Jump to content

LG Optimus 2X (P990)


sakiss
 Κοινοποίηση

Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;  

9 members have voted

  1. 1. Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;

    • Στην αυτόματη φωτεινότητα
      5
    • Στην εργοστασιακή
      1
    • Στο 50%
      1
    • Στο 100%
      0
    • Άλλο (πείτε με post)
      2


Recommended Posts

Οταν λες custom ics roms,εννοεις cm9.Η cm10 βασιζεται σε jb.

Βασισμένη στη leaked.

Remake. Πώς αλλιώς να το πω; :p

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Όταν ειμαι σε εφαρμογές πχ παιχνίδια δε μπορώ να χαμηλωσω ή να δυναμωσω τον ήχο ..έχω cm10...έχει κάνεις άλλος το ίδιο πρόβλημα;
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα και εγω το leak και ειναι πραγματικα πολυ σταθερη και γρηγορη. Η cm10 ητανε γρηγοροτερη πιστευω αλλα τι να το κανεις αμα δεν μπορουν να σε ακουνε αμα μιλας. Οντως αντε να βγει η επισημη για remake και σταθερη cm10!!
Link to comment
Share on other sites

Όταν ειμαι σε εφαρμογές πχ παιχνίδια δε μπορώ να χαμηλωσω ή να δυναμωσω τον ήχο ..έχω cm10...έχει κάνεις άλλος το ίδιο πρόβλημα;

 

Ναι το είχα και εγώ αυτό το προβλημα..

 

Ουπς την πάτησα..Λένε ότι η 28t είναι πιο γρήγορη από την 28e που έβαλα..Έχει βάλει κάνοντας την 28t??

 

*Κάποιος *

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

πως γυρναμε απο την leak ics σε καποια προηγουμενη??γιατι την εβαλα αλλα θελω να γυρησω σε 2.3.4 για να κανω ροοτ

 

Με smartflash ή με NvFlash

 

Βγηκε root για το leak της ics και απο οτι διαβαζα ξεκλειδωσαν το bootloader!Ωραια νεα..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν μπορεί κάποιος ας βάλει ακριβείς οδηγείς και link για την νέα leak για εμάς που δεν πολυκαταλαβαίνουμε. Έχω δει τόσα πολλά στο xda που μπερδεύτηκα..
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν μπορεί κάποιος ας βάλει ακριβείς οδηγείς και link για την νέα leak για εμάς που δεν πολυκαταλαβαίνουμε. Έχω δει τόσα πολλά στο xda που μπερδεύτηκα..

 

Οριστε το link http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1955212

 

0. This will wipe your data and internal SD so back stuff up first.

1. Download v28e.zip

2. Unzip it on your PC

3. Connect phone in APX(nvflash) mode

4. Run flashme.bat

You should then have a rooted version of v28e with an unlocked bootloader - big thanks to wkpark for unlocking and bitdomo for rooting.

If you know your way round nvflash, you can backup and restore your data partition if you want to unlock your bootloader without losing data (though I wouldn't recommend doing this if you are coming from gingerbread or cyanogenmod). Alternatively to unlock the bootloader, just use wkpark's unlocking tool, but use my ics-partitions.cfg file in place of the one in his V30b folder but with all the filename lines commented out, and make sure you don't let it install CWM recovery. I'll probably do a version of my nvflash toolkit to do all this, but don't expect that until tomorrow.

 

Θα σε βοηθήσουν και οι οδηγοι του myphone για το optimus 2x..

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς άλλα aftermarket ακουστικά ή από άλλο κινητό άλλου κατασκευαστή τα οποία να αποδίδουν καλύτερη ποιότητα ήχου από αυτά που δίνει η lg;

Επίσης παρατηρώ ότι το κινητό τρώει κολλήματα κατα το σερφάρισμα στο ίντερνετ, υπάρχει κάποια ρομ με την οποία να πετάει το κινητό ή είναι καθαρά θέμα μνήμης;

 

*αυτή την στιγμή το τηλέφωνο είναι root με rom την djangomanouche 1.6.1 + lg stock kernel

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς άλλα aftermarket ακουστικά ή από άλλο κινητό άλλου κατασκευαστή τα οποία να αποδίδουν καλύτερη ποιότητα ήχου από αυτά που δίνει η lg;

Επίσης παρατηρώ ότι το κινητό τρώει κολλήματα κατα το σερφάρισμα στο ίντερνετ, υπάρχει κάποια ρομ με την οποία να πετάει το κινητό ή είναι καθαρά θέμα μνήμης;

 

*αυτή την στιγμή το τηλέφωνο είναι root με rom την djangomanouche 1.6.1 + lg stock kernel

 

Εγω ειμαι πολυ ικανοποιημενος με τα ακουστηκα της.Κ με κατι απο ερικσον που θυμαμαι,ηταν αρκετα καλυτερα.Οσο για ρομ,κοιτα τα ποστ τα προηγουμενα,εχουν γραφτει ΠΟΛΛΕΣ αποψεις για διαφορες ρομ.Κατσε διαβασε κ συγκρινε με τα θελω σου,ο καθενας εχει διαφορετικα,οπως κ αλλη χρηση.

LG G3 32gb,Nexus 4,Lg optimus 2x
Link to comment
Share on other sites

Εγω ειμαι πολυ ικανοποιημενος με τα ακουστηκα της.Κ με κατι απο ερικσον που θυμαμαι,ηταν αρκετα καλυτερα.Οσο για ρομ,κοιτα τα ποστ τα προηγουμενα,εχουν γραφτει ΠΟΛΛΕΣ αποψεις για διαφορες ρομ.Κατσε διαβασε κ συγκρινε με τα θελω σου,ο καθενας εχει διαφορετικα,οπως κ αλλη χρηση.

 

Κι εγώ δεν έχω πρόβλημα με τα ακουστικά της lg αλλά συνήθως δυσκολεύονται να με ακούσουν από το μικρόφωνο των ακουστικών.

Όσο για την ρομ και γι' αυτή που έχω βάλει διάβαζα τα καλύτερα αλλά στο ιντερνετ σέρνεται!

 

Μιά ακόμα απορία είναι αν μπορώ να αλλάξω τα 5 εικονίδια που έχει μόνιμα το κινητό στο κάτω μέρος της οθόνης και π.χ. να βάλω άλλον browser για το ιντερνετ σαν αρχικό ή άλλη εφαρμογή για τα μηνύματα.

Link to comment
Share on other sites

Ο Stefan άρχισε πάλι τα μαγικά του..Έβγαλε ήδη Rom με facelock root tweaks κτλπ..Περιμένω να βγάλει και τον δικό του κερνελ και φλασαρω. .
Link to comment
Share on other sites

Ο Stefan άρχισε πάλι τα μαγικά του..Έβγαλε ήδη Rom με facelock root tweaks κτλπ..Περιμένω να βγάλει και τον δικό του κερνελ και φλασαρω. .

 

 

Εγώ την έβαλα από χτες και είναι μια χαρά. Λειτουργούν τα πάντα. Την συστήνω!

Τιμή σ' εκείνους όπου στην ζωή των, ώρισαν και φυλάγουν Θερμοπύλες.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ την έβαλα από χτες και είναι μια χαρά. Λειτουργούν τα πάντα. Την συστήνω!

 

Απο leak σε leak κραταει το /data ωστε να εχουμε εφαρμογες ρυθμισεις κλπ ή κανει wipe ?

 

Εχει δοκιμασει να κανεις να περασει CM10 πανω απο το νεο partition layout των leaks ?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πως την έχετε περάσει?Για βοηθήστε λίγο και μας! Με smartflas? Τα αρχεία FLS και bin γιατί δεν μπορώ να τα βρώ? Επίσης δεν καταλαβαίνω αυτά με τα root που λένε στο xda. μπορείτε να βάλετε ακριβείς βήματα?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πως την έχετε περάσει?Για βοηθήστε λίγο και μας! Με smartflas? Τα αρχεία FLS και bin γιατί δεν μπορώ να τα βρώ? Επίσης δεν καταλαβαίνω αυτά με τα root που λένε στο xda. μπορείτε να βάλετε ακριβείς βήματα?

 

Φιλε πας εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1959545 και κατεβαζεις αυτην vlite version (fits into GB's /system partition) και την περνας οπως λεει μεσα στο thread ο tonyp σχεδον οπως παντα δηλαδη η διαδικασια. Ειναι απιστευτα σταθερη και την συνιστω ανεπιφυλαχτα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ξερετε ολοι το εξης,για καθε εγκατασταση ειτε update(ειδικα για ics-jb που εχουν τεραστιες αλλαγες απο την μια εκδοση στην αλλη) ειτε νεας μνημης χρειαζεται full wipe,προκειμενου να φυγουν ολα τα καταλοιπα της προηγουμενης εκδοσης.Αν δεν κανεις,δεν μπορεις να εισαι σιγουρος,αν κατι δεν δουλευει σωστα,για το αν φταει η νεα μνημη/εκδοση ή τα καταλοιπα που μπερδευουν τα νεα δεδομενα.Καντε backup τα δεδομενα σας με τιτανιουμ ή κατι σχετικο,αλλα οχι επαναφορα των εφαρμογων,μονο των δεδομενων.Πολλα λαγκαρισματα κ κρασαρισματα προκαλουνται απο την επαναφορα εφαρμογων.Οσο για τα ics-jb,θελουν πολλη δουλεια ακομα,ειναι αρκετα ασταθη κ μεχρι να βγαλει (κατα προτιμηση) η lg ή ο ricardo μια σταθερη εκδοση,δεν αξιζει να τα δοκιμαζεις,εκτος αν εχεις ορεξη να φλασαρεις 2-3 φορες την μερα νεα μνημη,να κανεις wipe,να δοκιμαζεις διαφορετικα bb/rils κτλ κ φυσικα να δεχεσαι οτι μπορει να κρασαρεις το τηλ σου.Προσωπικα η cm10 με την 28e μου δουλευει καλυτερα απο την 30 κ ειδικα στο θεμα του ηχου απο τους αλλους,αλλα δεν ειναι νορμαλ αυτο,και καποια στιγμη κρασαρει,ειδικα με το βαριδιο τον chrome...
LG G3 32gb,Nexus 4,Lg optimus 2x
Link to comment
Share on other sites

Καντε backup τα δεδομενα σας με τιτανιουμ ή κατι σχετικο,αλλα οχι επαναφορα των εφαρμογων,μονο των δεδομενων.

 

Ποια επιλογη κραταει ( κανει backup) μονο τα δεδομενα ?

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Απο τη στιγμη που εγκατεστησα τον Rom Manager οταν παω να ανοιξω το Play Store μου βγαζει μονο μια μαυρη οθονη με το Logo του Rom Manager και δεν κανει τιποτα. Τι κανω λαθος;

Ο αρνηθείς δεν μετανοιώνει. Aν ρωτιούνταν πάλι,

όχι θα ξαναέλεγε. Κι όμως τον καταβάλλει

εκείνο τ’ όχι — το σωστό — εις όλην την ζωή του.

Link to comment
Share on other sites

Ποια επιλογη κραταει ( κανει backup) μονο τα δεδομενα ?

 

To titanium κανει backup την εφαρμογη+δεδομενα,και οταν θελεις επαναφορα,κανεις μονο το ενα απο τα δυο ή κ τα δυο

LG G3 32gb,Nexus 4,Lg optimus 2x
Link to comment
Share on other sites

Απο τη στιγμη που εγκατεστησα τον Rom Manager οταν παω να ανοιξω το Play Store μου βγαζει μονο μια μαυρη οθονη με το Logo του Rom Manager και δεν κανει τιποτα. Τι κανω λαθος;

 

Δεν στεκει αυτο,μια εφαρμογη οπως οι υπολοιπες ειναι κι αυτη.εκανες reboot?

LG G3 32gb,Nexus 4,Lg optimus 2x
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 2X (P990)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...