Jump to content

LG Optimus 2X (P990)


sakiss
 Κοινοποίηση

Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;  

9 members have voted

  1. 1. Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;

    • Στην αυτόματη φωτεινότητα
      5
    • Στην εργοστασιακή
      1
    • Στο 50%
      1
    • Στο 100%
      0
    • Άλλο (πείτε με post)
      2


Recommended Posts

Εγω χρησιμοποιησα τον οδηγο γιατι δεν ειχα ξανκανει smartflash. Δουλεψε κανονικα

 

Έχασες στήσιμο, εφαρμογές κλπ ?

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έχασες στήσιμο, εφαρμογές κλπ ?

 

Με smartflash σιγουρα τα εχασε..

 

Που εχει LG στην αθηνα;;Θελω να αγορασω μια 2η μπαταρια..10 ευρω ακουσα οτι εχει..

Edited by andrewk
Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα τρώει λίγα κολλήματα - για να μπεί γενικά σε εφαρμογή ζορίζεται αρκετά!

να ρωτήσω, την αναβάθμιση την έκανα με το lg update tool.

Έχω την εντύπωση ότι τα κολλήματα έγιναν επειδή έκανα χειροκίνητη επαναφορά όλων τον αρχείων της εσωτερικής μνήμης (όπως με συμβούλεψε το εργαλείο)

Μπορώ να ξαναπεράσω με το εργαλείο την ίδια ics ή με επαναφορά θα έρθει στα συγκαλά της?

LG G2, Galaxy Note, Galaxy Tab II 10.1, Motorola XooM, CT 1002
Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα τρώει λίγα κολλήματα - για να μπεί γενικά σε εφαρμογή ζορίζεται αρκετά!

να ρωτήσω, την αναβάθμιση την έκανα με το lg update tool. Μπορώ να ξαναπεράσω με το εργαλείο την ίδια ics ή με επαναφορά θα έρθει στα συγκαλά της?

 

Την εχω περασει και εγω 2 φορες και μου κολαγε full,πηγαινε προς djangomanouche μερια,να βρεις την ησυχια σου..

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς και εγώ έχω πρόβλημα με v30 euro open. Τώρα που το φόρτωσα εφαρμογές το κινητό σε κάποιες εφαρμογές σέρνεται όσο ποτέ. Μεγάλο πρόβλημα με skype και Facebook. Έχω περάσει με smartflash και τις εφαρμογές μία μία ξανά για να μην έχω πρόβλημα με restore. Έχετε να προτείνεται κάτι καλό δοκιμασμένο σε ics ή να περάσω στην παλιά καλή του temasek;
http://eppforum.cretaforce.net/TOM-F/F43001.jpg
Link to comment
Share on other sites

έκανα επαναφορά και ήρθε στα ίσια του! Edited by samniotis
LG G2, Galaxy Note, Galaxy Tab II 10.1, Motorola XooM, CT 1002
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις αν υπαρχει κανας πιο ευκολος τροπος να ρουταρουμε την 30Α χωρις nvflash/smartflash?
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις αν υπαρχει κανας πιο ευκολος τροπος να ρουταρουμε την 30Α χωρις nvflash/smartflash?

 

Γιατί πως μπορούμε να ρουταρουμε την 30Α με smartflash?:wacko:

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Για root ρε παιδιά έγραψα πιο πάνω αυτό, είναι πολύ απλό:

 

1) κατεβάζεις αυτό http://www.multiupload.nl/3NOTPXFDSB

το αποσυμπιέζεις

 

2) Συνδέεις το κινητό σε APK Mode (χωρίς μπαταρία και κρατάς πατημένα + και - του volume)

(αν χρειαστούν drivers υπάρχουν στο φάκελο που αποσυμπίεσες)

 

3) Τρέχεις το flash.bat με δικαιώματα διαχειριστή (ίσως και να μην χρειάζεται αλλά εγώ έτσι το έκανα)

 

περιμένεις και είσαι έτοιμος.

[τα πήρα από http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=35138820]

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2034528&highlight=root+30a αυτο ειχα δει, αλλα ειπα μηπως υπαρχει κατι νωριτερο. Ειχα καλομαθει με το navigation του google maps και τωρα χωρις root μου λειπει.

 

edit: με προλαβε ο Jaranor (τα ειπε και καλυτερα)

Link to comment
Share on other sites

έχω περασμένη την V30a-EUR πως μπαίνω σε recovery mode??? χωρείς την χρήσει του ROM Manager..!!!

 

Δεν γινεται,εφοσον δεν εχεις περασμενο recovery

 

 

 

 

Με smartflash σιγουρα τα εχασε..

 

Που εχει LG στην αθηνα;;Θελω να αγορασω μια 2η μπαταρια..10 ευρω ακουσα οτι εχει..

 

Αμπελοκηπους φιλε

LG G3 32gb,Nexus 4,Lg optimus 2x
Link to comment
Share on other sites

Με smartflash σιγουρα τα εχασε..

 

 

Με τον οδηγό για KDZ ρωτάω αν χάνονται , στήσιμο κλπ ?

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Εγω εκανα την αναβαθμιση το σαββατο, ολα καλα πηγαν... Αλλα ρε παιδια η μπαταρια παει περιπατο. Στην αναμονη το κινητο και χανει 1-2 % το 10λεπτο. Αν με παρει κανεις τηλεφωνο και μιλησω 1-2 λεπτα το 10% το τρωει χαλαρα. Γενικοτερα η συμπεριφορα της μπαταριας σε σχεση με τη gb ειναι πολυ χειροτερη. Σε στοκ ειμαι γενικα, να κανω factory reset μπας και δω ασπρη μερα?
Link to comment
Share on other sites

Εγω εκανα την αναβαθμιση το σαββατο, ολα καλα πηγαν... Αλλα ρε παιδια η μπαταρια παει περιπατο. Στην αναμονη το κινητο και χανει 1-2 % το 10λεπτο. Αν με παρει κανεις τηλεφωνο και μιλησω 1-2 λεπτα το 10% το τρωει χαλαρα. Γενικοτερα η συμπεριφορα της μπαταριας σε σχεση με τη gb ειναι πολυ χειροτερη. Σε στοκ ειμαι γενικα, να κανω factory reset μπας και δω ασπρη μερα?

 

Ναι αν κάνεις factory reset σίγουρα θα είναι καλύτερο. Κάτι έχει κάτσει στραβά (τράβα και κανά-δυο reboot πρώτα μην στρώσει έτσι)

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Για τη μπαταρία που ρώτησε ο φίλος την είχα αλλάξει κι εγώ με 10€ από το κατάστημα της procordia (κάνουν service σε lg) που είναι στο Ψυχικό στην οδό Κριμαίας 7-9.
Link to comment
Share on other sites

Δεν γινεται,εφοσον δεν εχεις περασμενο recovery

 

ο ROM manager με το recovery δεν έχουν άμεση σχέση μεταξύ τους

Για να μπεις στο recovery χωρίς rom manager πατάς πατημένα vol - κ power όταν ανοίγεις την συσκευή

Κινητά: LG Optimus 2x , Iphone 3g, Nokia 7610
Link to comment
Share on other sites

Να πώ ότι δε μπορώ ακόμα! να κάνω update σε ics επειδή μου λένε ότι το τηλέφωνό μου είναι branded !! Τώρα πώς γίνεται αυτό δε ξέρω... Δεν είναι ούτε vodafone ούτε cosmote.
Link to comment
Share on other sites

Βοήθεια. Έκανα root την v30a και θέλω να περάσω πάλι custom rom. Κατεβάζω από playstore rom manager(cwm) και όταν πάω να κάνω flash clockworkmod recovery μου λέει ότι δεν υποστηρίζεται η συσκευή, με αποτέλεσμα να μην γίνεται εγκατάσταση της recovery ώστε να επαναφέρω το backup της temasek rom που είχα πριν την ics. Υπάρχει τρόπος να περάσω cwm αλλιώς;
http://eppforum.cretaforce.net/TOM-F/F43001.jpg
Link to comment
Share on other sites

Βοήθεια. Έκανα root την v30a και θέλω να περάσω πάλι custom rom. Κατεβάζω από playstore rom manager(cwm) και όταν πάω να κάνω flash clockworkmod recovery μου λέει ότι δεν υποστηρίζεται η συσκευή, με αποτέλεσμα να μην γίνεται εγκατάσταση της recovery ώστε να επαναφέρω το backup της temasek rom που είχα πριν την ics. Υπάρχει τρόπος να περάσω cwm αλλιώς;

 

Κανε nvflash μια gb rom του stefan,και μετα περνα του temasek..

Link to comment
Share on other sites

Βοήθεια. Έκανα root την v30a και θέλω να περάσω πάλι custom rom. Κατεβάζω από playstore rom manager(cwm) και όταν πάω να κάνω flash clockworkmod recovery μου λέει ότι δεν υποστηρίζεται η συσκευή, με αποτέλεσμα να μην γίνεται εγκατάσταση της recovery ώστε να επαναφέρω το backup της temasek rom που είχα πριν την ics. Υπάρχει τρόπος να περάσω cwm αλλιώς;

 

Πώς έκανες root? Με ποιο τρόπο. Υποψιάζομαι ότι δεν έχεις τον unlocked bootloader.

Κατέβασε το ΑΙΟ-toolkit που έχω φτιάξει τρέξε την επιλογή 8 και όταν σου ζητήσει αν θέλεις και recovery πες του ναι. Μετά διάλεξε μία από τις δύο versions που σου δίνει. Φρόντισε να είναι η version που προτείνει ο chef της ROM που θα ρίξεις.

Αν το All-In-One Toolkit σε βοήθησε, υποστήριξε το στο XDA
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολη την παρεα...

 

Εχθες περασα και γω την πολυααναμενομενη εκδοση ICS στο κινητο μου...Το θεμα μου ειναι το εξης...Πριν κανω την αναβαθμιση εκανα backup με την εφαρμογη που ειχε μεσα το κινητο απο την μανα του...τα παντα επαφες μηνυματα εφαρμογες...

 

Μετα την αναβαθμιση η εφαρμογη αυτη δεν υπαρχει...Παρολα αυτα οι επαφες και τα μηνυματα ειναι στην θεση τους αλλα οχι και οι εφαρμογες...

 

Το αρχειο που ειχα κανει το backup το βρισκω με file explorer αλλα δεν ξερει με τι να το ανοιξει για να κανει restore...

 

Ξερει κανεις τι παιζει???

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Εφοσων δεν εχεις το προγραμμα που εκανες backup,πως να στο ανοιξει;;Και για πιο λογο θελεις να κανεις backup αφπυ λες οτι δεν σου πειραξε τπτ..

 

Α τωρα το ειδα..Δεν νομιζω να μπορεις να κανεις restore τις εφαρμογες σου και στην ics..Οποτε αρχισε ξανα απο την αρχη..

Link to comment
Share on other sites

Πώς έκανες root? Με ποιο τρόπο. Υποψιάζομαι ότι δεν έχεις τον unlocked bootloader.

Κατέβασε το ΑΙΟ-toolkit που έχω φτιάξει τρέξε την επιλογή 8 και όταν σου ζητήσει αν θέλεις και recovery πες του ναι. Μετά διάλεξε μία από τις δύο versions που σου δίνει. Φρόντισε να είναι η version που προτείνει ο chef της ROM που θα ρίξεις.

Παρεμπιπτόντως, να σου πώ και ένα μπράβο για το πολυ-εργαλείο που έφτιαξες! Δείχνει πολύ δυνατό! :)

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Παρεμπιπτόντως, να σου πώ και ένα μπράβο για το πολυ-εργαλείο που έφτιαξες! Δείχνει πολύ δυνατό! :)

 

Σε ευχαριστώ πολύ.

Αν το All-In-One Toolkit σε βοήθησε, υποστήριξε το στο XDA
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 2X (P990)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...