Jump to content

[Tablet] Motorola XOOM


zafos90
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα εχει ελληνικά, αλλα χωρις 3g θα ειναι απλά ενα πολυ ακριβο gadget... χανει ουσιαστικό μερος δυνατοτητων και φιλοσοφίας μιας ταμπλετας.

 

Εαν εχεις κινητο με tethering ειναι άχρηστο το 3g της tabletas.... κινητο παντα και παντους εχεις κοντα σου+μαζι με την ταμπλετα!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εαν εχεις κινητο με tethering ειναι άχρηστο το 3g της tabletas.... κινητο παντα και παντους εχεις κοντα σου+μαζι με την ταμπλετα!

 

Καλά όχι και άχρηστο, μην τρελλαθούμε κιόλας... Γίνεται κι αυτό αλλά είναι workaround.

 

BTW WiFi only μπορείς να βρεις και κανά αμερικάνικο πιο φθηνό...

 

Sent from my Motorola Xoom using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και απο εμένα! Είμαι χρήστης του Xoom wifi εδώ και 3 μήνες!! Αγορα απο αμερικη και δουλευει τελεια! Rooted με Tiamat 2.2.2 Moray. usb-on-the-go δουλευει τελεια, εχω ενωσει απο ολες τις συσκευες απανω και κανενα προβλημα. αρκετα γρηγορο και κανει και τα updates!Wifi παιδια πηρα λογω του οτι εχω 3g στο galaxy s .δεν θελω να πληρωνω κι αλλα για το ταπλετ! με δοκιμες που εκανα με ipad2, το xoom το τρωει για προγευμα.! παιζει τα παντα σε flash! δεν κολλα και παιζει τελεια βιντεος με υποτιλους.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, κάτοχος και εγώ ενος motorola xoom wifi αγορασμένο στην Ελλάδα θα ήθελα να ρωτήσω τα εξείς:

 

Γιατί όταν κάνω συγχρονισμό στα email απο την εφαρμογή "μηνήματα ηλεκτρονικού ταχυδρομίου" μου σβύνονται όλα τα προιγούμενα?

Στο xoom γίνεται jailbrake και κατέβασμα "δωρεαν εφαρμογών" όπως γίνεται με το ipad?

Samsung Galaxy S3 Garnet Red

Motorola Xoom Jelly Bean

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μολις παρελαβα το xoom μου wifi απο UK το αναβάθμισα σε 3.2. :D

Το Εxternal Ελληνικο πληκτρο που μου εβγαλε δουλευει στο κανονικο πληκτρολογιο που ειναι εξτρα?

Δεν μου αρεσει πολυ το smart keyboard.

Εχει κανεις μηπως xoom απο cosmote να μας στειλει το .apk του Ελληνικου πληκτρολογιου?:D

Link to comment
Share on other sites

http://www.notebook.de/motorola-xoom-g-1551

€428 ευρω...δεν ειναι και ασχημη τιμη για το 3g ε?

 

ψηνομαι μιας που το ipad2 δεν το αντεχει το πορτοφολι μου

Link to comment
Share on other sites

Το στικάκι έχει υποδοχή για κανονική usb ενω το xoom έχει mini usb, δέν ξέρω εάν υπάρχει κάποιος αντάπτορας.

Samsung Galaxy S3 Garnet Red

Motorola Xoom Jelly Bean

Link to comment
Share on other sites

Το είχα ρωτήσει και εγώ αυτό, μου είπαν πως ανάλογα το Modem. Αν το ανδροιδ έχει τους καταλλήλους drivers δεν θα υπάρχει πρόβλήμα. Αντάπτορας υπάρχει εννοείται
Link to comment
Share on other sites

Το είχα ρωτήσει και εγώ αυτό, μου είπαν πως ανάλογα το Modem. Αν το ανδροιδ έχει τους καταλλήλους drivers δεν θα υπάρχει πρόβλήμα. Αντάπτορας υπάρχει εννοείται

 

Το έχει δοκιμάσει κανείς;αν με τον ανταπτορα μπορείς να συνδέσεις USB 3g stick ;

only Apple
Link to comment
Share on other sites

Το έχει δοκιμάσει κανείς;αν με τον ανταπτορα μπορείς να συνδέσεις USB 3g stick ;

 

Φίλε μου εγώ μόνο αυτό ξέρω (δες την ερώτησή μου στο λίνκ στο τέλος), ελπίζω κάποιο άλλο μέλος του φόρουμ να σε βοηθήσει περισσότερο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

ενδιαφέρομε και εγώ να αποκτήσω τοXOOM και ήθελα να ρωτήσω αν έχει δοκιμάσει κανείς να κρατήσει σημειώσεις με πενάκι. Αν ναι τι πενάκι χρησιμοποίησε?ποιο πρόγραμμα? μπορείς να ακουμπάς το χέρι πάνω στην οθόνη όταν γράφεις?τι εξάρτημα θέλει για να συνδέσεις εξωτερικό δίσκο?φορτίζει με το usb καλώδιο ή πρέπει να κουβαλάς το φορτιστή?

ευαχριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Γιαγιά δεν μπορώ ναγ εγαταστησω το google earth;

 

Γιατί παιδί μου δεν βλέπεις το αμερικάνικο market.

Δοκίμασε με market enabler (που δεν πολυδουλεύει), αν είσαι root. Διαφορετικά, μπορείς να κάνεις φακιρικά με το hotspot shield ή άλλα vpn και να βγεις με us ip προς τα έξω ώστε να δεις το αμερικάνικο market.

 

Άλλος τρόπος (τον οποίο χρησιμοποιώ) είναι να βάλεις το openvpn στο xoom (χρειάζεται root) και με την free συνδρομή του shieldexchange.com να βγαίνεις προς τα έξω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια κατεβασα μια ταινια απο το χοομ και την ετρεξα κανονικα με moboplayer.

Ερωτηση,υποτιτλους πως βαζω; πιο ειναι το καλυτερο προγραμμα για αναπαραγωγη βιντεο;

Link to comment
Share on other sites

Μολις παρελαβα το xoom μου wifi απο UK το αναβάθμισα σε 3.2. :D

Το Εxternal Ελληνικο πληκτρο που μου εβγαλε δουλευει στο κανονικο πληκτρολογιο που ειναι εξτρα?

Δεν μου αρεσει πολυ το smart keyboard.

Εχει κανεις μηπως xoom απο cosmote να μας στειλει το .apk του Ελληνικου πληκτρολογιου?:D

Εγώ κατέβασα αυτό:

https://market.android.com/details?id=com.klye.ime.latin&hl=el

 

Mετά κατέβασε και το:

https://market.android.com/details?id=klye.plugin.el&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImtseWUucGx1Z2luLmVsIl0.

Edited by zacharis1955
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω φιλε μου. Το ειχα βρει κ'γω μετα απο καποιες μερες. Πολυ καλο και με παρα πολλες ρυθμισεις.;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρει κανείς τι είναι το μακρόστενο led που βρίσκεται λίγω κάτω από τη πάνω δεξιά γωνία?

Δεν το έχω δεί να ανάβει αλλά βλέπω πως υπάρχει...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρει κανείς τι είναι το μακρόστενο led που βρίσκεται λίγω κάτω από τη πάνω δεξιά γωνία?

Δεν το έχω δεί να ανάβει αλλά βλέπω πως υπάρχει...

 

Είναι το notification led.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...