...