Jump to content

[Επίσημο] Εφαρμογές


eLeKtriK EyE
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 8,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από τον johner

 

Πράγματι αυτό συμβαίνει γιατί αργεί να ανταποκριθεί το κινητό!

 

 

Δεν νομιζω οτι ειναι αυτο, τι δουλεια εχει το τηλ. και "δεν μπορει να ανταποκριθει" ??

Μαλλον το software αργει και δεν "καταλαβαινει" αρκετα γρηγορα την κληση με αποτελεσμα, εστω και ελαχιστα, να χτυπησει το τηλεφωνο...

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον objectref

 

Δεν νομιζω οτι ειναι αυτο, τι δουλεια εχει το τηλ. και "δεν μπορει να ανταποκριθει" ??

Μαλλον το software αργει και δεν "καταλαβαινει" αρκετα γρηγορα την κληση με αποτελεσμα, εστω και ελαχιστα, να χτυπησει το τηλεφωνο...

 

 

Το ίδιο γίνεται και με το FSCaller αν έχεις βάλει μεγάλη εικόνα. Το πρόγραμμα αργεί να φορτώσει και αργεί να ακουστεί και ο ήχος κλήσης μέχρι να φορτωθεί η εικόνα. Μάλλον χρειάζεται πιό γρήγορο επεξεργαστή για τη λειτουργία τέτοιων προγραμμάτων

Ἢ λέγε τί σιγῆς κρεῖττον, ἢ σιγὴν ἔχε
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Sergios

 

Το ίδιο γίνεται και με το FSCaller αν έχεις βάλει μεγάλη εικόνα. Το πρόγραμμα αργεί να φορτώσει και αργεί να ακουστεί και ο ήχος κλήσης μέχρι να φορτωθεί η εικόνα. Μάλλον χρειάζεται πιό γρήγορο επεξεργαστή για τη λειτουργία τέτοιων προγραμμάτων

 

 

Καταλαβαινω τι λες, αλλα στην περιπτωση του BlackList, το background daemon που εχει, το μονο που εχει να κανει ειναι "πιασει" το incoming call και να το κανει reject.

Το fscaller που λες, εχει να "σηκωσει" εικονα οποτε ο καλυτερος επεξεργαστης εκει χρειαζεται, γι'αυτο φαινεται και η καθυστερηση στο να σου δειξει την εικονα.

 

Στο Blacklist ομως, δεν επρεπε να συμβαινει αυτο...

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αλλά ίσως θα πρέπει να φορτώνει το πρόγραμμα κάθε φορά που έχεις εισερχόμενη κλήση. ’λλωστε, η RAM του κινητού δεν είναι απεριόριστη. Όλα αυτά βέβαια υποθέσεις είναι
Ἢ λέγε τί σιγῆς κρεῖττον, ἢ σιγὴν ἔχε
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα δουλευει το Blacklist σ'εμενα ! Δεν ακουγεται κανενας ηχος...

 

Οσο για το FScaller απλα καντε resize την εικονα σε μικροτερη αναλυση και θα φαινεται και πιο γρηγορα κι ουτε θα "κολλαει"...

Link to comment
Share on other sites

Εγω επαθα αλλο ενω το BlackList δουλευε μια χαρα ξαφνικα τιποτε δεν κανει ....βαζω ονομα στην λιστα αλλα χτυπαει κανονικα ....το απεγκατεστησα το εβαλα ξανα αλλα τιποτε μηπως το εμποδιζει κανενα αλλο προγραμμα ?ξερει κανεις τιποτε ?
Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον xagios

 

Εγω επαθα αλλο ενω το BlackList δουλευε μια χαρα ξαφνικα τιποτε δεν κανει ....βαζω ονομα στην λιστα αλλα χτυπαει κανονικα ....το απεγκατεστησα το εβαλα ξανα αλλα τιποτε μηπως το εμποδιζει κανενα αλλο προγραμμα ?ξερει κανεις τιποτε ?

 

 

Το επαθα κι εγω προχθες. Εκεινο που δοκιμασα ηταν να το κανω uninstall, να σβησω χειροκινητητα με SeleQ το directory c:\system\apps\Blacklist,

να σβησω οτιδηποτε BlackList*.* υπηρχε στο c:\system\install

και μετα να το στησω παλι.

Μετα απο αυτο, δουλευει μια χαρα...

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Sergios

 

Ναι, αλλά ίσως θα πρέπει να φορτώνει το πρόγραμμα κάθε φορά που έχεις εισερχόμενη κλήση. ’λλωστε, η RAM του κινητού δεν είναι απεριόριστη. Όλα αυτά βέβαια υποθέσεις είναι

 

 

Οχι ρε συ, αυτο ειναι που σου λεω, εχει ενα daemon που τρεχει,

φαντασου τα παλια τα TSR (τις παλιες καλες DOS εποχες...),

οποτε δεν εχει και μεγαλη δουλεια να κανει.

 

Παντως πριν λιγο, παρατηρησα το εξης: Σε 3 καπακι rejected κλησεις,

στην τελευταια δεν χτυπησε καθολου...

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα το blacklist δουλεύει κανονικά και κάνει αμέσως reject τις κλήσεις με απόκρυψη(μου την σπάει να μην ξέρω ποιος τηλεφωνεί). Εάν μου τελειώσει όμως η μπαταρία και κλείσει το κινητό,όταν πάω να το ανοίξω μου βγάζει σφάλμα εφαρμογής black list έκλεισε και πρέπει να βγάλω και να ξαναβάλω την μπαταρία.Επίσης μια φορά χρειάστηκε να ξεκινήσω σε safe mode και να το απενεργοποιήσω για να λειτουργήσει σωστά το κινητό. :worry:
Link to comment
Share on other sites

to blacklist aporiptei tis kliseis?diladi fenete san na to kleinw?i leei oti einai kleisto kai tetoia?? [xazi erwtisi e??logika tha einai san na tous giwnw,apla rwtaw mipws....]

http://www.LetsDate.gr

[Η 1η Polysexual ιστοσελίδα!!!]

 

http://www.eMediaShop.gr

[Τα φθηνότερα πακέτα Filehosting, Easybytez,Zevera κτλ...]

Link to comment
Share on other sites

Όχι, δυστυχώς φαίνεται σαν να τους το κλείνεις στα μούτρα. Δεν υπάρχει τρόπος να φαίνεται απενεργοποιημένο. Γι' αυτό κι εγώ δεν το έχω εγκαταστήσει
Ἢ λέγε τί σιγῆς κρεῖττον, ἢ σιγὴν ἔχε
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον argi_7

 

re to fs caller ta exeo paijei.exo balei se mia epafei mia foto kai otan pairnei thl. xtypaei me ton hxo toy profil kai oxi ayton poy exo epilejei ti ginetai???

 

Nomizw to exoun grapsei k pio panw, oti to FScaller exei auto to bug, giauto vale to PhotoID na vreis tin igeia sou :D

Link to comment
Share on other sites

Μην το λες αυτο ! Και στο PhotoID επαθε το ιδιο κολλημα στο κινητο μου !

Απλα ειναι οτι και τα δυο παραπανω προγραμματα προσπαθουν να "φορτωσουν" την εικονα κατα τη διαρκεια της κλησης με αποτελεσμα να μπερδευονται και να αναπαραγουν τον ηχο του προφιλ (συγκεκριμενα το Nokia Tune !!! )...

 

Απλα κανετε ενα resize στην εικονα και ετσι θα ειναι ευκολοτερο για τα προγραμματα να δουλευουν πιο "χαλαρα" ! Βεβαια ειναι μπακαλοδουλεια αλλα τι να κανουμε που τα φτιαχνουν γεματα bugs... !!!

Link to comment
Share on other sites

Έχει και άλλο bug. Όταν είναι μεγάλο το ονοματεπώνυμο, κόβει τα πρώτα γράμματα του επιθέτου
Ἢ λέγε τί σιγῆς κρεῖττον, ἢ σιγὴν ἔχε
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον sadiagraxa

 

Μην το λες αυτο ! Και στο PhotoID επαθε το ιδιο κολλημα στο κινητο μου !

Απλα ειναι οτι και τα δυο παραπανω προγραμματα προσπαθουν να "φορτωσουν" την εικονα κατα τη διαρκεια της κλησης με αποτελεσμα να μπερδευονται και να αναπαραγουν τον ηχο του προφιλ (συγκεκριμενα το Nokia Tune !!! )...

 

Απλα κανετε ενα resize στην εικονα και ετσι θα ειναι ευκολοτερο για τα προγραμματα να δουλευουν πιο "χαλαρα" ! Βεβαια ειναι μπακαλοδουλεια αλλα τι να κανουμε που τα φτιαχνουν γεματα bugs... !!!

 

kala to resize to kanoume etsi k alliws, alliws einai psiloaxristo to programma me tosi ora pou kanei na fortwsei tis fwtos..Ase pou eidika sto 7650 pou exoume k provlima xwrou mas simferei kiolas :)

Oso afora ta ringtones, to photoid den eixe provlima pantws (me resized omws eikona, me kanoniki den to xw dokimasei)

Link to comment
Share on other sites

ΤΟ Foto id μονο trial υπαρχει ?
Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον objectref

 

Το επαθα κι εγω προχθες. Εκεινο που δοκιμασα ηταν να το κανω uninstall, να σβησω χειροκινητητα με SeleQ το directory c:\system\apps\Blacklist,

να σβησω οτιδηποτε BlackList*.* υπηρχε στο c:\system\install

και μετα να το στησω παλι.

Μετα απο αυτο, δουλευει μια χαρα...

 

το εχω κανει τρεις φορες αυτο αλλα τιποτε μονη λυση βλεπω γενικο καθαρισμα :( τι να πω δεν ξερω πως εγινε....
Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία
Link to comment
Share on other sites

To PhotoID ειναι αληθεια οτι ειναι καλυτερο απο το FSCaller γιατι εχει λιγοτερα bugs αλλα ρε γμτο ειναι ομορφο το FSCaller με την Fullscreen εικονα :(

 

Μακαρι να κανουν κατι να το διορθωσουν...

Link to comment
Share on other sites

είναι δυνατόν να εγκαταστήσω προγράμματα περνώντας τα πρώτα στο card reader χωρίς να χρησιμοποιήσω καθόλου το bluetooth; εδώ και αρκετό καιρό το bluetooth με ταλαιπορεί. όλο προβλήματα μου βγάζει.

αν γίνεται να περάσω τα προγράμματα μέσω card reader στην κάρτα μου και μετά να τα κάνω εγκατάσταση χρησιμοποιόντας το seleQ για παράδειγμα θα μου λυνόντουσαν όλα τα προβλήματα. Γίνεται όμως κάτι τέτοιο;

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον sadiagraxa

 

To PhotoID ειναι αληθεια οτι ειναι καλυτερο απο το FSCaller γιατι εχει λιγοτερα bugs αλλα ρε γμτο ειναι ομορφο το FSCaller με την Fullscreen εικονα :(

 

Μακαρι να κανουν κατι να το διορθωσουν...

 

To photo id δεν χρησιμοποιεί την εικόνα που υπάρχει στις επαφές αλλά αποθηκεύει στον φάκελο του προγράμματος τις εικόνες που θα εμφανίσει και γιαυτό είναι πιο γρήγορο.Αυτό όμως έχει ως αποτέλεσμα να καταναλώνει 6kb περίπου για την κάθε εικόνα οπότε αν έχεις καμμιά 30αρια εικόνες σου τρώει γύρω στα 600kb σημαντικό ποσό μνήμης για 7650.

Αντίθετα το fscaller κάνει ανάκληση της εικόνας από την πραγματική της θέση και γιαυτό αργεί περισσότερο.Προσωπικά κάνω resize τις εικόνες σε 160*120 με το image plus και στο fscaller έχω fit screen και όχι full screen και δουλεύει ρολόι :)

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...