Jump to content

[Επίσημο] Εφαρμογές


eLeKtriK EyE
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

κανενα link???

αυτη η version ειναι μια απο τα ιδια σαν τις προηγουμενες βγηκε καινουργια η οποια λεγεται "eti camcorder third edition for 6630-6680"αλλα θελει key για να παιξει το αναφερουν εδω http://www.noeman.org/gsm/showthread.php?p=22603&posted=1#post22603

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

αυτη η version ειναι μια απο τα ιδια σαν τις προηγουμενες βγηκε καινουργια η οποια λεγεται "eti camcorder third edition for 6630-6680"αλλα θελει key για να παιξει το αναφερουν εδω http://www.noeman.org/gsm/showthread.php?p=22603&posted=1#post22603

"Just install SMPDA's ETI Camcoder II, register and replace it with the OS8 demo version"

δε ξερω κατα ποσο θα δουλεψει.

κανενα link???

....

www.iphone-forum.org

:)

Link to comment
Share on other sites

παιδια για να δουλεψει η καινουργια version eti camcorder 6630-6680 πρεπει να κανεις φορματ στο τηλεφωνο και οχι στην καρτα αυτο εκανα και δουλεψε, δεν ζηταει κλειδι αν εχεις καποια προηγουμενη version μεσα θα σου ζηταει συνεχεια κλειδι αν δεν κανεις format στο τηλεφωνο!!!εχει και καποιες εξτρα ρυθμισεις η καινουργια version εκτος το editing exei custom 1 custom 2 στο προφιλ..
Link to comment
Share on other sites

Και μιας που μιλάγαμε για MP3 να ρωτήσω κι εγώ κάτι? Έχω το 6600 και έχω βάλει εφαρμογές για να παίζει και MP3. Ως εδώ όλα καλά. Μήπως ξέρει κανείς να μου πει πως μπορώ να αποθηκεύσω ένα MP3 που μου στέλνει κάποιος με μήνυμα χωρίς να χρησιμοποιήσω κάποιον file manager, όπως δηλαδή αποθηκεύω οποιοδήποτε άλλο μουσικό αρχείο που μου στέλνουν με μήνυμα? Γιατί όταν ανοίγω το μήνυμα παίζει το αρχείο αλλά κανένα από τα MP3 player's που χρησιμοποιώ δεν έχει επιλογή save. Ξέρει κανείς αν γίνεται αυτό που θέλω και πως?

 

Μήπως τελικά ξέρει κανείς κάτι?

224 εφαρμογές σε Nokia 6600 v. 4.09 έως 8/8/2008.

Από 9/8/2008 ΝΟΚΙΑ Ε90 user και από 1/7/2010 ΝΟΚΙΑ Ν97 user

http://briefcase.pathfinder.gr/download/spimark/40085/482174/0/Streetracing1.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως με το System Tools δεν ειχα καταφερει σε κανενα μου S60 να βαλω flight mode...

Μα έχει αναφερεί και στο παρελθόν ότι στα s60 δεν μπορεί να μπεί flight mode..!!!

 

 

Woca?...είχες 7650 ή 3650?Δοκίμασες αφού επιλέξεις το flight mode να κλείσεις το κινητό και...το δύσκολο: να αφαιρέσεις τη SIM χωρίς να αφαιρέσεις την μπαταρία?Μόνο έτσι λειτουργούσε.Αν αφαιρέσεις και την μπαταρία το κινητό θα σου ζητήσει να βάλεις τη SIM όταν θα ξεκινήσει. :O

 

 

Πάντως στο 6600 δεν μπαίνει σίγουρα...!!

Νομίζω και στο 6630 χωρίς να είμαι απόλυτα σίγουρος.....Θυμάμαι οτι αυτό το θέμα είχε ξανασυζητηθεί και το συμπέρασμα ήταν ότι δεν μπαίνει στα s60...!

 

dimlou εφοσον δεν είσαι σίγουρος...γιατί στο πρώτο σου post απαντάς...με σιγουριά? :O Εμένα δεν με πειράζει, αλλά όσοι δεν γνωρίζουν μπερδέυονται :p

 

Ποτε δε θα εκανα κατι τοσο επικινδυνο στο κινητο μου γιατι δεν εμπιστευομαι την εφαρμογη της συγκεκριμενης εταιρεια(psiloc ή psicol)

 

Αν όπως βλέπω στο avatar σου έχεις 6630...για κοίτα στα προφίλ :O Δεν έχω 6630 αλλά νομίζω ότι είσαι απο τους τυχερούς που επιλέγουν το προφίλ με όνομα :"εκτός σύνδεσης" (ή κάπως έτσι) και μετά την προτροπή για restart βρίσκονται σε flight mode :cool:

 

Μα για το 6630 δεν χρειάζεται καμία εφαρμογή, την έχει την δυνατότητα built in το λειτουργικό!

 

Πές τα χρυσόστομεεεεεεε :cool:

 

Και μιας που μιλάγαμε για MP3 να ρωτήσω κι εγώ κάτι? Έχω το 6600 και έχω βάλει εφαρμογές για να παίζει και MP3. Ως εδώ όλα καλά. Μήπως ξέρει κανείς να μου πει πως μπορώ να αποθηκεύσω ένα MP3 που μου στέλνει κάποιος με μήνυμα χωρίς να χρησιμοποιήσω κάποιον file manager, όπως δηλαδή αποθηκεύω οποιοδήποτε άλλο μουσικό αρχείο που μου στέλνουν με μήνυμα? Γιατί όταν ανοίγω το μήνυμα παίζει το αρχείο αλλά κανένα από τα MP3 player's που χρησιμοποιώ δεν έχει επιλογή save. Ξέρει κανείς αν γίνεται αυτό που θέλω και πως?

 

εχμ...γιατί δεν βάζεις ένα...file manager? :p πλάκα κάνω...αν απλώς δυσκολέυεσαι να ψάξεις και γι'αυτο δεν θέλεις file manager, υπάρχουν κάποιοι οι οποίοι εμφανίζουν τα αρχεία που υπάρχουν στα εισερχόμενα έτσι ώστε να τα βρίσκεις ποιο έυκολα και να κάνεις το copy/paste στους ήχους ή όπου θές...Κάτι άλλο δεν γνωρίζω :O

Ride fast

Ride hard

Ride home.

 

ZX6R

Link to comment
Share on other sites

Εχω 6630 και το eti cam2 δουλευει μια χαρα.Απλα προσπαθω να βρω καποιο .ini ωστε να καταφερω να τραβεω βιντεο στα 320x240.

Και μια ερωτηση.Ποια ειναι η εφαρμογη για να μην αλλαζουν θεσεις τα εικονιδια οταν βγαζεις την καρτα?

Link to comment
Share on other sites

:blink: :blink: 320*240 στα 160pfs??? :wacko: Μηπως ηθελες να πεις 16?

 

Όχι εννοώ 160 και βάλε... Παραδείγματος χάρη, γράφω γύρω στα 30 δευτερόλεπτα με ανάλυση 320x240 και όταν πάω να το δώ έιναι γύρω στα 3 δευτερόλεπτα με framerate 160+. Δεν εννοώ πως έκανε upgrade στο hardware από μόνο του, αλλά για κάποιο λόγο συγχωνεύει καρέ 10 δευτερολέπτων σε 1!

Αυτό που ψάχνω είναι οι ιδανικές ρυθμίσεις 320x240 για το 6630.

Link to comment
Share on other sites

Woca?...είχες 7650 ή 3650?Δοκίμασες αφού επιλέξεις το flight mode να κλείσεις το κινητό και...το δύσκολο: να αφαιρέσεις τη SIM χωρίς να αφαιρέσεις την μπαταρία?Μόνο έτσι λειτουργούσε.Αν αφαιρέσεις και την μπαταρία το κινητό θα σου ζητήσει να βάλεις τη SIM όταν θα ξεκινήσει. :O
Ειχα και 7650 μονο που για του λογου το αληθες δεν το ειχα δοκιμασει. Συγγνωμη Mrz! Θα με συγχωρεσεις; :O
http://i39.tinypic.com/ojjlzk.gif
Link to comment
Share on other sites

Όχι εννοώ 160 και βάλε... Παραδείγματος χάρη, γράφω γύρω στα 30 δευτερόλεπτα με ανάλυση 320x240 και όταν πάω να το δώ έιναι γύρω στα 3 δευτερόλεπτα με framerate 160+. Δεν εννοώ πως έκανε upgrade στο hardware από μόνο του, αλλά για κάποιο λόγο συγχωνεύει καρέ 10 δευτερολέπτων σε 1!

Αυτό που ψάχνω είναι οι ιδανικές ρυθμίσεις 320x240 για το 6630.

Κοιτα, δεν υπαρχει περιπτωση να τραβαει με 160fps. Εδω αν ενα κινητο τραβαει με 30fps κ@υλwνουμε ασχημα. Να σου πω, ουτε καρτα γραφικων του pc δεν πιανει τετοια ταχυτητα (σε παιχνιδι με επιδοσεις τουλαχιστον). Οποτε ξεχνα το... :)
http://i39.tinypic.com/ojjlzk.gif
Link to comment
Share on other sites

...προφίλ με όνομα :"εκτός σύνδεσης" (ή κάπως έτσι)...

 

Ακριβώς έτσι λέγεται στο 6630 ;)

 

 

...υπάρχουν κάποιοι οι οποίοι εμφανίζουν τα αρχεία που υπάρχουν στα εισερχόμενα...

 

Όπως ο εξαιρετικός FExplorer που στην αρχική οθόνη που βγάζει C/D/E/Z έχει και μια επιλογή inbox που σου δείχνει όλα τα αρχεία που έχουν έρθει στα εισερχόμενα, είτε με bluetooth είτε με SMS.;)

Link to comment
Share on other sites

Εκτος αμα επιλεξεις κοινο εχπλορερ που πρεπει να πας στο φακελο system\mail &8α βρεις

τα εισερχομενα σου ;)

How long? Not long, 'cause

what you reap is what you sow

Link to comment
Share on other sites

Yparxei kapoia efarmogh ektos apo to Eti Camcorder 2,h opoia na veltionei thn poiothta ton fotografion kai toy video sto 6630;

 

Rotao giati sto Eti Cam akoma den mporo na vro pos pragmatopoieitai h lhpsh fotografion kai video...

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ας αναλαβει καποιος να ανεβασει σε κανα group το eti camcorder ΙΙ γιατι το iphone δεν λειτυργει μαλλον προσορινα

 

Yparxei kapoia efarmogh ektos apo to Emi Camcorder 2,h opoia na veltionei thn poiothta ton fotografion kai toy video sto 6630;

 

Rotao giati sto Emi Cam akoma den mporo na vro pos pragmatopoieitai h lhpsh fotografion kai video...

το ΕΤΙ camcorder δεν τραβαει φωτο αλλα μονο video.προγραμμα που να τραβαει καλυτερες φωτο απο το default του 6630 δεν εχει βγει ακομα.και αν εχει βγει ειναι κατοτερης ποιοτητας απο την default

Link to comment
Share on other sites

το ΕΤΙ camcorder δεν τραβαει φωτο αλλα μονο video.προγραμμα που να τραβαει καλυτερες φωτο απο το default του 6630 δεν εχει βγει ακομα.και αν εχει βγει ειναι κατοτερης ποιοτητας απο την default

Egkathistontas to Camcorder sto 6630,oysiastika apenergopoieitai h dynatothta lhpshs fotografion apo th syskeyh;

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ας αναλαβει καποιος να ανεβασει σε κανα group το eti camcorder ΙΙ γιατι το iphone δεν λειτυργει μαλλον προσορινα

 

Φιλε ntanny το κοινο σου σε καλει! :p

How long? Not long, 'cause

what you reap is what you sow

Link to comment
Share on other sites

Egkathistontas to Camcorder sto 6630,oysiastika apenergopoieitai h dynatothta lhpshs fotografion apo th syskeyh;

δηλ. τι??? δεν λειτουργει η καμερα απο το προγραμμα της νοκια για λυψη φωτο??

Link to comment
Share on other sites

δηλ. τι??? δεν λειτουργει η καμερα απο το προγραμμα της νοκια για λυψη φωτο??
Οχι ρε παιδια μη τρελαθουμε κανονικα τραβαει φωτο το κινητο και με το camcorder μεσα

EDIT:Το ανεβασα στο group μου για οποιον το θελει;)

Link to comment
Share on other sites

Εκτος αμα επιλεξεις κοινο εχπλορερ που πρεπει να πας στο φακελο system\mail &8α βρεις

τα εισερχομενα σου ;)

Ναι αλλά με έναν "κοινό" explorer θα πρέπει να ψάξεις μέσα σε όλον αυτό τον φάκελο για τα "attachments". Και αυτό δεν είναι καθόλου μα καθόλου εύκολο ;)

Link to comment
Share on other sites

δηλ. τι??? δεν λειτουργει η καμερα απο το προγραμμα της νοκια για λυψη φωτο??

Sto diko moy 6630 h proegkatesthmenh camera htan adynato na xrhsimopoihthei,oso to Eti Cam 2 htan egkatesthmeno sth syskeyh.

Isos na htan provlhmatikh h efarmogh,ti na po...

Link to comment
Share on other sites

Sto diko moy 6630 h proegkatesthmenh camera htan adynato na xrhsimopoihthei,oso to Eti Cam 2 htan egkatesthmeno sth syskeyh.

Isos na htan provlhmatikh h efarmogh,ti na po...

μηπως ειχες αφησει ανοιχτο το ΕΤΙ;

Ποια ειναι η εφαρμογη για να μην αλλαζουν θεσεις τα εικονιδια οταν βγαζεις την καρτα?

Menu pro ;)

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα, δεν υπαρχει περιπτωση να τραβαει με 160fps. Εδω αν ενα κινητο τραβαει με 30fps κ@υλwνουμε ασχημα. Να σου πω, ουτε καρτα γραφικων του pc δεν πιανει τετοια ταχυτητα (σε παιχνιδι με επιδοσεις τουλαχιστον). Οποτε ξεχνα το... :)

 

Ρε παιδιά, τι δεν καταλαβαίνετε;

Το ξέρω πως δε γράφει το κινητό στα 160 fps απλά λέω ότι όταν βλέπεις το βίντεο στον υπολογιστή, ο player σου βγάζει λάθος τους χρόνους και το fps...

Όποιος έχει δοκιμάσει το συγκεκριμένο πρόγραμμα και έχει γράψει σε pc profile θα με καταλάβει.

Συγχωνεύει 160 frames που ήταν να μπούνε σε διάρκεια 10 δευτερολέπτων, και τα βάζει όλα μαζί σε ένα δευτερόλεπτο. Όταν το βλέπεις το βιντεάκι είναι σα να το βλέπεις σε γρήγορη κίνηση.

Ελπίζω να το ξεκαθάρισα τώρα το θέμα.

Και ξαναλέω πως αν έχει κάποιος τις ρυθμίσεις (και να δουλέυουν σε 6630) για ανάλυση 320x240 ας τις δώσει να τις έχουμε και εμείς.

Link to comment
Share on other sites

Ειχα και 7650 μονο που για του λογου το αληθες δεν το ειχα δοκιμασει. Συγγνωμη Mrz! Θα με συγχωρεσεις; :O

 

!!!!Είσαι απαράδεκτος!!! :p :p ήταν το ποιό εύκολο πράγμα για όποιον είχε 7650 αφού η sim δεν έμπαινε πίσω από την μπαταρία αλλά σε εντελώς άσχετη θέση! :D Πλάκα κάνω , πληροφοριακά τα λέω για όσουν ενδιαφέρονται να μπούν σε flight mode...προσοχή μην έχουμε καμια αποσυμπίεση μόνο παιδιά :X

 

 

Εκτος αμα επιλεξεις κοινο εχπλορερ που πρεπει να πας στο φακελο system\mail &8α βρεις

τα εισερχομενα σου

Ναι αλλά με έναν "κοινό" explorer θα πρέπει να ψάξεις μέσα σε όλον αυτό τον φάκελο για τα "attachments". Και αυτό δεν είναι καθόλου μα καθόλου εύκολο

 

Είναι λίγο δύσκολο και πολύ χρονοβόρο,οπότε ή παίρνεις έναν που εμφανίζει inbox ή έναν με find. Εγώ γι'αυτό χρησιμοποιώ ακόμα την παλιά έκδοση του fexplorer...έχει find. Πατάς ένα *.mp3 και voila :D

 

Edit: double post :cool:

Ride fast

Ride hard

Ride home.

 

ZX6R

Link to comment
Share on other sites

μηπως ειχες αφησει ανοιχτο το ΕΤΙ;

 

Oxi,den eixa kanei kati tetoio.Otan anoiga thn camera,sthn othonh toy kinhtoy moy evlepa th frash:h camera xrhsimopoieitai apo allh efarmogh.

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά με έναν "κοινό" explorer θα πρέπει να ψάξεις μέσα σε όλον αυτό τον φάκελο για τα "attachments". Και αυτό δεν είναι καθόλου μα καθόλου εύκολο ;)

 

Δεν αντιλεγω...μαλλον δεν ειναι οτι πιο ευκολο αλλα οχι&τοσο δυσκολο οσο το παρουσιαζεις, εαν επιλεξεις ενα φακελο μεσα στο path που ειπα&δεις οτι εχει + διπλα του δηλαδη εχει&αλλο φακελο μεσα του σημαινει οτι εχει atachment ;)

How long? Not long, 'cause

what you reap is what you sow

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...