Jump to content

LG Optimus 2X (P990)


sakiss
 Κοινοποίηση

Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;  

9 members have voted

  1. 1. Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;

    • Στην αυτόματη φωτεινότητα
      5
    • Στην εργοστασιακή
      1
    • Στο 50%
      1
    • Στο 100%
      0
    • Άλλο (πείτε με post)
      2


Recommended Posts

κάποιο link για να κατεβάσω το smartflash που πρέπει να χρησιμοποιήσουμε, έχουμε;

 

Υπαρχει link στον οδηγο για νεους χρηστες..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παίζει κάπως να προστεθεί το GO Note στον στοκ launcher της ICS της LG ?

 

Υπάρχει κάνα παρόμοιο widget για σημειώσεις ?

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Παίζει κάπως να προστεθεί το GO Note στον στοκ launcher της ICS της LG ?

 

Υπάρχει κάνα παρόμοιο widget για σημειώσεις ?

 

Εχει το quick memo στην notification bar, αρκετά εύχρηστο!

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Αν και οι αρχικές μου εντυπώσεις ήταν αρκετά καλές πλέον μετά από μία βδομάδα (περίπου) χρήσης έχω απογοητευτεί πάρα πολύ με το instability του performance.

μπαταρία χάλια (μην ακόύσω πάλι σχόλια για dumbphones κ μπούρδες- η διαχείρηση πόρων σε σχέση με την μπαταρία είναι χάλια)

cm10 / cm7.2 καλύτερη απόδοση μιας η official ics μία πάει σφαίρα και την άλλη σέρνεται εις τας αιώνας των αιώνων αμήν, τελικά αναθεωρώ την αρχική μου εκτίμηση σε χάλια κ μάλλον θα γυρίσω είτε σε cm10 ή θα δοκιμάσω τις (4) ics based roms που βλέπω στο xda.

τελικά η lg προσωπικά με απογοήτευσε με όλες τις roms που έβγαλε μέχρι κ σήμερα

Γυρνάω σε cm10 μαζί με το call bug :p ... θα φτιαχτεί κάποια στιγμή αμάν....

Κινητά: LG Optimus 2x , Iphone 3g, Nokia 7610
Link to comment
Share on other sites

Εχει το quick memo στην notification bar, αρκετά εύχρηστο!

 

Θέλω ένα widget να το έχω σε μια καρτέλα να φαίνεται πάντα .

 

(Με το quick memo που λες πάει στο άλμπουμ αν αποθηκευτεί )

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

για όποιον ενδιαφέρεται (χωρίς call bug από ο,τι λέει)

http://www.android.gs/update-lg-optimus-2x-p990-to-unofficial-cm-10-1-android-4-2-1-custom-rom/

Unofficial CM10.1

 

@kprse: δοκίμασε το GTasks. Έχει τέτοιο widget και συγχρονίζεται και με το Google Tasks, οπότε μπορείς να τροποποιείς και από τον υπολογιστή.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι δεύτερη μέρα με ics και δεν έχω ούτε ένα restart και έχει την πιο τέλεια απόκριση που είδα ποτέ.Το κινητό απλά πετάει.

Μόνη παραφωνία εξακολουθεί να είναι η μπαταρία μιας και το wifi λειτουργεί σαν ρουφήχτρα.

Link to comment
Share on other sites

Θέλω ένα widget να το έχω σε μια καρτέλα να φαίνεται πάντα .

 

(Με το quick memo που λες πάει στο άλμπουμ αν αποθηκευτεί )

 

 

Colornote, απλο και απαιχτο.

Link to comment
Share on other sites

Το titanium backup(η απλή έκδοση) που αποθηκεύεις τις εφαρμογές με τα δεδομένα τους; γιατί κράτησα αυτές που ήθελα αλλά στην εξωτερική κάρτα μνήμης, δεν έχει τίποτα. Αν τις αποθήκευσαι στην μνήμη του τηλεφώνου δεν θα χαθούν με την αλλαγή rom;
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά για ποιους λόγους μπορεί να σβήνει το κινητό από μόνο του; 2 φορές το βρήκα κλειστό τελείως, εννοείται είχε μπαταρία....
Link to comment
Share on other sites

Το titanium backup(η απλή έκδοση) που αποθηκεύεις τις εφαρμογές με τα δεδομένα τους; γιατί κράτησα αυτές που ήθελα αλλά στην εξωτερική κάρτα μνήμης, δεν έχει τίποτα. Αν τις αποθήκευσαι στην μνήμη του τηλεφώνου δεν θα χαθούν με την αλλαγή rom;

 

Έχω την paid έκδοση, οπότε ότι λέω είναι με μία επιφύλαξη

Μπορείς από τις ρυθμίσεις να ορίσεις που θέλεις να γίνει η αποθήκευση. Πιθανά να πρέπει να κάνεις backup στην εσωτερική (την πρώτη φορά) και μετά να μετακινήσεις τον φάκελο στην εξωτερική. Μετά μπορείς να ορίσεις τον φάκελο αυτό (στην εξωτερική) από τις ρυθμίσεις.

 

Οταν με το καλό στήσεις την νέα rom κατεβάσεις το Ti από το μαρκετ, πάλι από τις ρυθμίσεις θα το βάλεις να ψάξει όλη την μνήμη για να βρεί στην εξωτερική κάρτα τον κατάλληλο φάκελο.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Μετά από μέρες λειτουργίας (από τη μέρα που βγήκε η official ICS) έχω να πω ότι η rom είναι πολύ μέτρια.

Τρώει κάτι σκαλώματα ώρες ώρες και κάνει έναν αιώνα να ανταποκριθεί στο tap που κάνω.

Κάποιες φορές (σπάνια) η οθόνη δεν ανοίγει και θέλει βγάλσιμο μπαταρίας, και κάποιες άλλες (απάνια πάλι) κάνει reboot μόνο του.

 

Όταν ήταν άδειο πήγαινε καλά. Μόλιες έβαλα εφαρμογές άρχισε να αργεί πολύ.

 

Υπάρχει κάποια σταθερή και γρήγορη ics rom ή να περιμένω;

Edited by |)@|2kW|n9
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όταν αναφέρεται προβληματα να λέτε και τι Ρομ χρησιμοποιείτε...

 

Όσο για smooth rom διαβάστε τις 2-3 τελευταίες σελίδες..

Link to comment
Share on other sites

Η καλύτερη ICS custom rom που έχω δοκιμάσει μέχρι στιγμής, είναι αυτή του civato:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2038868]

Προτιμάω μάλλον την deodexed version.

Δεν έχω ιδιαίτερα bugs, αντίθετα lags θεωρώ οτι υπάρχουν σε όλες, αλλά η ανωτέρω θεωρώ οτι έχει την καλύτερη διαχείριση ενέργειας, δηλαδή δεν "τα παίζει" η μπαταρία μου. Κρατάει αξιοπρεπώς.

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Η καλύτερη ICS custom rom που έχω δοκιμάσει μέχρι στιγμής, είναι αυτή του civato:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2038868]

Προτιμάω μάλλον την deodexed version.

Δεν έχω ιδιαίτερα bugs, αντίθετα lags θεωρώ οτι υπάρχουν σε όλες, αλλά η ανωτέρω θεωρώ οτι έχει την καλύτερη διαχείριση ενέργειας, δηλαδή δεν "τα παίζει" η μπαταρία μου. Κρατάει αξιοπρεπώς.

 

Εχεις δοκιμασει την DjangoManouche?

Δηλαδη η μπαταια δεν εχει drain me to Wifi κυριως?

Λες να την δοκιμασω?:confused:

Link to comment
Share on other sites

Ναι, την έχω δοκιμάσει, απο μπαταρία θεωρώ οτι είναι η καλύτερη του civato, εξαρτάται βέβαια και τι πολιτική σύνδεσης (στις ρυθμίσεις για προχωρημένους του wifi) θα επιλέξεις. Παίζει κι αυτό ρόλο, γιατί drain με το wifi πάντα υπάρχει σε όλες τις συσκευές εννοείται.

Διάβασε λίγο να δεις, νομίζω οτι ο civato είναι αρκετά σοβαρός.

Edited by keras
HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Ναι, την έχω δοκιμάσει, απο μπαταρία θεωρώ οτι είναι η καλύτερη του civato, εξαρτάται βέβαια και τι πολιτική σύνδεσης (στις ρυθμίσεις για προχωρημένους του wifi) θα επιλέξεις. Παίζει κι αυτό ρόλο, γιατί drain με το wifi πάντα υπάρχει σε όλες τις συσκευές εννοείται.

Διάβασε λίγο να δεις, νομίζω οτι ο civato είναι αρκετά σοβαρός.

 

Για να την περασω πανω απο την DM θελει wipe data/dalvik?

Link to comment
Share on other sites

Διαβαζε προσεκτικα τις οδηγιες παντα πριν περασεις ρομ.

Ναι, χρειαζεται, το γραφει πανω πανω

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς σε 4.0.4 άν και πώς μπορώ να αφαιρέσω την φωνητική αναζήτηση που υπάρχει σε όλες τι οθόνες ;;;
Link to comment
Share on other sites

Εχω διαβασει προσεκτικα ολα τα ποστ,παρολα αυτα χρειαζομαι τη βοηθεια του φορουμ,

Ειχα τεμασεκ ρομ,πηγα σε stock rom με smartflash χωρις να κανω wipe,περασα με lg tool την ics,αντιμετωπιζω προβληματα(εντονο lag),κατεβασα το tool(το ανοιξα με winrar) του συμφορουμιτη μα τα αγγλικα μου και η μεταφραση του google δεν βοηθησαν οποτε ψαχνω απαντηση με links αν ειναι εφικτο στα εξης:

-πως κανω root

-πως βαζω recovery

-για να φλασαρω ics custom rom πρεπει να ειμαι σε ics;

-πρεπει να κανω κατι με partition;

Ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

Εχω διαβασει προσεκτικα ολα τα ποστ,παρολα αυτα χρειαζομαι τη βοηθεια του φορουμ,

Ειχα τεμασεκ ρομ,πηγα σε stock rom με smartflash χωρις να κανω wipe,περασα με lg tool την ics,αντιμετωπιζω προβληματα(εντονο lag),κατεβασα το tool(το ανοιξα με winrar) του συμφορουμιτη μα τα αγγλικα μου και η μεταφραση του google δεν βοηθησαν οποτε ψαχνω απαντηση με links αν ειναι εφικτο στα εξης:

-πως κανω root

-πως βαζω recovery

-για να φλασαρω ics custom rom πρεπει να ειμαι σε ics;

-πρεπει να κανω κατι με partition;

Ευχαριστω εκ των προτερων

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2020737

Νομίζω έχει τα πάντα πλέον .. πρέπει να κατεβάσω και την νέα έκδοση :P

Κινητά: LG Optimus 2x , Iphone 3g, Nokia 7610
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς σε 4.0.4 άν και πώς μπορώ να αφαιρέσω την φωνητική αναζήτηση που υπάρχει σε όλες τι οθόνες ;;;

 

Ναι η μπάρα της google .... πως βγαίνει ρε παιδιά ?

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Aν λετε την αναζητηση google που εχει το πλαισιο στην κορυφη της οθονης και δεν ειστε root , πατε στις ρυθμισεις - εφαρμογες - ολα και πατατε στην αναζητηση google και κανετε απενεργοποιηση.Ελπιζω να καταλαβα καλα. :)
Link to comment
Share on other sites

Επίσης με τη σειρα μου να πω πως η django manuche ειναι μάλλον μονόδρομος μεχρι να βγει stable cm10 (σε σχεση με τη στοκ πάντα) τις αλλες 3 custom δεν τις εχω δοκιμασει για να εχω πλήρη άποψη....
Κινητά: LG Optimus 2x , Iphone 3g, Nokia 7610
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 2X (P990)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...