Jump to content

[Επίσημο] LG Optimus Black / White (P970)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μηπως ειναι προβλημα hardware ?δεν μπορει σε καποιους (απ οσο διαβαζω σε λιγους ) να λειτουργει μια χαρα ενω στους υπολοιπους να εμφανιζει κολληματα.

 

Ναι σιγουρα hardware ειναι.Αφου και με τελευταιο firmware-εκδοση λογισμικου εχει το ιδιο προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και σε εμένα το ίδιο σημβένει..Στο gps status βλέπει εξ αρχής πολλούς δορυφόρους αλλά κάνει 3 με 4 λεπτά να κλειδώσει (αργεί να τους δείξει πράσινους να κάνει fix).Σε άλα κινητά ακόμα και σε κάποια που αργούν να κλειδώσουν την θέση τους κάνει από την αρχή fix (τους δείχνει με πράσινη κουκκίδα)..Αυτό εμένα μου μοιάζει με θέμα λογισμικού δεν ξέρω...

Και κάτι άλλο..Πώς σας φένεται το βίντεο που τραβάει σε χαμηλό φωτισμό;;(μέσα σε κάποιο bar πχ)νομίζω ότι σε σχεση με κάποια άλλα κινητά δεν "βλέπει" τίποτα....ενώ σε φώτο ρυθμίζεις το iso και κάτι γίνεται σε βίντεο σκοτεινιάζει πολύ..Ξέρει κανείς αν υπάρχει κάποια λύση???

Link to comment
Share on other sites

Όποιος θέλει να κάνει root απλά το κινητό μπορεί με τον τρόπο που έδειξε ένας στο XDA

ΕΔΩ

Το έκανα και δουλεύει και ορίστε και η απόδειξη

μολις το εκανα κ εγω φιλαρακι , τωρα αρχιζουν τα ωραια , να σαι καλα

Link to comment
Share on other sites

μολις το εκανα κ εγω φιλαρακι , τωρα αρχιζουν τα ωραια , να σαι καλα

 

Παρακαλω :)

My Phones :

 

HTC HD Touch Windows mobile 6.5/Android 2.2.2 Rooted

LG Optimus Black P970 Android 2.3.4 (Rooted Finaly :p)

Nokia N95-1

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ερωτηση περασα την 2.3 απο την lg και ολα καλα

το μονο προβλημα που εχω ειναι οτι απο κλειστο που εχω το κινητο κανει γυρω στα 90 δευτερα να ανοιξει και αλλα 30 να σαρωση την καρτα μνημης με την 2.2.2 ανοιγε στον μισο χρονο μηπως επρεπε να του κανω εργοστασιακες ρυθμισεις πριν την περασω την 2.3?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ερωτηση περασα την 2.3 απο την lg και ολα καλα

το μονο προβλημα που εχω ειναι οτι απο κλειστο που εχω το κινητο κανει γυρω στα 90 δευτερα να ανοιξει και αλλα 30 να σαρωση την καρτα μνημης με την 2.2.2 ανοιγε στον μισο χρονο μηπως επρεπε να του κανω εργοστασιακες ρυθμισεις πριν την περασω την 2.3?

 

Εχεις πολλα προγράμματα / παιχνιδια στην καρτα μνημης? Αν ναι ίσως αυτό τη καθυστερη . Ειχα το ίδιο θεμα στην 2.2.2 .

My Phones :

 

HTC HD Touch Windows mobile 6.5/Android 2.2.2 Rooted

LG Optimus Black P970 Android 2.3.4 (Rooted Finaly :p)

Nokia N95-1

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έβαλα την 2.3 αλλά για να πω την αλήθεια τπτ το ιδιαίτερο εμφανισιακα τουλάχιστον. Μονο το fb που τώρα μπαίνει αμέσως, παλια κολλαγε. Μια ερώτηση όμως.. πως μπορώ να βγάλω την δόνηση που έχει οταν ψάχνω μέσα στις εφαρμογές;; Ελπίζω να καταλάβατε τι εννοώ. και κατι αλλο που δεν μου αρέσει τώρα ειναι που σβήνουν τα κάτω κουμπακια και πότε πότε με μπερδεύει. βεβαία θα κάνει εξοικονόμηση γιατι πολύ μαπα μπαταρία έχει. Κάθε μερα φόρτιση θέλει...
Link to comment
Share on other sites

λοιπον , απο οταν εκανα root το wifi απενεργοποιειται οταν η οθονη ειναι κλειστη ( οχι το κινητο , μονο η οθονη) κ μολις ανοιγω την οθονη ερχονται ολα μαζι ( ειδοποιησεις , ενημερωσεις). μπορουμε να κανουμε κατι για αυτο;να παραμενει ενεργοποιημενο το wifi ;
Link to comment
Share on other sites

λοιπον , απο οταν εκανα root το wifi απενεργοποιειται οταν η οθονη ειναι κλειστη ( οχι το κινητο , μονο η οθονη) κ μολις ανοιγω την οθονη ερχονται ολα μαζι ( ειδοποιησεις , ενημερωσεις). μπορουμε να κανουμε κατι για αυτο;να παραμενει ενεργοποιημενο το wifi ;

 

Αυτό δεν έχει να κάνει με το root. Όταν έχεις μπει στις ρυθμίσεις του WiFi πάτα το menue button και μπες στις ρυθμίσεις για προχωρημένους, εκεί αλλάζεις την ρύθμιση στην Πολιτική αδράνειας WiFi σε ποτέ και είσαι οκ.

Link to comment
Share on other sites

Επισης για το θεμα της μπαταριας υπαρχουν στο e-bay uk μπαταριες για το κινητο μας 3500-3600mah στα 15 euro μαζι με μεταφορικα.Του κινητου μας ειναι 1500mah.Μαλλον θα ειναι πιο βαρυ το κινητο ,αλλα τωρα ρουφαει σαν αιμα απο τη μπαταρια.Δεν με ενδιαφερει το βαρος.Πουπουλο ειναι ετσι και αλλιως.Νομιζω αξιζει.

 

Μη το ψαξετε για Ελλαδα.Εδω ειμαστε ΚΛΕΦΤΕΣ.Να ξερετε τι διαφορες εχω δει σε ολα τα προιοντα.

Tον αυθεντικο φορτιστη αυτοκινητου απο το πλαισιο το χα παρει 17 euro.Ηταν το τελευταιο πραγμα που πηρα απο Ελλαδα χωρις να δω ξενα sites.ΤΟν ιδιο φορτιστη ακριβως θα τον ειχα 10 euro μαζι με μεταφορικα απο Αγγλια. :)

 

2προτασεις και ακουω γνωμες

 

3500mah μπαταρια+πισω cover πλαστικου.Aναγκαστικα αλλαζει το πισω μερος για να χωρεσει η μπαταρια.Απο 12 mm παει στα 18 mm.Επισης δεν θα χωραει η τωρινη σας θηκη σιλικονης αν εχετε κλπ.Δυσκολα θα βρειτε θηκη στα μετρα του.

 

http://www.ebay.co.uk/itm/3500mAh-EXTREME-CAPACITY-BATTERY-BACK-COVER-CASE-LG-OPTIMUS-BLACK-P970-/270910205487?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item3f1381ae2f#ht_2346wt_1140

 

και η αλλη λυση αν θελετε να μην αλλαξετε πλαστικο και να μεινει το ιδιο παχος. 2430mah max βρηκα.Δεν παει παραπανω.

http://www.ebay.co.uk/itm/GOLD-2430MAH-BL-44JN-HIGH-CAPACITY-BUSINESS-BATTERY-LG-OPTIMUS-BLACK-P970-/200655704664?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item2eb8031258#ht_2410wt_1140

 

Οτι θελει ο καθενας.Αναλογως τα γουστα.

Edited by jason1984
Link to comment
Share on other sites

Επισης για το θεμα της μπαταριας υπαρχουν στο e-bay uk μπαταριες για το κινητο μας 3500-3600mah στα 15 euro μαζι με μεταφορικα.Του κινητου μας ειναι 1500mah.Μαλλον θα ειναι πιο βαρυ το κινητο ,αλλα τωρα ρουφαει σαν αιμα απο τη μπαταρια.Δεν με ενδιαφερει το βαρος.Πουπουλο ειναι ετσι και αλλιως.Νομιζω αξιζει.

 

Μη το ψαξετε για Ελλαδα.Εδω ειμαστε ΚΛΕΦΤΕΣ.Να ξερετε τι διαφορες εχω δει σε ολα τα προιοντα.

Tον αυθεντικο φορτιστη αυτοκινητου απο το πλαισιο το χα παρει 17 euro.Ηταν το τελευταιο πραγμα που πηρα απο Ελλαδα χωρις να δω ξενα sites.ΤΟν ιδιο φορτιστη ακριβως θα τον ειχα 10 euro μαζι με μεταφορικα απο Αγγλια. :)

 

2προτασεις και ακουω γνωμες

 

3500mah μπαταρια+πισω cover πλαστικου.Aναγκαστικα αλλαζει το πισω μερος για να χωρεσει η μπαταρια.Απο 12 mm παει στα 18 mm.Επισης δεν θα χωραει η τωρινη σας θηκη σιλικονης αν εχετε κλπ.Δυσκολα θα βρειτε θηκη στα μετρα του.

 

http://www.ebay.co.uk/itm/3500mAh-EXTREME-CAPACITY-BATTERY-BACK-COVER-CASE-LG-OPTIMUS-BLACK-P970-/270910205487?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item3f1381ae2f#ht_2346wt_1140

 

και η αλλη λυση αν θελετε να μην αλλαξετε πλαστικο και να μεινει το ιδιο παχος. 2430mah max βρηκα.Δεν παει παραπανω.

http://www.ebay.co.uk/itm/GOLD-2430MAH-BL-44JN-HIGH-CAPACITY-BUSINESS-BATTERY-LG-OPTIMUS-BLACK-P970-/200655704664?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item2eb8031258#ht_2410wt_1140

 

Οτι θελει ο καθενας.Αναλογως τα γουστα.

Μπαταρίες στο ίδιο πάχος με την μαμά έχουν (αν έχουν) ελάχιστη διαφορά σε πραγματική χωρητικότητα. Οσοι τις έχουν δοκιμάσει αυτό λένε. Επίσης κυκλοφορούν μαμά μπαταρίες κάτω από 10 Ευρώ.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

η ερώτηση απευθύνεται σε όσους έχουν βάλει την επίσημη 2.3. κάνει το κινητό στο άσχετο restart? γιατί εμένα με το που έβαλα την 2.3 ξεκίνησε να κάνει.
Link to comment
Share on other sites

η ερώτηση απευθύνεται σε όσους έχουν βάλει την επίσημη 2.3. κάνει το κινητό στο άσχετο restart? γιατί εμένα με το που έβαλα την 2.3 ξεκίνησε να κάνει.

 

Εμένα δουλεύει μια χαρά . Στην αρχή μου τραβούσε μπαταρία αλλά τελικά οφείλονταν σε ένα battery widget (δεν θυμάμαι ποιο ) όταν το αφαίρεσα όλα οκ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι από μένα. Έχω το optimus black από Γερμανία... Μπορώ να βάλω την συγκεκριμένη ελληνική αναβάθμιση? Ή πρέπει να κάνω κάτι άλλο? Και θα χαθούν όλα όσα έχω μέσα ε?
Ericsson GH 688 --> Nokia 7110 --> Siemens SL45 --> Nokia 6510 --> Nokia 6600 --> Motorola MPx 220 --> Mitac MIO A701 --> Motorola RAZR V3 --> HTC Touch --> Motorola V525 --> iPhone 3G --> SE x10 mini --> LG P970 --> SGN i9250 --> i9505 --> iPhone 5s 16 GB --> iPhone 6 64GB --> iPhone 7 plus 256GB ---> iphone SE 128GB ---> iphone SE 2020 256 GB
Link to comment
Share on other sites

η ερώτηση απευθύνεται σε όσους έχουν βάλει την επίσημη 2.3. κάνει το κινητό στο άσχετο restart? γιατί εμένα με το που έβαλα την 2.3 ξεκίνησε να κάνει.

 

Και μένα αρχικά έκανε κάτι παράξενα με το που το έκανα μια επαναφορά όλα μια χαρά

Link to comment
Share on other sites

Και μένα αρχικά έκανε κάτι παράξενα με το που το έκανα μια επαναφορά όλα μια χαρά

 

Και σε εμενα το ιδιο μετα απο επαναφορα πηρε τα ισια του

Link to comment
Share on other sites

εγω παιδες το πουλαω οποιος θελει pm..

 

Γιατί? Αν επιτρέπετε φυσικά ( Από απορία το ρωτάω;) )

My Phones :

 

HTC HD Touch Windows mobile 6.5/Android 2.2.2 Rooted

LG Optimus Black P970 Android 2.3.4 (Rooted Finaly :p)

Nokia N95-1

Link to comment
Share on other sites

Και μένα αρχικά έκανε κάτι παράξενα με το που το έκανα μια επαναφορά όλα μια χαρά

 

Παίδες επειδή και εγώ έχω παρά πολλά προβλήματα με την 2.3.4 (κολλήματα κτλ) τι εννοείται ότι κάνατε επαναφορά κάτι πως γίνετε αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Παίδες επειδή και εγώ έχω παρά πολλά προβλήματα με την 2.3.4 (κολλήματα κτλ) τι εννοείται ότι κάνατε επαναφορά κάτι πως γίνετε αυτό;

 

Εργοστασιακες ρυθμισεις. Σβηνουν τα παντα σαν να το πηρες καινουριο. η 2.3.4 παραμενει

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι από μένα. Έχω το optimus black από Γερμανία... Μπορώ να βάλω την συγκεκριμένη ελληνική αναβάθμιση? Ή πρέπει να κάνω κάτι άλλο? Και θα χαθούν όλα όσα έχω μέσα ε?

 

Κανείς με καμιά συμβουλή;

Ericsson GH 688 --> Nokia 7110 --> Siemens SL45 --> Nokia 6510 --> Nokia 6600 --> Motorola MPx 220 --> Mitac MIO A701 --> Motorola RAZR V3 --> HTC Touch --> Motorola V525 --> iPhone 3G --> SE x10 mini --> LG P970 --> SGN i9250 --> i9505 --> iPhone 5s 16 GB --> iPhone 6 64GB --> iPhone 7 plus 256GB ---> iphone SE 128GB ---> iphone SE 2020 256 GB
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

 

μιλησα με την LG οσον αφορα το θεμα του gps.Mου ειπαν οτι ειναι γενικο προβλημα σε ολα τα optimus p970 και οτι περιμενουν αναβαθμιση.Τους πιεσα μηπως θελει ελεγχο service αλλα επεμεναν.Δυο αποριες

 

1 Οσοι λετε οτι το gps ειναι ok,τι ακριβως εννοειτε;Οτι Μολις ανοιξει το προγραμμα σας, κλειδωνει η θεση σας σε 10 δευτερολεπτα(πλην του googlemaps) και πολυ σπανια χανετε το σημα σας;

 

2 Τι θα κανουμε εμεις οι κατοχοι του optimus P970 που δεν εχουμε το gps σαν ενα ακομα χαρακτηριστικο αλλα το χρησιμοποιουμε καθημερινα;Aπλως θα περιμενουμε κανα χρονο ποτε θα φιλοτιμηθουν να το φτιαξουν;Δεν ειναι λογικη αυτη.Aς κανει ανακληση προιοντος.Εμεις κοροιδα ειμαστε να δινουμε τα λεφτα μας σε κατι που δεν δουλευει; :mad:

 

Αυτη τη στιγμη το κινητο δεν εχει gps.Κλειδωνει οποτε γουσταρει και οποτε εχει ορεξουλες χανει το στιγμα.Και η λυση της Ελληνικης lg ειναι "περιμενετε και καποια στιγμη...".

Edited by jason1984
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

 

μιλησα με την LG οσον αφορα το θεμα του gps.Mου ειπαν οτι ειναι γενικο προβλημα σε ολα τα optimus p970 και οτι περιμενουν αναβαθμιση.Τους πιεσα μηπως θελει ελεγχο service αλλα επεμεναν.Δυο αποριες

 

1 Οσοι λετε οτι το gps ειναι ok,τι ακριβως εννοειτε;Οτι Μολις ανοιξει το προγραμμα σας, κλειδωνει η θεση σας σε 10 δευτερολεπτα(πλην του googlemaps) και πολυ σπανια χανετε το σημα σας;

 

2 Τι θα κανουμε εμεις οι κατοχοι του optimus P970 που δεν εχουμε το gps σαν ενα ακομα χαρακτηριστικο αλλα το χρησιμοποιουμε καθημερινα;Aπλως θα περιμενουμε κανα χρονο ποτε θα φιλοτιμηθουν να το φτιαξουν;Δεν ειναι λογικη αυτη.Aς κανει ανακληση προιοντος.Εμεις κοροιδα ειμαστε να δινουμε τα λεφτα μας σε κατι που δεν δουλευει; :mad:

 

Αυτη τη στιγμη το κινητο δεν εχει gps.Κλειδωνει οποτε γουσταρει και οποτε εχει ορεξουλες χανει το στιγμα.Και η λυση της Ελληνικης lg ειναι "περιμενετε και καποια στιγμη...".

 

Απο ελεγχο που εκανα στο google ενας τυπος στο εξωτερικο λεει οτι ειναι θεμα hardware σε συσκευες πριν τον Νοεμβριο του 2011.Aν ισχυει κατι τετοιο νομιζω οτι η Ελληνικη lg κερδιζει χρονο με σκοπο να τελειωσει η εγγυηση σε αρκετους απο εμας.:mad: Λιγο δυσκολο να μη το ξερουν.Παιδια νομιζω θελουν πιεση.

Edited by jason1984
Link to comment
Share on other sites

Τελικά πήρα την πρωτοβουλία και το έκανα μέσω του LGMobile Update. Όλα καλά και τα δεδομένα και οι εφαρμογές ήταν όλες εκεί. Περασμένη είναι τώρα η 2.3.4. Είναι πιο ομαλή όντως, από κει και πέρα παίζοντας και βλέποντας!
Ericsson GH 688 --> Nokia 7110 --> Siemens SL45 --> Nokia 6510 --> Nokia 6600 --> Motorola MPx 220 --> Mitac MIO A701 --> Motorola RAZR V3 --> HTC Touch --> Motorola V525 --> iPhone 3G --> SE x10 mini --> LG P970 --> SGN i9250 --> i9505 --> iPhone 5s 16 GB --> iPhone 6 64GB --> iPhone 7 plus 256GB ---> iphone SE 128GB ---> iphone SE 2020 256 GB
Link to comment
Share on other sites

Απο προσωπικη εμπειρια με το gps test και με το sygic navigator μπορω να πω οτι ειμαι πολυ ευχαριστημενος με το κινητο.Καταφερε να βρει δορυφορους και να κλειδωσει δινοντας την ακριβη μου θεση με αποκλιση 10 μετρων ενω βρισκομουν μεσα στο σπιτι.Και μαλιστα απο cold start.Αλλα rootara το κινητο, περασα custom rom και αλλαξα απο εκει καποιες ρυθμισεις.Με εργοστασιακες ρυθμισεις δουλευε αλλα κλειδωνε με μεγαλη καθυστερηση.Πλεον και στο google latitude βρισκει τη θεση μου χωρις ασυρματα δικτυα.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...