Jump to content

[Επίσημο] LG Optimus Black / White (P970)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

κατεβασε το filezilla και απο αριστερα τα αρχεια απο το πι σι θα τα σερνεις οπου θες δεξια στο κινητο σου

 

εκανα αυτο που μου ειπες και ενω στην sd μεταφερω κανονικα οταν παω να βαλω κατι στη μνημη του κινητου μου βγαζει ενα μηνυμα περι permissions και με κοβει. καμια ιδεα?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οι κάτοιχοι του κινητού είστε ευχαριστημένοι απο την ένταση που δίνει στα ακουστικά και την ποιότητα (όχι απαραίτητα αυτά που έχει στη συσκευασία) ;

 

Ευχαριστώ.

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

μια χαρα η ποιοτητα. ως προς την ενταση, την βρισκω ακρως ικανοποιητικη. ετσι και αλλιως, απο οτι ξερω, δεν υπαρχει ενα Limit εντασης στις ηλεκτρονικες συσκευες??
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει βάσει ευρωπαικής νόρμας αλλά για παράδειγμα:

 

Τo Nokia 2700 είχε πολύ χαμηλή ένταση, το HTC Sensation από πολύ καλή έως ελαφρά δυνατή, το iPhone 4 σε ξεκούφαινε.

 

Οπότε υπάρχουν αρκετές διαφορές. Αυτά τα 3 μου ήρθαν πρόχειρα στο μυαλό απο εποχές που περάσαν απο τα χέρια μου.

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Δοκίμασα το Skype για να μιλάω με τον κουμπάρο στον Καναδά, αλλα ενώ τον άκουγα και έβλεπα κανονικά,δεν μπορούσε να με ακούσει,ενώ και το εικονίδιο του ήχου κάτω αριστερά ηταν διεγραμμενο, δηλαδή με τη διαγωνια γραμμη. Αυτός με άκουγε στην αρχή με επιστροφή και μετα καθόλου. Καμία ιδέα τι παίζει;
Ericsson GH 688 --> Nokia 7110 --> Siemens SL45 --> Nokia 6510 --> Nokia 6600 --> Motorola MPx 220 --> Mitac MIO A701 --> Motorola RAZR V3 --> HTC Touch --> Motorola V525 --> iPhone 3G --> SE x10 mini --> LG P970 --> SGN i9250 --> i9505 --> iPhone 5s 16 GB --> iPhone 6 64GB --> iPhone 7 plus 256GB ---> iphone SE 128GB ---> iphone SE 2020 256 GB
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχουμε κανα νεο ποτε βγαινει η αναβαθμηση

 

http://techblog.gr/mobile/lg-optimus-2x-optimus-black-gingerbread-update-2996/

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχουμε κανα νεο ποτε βγαινει η αναβαθμηση

 

παίδες νομίζω ότι δεν πρέπει να ενθουσιαζόμαστε και τόσο πολύ με την gingerbread διότι εγώ που την έχω δοκιμάσει στις εκδόσεις 2.3.4 και 2.3.7 σε άλλο κινητό Android που έχω εκτός από το black δεν με ικανοποίησε και ξαναέβαλα την froyo. Μια χαρά πάει το black με την τελευταία froyo νομίζω δεν θα έχει σημαντική βελτιώση με την ginger αντιθέτως ίσως παρουσιάσει και προβληματα που δεν έχει αυτή τη στιγμή.

frastgr
Link to comment
Share on other sites

τι να το κάνω το 2.3 όταν έχει βγει 4? μας πούλησαν παπά τόσους μήνες για να βάλουν 2.3 έλεος.....αφού είδαν ότι άργησαν ας το πηγαίναν κατευθείαν σε ICS...
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να υπαρχή περίπτωση να πάμε σε ICS, ελπίζω να κάνω λάθος, αλλά το βλέπω πολύ δύσκολο να συμβεί.
Link to comment
Share on other sites

Για όσους βιάζονται και για όσους θέλουν κατι που να είναι καλύτερο και από μαμά rom ..

http://download.cyanogenmod.com/?type=nightly&device=p970

 

α, αν καποιος την βάλει ασ πει και σε μας ;)

 

 

και εδώ για οδηγίες ...

Edited by jipakos
Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ εδώ μεγάλα προβλήματα με το sync επαφών.

Ούτε τα ανανεώνει στο gmail, ούτε ανανεώνετε τπτ από το facebook (foto, status klp).

 

Καμιά ιδέα;;

 

 

 

Θέλεις δεν θέλεις θα γίνεις εργοτελης

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ εδώ μεγάλα προβλήματα με το sync επαφών.

Ούτε τα ανανεώνει στο gmail, ούτε ανανεώνετε τπτ από το facebook (foto, status klp).

 

Καμιά ιδέα;;

 

 

 

Θέλεις δεν θέλεις θα γίνεις εργοτελης

οταν κανεις μια νεα επαφη ..πανω-πανω διαλεγεις αν θα την σωσεις στο κινητο ή στο gmail. Δες το. Αν οντως την σωζεις στο gmail, κοιτα μηπως ειναι στις επαφες αλλά σε αλλο "groupaki" δηλαδη, εμενα τις παλιες τις εχει στο πχ γκρουπ "κινητο" και καποιες κανουργιες τις βαζει στο "others" ή κατι τετοιο.Δεν ξερω αν εγω πατησα καμια μ#@$ και τις βαζει σε ξεχωριστο γκρουπ ή αν ειναι καποιο bug

Link to comment
Share on other sites

οταν κανεις μια νεα επαφη ..πανω-πανω διαλεγεις αν θα την σωσεις στο κινητο ή στο gmail. Δες το. Αν οντως την σωζεις στο gmail, κοιτα μηπως ειναι στις επαφες αλλά σε αλλο "groupaki" δηλαδη, εμενα τις παλιες τις εχει στο πχ γκρουπ "κινητο" και καποιες κανουργιες τις βαζει στο "others" ή κατι τετοιο.Δεν ξερω αν εγω πατησα καμια μ#@$ και τις βαζει σε ξεχωριστο γκρουπ ή αν ειναι καποιο bug

 

Σωστός σε αυτο που λες φίλε μου. Ερώτηση: έστω ότι έχω φτιάξει μια επαφή και κατα λάθος έχω βάλει την επιλογή ¨τηλεφωνο¨...πως αλλάζει μετα; Αν κάνω επεξεργασία δεν μου δίνει τέτοια επιλογη

Ericsson GH 688 --> Nokia 7110 --> Siemens SL45 --> Nokia 6510 --> Nokia 6600 --> Motorola MPx 220 --> Mitac MIO A701 --> Motorola RAZR V3 --> HTC Touch --> Motorola V525 --> iPhone 3G --> SE x10 mini --> LG P970 --> SGN i9250 --> i9505 --> iPhone 5s 16 GB --> iPhone 6 64GB --> iPhone 7 plus 256GB ---> iphone SE 128GB ---> iphone SE 2020 256 GB
Link to comment
Share on other sites

Σωστός σε αυτο που λες φίλε μου. Ερώτηση: έστω ότι έχω φτιάξει μια επαφή και κατα λάθος έχω βάλει την επιλογή ¨τηλεφωνο¨...πως αλλάζει μετα; Αν κάνω επεξεργασία δεν μου δίνει τέτοια επιλογη

 

σωστοι και οι 2 :D καμια ιδεα??

 

τελικα κατι βρηκα και παραθετω εδω. γινεται μονο "μηχανικα" και οχι αυτοματα. δεν ξερω αν στο gingerbread το φτιαξουν. τεσπα, οριστε η λυση

 

1) πηγαινετε στο my contacts/more/ import-export

1) κανετε export σε file .vcf

3) στο gmail στο κομπιυτερ σας, πηγαινετε στα contacts και επιλεγεται import contacts, επιλεγετε το αρχειο και ειστε ετοιμοι..

Edited by vlachaquito
Link to comment
Share on other sites

εχω 10g software version

μπορει να γινει root?και με ποιον τροπο. Βοηθηστε σας παρακαλω

 

διαβασε εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3739127#post3739127 η εδω http://goo.gl/KTcdz

Edited by timos1968
Link to comment
Share on other sites

δυστυχως δεν δουλευει με αυτον τον τροπο

μετα το adb push superuser.apk /tmp/ βγαζει protocol failure

ευχαριστω παντως

κανενας αλλος καμμια λυση??

Link to comment
Share on other sites

Να υποθέσω ότι όσοι έχετε το κινητό δεν έχετε πρόβλημα με την ένταση του ήχου κατά τη διάρκεια της ομιλίας;

Το αναφέρει το gsmarena στο review του ως μειονέκτημα της συσκευής.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...