Jump to content

LG Optimus 2X (P990)


sakiss
 Κοινοποίηση

Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;  

9 members have voted

  1. 1. Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;

    • Στην αυτόματη φωτεινότητα
      5
    • Στην εργοστασιακή
      1
    • Στο 50%
      1
    • Στο 100%
      0
    • Άλλο (πείτε με post)
      2


Recommended Posts

Εχω κάνει back up της stock ρομ στην Sd card απο το custom recovery 6 που υπαρχει στο tools σου.

Κάνω το repartion με τις οδηγίες του tool. Ωστόσο όταν κάνω επεναφορα της rom απο το recovery τα partition που έχω φτιάξει σβήνονται και επανέρχονται στα stock partitions.

Η recovery δεν μπορεί να σβήσει και να ξαναδημιουργήσει partitions (γιατί ένα από αυτά είναι και η ίδια)

Κάνω το repartion με τις οδηγίες του tool Εννοείς την επιλογή 9. Αυτό δημουργεί το αρχείο του custom partition table μόνο.

Το φλάσαρες μετά με την επιλογή 4? H επιλογή 4 ξαναδημιουργεί όλα τα partitions γιαυτό και κάνει full wipe.

Αν όχι είναι λογικό να έχεις τα ίδα μεγέθη.

Αν το All-In-One Toolkit σε βοήθησε, υποστήριξε το στο XDA
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν κατάλαβα τι έννοεις..Θέλεις να σβήσεις όλες τις εφαρμογές εκτός go launcher?

 

Οχι , θελω να κρατησω backup εφαρμογες και GO Launcher , και να το ξανακανω update στην stock ICS ....

 

Απλα θελω να διαγραψω οτι σκουπιδια εχει απο την gingerbread γιατι το update δεν καθισε καλα ...

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Οχι , θελω να κρατησω backup εφαρμογες και GO Launcher , και να το ξανακανω update στην stock ICS ....

 

Απλα θελω να διαγραψω οτι σκουπιδια εχει απο την gingerbread γιατι το update δεν καθισε καλα ...

 

Μην το ψαχνεις αδικα,περνα djangomanouche..

Link to comment
Share on other sites

Δεν γνωριζω ... και κυριως δεν εχω χρονο να ασχολουμαι με το κινητο και custom roms ...

 

Γι αυτο θελω να κανω αυτο που ειπα για να μην ξαναστηνω απο την αρχη ...

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Δεν γνωριζω ... και κυριως δεν εχω χρονο να ασχολουμαι με το κινητο και custom roms ...

 

Γι αυτο θελω να κανω αυτο που ειπα για να μην ξαναστηνω απο την αρχη ...

 

Το titanium κάνει αυτό που θες...!!!! πάρε backup μόνο της εφαρμογές που θες, βάλε όποια Rom θέλεις και με Restore (titanium) επανέρχονται..!!

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς το widget, δυστυχώς φεύγει, όπως περιγράφει και ο φίλος παραπάνω.

Προφανώς οι υπενθυμίσεις κλπ που έχεις συγχρονίσει με το λογαριασμό google θα παραμείνουν.

 

Ενα απο τα καλυτερα widget και το βγαλανε!

Το "υποκαταστατο" που προτεινεται πιο πανω ειναι καλο? Εσυ τι χρησιμοποιεις?

Δυστυχως για μενα ειναι απολυτως χρησιμο το widget σε σημειο που ηδη καθυστερω το update μου σε ICS...

(και παιζει να μην το κανω αν δεν υπαρχει αξιοπρεπες υποκαταστατο)

Link to comment
Share on other sites

Φίλε σου παραθέτω συννημένο ένα screenshot από την οθόνη στην οποία έχω τα 2 widget που πρότεινα προηγουμένως, ως αντικατάσταση του original widget του ημερολογίου της LG που απουσιάζει από την νέα έκδοση της ROM, ώστε να κρίνεις σύμφωνα με τις δικές σου ανάγκες αν σου κάνει.

 

Προσωπικά με έχει βολέψει παραπάνω από το original πλέον , διότι οι υπενθυμίσεις από κάτω δεν είναι απλά στατικές της τρέχουσας ημέρας αλλά τις σκλοράρεις άνετα με το δάχτυλο και βλέπεις και τις επόμενες ημέρες, χωρίς να είναι ανάγκη να μπεις στην εφαρμογή!

Link to comment
Share on other sites

Φίλε σου παραθέτω συννημένο ένα screenshot από την οθόνη στην οποία έχω τα 2 widget που πρότεινα προηγουμένως, ως αντικατάσταση του original widget του ημερολογίου της LG που απουσιάζει από την νέα έκδοση της ROM, ώστε να κρίνεις σύμφωνα με τις δικές σου ανάγκες αν σου κάνει.

 

Προσωπικά με έχει βολέψει παραπάνω από το original πλέον , διότι οι υπενθυμίσεις από κάτω δεν είναι απλά στατικές της τρέχουσας ημέρας αλλά τις σκλοράρεις άνετα με το δάχτυλο και βλέπεις και τις επόμενες ημέρες, χωρίς να είναι ανάγκη να μπεις στην εφαρμογή!

 

Σε ευχαριστω για το screenshot. Απο κατω εορτολογιο ειναι?

Θα κανω το update κι ελπιζω μη χαθουν οι υπενθυμισεις που εχω/ειχα βαλει.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!

 

Υπάρχει κάποιος οδηγός για ροοτάρισμα της 4άρας stock?

 

Επίσης υπάρχει κάποια σταθερή και αξιόλογη custom rom να αντικαταστήσουμε την stock 4?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει βαλλει κανεις την cm 10.1 ? Εγω ειμαι ακομα με την cm 10 build 20130103 γιατι ειναι πολυ καλη αλλα αν ειναι εξισου σταθερη η 10.1 θα ηθελα να την δοκιμασω.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!

 

Υπάρχει κάποιος οδηγός για ροοτάρισμα της 4άρας stock?

 

Επίσης υπάρχει κάποια σταθερή και αξιόλογη custom rom να αντικαταστήσουμε την stock 4?

 

 

 

All-In-One P990 ToolKit v4.0

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2020737

XPERIA Z1
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει βαλλει κανεις την cm 10.1 ? Εγω ειμαι ακομα με την cm 10 build 20130103 γιατι ειναι πολυ καλη αλλα αν ειναι εξισου σταθερη η 10.1 θα ηθελα να την δοκιμασω.

 

Λέω να την φλασαρω σήμερα..Θα ενημερωσωτο βράδυ..

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω για το screenshot. Απο κατω εορτολογιο ειναι?

Θα κανω το update κι ελπιζω μη χαθουν οι υπενθυμισεις που εχω/ειχα βαλει.

 

Όχι. Απλώς έχω περάσει όλες τις γιορτές στο ημερολόγιο οπότε αυτό από κάτω είναι οι υπενθυμίσεις των συμβάντων που έχω περάσει στο ημερολόγιο!!! (δεν ήθελα να εγκαταστήσω και άλλο widget εορτολογίου και τα έχω περάσει όλα στο ημερολόγιο)

 

Για να μην χαθεί τίποτα κάνε ένα συγχρονισμό του ημερολογίου με το gmail ή το outlook πριν κάνεις το update. Προσωπικά προτιμώ να συγχρονίζω με το outlook, ώστε να μην ανεβάζω στο σύννεφο προσωπικά μου στοιχεία.

Link to comment
Share on other sites

Περασα cm10.1 σήμερα, το πρώτο bug που βρήκα ήταν ότι κατεβάζει συνέχεια του πληκτρολόγιο και δεν με αφήνει να γράφω.. με το SwiftKey όλα κομπλέ.. Γρηγορη φαίνεται για να δούμε..
Link to comment
Share on other sites

Περασα cm10.1 σήμερα, το πρώτο bug που βρήκα ήταν ότι κατεβάζει συνέχεια του πληκτρολόγιο και δεν με αφήνει να γράφω.. με το SwiftKey όλα κομπλέ.. Γρηγορη φαίνεται για να δούμε..

 

Μακαρι να την φτιαξουν γρηγορα γιατι μετα θα βγουνε και ποσες αλλες βασισμενες σε αυτην.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μόλις παρήγγειλα το συγκεκριμένο κινητό LG Optimus 2X P990 Star Black VF .Θα ήθελα να ρωτήσω τι σημαίνει το vf στο τέλος.Μήπως είναι κάτι περίεργο και ακυρώσω την παραγγελία;Ευχαριστώ εκ των προτέρων .
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μόλις παρήγγειλα το συγκεκριμένο κινητό LG Optimus 2X P990 Star Black VF .Θα ήθελα να ρωτήσω τι σημαίνει το vf στο τέλος.Μήπως είναι κάτι περίεργο και ακυρώσω την παραγγελία;Ευχαριστώ εκ των προτέρων .

 

Vodafone? Σε τι τιμή ανά επιτρέπεται;

Link to comment
Share on other sites

Vodafone? Σε τι τιμή ανά επιτρέπεται;

 

http://www.cityshop.gr/index.php?target=products&product_id=32662&ref=bestprice.gr.αυτο εδώ ειναι τι εννοείς με το vodafone;δεν το πηρα με συνδεση.θα εχει το σηματακι της vodafone;αν ναι θα ακυρωσω την παραγγελια.

Link to comment
Share on other sites

http://www.cityshop.gr/index.php?target=products&product_id=32662&ref=bestprice.gr.αυτο εδώ ειναι τι εννοείς με το vodafone;δεν το πηρα με συνδεση.θα εχει το σηματακι της vodafone;αν ναι θα ακυρωσω την παραγγελια.

 

http://www.vnp.gr/lg-p990-optimus-speed-2x-bl-eu.html.αν παρω αυτό θα έχει κανένα σήμα;επειδή γράφει EU;

Link to comment
Share on other sites

οχι φιλε μου κανενα σημα ή κατι της βοντα δεν θα εχει.κοιτα να το χαρεις το κινητακι.ειδικα με την 4 εχει γινει αρκετα καλο.
Link to comment
Share on other sites

http://www.cityshop.gr/index.php?target=products&product_id=32662&ref=bestprice.gr.αυτο εδώ ειναι τι εννοείς με το vodafone;δεν το πηρα με συνδεση.θα εχει το σηματακι της vodafone;αν ναι θα ακυρωσω την παραγγελια.

 

Το πουλάν ακόμα με ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΟ Android OS, v2.2 (Froyo) :wacko::wacko::wacko::wacko:

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Εφοσον το κινητο ειναι με στοκ .. δεν μπορω να παρω nandroid backup εεε ?

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Το πουλάν ακόμα με ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΟ Android OS, v2.2 (Froyo) :wacko::wacko::wacko::wacko:

 

Ναι αλλά σκέψου ότι από froyo θα πηγαίνεις κατευθείαν σε ics..

 

Όσο για το vf νομίζω ότι έχει σχέση με την Vodafone..

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 2X (P990)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...