Jump to content

[Επίσημο] LG Optimus Black / White (P970)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ήθελα να ρωτήσω,αφού έχει γίνει rooted η συσκευή,πως κάνουμε απεγκατάσταση κάποια προγράμματα που δεν χρειαζόμαστε?

Πάμε στο φάκελο του system βρίσκουμε το πρόγραμμα και το διαγράφουμε?Η κάτι αλλο?

 

Νομιζω οτι αυτο γινεται με το titanium backup.

Samsung Galaxy Nexus

AOKP Jelly Bean - Franco.kernel

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αγορασα αυτη τη μπαταρια

http://www.ebay.com/itm/270910205487?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649#ht_2329wt_1140

 

Ειναι ψευτικη.Μονο στη 1η φορτιση ηταν οκ.Στις επομενες 2 εκλεινε μεσα σε μια μερα χωρις να κανω κατι με το κινητο.Ολα απενεργοποιημενα,ουτε κλησεις,νετ κλπ.20% φωτεινοτητα,gsm only.Και ο κατασκευαστης θα μου στειλει τα λεφτα πισω...αρα ξερουν οτι πουλαν ψευτικα πραγματα.Δεν ηθελε πολυ πιεση για να το κανει :!::!::!: Μην παρετε αλλη μπαταρια.Σας το λεει ενας παθων.

 

Εχω ενα θεμα ομως.Τωρα που εβαλα και την παλια μπαταρια χωρις να κανω κατι,τελειωνει σε μια μερα.Ενω πριν ηταν οκ.Απλα εψαχνα καλυτερη μπαταρια.Τι μπορει να εγινε και τελειωνει τοσο γρηγορα και η παλια;Ξερει κανεις;

 

 

Επισης αν σκεφτεστε γιατι εχουν 5star στο ebay δειτε το λογο,στο mail που μου στειλανε...

"Thank you for your email. Allow us to resolve this for you, what we can do is issue a refund for this transaction , we wont ask you to return the item because we do not want to cause further inconvenience. Would you reconsider leaving us a positive feedback and 5 star rating to reflect customer service resolution that we provided.

 

Please email us after doing so, for us to request a refund on this particular Transaction.

 

We await for your response at your earliest convenience."

Edited by jason1984
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

 

Θέλω να βάλω νέα (custom) ROM χρησιμοποιώντας μία νέα καρτούλα. Μπορεί κάποιος να μου πει ποια είναι ή να με παραπέμψει στη διαδικασία;

 

ΤΗΧ!

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πρωϊ,πάτησα ενα κουμπί που λέει για ενημέρωση προγράμματος η κάτι τετοιο απο την συσκευή,είδα ότι ήταν περίπου 7-8mb και ξεκίνησε και έκανε αναβάθμιση wireless.

Αφού τελείωσε η αναβάθμιση έκανε επαννεκίνηση και απο τότε κολλάει σε μπλε οθόνη που λέει διαφορα για καθαρισμο data ,restore και ολα τα αλλα.

Η συσκευή ήταν rooted και απο το πρωι παιδευομαι να την επαναφερω αλλά δεν γίνεται τιποτα,εχω εφαρμοσει ότι υπάρχει και απο εδω στην πρωτη σελιδα αλλα και απο το xda αλλα δεν γινεται τιποτα.

Εχω παθει πανικό νομιζω ότι χάλασε και δεν την εχω ουτε 5 μέρες.

Εχω δοκιμασει τα πάντα μα τα πάντα......

Κάνω τις ενέργειες που αναφέρονται στην πρωτη σελιδα για αναβάθμιση filmware αλλά μου λεει μετά απο λίγο ότι το στοιχειο MOD Up TestEx MFC Application σταμάτησε να λειτουργεί και δεν κάνει τίποτα.( έχω διαβάσει ότι μπορεί να το βγάλει αυτο αλλά στην δικιά μου περίπτωση σταματάει,ποση ώρα πρέπει να το αφήσω έτσι δεν ξέρω,το έχω αφησει και μιση ώρα ετσι )

Εάν μπορεί καποιος ας βοηθήσει σας παρακαλώ.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πρωϊ,πάτησα ενα κουμπί που λέει για ενημέρωση προγράμματος η κάτι τετοιο απο την συσκευή,είδα ότι ήταν περίπου 7-8mb και ξεκίνησε και έκανε αναβάθμιση wireless.

Αφού τελείωσε η αναβάθμιση έκανε επαννεκίνηση και απο τότε κολλάει σε μπλε οθόνη που λέει διαφορα για καθαρισμο data ,restore και ολα τα αλλα.

Η συσκευή ήταν rooted και απο το πρωι παιδευομαι να την επαναφερω αλλά δεν γίνεται τιποτα,εχω εφαρμοσει ότι υπάρχει και απο εδω στην πρωτη σελιδα αλλα και απο το xda αλλα δεν γινεται τιποτα.

Εχω παθει πανικό νομιζω ότι χάλασε και δεν την εχω ουτε 5 μέρες.

Εχω δοκιμασει τα πάντα μα τα πάντα......

Κάνω τις ενέργειες που αναφέρονται στην πρωτη σελιδα για αναβάθμιση filmware αλλά μου λεει μετά απο λίγο ότι το στοιχειο MOD Up TestEx MFC Application σταμάτησε να λειτουργεί και δεν κάνει τίποτα.( έχω διαβάσει ότι μπορεί να το βγάλει αυτο αλλά στην δικιά μου περίπτωση σταματάει,ποση ώρα πρέπει να το αφήσω έτσι δεν ξέρω,το έχω αφησει και μιση ώρα ετσι )

Εάν μπορεί καποιος ας βοηθήσει σας παρακαλώ.

 

Τελικά,αφού δοκίμασα και σε άλλο λάπτοπ το πρόβλημα απεκαταστάθη με το Lg software update.:)

Link to comment
Share on other sites

από το Σάββατο που μου ήρθε η αναβάθμιση σε V20o πολύ πιο σταθερό και μεγαλύτερη διάρκεια μπαταρίας. Οταν είχα κάνει αναβάθμιση σε 2,3,4 ψιλό καθυστερούσε στην εναλλαγή μεταξύ οθονών.
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πρωϊ,πάτησα ενα κουμπί που λέει για ενημέρωση προγράμματος η κάτι τετοιο απο την συσκευή,είδα ότι ήταν περίπου 7-8mb και ξεκίνησε και έκανε αναβάθμιση wireless.

Αφού τελείωσε η αναβάθμιση έκανε επαννεκίνηση και απο τότε κολλάει σε μπλε οθόνη που λέει διαφορα για καθαρισμο data ,restore και ολα τα αλλα.

Η συσκευή ήταν rooted και απο το πρωι παιδευομαι να την επαναφερω αλλά δεν γίνεται τιποτα,εχω εφαρμοσει ότι υπάρχει και απο εδω στην πρωτη σελιδα αλλα και απο το xda αλλα δεν γινεται τιποτα.

Εχω παθει πανικό νομιζω ότι χάλασε και δεν την εχω ουτε 5 μέρες.

Εχω δοκιμασει τα πάντα μα τα πάντα......

Κάνω τις ενέργειες που αναφέρονται στην πρωτη σελιδα για αναβάθμιση filmware αλλά μου λεει μετά απο λίγο ότι το στοιχειο MOD Up TestEx MFC Application σταμάτησε να λειτουργεί και δεν κάνει τίποτα.( έχω διαβάσει ότι μπορεί να το βγάλει αυτο αλλά στην δικιά μου περίπτωση σταματάει,ποση ώρα πρέπει να το αφήσω έτσι δεν ξέρω,το έχω αφησει και μιση ώρα ετσι )

Εάν μπορεί καποιος ας βοηθήσει σας παρακαλώ.

 

Και μενα μου το εκανε που δεν ειναι rooted.Αλλα αφησα 5λεπτα την μπαταρια εξω και οταν την εβαλα ξαναξεκινησε την διαδικασια.Το εκανες φανταζομαι ε;:(

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν το έκανα,δεν το ήξερα αυτό και τζάμπα παιδευόμουν όλη την ημέρα.:(

Τελικά το επανέφερα με την διαδικασία recovery της Lg.:)

 

Γνωρίζει κανείς εάν είναι δυνατόν να πάρουμε backup χωρίς να είναι η συσκευή root?

Edited by Gorgolemis
Link to comment
Share on other sites

με την τελευταια αυτη αναβαθμιση , εγω ειδα μεγαλη διαφορα στην μπαταρια.Επισης φαινεται και πιο smooth στην κινηση στις αρχικες οθονες
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως προσπαθώ εδώ και δυο μέρες να κάνω την αναβάθμιση και συνεχώς μου λέει ότι έχω την νεώτερη έκδοση και από το κινητό και από το PC ενώ έχω την V20N τι να πω...
Link to comment
Share on other sites

και εμενα απο το κινητο ετσι μου ελεγε , αλλα οταν το συνδεσα στο pc με το lgmobile update το βρηκε αμεσως... ξαναδοκιμασε
Link to comment
Share on other sites

Ενημερωτικά έχω κάνει root to p920

(Android Version: 2.3.5 build GRJ90 Software Version: V20a)

(original ROM) με την βοήθεια αυτού του LINK:

 

http://vulnfactory.org/blog/2012/02/26/rooting-the-lg-thrill-optimus-3d/

 

Ελπίζω να σας βοηθήσει!!!!!!

 

:ninja::ninja::ninja::ninja::ninja::ninja::ninja::ninja:

Edited by sonic69
Link to comment
Share on other sites

προσπαθω να περασω την τελευταια εκδοση μεσω της διαδικασιας στην πρωτη σελιδα αλλα δεν μπορω να χρησιμοποιησω το windows enabler.εχω τα windows 7 64 bit ξερει κανεις τι φταει και τι μπορω να κανω εναλλακτικα?
Link to comment
Share on other sites

Εναλλακτικά,μπορείς να χρησιμοποιήσεις το Lg update tool και να κάνεις αναβάθμιση λογισμικού απο εκεί.

Αν δεν γίνεται απο εκεί μπορείς να πας στην επάνω μπάρα που λέει υποστήριξη πελατών,επιλέγεις διαδικασία επαναφοράς,βάζεις το imei της συσκευής που βρίσκεται κάτω απο την μπαταρία και ξεκινάει η διαδικασία αναβάθμισης.

Link to comment
Share on other sites

ναι,αλλωστε αν κοιταξεις προηγουμενες σελιδες ,αυτο θα δεις, οτι οι κατοχοι του την περιμεναν την αναβαθμιση ,αλλα δεν ηρθε.το ποτε θα ερθει αγνωστο με τους ρυθμους τις lg
Link to comment
Share on other sites

Μετά από την τελευταία αναβάθμιση σε V20o όντως έχει αυξηθεί η διάρκεια τις μπαταρίας κατά 10% με 20% οι εφαρμογές ανοίγουν πιο γρήγορα και νομίζω ότι κάνει καλύτερη διαχείριση της RAM
Link to comment
Share on other sites

Μετά από την τελευταία αναβάθμιση σε V20o όντως έχει αυξηθεί η διάρκεια τις μπαταρίας κατά 10% με 20% οι εφαρμογές ανοίγουν πιο γρήγορα και νομίζω ότι κάνει καλύτερη διαχείριση της RAM

 

 

Ναι έτσι ακριβώς είναι.:)

Link to comment
Share on other sites

παιδια οντως η μπαταρια διαρκει περισοτερο οπως και το scroling ειναι καλυτερο παραμενη ομως το προβλημα με το gps (αργη να κλειδωση τον δορυφορο) . Παντος σε μια επικοινωνια που ειχα με το service της lg μου ειπαν οτι θα βγει και αλλη αναβαθμιση για αυτον τον λογο πριν το ICS. Βλεπω πως η lg εχει βελτιωση την υποστιριξη των κινητων της ελπιζω να μην με διαψευσουν. Edited by doditz
Link to comment
Share on other sites

παιδια οντως η μπαταρια διαρκει περισοτερο οπως και το scroling ειναι καλυτερο παραμενη ομως το προβλημα με το gps (αργη να κλειδωση τον δορυφορο) . Παντος σε μια επικοινωνια που ειχα με το service της lg μου ειπαν οτι θα βγει και αλλη αναβαθμιση για αυτον τον λογο πριν το ICS. Βλεπω πως η lg εχει βελτιωση την υποστιριξη των κινητων της ελπιζω να μην με διαψευσουν.

 

Μήπως έχει πρόβλημα το gps σου?

Το δικό μου κλειδώνει σε λιγότερο απο ένα λεπτό.

(Βέβαια φλάσαρα το Gpx fix zeus που στην ουσία αλλάζει μέσα στον φάκελο etc τις ρυθμίσεις σε ένα αρχείο)

Δοκίμασε το λίγο εάν δεν το έχεις δοκιμάσει http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=23352116

Link to comment
Share on other sites

εχτες περασα τη ρομ zeus v6

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1454274

το ευχάριστο ειναι οτι δεν εχε πλεον όλες εκεινες τις εφαρμογες της lg

Link to comment
Share on other sites

παιδια οντως η μπαταρια διαρκει περισοτερο οπως και το scroling ειναι καλυτερο παραμενη ομως το προβλημα με το gps (αργη να κλειδωση τον δορυφορο) . Παντος σε μια επικοινωνια που ειχα με το service της lg μου ειπαν οτι θα βγει και αλλη αναβαθμιση για αυτον τον λογο πριν το ICS. Βλεπω πως η lg εχει βελτιωση την υποστιριξη των κινητων της ελπιζω να μην με διαψευσουν.

 

Φιλε μου φανταζομαι κανεις πλακα για την υποστηριξη της LG ετσι;

 

Λοιπον

 

1.Εδω εχουν οδηγιες πως κανουμε root την v20o

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=23788913&postcount=170

 

2.Κατεβαστε το cmw απο το play για να κανετε ευκολα recovery και να περνατε rom

 

3.Mετα περνατε την zeus v6 (based on V20ο)

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1454274

η οποια αλλη rom θελετε.Απλα η zeus ειναι η πιο δοκιμασμενη.

Βεβαια, επειδη η zeus v6 βγηκε πριν λιγες μερες,θα προτεινα να περιμενετε κανα 15ημερο για τυχον νεο upgrade.Δεν ειναι ακομα δοκιμασμενη-δεν ξερουμε με σιγουρια για bugs,ας ωριμασει λιγο.

Μετα ειναι η marvel αλλα δεν εχει βγει για την v20o ακομα.

 

Στη σελιδα αυτη εχει και αλλα πραγματα να προσθεσεις μετα.Πχ Το alarm της lg.Δεν υπαρχει στο zeus.

 

4. .Μετα απο αυτο κανετε apply και αυτο το zip(με το cmw) που φτιαχνει αρκετα το gps(κλειδωμα 15-40 δευτερολεπτα)

http://dl.dropbox.com/u/4841276/Gps_Zeus_Europe.zip

 

Aν δεν δειτε βελτιωση,πηγαινουμε στο μυστικο μενου(σελιδα 37 αυτου του θεματος και θα αλλαξουμε το signature verification off .)

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...