Jump to content

[Επίσημο] LG Optimus Black / White (P970)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απο προσωπικη εμπειρια με το gps test και με το sygic navigator μπορω να πω οτι ειμαι πολυ ευχαριστημενος με το κινητο.Καταφερε να βρει δορυφορους και να κλειδωσει δινοντας την ακριβη μου θεση με αποκλιση 10 μετρων ενω βρισκομουν μεσα στο σπιτι.Και μαλιστα απο cold start.Αλλα rootara το κινητο, περασα custom rom και αλλαξα απο εκει καποιες ρυθμισεις.Με εργοστασιακες ρυθμισεις δουλευε αλλα κλειδωνε με μεγαλη καθυστερηση.Πλεον και στο google latitude βρισκει τη θεση μου χωρις ασυρματα δικτυα.

 

 

Ποιο περασες να το ψαξω;Παντα λειτουργει σωστα;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ποιο περασες να το ψαξω;Παντα λειτουργει σωστα;

εχω περασει το zeus v4.02b απο xda..το οποιο εχει ενα script απο οπου αλλαζεις καποιες ρυθμισεις..παντως ασχετως του αν θα περασεις το συγκεκριμενο λογισμικο τα παλικαρια εκει εχουν αρκετες εναλλακτικες για το gps.προυποθεση βεβαια να εχεις προσβαση root.και ναι 3 μερες που το εχω περιπου δουλευει αψογα.

Link to comment
Share on other sites

Όποιος θέλει να κάνει root απλά το κινητό μπορεί με τον τρόπο που έδειξε ένας στο XDA

ΕΔΩ

Το έκανα και δουλεύει και ορίστε και η απόδειξη

 

Φίλε μου μια ερώτηση μόνο. Η ROM στην οποία έκανες root είναι η europe open?

Link to comment
Share on other sites

Όποιος θέλει να κάνει root απλά το κινητό μπορεί με τον τρόπο που έδειξε ένας στο XDA

ΕΔΩ

Το έκανα και δουλεύει και ορίστε και η απόδειξη

 

Τελικά τα κατάφερα. Το κινητό είναι πλέον root στην έκδοση 2.3.4 V20N-europe open. Να'σαι καλά για την βοήθεια.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η δόνηση στο κινητό σας είναι κομπλέ? γιατί νομίζω στο δικό μου κάνει σαν κομπρεσέρ, πολύ έντονα είναι φυσιολογικό αυτό? Edited by thanospc
1+ Never Settle
Link to comment
Share on other sites

ice cream sandwich, η νεα εκδοση λειτουργικου για android .

 

επισης το black εχει κατρακυλισει στα 240 ευρω ,οσο κακο ειναι να μην πεφτουν οι τιμες αλλο τοσο κακο ειναι να κανουν ελευθερη πρωση,ελπιζω η lg να μην παρει σαν γνωμωνα την τιμη (και αρα την παρουσα ζητηση ) για το κινητο και να το υποστηριξει ετσι οπως εχει ανακοινωσει.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η δόνηση του συγκεκριμένου κινητού είναι λίγο δυνατή ή μόνο στο δικό μου είναι έτσι?
1+ Never Settle
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η δόνηση του συγκεκριμένου κινητού είναι λίγο δυνατή ή μόνο στο δικό μου είναι έτσι?

 

 

Εμένα νορμάλ μου φαίνεται

Link to comment
Share on other sites

κάτι άλλο, το πρόβλημα με τα μηνύματα που δεν έχει δόνηση λύνεται με κάποιο τρόπο?

 

τελικά το βρήκα δεν είχα δει την ρύθμιση...

Edited by thanospc
1+ Never Settle
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.εχω αναβαθμισει το lg optimus p970 στην εκδοση android 2.3.4 . σε περιπτωση επαναφορας τηλεφωνου σε ποια εκδοση θα επανελθει σε αυτη η στην froyo 2.2 που ειχε απο την αρχη?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.εχω αναβαθμισει το lg optimus p970 στην εκδοση android 2.3.4 . σε περιπτωση επαναφορας τηλεφωνου σε ποια εκδοση θα επανελθει σε αυτη η στην froyo 2.2 που ειχε απο την αρχη?

 

Παραμένει στην 2.3.4

Link to comment
Share on other sites

πάντως ούτε εμένα το gps κλειδώνει χωρίς wifi ή με τα data ανοιχτά...άντε να βρει το πολύ 3-4 δορυφόρους
1+ Never Settle
Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα κι από μένα... σε λίγες ώρες θα είμαι και εγώ κάτοχος του κινητού. Υπάρχει περίπτωση νομίζετε να έρθει απευθείας με 2.3 ή (το πιθανότερο) δεν τη γλυτώνω την αναβάθμιση; Όπως και να χει, ως νέος στο Android έχω ρίξει (και έχω να ρίξω πολύ διάβασμα ακόμα!
Take me out to the Ballgame
Link to comment
Share on other sites

έχω το lg optimus p970 μόλις 2 μέρες.η μπαταρία κρατάει ούτε 1 μερα μετά με μέτρια χρήση.είναι φυσιολογικό η υπάρχει πρόβλημα?έχω την έκδοση 2.3.4 από αναβάθμιση. Edited by fothek
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, το έχω στα χέρια μου από το απόγευμα και είναι συνεχώς η ώρα του παιδιού! Αυτή τη στιγμή είμαι στη διαδικασία αναβάθμισης μέσω του Updater της LG. Ενώ στο τηλέφωνο δείχνει να έχει ολοκληρωθεί, ο Updater στο PC το δείχνει σε εξέλιξη και έχει κολλήσει στο 4%. Το έχετε ξαναδεί αυτό; Τελικά αποσύνδεσα το τηλέφωνο και "έκοψα" τον updater... Όλα δείχνουν εντάξει... more exploring to do... more reading to do... hitting the books... Edited by Perseas
Take me out to the Ballgame
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, το έχω στα χέρια μου από το απόγευμα και είναι συνεχώς η ώρα του παιδιού! Αυτή τη στιγμή είμαι στη διαδικασία αναβάθμισης μέσω του Updater της LG. Ενώ στο τηλέφωνο δείχνει να έχει ολοκληρωθεί, ο Updater στο PC το δείχνει σε εξέλιξη και έχει κολλήσει στο 4%. Το έχετε ξαναδεί αυτό; Τελικά αποσύνδεσα το τηλέφωνο και "έκοψα" τον updater... Όλα δείχνουν εντάξει... more exploring to do... more reading to do... hitting the books...

 

Από που το πήρες γιατί το έχω παραγγείλει και εγώ απο το ε-σοπ και το περιμένω.

Το άσπρο είναι; ποιες είναι οι εντυπώσεις σου;

Link to comment
Share on other sites

Πήρα το μαύρο από το birdphone.gr στα 252 Ευρώ μαζί με μεταφορικά και αντικαταβολή. Μια χαρά είναι, πολύ πιο ελαφρύ απ' ότι περίμενα... η οθόνη τα σπάει. Μέχρι στιγμής δεν έχω δει κάτι που να με ξενίζει... λόγω ώρας και συνθηκών δεν έχω δοκιμάσει το GPS ακόμα. Τα υπόλοιπα δουλεύουν άψογα. Ακόμα το "ψάχνω" βέβαια όπως καταλαβαίνεις.
Take me out to the Ballgame
Link to comment
Share on other sites

εχει δοκιμασει κανεισ αυτη την μπαταρια?

http://www.batteryupgrade.gr/shopBrowser.php?shopGroupId=67670221&tracker=adwords_gr_Mobile&langId=10&gclid=CK6Tu__FkK4CFVE8fAodEU58gQ#/assortmentProductId/62216813/shopGroupId/67670221

φανταζομαι δεν ειναι η αυθεντικη...το θεμα ειναι θα κουμπωνει καλα το κάλυμμα ή θα υπαρχει προβλημα?

 

Την πήρες τελικά; Αν την έχει πάρει κάποιος και την έχει δοκιμάσει ας μας πει...

Take me out to the Ballgame
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολλύ για την απάντηση!!!!! Με βλέπω από δευτέρα να γίνομαι μέλος της παρέας σας !!!! :)

 

Και εγώ μετά από μελέτη μιας εβδομάδας στο site τι smartphone να πάρω τελικά κατέληξα σε αυτό.

Ελπίζω να μην το μετανιώσω:D

Πιστεύω ότι είναι πραγματικά value for money.

Edited by Gorgolemis
Link to comment
Share on other sites

Την πήρες τελικά; Αν την έχει πάρει κάποιος και την έχει δοκιμάσει ας μας πει...

 

Γιατί ψάχνεις για μπαταρία είδες ότι δεν κρατάει.Γιατι απο ότι διάβασα αυτό είναι το πρόβλημα, της μπαταρίας δηλαδή, και ότι δεν πιάνει το gps. Έχουν ξεπεραστεί αυτά τα προβλήματα ή υπάρχουν ακόμα;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...