Jump to content

[Δημοσκόπηση] Ποιο είναι το καλύτερο πρόγραμμα πλοήγησης


dimkit
 Κοινοποίηση

Ποιο πιστεύετε ότι είναι το καλύτερο πρόγραμμα πλοήγησης  

1.696 members have voted

  1. 1. Ποιο πιστεύετε ότι είναι το καλύτερο πρόγραμμα πλοήγησης

    • Sygic aura
      392
    • Navigon
      425
    • Ndrive
      261
    • Igo
      391
    • Copilot
      62
    • Ginius Don't panic
      165


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 371
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

υπαρχει καπιο προγραμμα που να χρησιμοποιει χαρτες geodata?

εχω το garmin με χαρτες autodrive hellas απο geodata και το θεωρο το καλυτερο,

αλλα garmin δεν βγαινει για android .

 

Χωρίς να είμαι απόλυτα σίγουρος, σου λέω ότι στο igo μπορείς να περάσεις όποιον χάρτη θέλεις εσύ. Αν κάνω λάθος ας με διορθώσει κάποιος που γνωρίζει κάτι παραπάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

το καινούριο mls που θα έχει και τη λειτουργία talk&Drive έχει βγει στην αγορά? πίστευω πως θα έινια καλό λογισμικό πλοήγησης με συνδυασμό το android.
Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να είμαι απόλυτα σίγουρος, σου λέω ότι στο igo μπορείς να περάσεις όποιον χάρτη θέλεις εσύ. Αν κάνω λάθος ας με διορθώσει κάποιος που γνωρίζει κάτι παραπάνω.

 

Όχι δεν γίνεται . Το Igo μπορεί να παίρνει χάρτες από πολλές εταιρίες αλλά το format είναι σε όλους το ίδιο.

Και εγώ περιμένω με αγωνιά ποτε θα βγει το Garmin για ANDROID , γιατί όντως ο χάρτης της AUTODRIVE είναι ότι Καλύτερο για Ελλάδα και με διαφορά από τους προηγουμενους. Θυμάμαι την περίοδο του symbian που το χρησιμοποιούσα , οι άνθρωποι έκαναν ανά 2 μήνες ενημέρωση.

Link to comment
Share on other sites

το καινούριο mls που θα έχει και τη λειτουργία talk&Drive έχει βγει στην αγορά? πίστευω πως θα έινια καλό λογισμικό πλοήγησης με συνδυασμό το android.

 

Καλά άμα είναι να περιμένεις από την MLS , άστο καλύτερα.

Εγώ είχα πάρει δώρο το MLS Destinator – με το Galaxy S και κατέληξα στο να αγοράσω άλλο. Περα από το απαρχαιωμένο UI , Οι ανθρωποι στο service είναι για γέλια και για κλάματα .

Περιστατικό 1 . : Ήθελα να βάλω μεγαλύτερη κάρτα στο κινητό , Τους περνώ τηλέφωνο και μου λένε ότι πρέπει να πάω από εκεί ή να στείλω την κάρτα και να ΠΛΗΡΩΣΩ και 15-20€ .

Περιστατικό 2 : Παίρνει την αναβαθμίσει σε 2.3 το galaxy s , to destinator δεν δουλεύει. Τηλέφωνο πάλι στο service , και η απάντηση ήταν ή ότι δεν έπρεπε να κάνω την αναβάθμιση ή ότι πρέπει να περιμένω 1-2 μήνες μέχρι να το φτιάξουν.

Αντε γεια MLS , η καρτουλα στα σκουπίδια και πάμε για άλλη σοβαρή εταιρία

Link to comment
Share on other sites

Καλά άμα είναι να περιμένεις από την MLS , άστο καλύτερα.

Εγώ είχα πάρει δώρο το MLS Destinator – με το Galaxy S και κατέληξα στο να αγοράσω άλλο. Περα από το απαρχαιωμένο UI , Οι ανθρωποι στο service είναι για γέλια και για κλάματα .

Περιστατικό 1 . : Ήθελα να βάλω μεγαλύτερη κάρτα στο κινητό , Τους περνώ τηλέφωνο και μου λένε ότι πρέπει να πάω από εκεί ή να στείλω την κάρτα και να ΠΛΗΡΩΣΩ και 15-20€ .

Περιστατικό 2 : Παίρνει την αναβαθμίσει σε 2.3 το galaxy s , to destinator δεν δουλεύει. Τηλέφωνο πάλι στο service , και η απάντηση ήταν ή ότι δεν έπρεπε να κάνω την αναβάθμιση ή ότι πρέπει να περιμένω 1-2 μήνες μέχρι να το φτιάξουν.

Αντε γεια MLS , η καρτουλα στα σκουπίδια και πάμε για άλλη σοβαρή εταιρία

 

Βάλε iGO να ησυχάσεις..!!!! και με την 2.1 & 2,2 & 2.3 τρέχει μια χαρά..!!! και απο αναβαθμίσεις και χάρτες... όσες θες;)

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Και το κυριότερο στο igo είναι ότι δεν πωλείται και έτσι δεν μπορείς να κατηγορείς την εταιρεία ότι σου πούλησε σκάρτο προϊόν :p
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Χωρίς να είμαι απόλυτα σίγουρος, σου λέω ότι στο igo μπορείς να περάσεις όποιον χάρτη θέλεις εσύ. Αν κάνω λάθος ας με διορθώσει κάποιος που γνωρίζει κάτι παραπάνω.

 

Όχι, υπάρχουν χάρτες από 5 διαφορετικές εταιρίες αλλά προορίζονται αποκλειστικά για το iGO. Φυσικά οι πιο δημοφιλείς (στην Ελλάδα) είναι της Navteq και της TeleAtlas.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν γίνεται . Το Igo μπορεί να παίρνει χάρτες από πολλές εταιρίες αλλά το format είναι σε όλους το ίδιο.

Και εγώ περιμένω με αγωνιά ποτε θα βγει το Garmin για ANDROID , γιατί όντως ο χάρτης της AUTODRIVE είναι ότι Καλύτερο για Ελλάδα και με διαφορά από τους προηγουμενους. Θυμάμαι την περίοδο του symbian που το χρησιμοποιούσα , οι άνθρωποι έκαναν ανά 2 μήνες ενημέρωση.

 

αναμενεται να βγει garmin για android?αν ναι ποτε περιπου?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια βοήθεια.

Επειδή από τα περισσότερα site των προγραμμάτων πλοήγησης δεν είναι ξεκάθαρο (ή εύκολο να βρεις) τη διάρκεια του προϊόντος που αγοράζεις. Αγόρασα πέρυσι το sygic και τώρα θέλει να το ξαναγοράσω. Όλα έχουν μόνο 1 χρόνο license? ή υπάρχουν και κάποια που είναι lifetime? Νομίζω μόνο το route 66 είναι lifetime?

Με navigon και ndrive τι γίνεται? Τα αγοράζετε κάθε χρόνο κι αυτά?

Ευχαριστώ!

Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια βοήθεια.

Επειδή από τα περισσότερα site των προγραμμάτων πλοήγησης δεν είναι ξεκάθαρο (ή εύκολο να βρεις) τη διάρκεια του προϊόντος που αγοράζεις. Αγόρασα πέρυσι το sygic και τώρα θέλει να το ξαναγοράσω. Όλα έχουν μόνο 1 χρόνο license? ή υπάρχουν και κάποια που είναι lifetime? Νομίζω μόνο το route 66 είναι lifetime?

Με navigon και ndrive τι γίνεται? Τα αγοράζετε κάθε χρόνο κι αυτά?

Ευχαριστώ!

 

μα καλα καθε χρονο θελει αγορα το καθε προγραμα ??? εγω νομιζα οτι μια φορα το αγοραζεις για παντα ... εδω στην ελλαδα γινεται αυτο μονο ?? και μετα σου λενε αλλα ?? ας ειναι καλλα οι αλλες πορτοκαλιες να κανουν πορτοκαλια ...:mad:

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=568971986488193&set=a.322449567807104.91091.322436297808431&type=1&theaternokia 3110 -nokia 3120-vodafon joy845- Huawei ideos x3- sony ericsson xperia neo v samsung galaxy POCET GTS-5300-thl w100- pipo-s2 lenovo thinkpad E540 ICORE 5 4210M

Hiaomi Redmy Note 2 Prime

Link to comment
Share on other sites

Το mireo don't panic εφόσον το αγοράσεις από την geointelligence με 39.9€ έχει δωρεάν αναβάθμιση στο χάρτη ελλάδας χωρίς χρονικό περιορισμο
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
αναμενεται να βγει garmin για android?αν ναι ποτε περιπου?

 

Είχε κυκλοφορήσει κάποια φήμη πριν ένα χρόνο περίπου αλλά δεν υπάρχει κάτι νεότερο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Οι ανθρωποι στο service είναι για γέλια και για κλάματα .

δεν ξέρω αλλά σε μένα μου έχουν δώσει καλή εντύπωση... είχα κάποιες απορίες με το mls στο iphone μου και τα παιδιά με εξυπηρέτησαν άμεσα....

όσον αφορά την αναβάθμιση σε 2.3, το θυμάμαι που δεν δούλευε το mls αλλά μετά από μία εβδομάδα είχαν ανεβάσει αναβάθμιση

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ μια φορά που τους είχα πάρει γιατί είχα πειράξει λίγο τη συσκευή με εξυπηρέτησαν άψογα και ήταν πολύ ευγενικοί. Εγώ είχα πάρει ένα τηλέφωνο στη θεσσαλονίκη
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Και το κυριότερο στο igo είναι ότι δεν πωλείται και έτσι δεν μπορείς να κατηγορείς την εταιρεία ότι σου πούλησε σκάρτο προϊόν :p

 

Ήθελα και γω φίλε μου να ψηφίσω υπέρ του IGO αλλά τι να πώ;

Εγκατέστησα igo my way 8.4.3.179971 (δεν μου το πουλήσανε ;)) αλλά καμμία σχέση με το IGO 8 που έτρεχα στο πρώην κινητό μου με windows mobile. Για το ίδιο πρόγραμμα μιλάμε ή άλλο IGO 8 και άλλο Igo My Way;:(

Link to comment
Share on other sites

Ήθελα και γω φίλε μου να ψηφίσω υπέρ του IGO αλλά τι να πώ;

Εγκατέστησα igo my way 8.4.3.179971 (δεν μου το πουλήσανε ;)) αλλά καμμία σχέση με το IGO 8 που έτρεχα στο πρώην κινητό μου με windows mobile. Για το ίδιο πρόγραμμα μιλάμε ή άλλο IGO 8 και άλλο Igo My Way;:(

 

Τι δεν σου άρεσε..? έχεις μέσα περασμένο το skin mariupol v3 ?

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Τι δεν σου άρεσε..? έχεις μέσα περασμένο το skin mariupol v3 ?

 

Kατάλαβα τι λες και έχεις απόλυτο δίκιο.

Όχι δεν έχω βάλει skins, μάλλον θέλει δουλειά πριν αξιολογήσω. Κανένα προτεινόμενο σχετικό link να ανατρέξω για διάβασμα θα μπορούσες να προτείνεις;

Link to comment
Share on other sites

Kατάλαβα τι λες και έχεις απόλυτο δίκιο.

Όχι δεν έχω βάλει skins, μάλλον θέλει δουλειά πριν αξιολογήσω. Κανένα προτεινόμενο σχετικό link να ανατρέξω για διάβασμα θα μπορούσες να προτείνεις;

 

Εδώ κι εδώ θα βρεις ό,τι χρειάζεσαι...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες.

Με την καθοδήγηση του Mariodj και το υλικό που μου προτάθηκε από τον NickMrg, κατάφερα να τροποποιήσω το IGO ώστε πλεον να το προτείνω ανεπιφύλακτα ως 1st class πρόγραμμα πλοήγησης.

Ευχαριστώ για τη γιλοξενία.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες.

Με την καθοδήγηση του Mariodj και το υλικό που μου προτάθηκε από τον NickMrg, κατάφερα να τροποποιήσω το IGO ώστε πλεον να το προτείνω ανεπιφύλακτα ως 1st class πρόγραμμα πλοήγησης.

Ευχαριστώ για τη γιλοξενία.

φιλαρακι ειμαι ασχετος και εχω το igo περασμενω στο τηλεφ. μπορεις να μου στειλης τιποτα με μυνημα να το βαλω στο τηλεφ. γιατη μονος μου δεν τα καταφερνω να το φτιαξω ,αν και με βοηθησαν τα φιλαρακια εδω.(ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΗΝ ΑΝΑΛΥΣΗ ΔΕΙΧΝΗ ΜΟΝΟ ΣΕ ΜΙΑ ΓΩΝΙΑ ΤΗΣ ΟΘΩΝΗΣ,ΕΧΗ ΑΝΑΛΥΣΗ 480.800 ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΜΟΥ)

Link to comment
Share on other sites

φιλαρακι ειμαι ασχετος και εχω το igo περασμενω στο τηλεφ. μπορεις να μου στειλης τιποτα με μυνημα να το βαλω στο τηλεφ. γιατη μονος μου δεν τα καταφερνω να το φτιαξω ,αν και με βοηθησαν τα φιλαρακια εδω.(ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΗΝ ΑΝΑΛΥΣΗ ΔΕΙΧΝΗ ΜΟΝΟ ΣΕ ΜΙΑ ΓΩΝΙΑ ΤΗΣ ΟΘΩΝΗΣ,ΕΧΗ ΑΝΑΛΥΣΗ 480.800 ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΜΟΥ)

 

Δυστυχώς φίλε μου και η δική μου εμπειρία σε android δεν είναι μεγάλη. Απλώς στάθηκα τυχερός και η εγκατάσταση μου κάθισε σωστά με την πρώτη. Το δικό μου τηλέφωνο έχει λίγο διαφορετική ανάλυση. Εϊναι 480*854. Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο αυτό. Ελπίζω κάποιο άλλο μέλος που γνωρίζει περισσότερα ναμπορέσει ίσως να σε βοηθήσει.:(

Link to comment
Share on other sites

φιλαρακι ειμαι ασχετος και εχω το igo περασμενω στο τηλεφ. μπορεις να μου στειλης τιποτα με μυνημα να το βαλω στο τηλεφ. γιατη μονος μου δεν τα καταφερνω να το φτιαξω ,αν και με βοηθησαν τα φιλαρακια εδω.(ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΗΝ ΑΝΑΛΥΣΗ ΔΕΙΧΝΗ ΜΟΝΟ ΣΕ ΜΙΑ ΓΩΝΙΑ ΤΗΣ ΟΘΩΝΗΣ,ΕΧΗ ΑΝΑΛΥΣΗ 480.800 ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΜΟΥ)

Δυστυχώς δεν μπορώ να σε βοηθήσω μιας και δε γνωρίζω τι και πως, απλά θα σου πρότεινα να απευθυνθείς εδώ, που είναι και το θέμα που υπάρχει για το igo!

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

¨Εχω την εντύπωση πως το Navigon είναι το καλύτερο πρόγραμμα, μέχρι στιγμής μου έχει κάνει τα λιγότερα λάθη σε σχέση με άλλα προγράμματα πλοήγησης,
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...