Jump to content

LG Optimus 2X (P990)


sakiss
 Κοινοποίηση

Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;  

9 members have voted

  1. 1. Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;

    • Στην αυτόματη φωτεινότητα
      5
    • Στην εργοστασιακή
      1
    • Στο 50%
      1
    • Στο 100%
      0
    • Άλλο (πείτε με post)
      2


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 12,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Και σημερα το πρωί παλι αρχισε να κανει restart μονο του:banghead:

 

Αν έχεις το viber εγκατεστημένο, ίσως οφείλεται σ'αυτό. Εγώ το έκανα freeze και δεν έχει κάνει επανεκκίνηση (με Django Manouche X 1.2.1 βέβαια)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα εχει δοκιμασει καινεις την 10.1 ??? ειναι πιο σταθερη απο cm10? Μπορεις να συνδεσεις λογαργιασμο?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα εχει δοκιμασει καινεις την 10.1 ??? ειναι πιο σταθερη απο cm10? Μπορεις να συνδεσεις λογαργιασμο?

 

Τι έννοιες με το να συνδέσεις λογαριασμό;

Link to comment
Share on other sites

Τι έννοιες με το να συνδέσεις λογαριασμό;

 

Εννοω οτι στις εκδοσεις cm10 δεν μπορουσες να συνδεθεις με τον λογαργιασμο σου στο google, δεν δουλευε και το play store...(αν και ειχα το blackmarket οποτε δεν παιζει προβλημα) αλλα γενικοτερα ενω πηγαινε μπαλα ειχε τα προβληματακια τις οπως το βασικοτερο με τις κλησεις... εχει φτιαξει καθολου?

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν σου έχουν περάσει V30, πέρνα τη μόνος σου και καθάρισες...απλώς βεβαιώσου ότι έχεις κάνει τα πάντα όλα wipe ;)

Φιλε ελεξε εαν εχει περαστει σωστα το baseband....ειναι τις περισσοτερες φορες η κυρια αιτια του lagarismatos!!!!v30α

Link to comment
Share on other sites

Εννοω οτι στις εκδοσεις cm10 δεν μπορουσες να συνδεθεις με τον λογαργιασμο σου στο google, δεν δουλευε και το play store...(αν και ειχα το blackmarket οποτε δεν παιζει προβλημα) αλλα γενικοτερα ενω πηγαινε μπαλα ειχε τα προβληματακια τις οπως το βασικοτερο με τις κλησεις... εχει φτιαξει καθολου?

 

Δεν είχε καμια cm10 πρόβλημα με τον λογαριασμό απο όσο ξέρω.Και είχα δοκιμάσει αρκετές..Call bug στις τελευταίες cm10 απο όσο διαβάζω στο xda δεν υπάρχει..Τώρα από μπαταρία δεν ξέρω καθώς και τι παιζει με την cm10.1..

Link to comment
Share on other sites

Δεν είχε καμια cm10 πρόβλημα με τον λογαριασμό απο όσο ξέρω.Και είχα δοκιμάσει αρκετές..Call bug στις τελευταίες cm10 απο όσο διαβάζω στο xda δεν υπάρχει..Τώρα από μπαταρία δεν ξέρω καθώς και τι παιζει με την cm10.1..

 

Ειχα βαλει σχεδον ολες τις cm10 πριν βγει η v30a και σε ολες δεν δουλευε το το play store και δεν μπορουσα να συνδευθω στην google... οποτε αξιζει να δοκιμασω cm10.1 ??

Link to comment
Share on other sites

Ειχα βαλει σχεδον ολες τις cm10 πριν βγει η v30a και σε ολες δεν δουλευε το το play store και δεν μπορουσα να συνδευθω στην google... οποτε αξιζει να δοκιμασω cm10.1 ??

 

Το πρόβλημά σου λύνεται με το να flashάρεις τα gapps! ;)

http://www.filecrop.com/81308246/index.html

Το θέμα ήταν οτι δεν κάνει install η CM10 το google,γι'αυτό και δεν μπορείς να κάνεις synchronize!

 

ΥΓ. Η CM10.1 είναι ακόμα σε high experimental στάδιο... Σου προτείνω να παραμείνεις σε CM10,εάν ήδη έχεις βολευτεί με αυτή! :)

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημά σου λύνεται με το να flashάρεις τα gapps! ;)

http://www.filecrop.com/81308246/index.html

Το θέμα ήταν οτι δεν κάνει install η CM10 το google,γι'αυτό και δεν μπορείς να κάνεις synchronize!

 

ΥΓ. Η CM10.1 είναι ακόμα σε high experimental στάδιο... Σου προτείνω να παραμείνεις σε CM10,εάν ήδη έχεις βολευτεί με αυτή! :)

 

Ωραιος! Ευχαριστω. Αυτο με τα gapps δεν το ηξερα!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Παρακολουθώ το forum αρκετό καιρό. Έχω βοηθηθεί πολλές φορές στο να περάσω νέα rom και ειδικότερα με το tools του Spyko. Προσπαθώ να κάνω με το tools repartion για να αυξήσω την virtual ram που υποστηρίζει η V30A. Έχω κάνει backup τη rom μέσω του tools. Μετά κάνω το repartition με τις οδηγίες του tool. Στην επαναφορά μετά της rom από το αρχείο poy έχει δημιουργηθεί από το backup τα partition επιστρέφουν στα αρχικά μεγέθοι τους.
Link to comment
Share on other sites

το θεμα έιναι ότι δεν έχω άλλο κινητό και το θέλω για καθημερινή χρήση...
Μετά από αρκετές δοκιμές κ παρόλο που είμαι λάτρης της CM γενικά .... θα έλεγα django .Είναι Η καλύτερη ROM αυτή τη στιγμή για το κινητό μας ....Στο μέλλον βλέπουμε αν αλλάξει κάτι
Κινητά: LG Optimus 2x , Iphone 3g, Nokia 7610
Link to comment
Share on other sites

Μετά από αρκετές δοκιμές κ παρόλο που είμαι λάτρης της CM γενικά .... θα έλεγα django .Είναι Η καλύτερη ROM αυτή τη στιγμή για το κινητό μας ....Στο μέλλον βλέπουμε αν αλλάξει κάτι

 

οκ ευχαριστώ πολύ κατεβάζω τώρα την τελευταία έκδοση

Link to comment
Share on other sites

τι λετε jellybam,djangomanouche ή κάτι άλλο;

ΜΕ 100000000000000000000 DjangoManoucheX1.2_KoB_NoOC_30a

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Φιλε ελεξε εαν εχει περαστει σωστα το baseband....ειναι τις περισσοτερες φορες η κυρια αιτια του lagarismatos!!!!v30α

 

Πως το ελεγχουμε αυτο ... γιατι και εμενα μου φαινεται οτι δεν καθισε καλα το update σε V30a ... εχει κανει 2 φορες μονο του reboot μεσα σε 2 βδομαδες ...

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Τι γίνεται ρε σεις με το update σε ics? Εχει έρθει σε όλους? Στο δικό μου κινητό γιατί ακόμα δεν ήρθε? Είμαι ακόμα με την v20e
Lg Optimus 2x --> Lg Optimus 4x --> Motorola Nexus 6 --> Pixel 3 XL
Link to comment
Share on other sites

Για εφαρμογές μπορείς να κοιτάξεις στην ενότητα Android.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

γιατί 1.2 και όχι 1.2.1 και γιατι nooc και όχι oc;

ευχαριστώ πολυ

 

Αυτή έχω και τρέχει απροβλημάτιστα...!!!! δεν βλέπω των λόγο να δοκιμάσω κάτι παραπλήσιο..!!! ;)

 

Τι γίνεται ρε σεις με το update σε ics? Εχει έρθει σε όλους? Στο δικό μου κινητό γιατί ακόμα δεν ήρθε? Είμαι ακόμα με την v20e

 

Μπες εδώ και όπου χχχχχχχχχχχχχχχχ βάλε το IMEI του τηλέφωνο σου και θα δεις ποια υπάρχει διαθέσιμη για σένα..!!!

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

"ξεθαβω" λιγο το θέμα για να ακουσω γνωμες γιατι τα διαφορα Reviews που διαβασα με εχουν μπερδεψει. Αξιζει η αγορα του τωρα στα 240 ευρω που το βρίσκω στο skroutz; εχει επισημα ICS ετσι;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 2X (P990)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...