Jump to content

[Tablet] Motorola XOOM


zafos90
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ολα δουλευουν μια χαρα....

Εμενα μου εχουν βγει τα ματια με μοντιφες στον κωδικα μηπως και καταφερω να εχω ηχο στις gsm κλησεις...

 

Ρε παιδια να ρωτησω κατι...οσοι πειρατε το xoom απο MM τι dock σας εδωσαν? το απλο η αυτο με το ηχείο;

Εμενα για ηχειο μου ειπε η υπαληλος αλλα τελικα το απλο εδωσαν

 

To απλό δίνουν :)

Έχω διαβάσει καλά σχόλια γιατί συγκεκριμένη ρομ αλλά δεν κατάφερα να κάνω root το xoom:(

Αποστόλης [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

To απλό δίνουν :)

Έχω διαβάσει καλά σχόλια γιατί συγκεκριμένη ρομ αλλά δεν κατάφερα να κάνω root το xoom:(

 

Αν εχεις το 32αρι το 3G ειναι πολυ ευκολο. Αν δεν εχεις βρει ακομη τον τροπο πες μου να σου δωσω οδηγιες, και εγω μπερδευτηκα στην αρχη.

Υποψιν οτι με το root θα διαγραφουν τα παντα απο το tablet. Εγω έχασα τις πιστες στο angry birds γκρρρ!!!:wacko::wacko:

Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις το 32αρι το 3G ειναι πολυ ευκολο. Αν δεν εχεις βρει ακομη τον τροπο πες μου να σου δωσω οδηγιες, και εγω μπερδευτηκα στην αρχη.

Υποψιν οτι με το root θα διαγραφουν τα παντα απο το tablet. Εγω έχασα τις πιστες στο angry birds γκρρρ!!!:wacko::wacko:

 

δεν μας δίνεις help για το 3g να βγάλουμε άκρη;

Link to comment
Share on other sites

Δεν γινεται με το universal root? θελει κατι extra?

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις το 32αρι το 3G ειναι πολυ ευκολο. Αν δεν εχεις βρει ακομη τον τροπο πες μου να σου δωσω οδηγιες, και εγω μπερδευτηκα στην αρχη.

Υποψιν οτι με το root θα διαγραφουν τα παντα απο το tablet. Εγω έχασα τις πιστες στο angry birds γκρρρ!!!:wacko::wacko:

 

Αυτό είναι...... την προσπάθησα την διαδικασία και το μόνο που κατάφερα ήταν να ξεκλειδώσω τον bootloader, με την επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων χάθηκαν ολα απο την μνήμη και δεν το ξανάστησα μήπως του δώσω άλλη μια ευκαιρία ακόμα!!! :)

Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη....... :thanks:

Αποστόλης [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν γινεται με το universal root? θελει κατι extra?

 

Δεν εχω δοκιμασει one click λυσεις γιατι πολυ εχουν brickarei το xoom, θα γραψω τον τροπο που ακολουθησα εγω, αν εχει καποιος να προτεινει κατι πιο ευκολα, ευπροσδεκτος

 

Εάν κάπου σκαλώσετε μου λέτε, άλλα τα παρακάτω τα κανετε με δικη σας ευθύνη. Θα διαγραφουν ΤΑ ΠΑΝΤΑ από το xoom

 

Υποθέτω ότι έχεις windows και xoom στην 3.2

 

Κατεβάζεις το SDK του Android το ανοίγεις και επιλέγεις να κατεβάσει tools και platform-tools (Για ευκολία βάλε τον Φάκελο android στον c:\ γιατί θα δουλέψεις με command prompt)

 

Στο xoom ενεργοποιείς τον εντοπισμό σφαλμάτων usb (ρυθμίσεις εφαρμογές ανάπτυξη)

Συνδέεις το xoom μεσω usb με το PC

 

Μπαίνεις εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1049901

 

και κατεβάζεις

Boot 3.2 Insecure. zip

root files. zip

και αποσυμπιέζεις τα περιεχόμενα στο φάκελο Android\platform-tools\

 

Άνοιξε το cmd και μπες στον φάκελο \android\platform-tools\

Δίνεις εντολές

adb reboot bootloader (θα γίνει restart)

fastboot oem unlock

Με το κάτω βέλος έντασης διαλέγεις yes και με το πάνω κανεις επιβεβαίωση (2 φορές θα χρειαστεί να το κάνεις)

 

Το xoom θα κάνει reboot. πήγαινε πάλι στον εντοπισμό σφαλμάτων usb (ρυθμίσεις εφαρμογές ανάπτυξη), και επίλεξε το (Πρεπει παντα να ειναι ενεργο). Στο cmd δινεις

 

adb reboot bootloader

fastboot flash boot boot.img

fastboot reboot

 

Οταν ανοίξει πάλι το xoom (παλι καντε ελεγχο οτι ο εντοπισμος σφαλματων ειναι ενεργος) και δίνεις

 

adb remount

adb push su /system/bin/su

adb shell chmod 4755 /system/bin/su

adb shell ln -s /system/bin/su /system/xbin/su

 

To xoom έχει γίνει root. μπαίνεις android market και κατεβάζεις

Superuser και rom manager.

 

Εαν κάποια εντολή δεν δουλέψει τσεκάρετε ότι ο εντοπισμός σφαλμάτων USB είναι ενεργοποιημενος

 

Ειμαι αστέρι. Ευχαριστώ!.....:D:D

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Εάν κάπου σκαλώσετε μου λέτε, άλλα τα παρακάτω τα κανετε με δικη σας ευθύνη. Θα διαγραφουν ΤΑ ΠΑΝΤΑ από το xoom

 

Υποθέτω ότι έχεις windows και xoom στην 3.2

 

Κατεβάζεις το SDK του Android το ανοίγεις και .............

 

Ειμαι αστέρι. Ευχαριστώ!.....:D:D

 

Αυτόν ακριβός τον οδηγό ακολούθησα αλλά μετά τις πρώτες εντολές στο cmd μου έμενε άγαλμα...... :(

 

Θα το ξαναδοκιμάσω πάλι :)

 

Και ναι...... είσαι αστέρι!!! :respect:

 

κανένα ευλογημένος να μου πει πως ανοίγει το 3g?

 

Δεν ανοίγει κάπως νομίζω..... εγώ έβαλα την κάρτα sim έκανα restart και συνδέθηκε, όταν βλέπει wifi γυρίζει μόνο του και μόλις το χάσει αλλάζει σε 3g.

Edited by apozafeir
Αποστόλης [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αυτόν ακριβός τον οδηγό ακολούθησα αλλά μετά τις πρώτες εντολές στο cmd μου έμενε άγαλμα...... :(

 

Θα το ξαναδοκιμάσω πάλι :)

 

Και ναι...... είσαι αστέρι!!! :respect:

 

Λειπουν μερικα βηματα απο το thread του xda. Με το unlock γινεται επαναφορα εργοστασιακων και σταματαει to usb debug. Και εμενα το terminal στο mac παγωσε την πρωτη φορα. αν τα κανεις οπως τα γραφω τοτε δεν θα εχεις προβλημα.

Edited by tsicrete
spelling
Link to comment
Share on other sites

Δεν ανοίγει κάπως νομίζω..... εγώ έβαλα την κάρτα sim έκανα restart και συνδέθηκε, όταν βλέπει wifi γυρίζει μόνο του και μόλις το χάσει αλλάζει σε 3g.

 

εγώ όταν κλείνω Wi-Fi απλά λέει εκτός σύνδεσης.

Link to comment
Share on other sites

κανένα ευλογημένος να μου πει πως ανοίγει το 3g?

 

εγώ όταν κλείνω Wi-Fi απλά λέει εκτός σύνδεσης.

 

Βεβαιώσου οτι η sim έχει μπει σωστά και μετά κανε μια επανεκκίνηση για να την "δει"

αν δεν λειτουργήσει και τότε δεν θα είναι καλό!!!

Η sim υποθέτω οτι είναι τσεκαρισμένο οτι λειτουργεί...... :p

Αποστόλης [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μολις ηρθε και το δικο μου,εκδοση 3.01 παμε για root καπακι και ics!απο τι βλεπω τον οδηγο κλασικα πραγματα τα ιδια με τα τηλεφωνα,

**ευχαριστω για τη βοηθεια tsicrete ολα εγιναν αψογα!

Edited by alex_n80

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

To xoom έχει γίνει root. μπαίνεις android market και κατεβάζεις

Superuser και rom manager.

 

Εαν κάποια εντολή δεν δουλέψει τσεκάρετε ότι ο εντοπισμός σφαλμάτων USB είναι ενεργοποιημενος

 

Ειμαι αστέρι. Ευχαριστώ!.....:D:D

 

Αστέρι :p, όλα σούπερ!!! σε 20' έτοιμο!!! :respect: :thanks:

 

@alex_n80

Καλορίζικο :) βεβαιώσου για την έκδοση, οι παραπάνω οδηγίες είναι για 3,2 δεν ξέρω αν σου κάνουν!!!

Αποστόλης [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εκανα τα update πρωτα και μετα root στην 3.2 ολα οκ,τωρα θα δουμε τι κανει η eos απο οσο καταλαβα η διαφορα ειναι μερα νυχτα με την 3.2.Υπαρχει καπου η stock rom αν χρειαστει καποια στιγμη να επαναφερουμε? Edited by alex_n80

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

εκανα τα update πρωτα και μετα root στην 3.2 ολα οκ,τωρα θα δουμε τι κανει η eos απο οσο καταλαβα η διαφορα ειναι μερα νυχτα με την 3.2.Υπαρχει καπου η stock rom αν χρειαστει καποια στιγμη να επαναφερουμε?

 

Thanks παιδιά

 

Φυσικά όλα γίνονται. Γυρνάς 3.1 και μετα με update 3.2. Εγω γύρισα stock, θέλω να δω και την έκδοση της μοτο όταν έρθει

Οδηγός απο Δευτέρα Τρίτη γιατι έμεινα χώρις νετ

Πάντως εμένα το Xoom φορούσε 3.2 όταν το πήρα. Σφραγισμένο απο μοτο το κουτί

Σε εσάς με τι έκδοση ήρθε;

Link to comment
Share on other sites

Thanks παιδιά

 

Φυσικά όλα γίνονται. Γυρνάς 3.1 και μετα με update 3.2. Εγω γύρισα stock, θέλω να δω και την έκδοση της μοτο όταν έρθει

Οδηγός απο Δευτέρα Τρίτη γιατι έμεινα χώρις νετ

Πάντως εμένα το Xoom φορούσε 3.2 όταν το πήρα. Σφραγισμένο απο μοτο το κουτί

Σε εσάς με τι έκδοση ήρθε;

 

3.2 media markt

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο μένα παίκτες! Μόλις γράφτηκα στο φορουμ για να τα λέμε σχετικά με την ταμπλετάρα μας.

 

Και εμένα την απλή βάση μου εδωσαν απο ΜΜ. Δεν εχει ηχείο αλλα εχει aux out που κατι είναι κι αυτό.

 

Στο αμερικα βγήκε το ICS αλλα μόνο για το wifi version. Ξέρουμε τιποτα για ευρώπη; Κατι διάβασα για 6 βδομάδες μετά.

 

Αν εχετε υπόψιν κανένα καλύτερο player απο το mobo για καμια ταινιουλα μου λετε!

 

Α και που στα κομμάτια θα βρω την original folio θηκη; ´εφαγα τον κόσμο, mediamarkt, public, multirama, πλαισιο, ουτε στο skroutz βρηκα!

Link to comment
Share on other sites

Ολα δουλευουν μια χαρα....

Εμενα μου εχουν βγει τα ματια με μοντιφες στον κωδικα μηπως και καταφερω να εχω ηχο στις gsm κλησεις...

 

Ρε παιδια να ρωτησω κατι...οσοι πειρατε το xoom απο MM τι dock σας εδωσαν? το απλο η αυτο με το ηχείο;

Εμενα για ηχειο μου ειπε η υπαληλος αλλα τελικα το απλο εδωσαν

Το απλό μου δώσανε και εμένα αν και η αλήθεια είναι ότι στο φυλλάδιο τους φαινότανε η βάση με το ηχείο!!!

Anyway, εμένα άλλο είναι το θέμα μου. Γιατί στην ευχή δεν έχει πουθενά στο Ελλάντα τη θήκη portfolio? Πρέπει ντε και καλά να μπλέξω με e-bay?

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Με την eos εχετε δει μεγαλη διαφορα σε κατανσλωση?

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Το απλό μου δώσανε και εμένα αν και η αλήθεια είναι ότι στο φυλλάδιο τους φαινότανε η βάση με το ηχείο!!!

Anyway, εμένα άλλο είναι το θέμα μου. Γιατί στην ευχή δεν έχει πουθενά στο Ελλάντα τη θήκη portfolio? Πρέπει ντε και καλά να μπλέξω με e-bay?

Θα σου προτεινα να μην παρεις την θηκη portfolio της Μοτο.

Ειναι η χειροτερη θηκη σε ποιοτητα και συν οτι δεν κανει και σωστα τη δουλεια της.

Εχει πολυ σκληρα και κοφτερα πλαστικα στις γωνιες τα οποια δημιουργουν γρατζουνιες στο πανω μερος που ειναι μαλακο και το ξεφλουδιζει.

Επισης δεν ειναι καθολου σταθερη οταν το εχεις σε ορθια σταση με αποτελεσμα αν το κουνησεις λιγο πεφτει.

Δες εδω λιγα review απο δυσαρεστημενους αγοραστες.

Kαι ενα

με πατεντες που κανει ενας τυπος για να μην του το γρατζουναει.

Yπαρχουν πολυ καλυτερες και πιο ποιοτηκες θηκες. Την ηθελα κι΄γω αλλα ειδα αυτα και πηρα αλλη.

Edited by BMW116i
Link to comment
Share on other sites

Ρε αμάν τι θα παθέναμε! Θα το γδερναμε στα καλα καθούμενα.

Ας μην είναι της Μοτο απλα μια θηκη τύπου ´folio´ ψάχνω και δεν βρίσκω πουθενά. Όλοι θήκη για netbook πανε να μου δώσουνε. Εσύ ποια πήρες;

Συγκεκριμένα παίδες, πριν λίγο περασα απο τη Μediamarkt Αργυρούπολης και μου λέει ένας "δεν εχετε μόνο εσείς αυτό το πρόβλημα κύριε, μονο απο αυτό το κατάστημα έχουν πουληθεί 200 Xoom, αλλα είχαμε μόνο 5 θήκες". Και πως θα το κουβαλάμε ρε μεγάλε; Κάτω απο το μπουφάν;

Link to comment
Share on other sites

Και γω την original εχω ρε παιδια και δεν εχει κανει ουτε γρατσουνιες ουτε τπτ, μην ακουτε βλακειες.

Ασε που στο βιντεο ζημια κανουν τα νυχια του τυπου...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...